ДНК порекло > Аутосомална ДНК

FTDNA - MyOrigin 3.0

<< < (2/24) > >>

drajver:

--- Цитат: Дервента  Септембар 22, 2020, 06:39:56 поподне ---Интереcантно је да сада могу да раздвоје Западне од Источних Словена. Дали ово можда ипак упућује на Полабље као прапостојбину Срба прије саме сеобе ?

--- Крај цитата ---

Не вјерујем. Вјероватно су као модел за источнословенску популацију узели Русе и Белорусе са јачим угрофинским утицајем који код јужних Словена одсуствује. Ово West Slavic ја бих прије посматрао као Basic Slavic.

Милош:
Ево и мојих резултата:



Atlantische:
Поприлично шарено у односу на 2.0 (42% EE, 11% SEE, 33% W&CE, 14% Sephardic).


Дервента:
Драјвер, ту си у праву, док се ове базе и референце популације још нису искристалисале, ја сам на Гедмечу увијек имао Финску, што наравно нема пуно (директне) везе. Али ако код мене има уплива Источно Словенске компоненте, онда је заиста могућ тај угро-фински елемент који је доста јак код Источних Словена.

Небојша:
Моји нови резултати:



Покушаћу да дам неки логичан закључак. Западнословенска компонента израженија у односу на српски просек, вероватно зато што је једна баба по оцу Словакиња (Кашубе), а по мајци Подунавска Немица. За разлику од осталих који су поставили резултате, више Италијан, него Грк. Западни Медитеран је претпостављам израженији због Крајишника (или је и то само "насумична" процена FTDNA). По GEDmatch-у сам имао израженији Источни Медитеран.

Не знам шта би значило ово Mizrahi Jewish, што се јавља видим и код Бојанића, а са којим имам 101% укупно. :)

Све у свему, значајно одудара у односу на прве myOrigins резултате и процену са GEDmatch-a, па верујем да ће се још мењати, како буду усавршавали програм.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију