Аутор Тема: Porodica iz Ljume  (Прочитано 1608 пута)

Ван мреже Lazar Stailkovic

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 40
Porodica iz Ljume
« послато: Јул 30, 2018, 03:30:15 поподне »
Hteo sam da Vas pitam,ja sam istrazivao i saznao da sam ja sesta generacija coveka koji se zvao Stoiljko,a prezivao Mladenovic.On je iz Ljume i dosao je na Kosovo, porodica Ljumci.Imao je jos dvojicu brace jedan od njih je osnovao porodicu Tasic u Ogostu.A Stoiljkov ogranak su Stoiljkovici krsna slava Sv.Arhangel Mihailo.Da li neko zna kako bi mogao da dodjem do infromacije koja je ta porodica Mladenovic od koje poticem, i da li su oni oduvek bili u oblasti Ljume.Hvala poz

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8509
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Porodica iz Ljume
« Одговор #1 послато: Јул 30, 2018, 03:36:09 поподне »
Hteo sam da Vas pitam,ja sam istrazivao i saznao da sam ja sesta generacija coveka koji se zvao Stoiljko,a prezivao Mladenovic.On je iz Ljume i dosao je na Kosovo, porodica Ljumci.Imao je jos dvojicu brace jedan od njih je osnovao porodicu Tasic u Ogostu.A Stoiljkov ogranak su Stoiljkovici krsna slava Sv.Arhangel Mihailo.Da li neko zna kako bi mogao da dodjem do infromacije koja je ta porodica Mladenovic od koje poticem, i da li su oni oduvek bili u oblasti Ljume.Hvala poz

У које место на Косову је дошао ваш предак Стоиљко Младеновић?
« Последња измена: Јул 30, 2018, 03:41:04 поподне НиколаВук »
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Lazar Stailkovic

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 40
Одг: Porodica iz Ljume
« Одговор #2 послато: Јул 30, 2018, 03:48:26 поподне »
Došao je u selo Draganac,neki potok je dobio ime po Stoiljku.

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8509
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Porodica iz Ljume
« Одговор #3 послато: Јул 30, 2018, 05:14:00 поподне »
Došao je u selo Draganac,neki potok je dobio ime po Stoiljku.

Према "Новобрдској Кривој Реци" аутора Атанасија Урошевића (теренска истраживања вршена 1929-30. године), род Љумаца са славом Аранђеловдан је живео у Малом Драганцу и било их је 7 кућа. За њих пише: "Досељени из Љуме ускоро после Марковаца (род обнављача села, прим. Н.В.); прво су се настанили у Бобовнику (Огоште), па су потом прешли у Драганац." Нажалост, о даљем пореклу из Љуме, односно о месту из ког су потекли, не пише ништа, вероватно се није сачувало у усменој традицији. Поред Драганца, Љумаца је било и у оближњем Трнићевцу (где су забележени под именом Драганчани, 1 кућа, доселили се из Драганца око 1840. године) и у Мозгову (9 кућа, досељени из Драганца око 1860. године). Иначе Драганац је почетком 19. века, када су дошли најстарији досељенички родови (Марковци, па убрзо за њима Љумци), био пусто село.

С обзиром да српских родова који у свом предању као матицу наводе Љуму заиста нема много, предлажем вам да урадите тест Y-хромозома како бисте пронашли са којим сте родовима који су се већ тестирали блиски.
« Последња измена: Јул 30, 2018, 05:21:38 поподне НиколаВук »
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Lazar Stailkovic

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 40
Одг: Porodica iz Ljume
« Одговор #4 послато: Јул 30, 2018, 05:32:23 поподне »
Hvala Vam,nego gde bi mogao da uradim test,maloletnik sam :).I sta ako nema slicna grupa nama Ljumcima?

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8509
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Porodica iz Ljume
« Одговор #5 послато: Јул 30, 2018, 05:58:44 поподне »
Hvala Vam,nego gde bi mogao da uradim test,maloletnik sam :).I sta ako nema slicna grupa nama Ljumcima?

Најбоље ти је да се учланиш у наше друштво ("Порекло"), јер онда по знатно повољнијој цени можеш да се тестираш при Београдској ДНК лабораторији (50% попуста у односу на регуларну цену од око 100 евра), а добијаш и разне друге погодности - приступ табели ДНК хаплотипова где можеш да упоредиш свој резултат са другима, потом приступ дигиталној библиотеци са преко 1000 наслова итд. Пошто је до сад тестирано више од 2000 појединаца са ових простора, сигурно ће ти се наћи неко мање или више близак, за то не мораш да бринеш.  ;)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Lazar Stailkovic

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 40
Одг: Porodica iz Ljume
« Одговор #6 послато: Јул 30, 2018, 06:09:30 поподне »
Hvala,nego i dalje me muci koje to bio u Trnicevce,znam za familiju u Ogostu i Dragancu,ali ove me i dalje kopka :).Verovatno u tom selu danas nema nikoga.Znamo svi zbog cega

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8509
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Porodica iz Ljume
« Одговор #7 послато: Јул 30, 2018, 06:13:18 поподне »
Hvala,nego i dalje me muci koje to bio u Trnicevce,znam za familiju u Ogostu i Dragancu,ali ove me i dalje kopka :).Verovatno u tom selu danas nema nikoga.Znamo svi zbog cega

Тих Драганчана у Трнићевцу је око 1930. била само једна кућа, питање је када су се иселили, можда већ током Другог светског рата. Ако познајеш неког старијег из тог села, најбоље би било њега да питаш.
Чињеницама против самоувереног незнања.