Науке и научне дисциплине > Хералдика

Грб Порекла?

<< < (2/10) > >>

Amicus:

--- Цитат: Дервента  Децембар 13, 2017, 10:10:25 поподне ---Слажем се, слажем, само мала провокација против западњаштва  :)
--- Крај цитата ---

Свет хералдике је оријентисан углавном вертикално, па самим тим и њене симболе треба посматрати у хијерархијском реду. При том, хералдика је заједничко европско и хришћанско наслеђе, и тим више је чудно посматрати појаве њене негације, и одрицања од исте, а чиме се заправо показује оријентација ка османском наслеђу, које не познаје ту врсту симболике, или у неком блажем смислу, социјалистичког наслеђа, које је према хералдици имало непријатељски став, али је измислило сопствени систем амблема, бар када је државна симболика у питању.

То је увелико долазило до изражаја при тражењу решења грба Бање Луке, где је на крају ипак издоминирало једно компромисно решење између хералдике, и социјалистичког наслеђа. А претило је да Бања Лука остане "турски" град у том погледу, јер годинама нису имали никаквих симбола, и без назнака да ће га у скорије време усвојити.

Али добро, све то нема везе са потенцијалним грбом Порекла, а на ту тему сам већ рекао своје мишљење.

Мада, ако буде интересовања, зашто да не, треба о свему разговарати.

Бакс:
Наравно, ово је чиста зезанција и не би је требало схватати озбиљно.
Можемо се малко забавити на ову тему.  :D

Ово сам нажврљао за 5 минута

mladjo:

--- Цитат: Бакс  Децембар 14, 2017, 07:47:44 поподне ---Наравно, ово је чиста зезанција и не би је требало схватати озбиљно.
Можемо се малко забавити на ову тему.  :D

Ово сам нажврљао за 5 минута


--- Крај цитата ---

Браво,
може ли кратко објашњење шаржи?

Бакс:

--- Цитат: млађо  Децембар 14, 2017, 08:00:43 поподне ---Браво,
може ли кратко објашњење шаржи?

--- Крај цитата ---

Стабло је логично, али ми је деловало као превише очигледан избор за шаржу на штиту. Па сам ставио - колено.  :)
Три колена, која означавају породично порекло. Син, отац, деда...  :)

mladjo:

--- Цитат: Бакс  Децембар 14, 2017, 08:17:32 поподне ---Стабло је логично, али ми је деловало као превише очигледан избор за шаржу на штиту. Па сам ставио - колено.  :)
Три колена, која означавају породично порекло. Син, отац, деда...  :)

--- Крај цитата ---


Сјајна идеја!
Да, било је за очекивати да стабло царује на штиту, но идеја о кољенима је заиста сјајна...истина ”ограничена” на 3...питам се колико би било коректно да кољена не буду ограничена него да буду нпр. штит ”посијан” кољенима, чисто како би се дала импресија да их има безброј, као што су наравно сва кољена предака која иду и даље од дједа. :)

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију