Доколица > Забава

Најдуговечнији Срби

<< < (2/10) > >>

Зрно:


Миајло Вукоман из Отишића код Врлике (Далмација) умро 1827. у доби од 112 година (пише бројем и словима).

Прерад:
Коста је код 115 рекао да му је доста. :D


Селаковић:

--- Цитат: Прерад  Април 22, 2021, 04:58:00 поподне ---Коста је код 115 рекао да му је доста. :D




--- Крај цитата ---

Занимљив споменик, Прераде! То је ваш предак или сродник? Које место је у питању, може ли се потврдити да је рођен баш 1850?



Прерад:
Само даљњи сродник. Слика је са гробља у Доњим Вијачанима, општина Прњавор. Мој отац га као дјете памти и каже да податак стоји и да је баш био старина.  :D

Vlax:

--- Цитат: Селаковић  Април 22, 2021, 09:16:25 пре подне ---
По некима, то је био чувени Димитрије Филиповић, који је 1928. године тврдио да је имао двадесетак година кад је Милош абдицирао 1839, а последњи пут поменут је 1932, када је тврдио да супруга (пар година млађа од њега) и он славе 93. годишњицу брака. Живео је у Врбици код Аранђеловца, где колико видим заиста има Филиповића Михољданаца, мада нигде не пише да је тамо и рођен. Са супругом се венчао „у малом селу близу Земуна“?. Уколико су његови наводи тачни, Димитрије је живео преко 114 година, и, премда делује да је ипак мало измишљао, вредело би видети да ли се случајно помиње на арачким дефтерима почетком 30-их година и шта се каже за њега на попису 1863.


--- Крај цитата ---

Значи Пантелија Топаловић је ипак постојао  ;D

Сетио сам се емисије РТЦГ о две најстарије Црногорке. Марица Грдинић из Бара Ускочких имала је 105 година у време снимања емисије 2006, а Џемила Кожар из Родоманаца код Берана наводно чак 117! Марица је преминула у 109. а Џемила у 121. Сећам се да ми је нешто било нелогично у вези са годинама једне од њих, кад сам први пут гледао, али сад се не сећам.

https://www.youtube.com/v/kqXjatRYxs4

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију