ДНК порекло > Историја и генетика

Бастарни и I2a Dinaric

<< < (84/93) > >>

barbarylion:

--- Цитат: Милан Петровић  Јануар 19, 2022, 04:11:28 поподне ---Можда су славенофони Авари, можда су малобројно словенско Р1а племе, можда плаћеничка групација која је консолидовала словенска племена против Франака...али мислим да то и није најважније питање овде, него је из које популације је I2a Dinaric потекао, јер је Балкан већ био насељен ''Словенима'' пре доласка Срба.

--- Крај цитата ---

Slažem se, ali to isto nije ništa manje izazovno pitanje.
Pominju se Bastrani, Svevi itd...Mada bez arheološke potvrde teško je biti sasvim siguran.

нцп:

--- Цитат: Милан Петровић  Јануар 19, 2022, 04:11:28 поподне ---Можда су славенофони Авари, можда су малобројно словенско Р1а племе, можда плаћеничка групација која је консолидовала словенска племена против Франака...али мислим да то и није најважније питање овде, него је из које популације је I2a Dinaric потекао, јер је Балкан већ био насељен ''Словенима'' пре доласка Срба.

--- Крај цитата ---

Из неке од популација које су биле џеп између Р1б и Р1а .

Милан Петровић:
Како објашњавате присуство једног Македонца и два славенофона Грка у грани Y18331?

ДушанВучко:

--- Цитат: Милан Петровић  Јануар 24, 2022, 10:38:33 поподне ---Како објашњавате присуство једног Македонца и два славенофона Грка у грани Y18331?

--- Крај цитата ---
Ја их видим као потомке Y18331 који је дошао у Грчку ПНЕ, нема те гране међу Словенима на Балкану осим ових наведених који опет гравитирају Грчкој ( тј. словенизирани Грци Y18331)

Владимир Бојановић:

--- Цитат: Милан Петровић  Јануар 24, 2022, 10:38:33 поподне ---Како објашњавате присуство једног Македонца и два славенофона Грка у грани Y18331?

--- Крај цитата ---
Бастарни/Грци које су Словени пословенили.  ;D

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију