Аутор Тема: Карађорђевићи I2-CTS10228  (Прочитано 86263 пута)

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #180 послато: Август 20, 2017, 10:33:14 поподне »
Не, причали смо више пута о томе, не ради се о истом свецу. У околини Охрида је јак култ Светог Климента Охридског, а Карађорђевићи славе Светог Климента Римског, а очито ни сва "српска" Z17855 није пореклом са југоистока. Кузмићи притом нису потврђени Z17855+.

Такође, родови из околине Смедеревске Паланке којима Кузмић припада немају апсолутно никакво предање о пореклу из Македоније, већ имају предање да су из Црне Горе (село Врањ код Подгорице).

Aha,hvala.
« Последња измена: Август 20, 2017, 10:42:26 поподне Лука »

Ван мреже Voljen od Boga

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 947
  • I-Y4460*
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #181 послато: Август 20, 2017, 10:58:46 поподне »
   Вјерујем, више у Србији, него  на токовима  Лима у Горњем Полимљу, јер су ти крајеви, нарочито, послије  Прве и Друге Сеобе Срба опустјели, и населили се  припадници ратоборних црногорских и сјеверно арбанашких племена, под  скутима     агаларских породица, предвођених моћним гусињским Шабанагићима, пећким Махмутбеговићима, бихорским Ћоровићима, Ајдарпашићима...


Е баш овдје требати тражити вождове рођаке.
Evropa je jedna velika porodica.

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #182 послато: Август 20, 2017, 11:50:44 поподне »
   Вјерујем, више у Србији, него  на токовима  Лима у Горњем Полимљу, јер су ти крајеви, нарочито, послије  Прве и Друге Сеобе Срба опустјели, и населили се  припадници ратоборних црногорских и сјеверно арбанашких племена, под  скутима     агаларских породица, предвођених моћним гусињским Шабанагићима, пећким Махмутбеговићима, бихорским Ћоровићима, Ајдарпашићима...

Само су Ћоровићи тестирани од ових наведених. До недавно нису били доступни хаплотипови муслимана. Гледам пре неки дан њихов пројекат и видим да тестирани Ћоровић има очигледно исти хаплотип као и наши из кластера R-Z92 A . 

Ван мреже Voljen od Boga

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 947
  • I-Y4460*
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #183 послато: Август 20, 2017, 11:54:16 поподне »
Само су Ћоровићи тестирани од ових наведених. До недавно нису били доступни хаплотипови муслимана. Гледам пре неки дан њихов пројекат и видим да тестирани Ћоровић има очигледно исти хаплотип као и наши из кластера R-Z92 A .

Ћоровићи су из Осијека поријеклом ! Они, Хајдарпашићи, Софтићи.... нису мјештани.
Evropa je jedna velika porodica.

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #184 послато: Август 21, 2017, 12:16:01 пре подне »
Ћоровићи су из Осијека поријеклом ! Они, Хајдарпашићи, Софтићи.... нису мјештани.

Да познато ми је, и какве то везе има? Тестирани Ћоровић је генетски повезан са овима који су кластеру Z280>Z92 A .

Имамо Илића из Г. Трнаве код Тополе, пореклом из Пећи, Богдановића из А. Жупе, не знам одакле су пореклом. Србина Маркова из Славонског Брда, Вановца из Високог и још 2-3.

Ћоровићи су врло вероватно са неким од набројаних Срба имали неког заједничког претка у средњовековно доба и указује да су у Осијек доселили из правца југа или су у матици негде на југу исламизирани или су горе у Осијеку прихватили ислам и када се повукла турска администрација и муслиманско становништво крајем 17. века из Славоније и околиних северних области и Ћоровићи су тада дошли у Бихор.

Ако не верујеш у генетику, ја не знам зашто онда дискутујеш о генетици и зашто си се уопште тестирао...
« Последња измена: Август 21, 2017, 12:19:02 пре подне Акса »

Ван мреже Voljen od Boga

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 947
  • I-Y4460*
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #185 послато: Август 21, 2017, 12:38:37 пре подне »
Да познато ми је, и какве то везе има? Тестирани Ћоровић је генетски повезан са овима који су кластеру Z280>Z92 A .

Имамо Илића из Г. Трнаве код Тополе, пореклом из Пећи, Богдановића из А. Жупе, не знам одакле су пореклом. Србина Маркова из Славонског Брда, Вановца из Високог и још 2-3.

Ћоровићи су врло вероватно са неким од набројаних Срба имали неког заједничког претка у средњовековно доба и указује да су у Осијек доселили из правца југа или су у матици негде на југу исламизирани или су горе у Осијеку прихватили ислам и када се повукла турска администрација и муслиманско становништво крајем 17. века из Славоније и околиних северних области и Ћоровићи су тада дошли у Бихор.

Ако не верујеш у генетику, ја не знам зашто онда дискутујеш о генетици и зашто си се уопште тестирао...

О чему то, ја само кажем да ћете вождове рођаке наћи у Бихору, Тутину и Пештери али не међу доселјеницима већ међу становништвом које је ту било прије Бечког рата. Вождов отац није био ни Србин ни Арбанас у томе је поента. Не пркосим ником, недај Боже, већ су ми је случајно блиске чинјенице везане за то становништво.
Evropa je jedna velika porodica.

Jelic

  • Гост
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #186 послато: Август 21, 2017, 12:44:40 пре подне »
О чему то, ја само кажем да ћете вождове рођаке наћи у Бихору, Тутину и Пештери али не међу доселјеницима већ међу становништвом које је ту било прије Бечког рата. Вождов отац није био ни Србин ни Арбанас у томе је поента. Не пркосим ником, недај Боже, већ су ми је случајно блиске чинјенице везане за то становништво.

Откуд ти знаш да није био Србин, да ниси можда имао прилике којим случајем да разговараш са њим, па ти се и "поверио" шта је по етничкој припадности?

Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #187 послато: Август 21, 2017, 12:44:59 пре подне »
О чему то, ја само кажем да ћете вождове рођаке наћи у Бихору, Тутину и Пештери али не међу доселјеницима већ међу становништвом које је ту било прије Бечког рата. Вождов отац није био ни Србин ни Арбанас у томе је поента. Не пркосим ником, недај Боже, већ су ми је случајно блиске чинјенице везане за то становништво.

Па којем је етносу могао припадати онда? Могао је бити или Србин или Албанац. Код Албанаца динарика има само у областима гдје је било мијешања са Словенима, а истој хаплогрупи припада трећина српских мушкараца. Међу Косоварима скоро да нема словенске генетике.
Чак и да му је тај предак био Влах и говорио влашким, опет је по мушкој линији морао бити Словен.

Ван мреже rugovac

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 972
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #188 послато: Август 21, 2017, 12:46:26 пре подне »
Поред два најпознатија предања о пореклу Карађорђа да су из Климената (потомци бајрактара Јована Мрше) и да су из Васојевића од Ђуришића из Краља, постоји и треће предање које помиње Врањ. То село се налази у близини Подгорице. Ово предање сам чуо од оца мојега зета чија фамилија живи у селу Вуксанлекај недалеко од поменутог села.

Jelic

  • Гост
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #189 послато: Август 21, 2017, 12:48:44 пре подне »
Поред два најпознатија предања о пореклу Карађорђа да су из Климената (потомци бајрактара Јована Мрше) и да су из Васојевића од Ђуришића из Краља, постоји и треће предање које помиње Врањ. То село се налази у близини Подгорице. Ово предање сађ чуо од оца мојега зета чија фамилија живи у селу Вуксанлекај недалеко од поменутог села.

То предање је најреалније и по ДНК резултату очито и најтачније јер га спомињу Кузмићи и друге породице сродне Карађорђевићима, а ваљда они сами знају најбоље о свом пореклу и одакле су у Шумадију дошли.

Ван мреже rugovac

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 972
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #190 послато: Август 21, 2017, 12:53:58 пре подне »
Да. Слажем се. Свако најбоље зна своје порекло. Лично би волео да је Карађорђе пореклом Малисор али нас занима истина, а не шта би неко желео.

Ван мреже Voljen od Boga

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 947
  • I-Y4460*
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #191 послато: Август 21, 2017, 01:10:57 пре подне »
Откуд ти знаш да није био Србин, да ниси можда имао прилике којим случајем да разговараш са њим, па ти се и "поверио" шта је по етничкој припадности?

Ја овај форум, и сваки други, доживлјавам као мјесто гдје се може изнијети мишлјенје које и не мора бити тачно. Ако се тражи поријекло Карађорђевића онда се све солуције требају размотрит. Не разумијем ту лјутнју, све шта желим је да допринесем истраживанју.
Evropa je jedna velika porodica.

Ван мреже Voljen od Boga

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 947
  • I-Y4460*
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #192 послато: Август 21, 2017, 01:12:53 пре подне »
Па којем је етносу могао припадати онда? Могао је бити или Србин или Албанац. Код Албанаца динарика има само у областима гдје је било мијешања са Словенима, а истој хаплогрупи припада трећина српских мушкараца. Међу Косоварима скоро да нема словенске генетике.
Чак и да му је тај предак био Влах и говорио влашким, опет је по мушкој линији морао бити Словен.

Нормално да нјегови преци нису били Власи! Јесте ли икада чули за Холмију и Николу Консула?
Evropa je jedna velika porodica.

Ван мреже rugovac

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 972
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #193 послато: Август 21, 2017, 01:27:00 пре подне »
1) Холмија је била замисао Николе Консуле да прави државу, за коју је платио главом која је завршила на Цетињу код Његоша. Ту је био умешан и Мојсије Зечевић.

2) Али што се тиче етничког порекла Николе он је био Лопаћанин, а његов потомак је некадашњи селектор кошаркашица Милан Цига Васојевић.

3) Што се тиче Карађорђа његово порекло по предању може бити по свему судећи једино из Малесије а јел био Малисор или Словен то ћемо тешко сазнати.
« Последња измена: Август 21, 2017, 02:02:20 пре подне Лука »

Ван мреже Voljen od Boga

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 947
  • I-Y4460*
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #194 послато: Август 21, 2017, 01:31:42 пре подне »
1) Холмија је била замисао Николе Консуле да прави државу, за коју је платио главом која је завршила на Цетињу код Његоша. Ту је био умешан и Мојсије Зечевић.
2) Али што се тиче етничког порекла Николе он је био Лопаћанин, а његов потомак је некадашњи селектор кошаркашица Александар Цига Васојевић.
3) Што се тиче Карађорђа његово порекло по предању може бити по свему судећи једино из Малесије а јел био Малисор или Словен то ћемо тешко сазнати.

Генетика каже да је био Славен !
Evropa je jedna velika porodica.

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #195 послато: Август 21, 2017, 01:36:52 пре подне »
Па којем је етносу могао припадати онда? Могао је бити или Србин или Албанац. Код Албанаца динарика има само у областима гдје је било мијешања са Словенима, а истој хаплогрупи припада трећина српских мушкараца. Међу Косоварима скоро да нема словенске генетике.
Чак и да му је тај предак био Влах и говорио влашким, опет је по мушкој линији морао бити Словен.
Nisi razumio forumasa "voljen od boga" tj. i on nece jasno izhasni pa ljudi ne shvataju sta je njegovo misljenje.Posto ga ja poznajem njegova teorija je da je veliki broj rodova koji nose nose I CTS10228 porijeklom od Sasa rudara.Posto sad znamo da dinastija Karadjordjevic nosi ovaj slovenski i dominantni srpski marker "voljeni" misli da su i oni porijeklom od tih rudara i misli da su katolickog porijekla bili.
"Voljeni" druze,jesam li pogrijesio sta :) Slobodno iznesi svoju teoriju,ovde ima sasvim kompetentnih sagovornika da odgovore.

Ван мреже Voljen od Boga

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 947
  • I-Y4460*
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #196 послато: Август 21, 2017, 01:43:20 пре подне »
Nisi razumio forumasa "voljen od boga" tj. i on nece jasno izhasni pa ljudi ne shvataju sta je njegovo misljenje.Posto ga ja poznajem njegova teorija je da je veliki broj rodova koji nose nose I CTS10228 porijeklom od Sasa rudara.Posto sad znamo da dinastija Karadjordjevic nosi ovaj slovenski i dominantni srpski marker "voljeni" misli da su i oni porijeklom od tih rudara i misli da su katolickog porijekla bili.
"Voljeni" druze,jesam li pogrijesio sta :) Slobodno iznesi svoju teoriju,ovde ima sasvim kompetentnih sagovornika da odgovore.

Не у потпуности Игоре, нису сви рудари били Саси и Нјемачког поријекла:
Rujce: a ovest di Lipljan, composto dalle due località di Novo Rujce e Staro Rujce, il villaggio misto serbo–albanese di Rujce venne interessato dalla colonizzazione di sassoni e slovacchi provenienti dalla contea di Zips. Nel 1497 la comunità sassone era ancora fiorente. Nel 1685 è citata ancora la presenza di minatori di lontana origine Sasi e slovacca nell'area “…lavoratori christiani…” di religione cattolica e ortodossa.
Католичанство је некако морало доћи у та брда и зна се ко га је донио. Поздрав !
Evropa je jedna velika porodica.

Jelic

  • Гост
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #197 послато: Август 21, 2017, 02:00:45 пре подне »
Ја овај форум, и сваки други, доживлјавам као мјесто гдје се може изнијети мишлјенје које и не мора бити тачно. Ако се тражи поријекло Карађорђевића онда се све солуције требају размотрит. Не разумијем ту лјутнју, све шта желим је да допринесем истраживанју.

Изричито тврдити да вождов отац није Србин није у складу са тим како кажеш "да се све могућности требају размотрити".

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #198 послато: Август 21, 2017, 02:03:31 пре подне »
Генетика каже да је био Славен !
Или Бастарн??   ;D

Jelic

  • Гост
Одг: Карађорђевићи I2-CTS10228
« Одговор #199 послато: Август 21, 2017, 02:03:44 пре подне »
Што се тиче Карађорђа његово порекло по предању може бити по свему судећи једино из Малесије а јел био Малисор или Словен то ћемо тешко сазнати.

По прапореклу и генетици свакако ово друго, но овде се води дискусија о томе шта су његови преци тј. отац и деда били у тренутку пресељења у Шумадију.