Порекло становништва > Како истраживати породично порекло

Колико мушких предака у низу знате?

<< < (2/34) > >>

Аксић:
Мој родослов је углавном на основу усменог предања, ништа ми није помогао један попис из 1911. иако се у њему помињу старци и до седамдесет година, пописани по очевом имену, јер ја сам већ све то знао.

Моја линија:

Најстарији предак је Крста родоначелник, и по њему је настао род Крстићи који се временом и прираштајем увечавао. Моје ново презиме је по чукундеде, настало после Другог светског рата. Мој прадеда Вељко је носио презиме Савић по деда Сави, али је након очеве смрти, мој деда узео презиме по деда Акси, док је рођени дедин брат остао Савић. Ја сам седма генерација рођена у једно исто село.

- Александар (1986)                         
- Живорад     (1961)
- Стојадин     (1921)
- Вељко        (1892)
- Акса          (око 1860.)
- Сава          (око 1830.)
- Цветко       (око 1800.)
- Бојко          (око 1770.)
-   ?             
- Крста         (око 1710.)       

Аксић:

--- Цитат: Петар Демић  Септембар 23, 2014, 02:47:28 поподне ---Што се тиче мушке лозе (род Демића), на основу историјских извора дошао сам до 1810. године, а на основу предања до 1750. године.

Мушка линија, почевши од мене:
- Петар (1991)
- Мирко (1964)
- Душан (1938)
- Петар (1900)
- Михаило (1864)
- Марко (1836)
- Симеон (1810)
- Јово/Јаков (1780)
- Арсеније (1750)

--- Крај цитата ---

Оно што ми је пало за око је да се скоро сва ова имена могу наћи у мој родослов.

Александар Невски:
Ево и мойе мушке лозе, почев од найстарийега поузданога:

поп Михаило (рођен у првой половини 17. вѣка на Кчеву)
Батрић
Пейо
Милош
Байо
Драго
Ђукан
Саво
Периша
Вуксан
Петар
Александар Невски
и има йош йедан иза мене (Владо).

Милоша и Бая са йош шесторицом браће и рођакъ су убили Турци Аровићи из Подгорице, негдѣ у другой половини 19 вѣка. А Ђукана Драгова су убили Радоњићи из Бандићъ.

Од другога са списка Батрића постойи друга грана, са другим презименом чийи припадник йе испитан, и слаже се по налазу са мном. Значи, прѣдање йе провѣрено и тачно.

вујас:
Вујо
Бајо
Сава
Јован
Спасенија
Танасија
Јован
Јован
Вељко
Мирко
Небојша

Захваљујући млетачком попису из 1709. и Јерковићу, сада знам и имена предака пре Вуја, а то су највероватније Стојак и Радоша. Дакле, има доста старих и необичних имена.

Невски, ако могу да питам, шта ти значи оно "Моя У-ДНК: Х1а-М82, ускоро найбройния у Србийи"? Нисам неки стручњак, али зар та ХГ не одликује Цигане? Можда ће и бити најбројнија ускоро, али што кажеш "моја"?

Аксић:

--- Цитат: вујас  Септембар 23, 2014, 07:37:39 поподне ---Вујо
Бајо
Сава
Јован
Спасенија
Танасија
Јован
Јован
Вељко
Мирко
Небојша

Захваљујући млетачком попису из 1709. и Јерковићу, сада знам и имена предака пре Вуја, а то су највероватније Стојак и Радоша. Дакле, има доста старих и необичних имена.

Невски, ако могу да питам, шта ти значи оно "Моя У-ДНК: Х1а-М82, ускоро найбройния у Србийи"? Нисам неки стручњак, али зар та ХГ не одликује Цигане? Можда ће и бити најбројнија ускоро, али што кажеш "моја"?

--- Крај цитата ---

Прадед и чукундед носе исто име... Да ли ти је прадед посмрче..,рођен после очеве смрти? због тога је добио име по оцу или?

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију