ДНК порекло > Савети за тестирање

Попусти на тестирање

<< < (2/31) > >>

Sergio:

--- Цитат: на Црвeњском путу  Август 01, 2017, 02:06:27 поподне ---Сергио,
да ли је тачно ако тестирам оца на 37 маркера (који је сада јако стар) преко Familytreedna.com узорак остаје код њих и да се на основу тог узорка  касније  (кад се буде имало више новца) може урадити тест на већи број маркера (67 или 111) и аутосомални тест?

--- Крај цитата ---

Тачно је. Чини ми се да чувају узорак чак и до 25 година (сем у случају да муштерија тражи изричито превремено повлачење). Једини сценарио, где би евентуално требало слати још један узорак, је ако би се радио BigY. За све остало је углавном довољно само једно слање узорка.

симо:

--- Цитат: Sergio  Август 01, 2017, 02:46:11 поподне ---Тачно је. Чини ми се да чувају узорак чак и до 25 година (сем у случају да муштерија тражи изричито превремено повлачење). Једини сценарио, где би евентуално требало слати још један узорак, је ако би се радио BigY. За све остало је углавном довољно само једно слање узорка.

--- Крај цитата ---

Ја сам са једним узорком испуцао све од 12, 67 маркера, Фемили Фајндера, Биг Ипсилона. Једино кад су се одужили резултати Биг Ипсилона, а мислим да су понављали тест, послали су ми поруку да бих могао послати нови узорак. Међутим, написао сам им да ми је то прилично малтретирање и да се снађу са оним што имају. И тако и би.

Сад не знам да ли бих још нешто из тог узорка успио тестирати,а и није пуно тога остало.

нцп:

--- Цитат: Sergio  Август 01, 2017, 02:46:11 поподне ---Тачно је. Чини ми се да чувају узорак чак и до 25 година (сем у случају да муштерија тражи изричито превремено повлачење). Једини сценарио, где би евентуално требало слати још један узорак, је ако би се радио BigY. За све остало је углавном довољно само једно слање узорка.

--- Крај цитата ---

Хвала Сергио! :)

нцп:

--- Цитат: симо  Август 01, 2017, 03:18:37 поподне ---Ја сам са једним узорком испуцао све од 12, 67 маркера, Фемили Фајндера, Биг Ипсилона. Једино кад су се одужили резултати Биг Ипсилона, а мислим да су понављали тест, послали су ми поруку да бих могао послати нови узорак. Међутим, написао сам им да ми је то прилично малтретирање и да се снађу са оним што имају. И тако и би.

Сад не знам да ли бих још нешто из тог узорка успио тестирати,а и није пуно тога остало.

--- Крај цитата ---

Хвала Симо!

Да ли знате да ли још увек мора да се саставља оваква изјава?

ИЗЈАВА

Ја, доле потписани Пера Перић, под пуном кривичном и материјалном одговорношћу изјављујем да приложена пошиљка садржи узорке мог бриса, које за потребе ДНК анализе шаљем у FTDNA лаборатију у Хјустону, Тексас, САД.  Резултати анализе су искључиво за моју личну употребу.

У Београду, датум.
Пера Перић
Адреса и број телефона
Потпис
===============


симо:

--- Цитат: на Црвeњском путу  Август 01, 2017, 07:02:47 поподне ---Да ли знате да ли још увек мора да се саставља оваква изјава?

--- Крај цитата ---

Не бих знао, нисам слао из Србије. Нису ми тражили да састављам било какву изјаву.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију