ДНК порекло > Аутосомална ДНК

Турски гени код Бошњака примјер

(1/8) > >>

Босанац:
23андМе је извршио надоградњу мојих резултата те ме додао међу Турке

Код нас Бошњака има Турских гена ево доказ је су и ове слике у прилогу:

Да ли и Срби добијају Цариград као једну од регија на 23андМе






Милан Петровић:
Свака част, скоро 2%.

Босанац:

--- Цитат: Милан Петровић  Децембар 16, 2019, 08:52:31 поподне ---Свака част, скоро 2%.

--- Крај цитата ---
Па ајд има ли ко више, имаш ли ти ишта степске крви? 

Милан Петровић:

--- Цитат: Босанац  Децембар 16, 2019, 08:55:52 поподне ---Па ајд има ли ко више, имаш ли ти ишта степске крви?

--- Крај цитата ---
Нисам радио аутосомални тест, али није немогуће пошто сам Словен и PH908.

Небојша:

--- Цитат: Босанац  Децембар 16, 2019, 08:37:56 поподне ---23андМе је извршио надоградњу мојих резултата те ме додао међу Турке

Код нас Бошњака има Турских гена ево доказ је су и ове слике у прилогу:

Да ли и Срби добијају Цариград као једну од регија на 23андМе







--- Крај цитата ---

Сад сам погледао резултате неколико Срба (углавном динарски крајеви) са 23andMe. Заиста ретко има те "Anatolian" компоненте. Ако је и има, онда је испод 0.5%. Углавном, на 23andMe Срби чине микс Балкана и Грчке (преко 90%) и источне Европе (остало).

Овде је нешто друго интересантно. Ти имаш знатно већи утицај Источне Европе него просечан Србин. Код Срба са 23андме је до 10%. И то нешто говори.

Што се турске генетике тиче, природније је да је више има код БиХ муслимана, него код Срба. Али, тај проценат није онолики колико је било за очекивати на основу полу-митских предања крајишких муслимана (којима и сам припадаш). Примера ради, према предању, 50% муслимана из Поуња, по мушкој линији, води порекло из Анадолије. Данас помоћу Y-ДНК резултата знамо да то није случај.

А треба узети у обзир да део те анадолске компоненте можда одлази и на староседелачки утицај на Балкану.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију