Порекло становништва > Како истраживати породично порекло

"Табу" страна родословља

<< < (7/7)

Христифор:

--- Цитат: Sharelock  Мај 05, 2021, 07:13:57 поподне ---Ово је истинита прича, био сам сведок томе у војсци.
 
Један десетар, Јаћимовић, са неке планине (мени непознате хаплогрупе) добије писмо од жене са поруком "... дођи кући јер тате (тј.свекар) хоће да ме **бе." Десетар са тим писмом оде код поручника и добије 5 дана ОПП (оправдани приватни послови). Питање је сад да ли је то истина или се досетила за одсуство, то већ не знам... мада ми изгледа на неки обичај где је све остајало у хаплогрупи.

--- Крај цитата ---

Са генетичке стране не би било промена да је свекар успео да оствари наум у погледу снајке. :D

Небо_Сав:

--- Цитат: Sharelock  Мај 05, 2021, 06:58:40 поподне ---Нисам крив, таква је тема, а ко се ***ца хвата ил` је **бач или ***аџија. Није тема за чистунце к`о што је Небосав. ;D

--- Крај цитата ---

Чистунац? Нисам ли ја похвалио аутора за ерудицију, и још дао референце на другу стручну литературу?  ;) 

Exiled:

--- Цитат: Христифор  Мај 05, 2021, 07:58:48 поподне ---Са генетичке стране не би било промена да је свекар успео да оствари наум у погледу снајке. :D

--- Крај цитата ---
Е видиш, то је прагматизам, браво🙂

Sharelock:

--- Цитат: HandsomestOfThemAll  Мај 05, 2021, 07:55:51 поподне ---Да жена коју покушава да напствује сопствени свекар овако офрље и вулгарним речима пише мужу у војсци о том ужасу и то пре много година, о томе нема ни говора. Него се Јаћимовић договорио с ортацима да га извуку или му писали сеоски мангупи да га наложе.

--- Крај цитата ---

Ето, видите како је ово болна тема и како мора да се рационализује један обичај који је имао рудименте и у доба Боре Станковића или у источним крајевима наше домовине.

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију