Аутор Тема: Подкаст Catene mundi "Код Бране", 26.06.2022. "Генетско порекло Срба"  (Прочитано 3300 пута)

Ван мреже Bokez

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 437
Одг: Подкаст Catene mundi "Код Бране", 26.06.2022. "Генетско порекло Срба"
« Одговор #20 послато: Јул 09, 2022, 11:16:48 пре подне »
О којој подграни И2 што их имају свега три особе говори Јовица у овом подкасту?

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Подкаст Catene mundi "Код Бране", 26.06.2022. "Генетско порекло Срба"
« Одговор #21 послато: Јул 09, 2022, 11:25:18 пре подне »
О којој подграни И2 што их имају свега три особе говори Јовица у овом подкасту?

https://www.yfull.com/tree/I-Y283553/
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Христифор

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 880
Одг: Подкаст Catene mundi "Код Бране", 26.06.2022. "Генетско порекло Срба"
« Одговор #22 послато: Јул 09, 2022, 12:01:15 поподне »
I2b L417 аko се не варам. За кога можемо везати ову хаплогрупу?

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Подкаст Catene mundi "Код Бране", 26.06.2022. "Генетско порекло Срба"
« Одговор #23 послато: Јул 09, 2022, 02:57:44 поподне »
I2b L417 аko се не варам. За кога можемо везати ову хаплогрупу?

Толико је ретка и са малим бројем тестираних (свега десетак, ако и толико, на светском нивоу) да се о њој ништа конкретније не може рећи тренутно.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Христифор

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 880
Одг: Подкаст Catene mundi "Код Бране", 26.06.2022. "Генетско порекло Срба"
« Одговор #24 послато: Јул 09, 2022, 05:13:11 поподне »
Наравно где без Срба да прође.  ;D Можда је нека заоставштина Келта или Германа.

Ван мреже Прерад

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 121
Одг: Подкаст Catene mundi "Код Бране", 26.06.2022. "Генетско порекло Срба"
« Одговор #25 послато: Јул 10, 2022, 11:49:09 пре подне »
Одговор је стигао  ;)
<a href="https://www.youtube.com/v/RxOFWTGvgu4" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/RxOFWTGvgu4</a>

Изгледа иза нашег пројекта не стоји ЦИА, како се је прије спекулисало, већ БНД. Сад ми је јасно зашто ми ови први нису повратили новац за сво досадашње финансирање тестирања. Захтјев сам упутио на криву адресу. Али сад у овој глобалној кризи, питање је када ћу доћи на ред за исплату. ;D

Јовице, све похвале за одличан наступ!
« Последња измена: Јул 10, 2022, 11:52:08 пре подне Прерад »

Ван мреже Деус Вулт

  • Ст. Рашка и Ст. Влах
  • Почетник
  • *
  • Поруке: 49
Одг: Подкаст Catene mundi "Код Бране", 26.06.2022. "Генетско порекло Срба"
« Одговор #26 послато: Јул 10, 2022, 12:00:03 поподне »
Зна ли се можда нешто више о поријеклу Александра Шаргића(хаплогрупа), уопште нема - ,,српски фенотип", више подсећа на неког бугарина-трачанина.
« Последња измена: Јул 10, 2022, 12:04:04 поподне Деус Вулт »

Ван мреже Христифор

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 880
Одг: Подкаст Catene mundi "Код Бране", 26.06.2022. "Генетско порекло Срба"
« Одговор #27 послато: Јул 10, 2022, 12:05:34 поподне »
Тачно бих се забринуо да седмично не објаве нешто против Порекла. Овако знаш проверено да је све на правом колосеку и како треба.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4186
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Подкаст Catene mundi "Код Бране", 26.06.2022. "Генетско порекло Срба"
« Одговор #28 послато: Јул 10, 2022, 12:21:02 поподне »
Одговор је стигао  ;)
<a href="https://www.youtube.com/v/RxOFWTGvgu4" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/RxOFWTGvgu4</a>

Изгледа иза нашег пројекта не стоји ЦИА, како се је прије спекулисало, већ БНД. Сад ми је јасно зашто ми ови први нису повратили новац за сво досадашње финансирање тестирања. Захтјев сам упутио на криву адресу. Али сад у овој глобалној кризи, питање је када ћу доћи на ред за исплату. ;D

Јовице, све похвале за одличан наступ!
Из овог снимка сазнајемо да сам извесној српској сликарки сломио руку на баскету те да смо Шарић и ја имали суочење на Сајму књига пре пет-шест година. Док за ово прво думам већ ево други дан о чему се ради (јасно, не постоји никаква сликарка којој сам поломио руку), ово друго се заиста десило. Наиме, пролазећи пре неколико година централном халом Београдског сајма током трајања сајма књига, заиста сам налетео на Шарића и заиста сам се насмејао кад сам га угледао. Осмех ми је измамило кад сам спознао да се ради о особи од метар и жилет (добро, претерао сам), а посебно што је у тренутку кад ме је угледао направио израз лица као да чека да прими шамар. Наравно, само сам се насмејао и подигао обрве, што је он, као што видимо, протумачио као мој знак поздрава. Оно што је евидетно из новог новог урадка "аутохтониста" је да им је опасно измакло тле испод ногу и да чак и онима који их верно прате и подржавају бива све јасније који су то шаренолажићи. У сваком случају, њихов суноврат је почео и никаквим се силама више не може зауставити. Зато сам и једном лику који ми је, уз опаску да сам "плаћеник", проследио линк ка овом снимку, кратко одговорио: "Аутохтонисти на апаратима!" :)
« Последња измена: Јул 10, 2022, 12:23:42 поподне Број 1 »

Ван мреже Христифор

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 880
Одг: Подкаст Catene mundi "Код Бране", 26.06.2022. "Генетско порекло Срба"
« Одговор #29 послато: Јул 10, 2022, 01:31:07 поподне »
Са Шарићем паметно играју. Као несвршеног католичког теолога  СПЦ не може да га анатемише као Шаргића. Што је сигурно сигурно је ;D

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Подкаст Catene mundi "Код Бране", 26.06.2022. "Генетско порекло Срба"
« Одговор #30 послато: Јул 10, 2022, 03:29:35 поподне »
<a href="https://www.youtube.com/v/RxOFWTGvgu4" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/RxOFWTGvgu4</a>

Одгледао сам цео прилог. Углавном изазива мучнину од безобраштине, неукуса и незнања.
Написао сам и један коментар, пристојан. Међутим, нису га пустили. Дозвољавају само коментаре који им иду у прилог. И то говори какви су ликови (не могу да кажем - људи) у питању.
"Наша мука ваља за причешћа"

На мрежи Кековац

  • Уредник СДНКП
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 481
  • I2-S25733>PH2670>Y200040
Одг: Подкаст Catene mundi "Код Бране", 26.06.2022. "Генетско порекло Срба"
« Одговор #31 послато: Јул 10, 2022, 03:46:31 поподне »
Одгледао сам цео прилог. Углавном изазива мучнину од безобраштине, неукуса и незнања.
Написао сам и један коментар, пристојан. Међутим, нису га пустили. Дозвољавају само коментаре који им иду у прилог. И то говори какви су ликови (не могу да кажем - људи) у питању.

Ко жели да се доказује да је припадник најстаријег народа може да прати овакве људе. Ко жели да нешто открије мора да се позабави многобројним детаљима, изворима, областима, да чита најновије научне радове. Таквом радозналцу овакви садржаји нису ни од какве помоћи, нема коме то није јасно. Не бих се превише стресирао због оваквих садржаја и због тога што Ваш коментар није одобрен кад већ постоји овај форум где се води много квалитетнија дискусија.

Ван мреже Христифор

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 880
Одг: Подкаст Catene mundi "Код Бране", 26.06.2022. "Генетско порекло Срба"
« Одговор #32 послато: Јул 10, 2022, 03:51:42 поподне »
Ја на те клипове не улазим из принципа. Не желим да им подижем гледаност, али ко уђе касније нам преприча будалаштине дотичне екипе и хвала им на томе.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Подкаст Catene mundi "Код Бране", 26.06.2022. "Генетско порекло Срба"
« Одговор #33 послато: Јул 10, 2022, 04:16:26 поподне »
Ко жели да се доказује да је припадник најстаријег народа може да прати овакве људе. Ко жели да нешто открије мора да се позабави многобројним детаљима, изворима, областима, да чита најновије научне радове. Таквом радозналцу овакви садржаји нису ни од какве помоћи, нема коме то није јасно. Не бих се превише стресирао због оваквих садржаја и због тога што Ваш коментар није одобрен кад већ постоји овај форум где се води много квалитетнија дискусија.

Ја на те клипове не улазим из принципа. Не желим да им подижем гледаност, али ко уђе касније нам преприча будалаштине дотичне екипе и хвала им на томе.

Момци, подржавам ваш став. Само, морамо бити у току, да знамо шта говоре и они са друге стране разума  ;)
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Христифор

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 880
Одг: Подкаст Catene mundi "Код Бране", 26.06.2022. "Генетско порекло Срба"
« Одговор #34 послато: Јул 10, 2022, 05:41:00 поподне »
Слажем се, треба бити у току шта друга страна мантра ма колико то глупо и смешно нама звучало.

Ван мреже Јосиф из Трбушнице

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 225
Одг: Подкаст Catene mundi "Код Бране", 26.06.2022. "Генетско порекло Срба"
« Одговор #35 послато: Јул 12, 2022, 02:18:01 поподне »
Поштовани Јовице,
може ли се знати где је објављен тај ваш текст заснован на књизи "Ко је ко у Југославији"?
На послу се тренутно бавимо баш питањем флуидних балканских идентитета, па би нам свакако користило.
Хвала.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4186
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Подкаст Catene mundi "Код Бране", 26.06.2022. "Генетско порекло Срба"
« Одговор #36 послато: Јул 12, 2022, 03:24:17 поподне »
Поштовани Јовице,
може ли се знати где је објављен тај ваш текст заснован на књизи "Ко је ко у Југославији"?
На послу се тренутно бавимо баш питањем флуидних балканских идентитета, па би нам свакако користило.
Хвала.

Ево линка: https://www.poreklo.rs/2022/03/09/kako-su-se-nacionalno-izjasnjavali-jugoslovenski-muslimani-u-knjizi-ko-je-ko-u-jugoslaviji-1957-godine/
Хвала на интересовању!

Ван мреже Јосиф из Трбушнице

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 225
Одг: Подкаст Catene mundi "Код Бране", 26.06.2022. "Генетско порекло Срба"
« Одговор #37 послато: Јул 12, 2022, 09:42:00 поподне »
Одлична ствар, захваљујем. Многе ствари за које сам досад знао из друге руке сад су документоване црно на бело; а осим тога, нећемо морати листати целу књигу.  :)

Ван мреже Христифор

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 880
Одг: Подкаст Catene mundi "Код Бране", 26.06.2022. "Генетско порекло Срба"
« Одговор #38 послато: Јул 12, 2022, 10:04:09 поподне »
Докле се стигло са опремањем студија и постављањем опреме за снимање видео садржаја? 

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4186
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Подкаст Catene mundi "Код Бране", 26.06.2022. "Генетско порекло Срба"
« Одговор #39 послато: Јул 12, 2022, 11:25:18 поподне »
Докле се стигло са опремањем студија и постављањем опреме за снимање видео садржаја?
Следеће недеље стиже остатак опреме, чиме се стварају предуслови за скори почетак емитовања првих прилога. С обзиром да немамо свој простор не можемо говорити о студију, што значи да ћемо прилоге радити у изнуђеним условима. Реално је да се први појаве на нашем Јутуб каналу крајем лета. До тада ћемо објављивати снимке наших наступа, као што је то урађено јуче објављивањем снимка из Бачке Паланке, где су, у тамошњем музеју, представљене књиге члана нашег удружења Јована Којића.

<a href="https://www.youtube.com/v/78maQjxOkkE" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/78maQjxOkkE</a>
« Последња измена: Јул 12, 2022, 11:27:02 поподне Број 1 »