ДНК порекло > Аутосомална ДНК

Нова истраживања аутосомалне ДНК

<< < (2/5) > >>

Црна Гуја:
На сајту Српског ДНК Пројекта је после дуго времена објављен нови текст који се бави аутосомалном генетиком Срба, Српски генетски склоп – Колико смо Словени? нашег сарадника Данила Сремчевића. Детаљно су објашњене недоумице које најчешће збуњују људе када је у питању аутосомална генетика, па свима најтоплије препоручујем да прочитају текст:

http://dnk.poreklo.rs/srpski-genetski-sklop-koliko-smo-sloveni/

шкрњо:
Волио бих да ми "аутозомал експерти" објасне који су то калкулатори мјеродавни, јер кад год укажем на потпуне нелогичности, онда је калкулатор у који су се до јуче клели ипак "не баш тако добар" или се потежу аргументи типа "sample size is not good enough". На крају ме увијек фино посавјетују да платим аутистима попут Давидског за "custom calculator".
Гледао сам и оне алате попут "phenotype SNP height predictor" и ПЦА плотове популација по СНП маркерима везаним за фенотип, ниђе везе са стварношћу, али опет су ти прорачуни тобоже задњи крик науке са којим се не треба качити, зар не?

Jelic:

--- Цитат: шкрњо  Септембар 30, 2017, 05:05:27 поподне ---Волио бих да ми "аутозомал експерти" објасне који су то калкулатори мјеродавни, јер кад год укажем на потпуне нелогичности, онда је калкулатор у који су се до јуче клели ипак "не баш тако добар" или се потежу аргументи типа "sample size is not good enough". На крају ме увијек фино посавјетују да платим аутистима попут Давидског за "custom calculator".
Гледао сам и оне алате попут "phenotype SNP height predictor" и ПЦА плотове популација по СНП маркерима везаним за фенотип, ниђе везе са стварношћу, али опет су ти прорачуни тобоже задњи крик науке са којим се не треба качити, зар не?

--- Крај цитата ---

То са предвиђачем висине јесте чиста глупост.

симо:

--- Цитат: Црна Гуја  Септембар 30, 2017, 04:01:53 поподне ---На сајту Српског ДНК Пројекта је после дуго времена објављен нови текст који се бави аутосомалном генетиком Срба, Српски генетски склоп – Колико смо Словени? нашег сарадника Данила Сремчевића. Детаљно су објашњене недоумице које најчешће збуњују људе када је у питању аутосомална генетика, па свима најтоплије препоручујем да прочитају текст:

http://dnk.poreklo.rs/srpski-genetski-sklop-koliko-smo-sloveni/

--- Крај цитата ---

Заиста добар текст о аутосомалној генетици Срба, посебно дио који користи поређења двије популације преко Оракла. Досад сам ту опцију посматрао без великог удубљивања, више информативно, а Данило је успио извући конкретне закључке из поређења више различитих односа.

Сад се види да у укупном збиру постоји корелација између аутосомалне и  Y-днк, бар у случају Срба.

Сремац:

--- Цитат: симо  Септембар 30, 2017, 05:25:19 поподне ---Заиста добар текст о аутосомалној генетици Срба, посебно дио који користи поређења двије популације преко Оракла. Досад сам ту опцију посматрао без великог удубљивања, више информативно, а Данило је успио извући конкретне закључке из поређења више различитих односа.

Сад се види да у укупном збиру постоји корелација између аутосомалне и  Y-днк, бар у случају Срба.

--- Крај цитата ---

Хвала Симо  :),

Оракл јесте заиста и најинформативнији, јер су резултати мање-више константни од рачунача до рачунача и рекао бих од Србина до Србина  :). Оракл са четири популације је такође користан, али нисам хтео сувише да компликујем текст.

Иначе, све што сам написао у тексту мање-више је написано и сугерисано и на овом форуму и уопште порталу и са твоје стране Симо. Поред тебе захвалио бих се Невском и Муњеном Ћелићу чије сам текстове, писанија и остале доприносе форуму и порталу о аутосомалној генетици са пажњом читао, пратио и учио.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију