Аутор Тема: Српски ДНК пројекат на YSEQ  (Прочитано 102164 пута)

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #120 послато: Јун 04, 2018, 09:30:32 поподне »
Код мене и даље ништа...

Стигоше коначно и мени резултати. Поручено 11. априла, анализа отпочела 27. априла, резултати комплетирани данас, 4. јуна.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #121 послато: Јун 04, 2018, 09:38:10 поподне »
Стигоше коначно и мени резултати. Поручено 11. априла, анализа отпочела 27. априла, резултати комплетирани данас, 4. јуна.

Кад год дошли, добродошли... :)   

Ван мреже Platin

  • Одбор за архивистику
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 981
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #122 послато: Јун 04, 2018, 11:02:40 поподне »
Стигоше коначно и мени резултати. Поручено 11. априла, анализа отпочела 27. априла, резултати комплетирани данас, 4. јуна.
Одлично :)
Моје "бављење" са резултатом код њих је трајало 6 недеља - баш као и наведени пример.

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #123 послато: Јун 05, 2018, 05:01:40 поподне »
Одлично :)
Моје "бављење" са резултатом код њих је трајало 6 недеља - баш као и наведени пример.

Ја сам наручио SNP панел. Од дана наручивања до комплетирања резултата је прошло седам недеља.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #124 послато: Јун 05, 2018, 05:05:27 поподне »
Ја сам наручио SNP панел. Од дана наручивања до комплетирања резултата је прошло седам недеља.

А колико је прошло од дана када су предмет узели у обраду до дана комплетирања резултата?
И у мом случају је било више од седам недеља али две недеље је прошло од поруджбине до достављања материјала у лабораторију, па то не могу да им рачунам.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #125 послато: Јун 05, 2018, 06:13:54 поподне »
А колико је прошло од дана када су предмет узели у обраду до дана комплетирања резултата?
И у мом случају је било више од седам недеља али две недеље је прошло од поруджбине до достављања материјала у лабораторију, па то не могу да им рачунам.

Нисам морао слати узорак, јер се он од раније налази у лабораторији. У таквим условима седам недеља је предуг период чекања. YSEQ лабораторија је некад много брже достављала резултате. Додуше то је моје субјективно мишљење. Можда грешим...

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #126 послато: Јун 05, 2018, 07:18:52 поподне »
Нисам морао слати узорак, јер се он од раније налази у лабораторији. У таквим условима седам недеља је предуг период чекања. YSEQ лабораторија је некад много брже достављала резултате. Додуше то је моје субјективно мишљење. Можда грешим...

Ух, онда је баш много...
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Platin

  • Одбор за архивистику
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 981
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #127 послато: Јун 06, 2018, 07:44:21 поподне »
Нисам морао слати узорак, јер се он од раније налази у лабораторији. У таквим условима седам недеља је предуг период чекања. YSEQ лабораторија је некад много брже достављала резултате. Додуше то је моје субјективно мишљење. Можда грешим...
Зависи колико ко има среће, ако је реч о снп тестирању, односно панелима.
Они "гађају" грану по грану... Неко буде погођен из прве, неко из четврте... Ја сам са великим размаком добио први плус, прво одговарање. Толико сам дугачак низ промашаја добијао да сам помислио да ме уопште неће пронаћи.
На крају... ипак су ме пронашли и сместили.

Ван мреже сɣнце

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1674
  • I-A1328
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #128 послато: Јул 15, 2018, 03:26:53 пре подне »
Доселе знам, да сам S17250; који поступак ми саветујете даље:
а) https://www.yseq.net/product_info.php?products_id=11788 за 75 евро
б) појединачне SNP сразмерно некој веројатности;
в) што год треће

Што ћу уобће имати од одкровења тачнијега положаја? Постоји ли неки род унутар S17250 који се одликује одређеном окрајком стабла?
« Последња измена: Јул 15, 2018, 03:34:59 пре подне сунце »
Лијеп бит није лијеп се родит,
јербо љепоти може се научит;
а кад душом љепује человјек,
које вањско с тијем поредит?

Ван мреже сɣнце

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1674
  • I-A1328
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #129 послато: Јул 15, 2018, 03:35:34 пре подне »
Благодарим
Лијеп бит није лијеп се родит,
јербо љепоти може се научит;
а кад душом љепује человјек,
које вањско с тијем поредит?

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #130 послато: Јул 25, 2018, 11:06:44 поподне »
Доселе знам, да сам S17250; који поступак ми саветујете даље:
а) https://www.yseq.net/product_info.php?products_id=11788 за 75 евро
б) појединачне SNP сразмерно некој веројатности;
в) што год треће

Што ћу уобће имати од одкровења тачнијега положаја? Постоји ли неки род унутар S17250 који се одликује одређеном окрајком стабла?

Прво, сазнаћеш да ли припадаш огранку PH908 (тзв. "Динарик Југ"), који је карактеристичан за највећи број српске популације, или припадаш неком другом огранку који се налази испод S17250 (нпр. Y4882). То ће ти бити од велике помоћи у даљем истраживању порекла.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже сɣнце

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1674
  • I-A1328
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #131 послато: Јул 26, 2018, 09:12:58 пре подне »
Прво, сазнаћеш да ли припадаш огранку PH908 (тзв. "Динарик Југ"), који је карактеристичан за највећи број српске популације, или припадаш неком другом огранку који се налази испод S17250 (нпр. Y4882). То ће ти бити од велике помоћи у даљем истраживању порекла.
Хвала, Никола. Било ми је још саветовано наручити YSEQ alpha-beta STR panel, који стоји исто толико. Што од тих двају би било користније или на који начин користније?
Лијеп бит није лијеп се родит,
јербо љепоти може се научит;
а кад душом љепује человјек,
које вањско с тијем поредит?

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #132 послато: Јул 26, 2018, 01:41:02 поподне »
Хвала, Никола. Било ми је још саветовано наручити YSEQ alpha-beta STR panel, који стоји исто толико. Што од тих двају би било користније или на који начин користније?

Уз помоћ STR маркера би могао да се упоредиш са другима који су урадили сличан тест и који су предвиђени као S17250, да видиш на основу тога колико сте блиски или пак удаљени. Највећи број људи на овом форуму и шире је радио управо тај STR тест па би имао добру базу за упоређивање, а на основу тога би можда могло и да се предвиди којој подграни од S17250 припадаш. SNP тест с друге стране ти каже дефинитивно која си подграна, без предвиђања (која могу и да погреше), његова једина фалинка је што онда не можеш да се упоређујеш са другим носиоцима твоје подгране, јер немаш маркере. Најбоље би било када би могао да урадиш и једно и друго, али свакако би теби корисније било, барем у почетку, да прво одрадиш SNP панел, јер је I2a Динарик млада грана чији су маркери често доста униформни, па је само на основу њих понекад тешко одредити тачну подграну којој припадаш.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #133 послато: Децембар 25, 2018, 08:54:04 пре подне »
"YSEQ is regularly updating the available SNP catalog based on SNPs that we have in fact tested by Sanger sequencing in our laboratory. We are proud to announce that we have now broken the 100,000 SNP count in our catalog. YSEQ has been the leading DNA testing company with the most Y chromosome products available for the last several years already. Please note that these are not fictional products, but real markers that we have seen working in our sequencing traces run in our lab. So we can be sure that those SNPs work and we have primers in stock.

To celebrate this record and to give a little Christmas present to our customers, we have temporarily lowered the price of every single Y-SNP to $15 only! This is a great opportunity to collect samples from your close relatives and try a little screening project, testing your private SNP(s) on each of them. Buy now as many single SNP tests as you can and keep the sample kits ready at your house to have them available when you need them. The SNP tests won't expire and you can ask us to change the SNP some time in the future when your research focus may have changed. Please note that the price will go back up on February 1st. 2019!

The YSEQ team wishes you a merry Christmas and a happy New Year!

Astrid & Thomas

   
IMPORTANT! Most products in this shop only make sense for male test takers! Female test takers can only be tested on their mtDNA because they don't have a Y chromosome.

FREE shipping on all orders over $100!
Over 100,000 single Y-SNPs are available in our catalog and the portfolio is growing every day."

Ван мреже Златан

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 553
  • Y: E-V13>А18833>А9739
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #134 послато: Јануар 15, 2019, 04:48:43 поподне »
Упоређивао сам цене FTDNA и YSEQ.

Ово делује као веома добра понуда за неког, ко тест још није радио:
https://www.yseq.net/product_info.php?cPath=23&products_id=45243

Колико разумем, ово је стандардни Y-STR тест на 50 маркера.
Да ли га предлажете за неког ко још није тестиран?

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #135 послато: Јануар 15, 2019, 04:59:01 поподне »
Упоређивао сам цене FTDNA и YSEQ.

Ово делује као веома добра понуда за неког, ко тест још није радио:
https://www.yseq.net/product_info.php?cPath=23&products_id=45243

Колико разумем, ово је стандардни Y-STR тест на 50 маркера.
Да ли га предлажете за неког ко још није тестиран?

Ово је Делта тест, последњих 50 маркера из сета. Пре њега је Гама, који има 36 маркера, а први је Алфа-Бета. Дакле стандардни је Алфа-Бета за почетак, па тек ови други.

https://www.yseq.net/product_info.php?cPath=23&products_id=34

Ван мреже Златан

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 553
  • Y: E-V13>А18833>А9739
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #136 послато: Јануар 15, 2019, 05:17:40 поподне »
Хвала Милоше!
Као стартни тест, иако тестира неколико маркера мање, доста је повољнији у поређењу са стартним Y-37 код ФТДНА, који без попуста кошта 169 долара. Видим да има мању базу тестираних, али у зависности од циљева, то чак и не мора бити мана.

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1135
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #137 послато: Јануар 15, 2019, 06:56:39 поподне »
Хвала Милоше!
Као стартни тест, иако тестира неколико маркера мање, доста је повољнији у поређењу са стартним Y-37 код ФТДНА, који без попуста кошта 169 долара. Видим да има мању базу тестираних, али у зависности од циљева, то чак и не мора бити мана.

Златане, постойи ли на ЫСеку-у нешто попут ФТДНА подухватов, гдѣ се могу видѣти хапловрсте испитаних са СНПовими?
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Златан

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 553
  • Y: E-V13>А18833>А9739
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #138 послато: Јануар 15, 2019, 07:13:55 поподне »
Златане, постойи ли на ЫСеку-у нешто попут ФТДНА подухватов, гдѣ се могу видѣти хапловрсте испитаних са СНПовими?

Ја сам до сада све радио преко ФТДНА, тако да са и-сек нисам сигуран.
По ономе што сам у историји ове дискусије прочитао, тако нешто 1:1 непостоји или је веома лоше развијено. Што се пројеката тиче, мислим да је ту ФТДНА у доста бољој позицији, што донекле оправдава вишу цену.

Ван мреже Грк

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1104
Одг: Српски ДНК пројекат на YSEQ
« Одговор #139 послато: Јануар 31, 2019, 09:01:42 поподне »
Наручих тест код Yseq, али ево већ 21 дан како су ми послали прибор и још није стигао на адресу. Контактирао сам их и рекоше да сачекам до понедељка, па ће послти замјенски.
Да ли је то пуно времена за чекати?