Аутор Тема: Михајло Пупин  (Прочитано 4495 пута)

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Михајло Пупин
« послато: Фебруар 22, 2017, 01:22:42 пре подне »
Војводина на длану
- Михајло Пупин -


<a href="https://www.youtube.com/v/rUtKgveNxHw" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/rUtKgveNxHw</a>

<a href="https://www.youtube.com/v/MSxLtrd3kFQ" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/MSxLtrd3kFQ</a>

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Михајло Пупин
« Одговор #1 послато: Децембар 21, 2017, 12:20:31 пре подне »
Нисмо много написали о Пупину, иако је "пупунизација" Србије започела пре више од годину дана, али неки дан је објављен занимљив списак доброчинстава Михајла Пупина Српској цркви и хуманитарно-културним организацијама, који је поставила, а ко ће други, него сада већ добро позната Александра Нинковић Ташић.



Ово је само комадић великог низа Пупинових добрих дела. Његова доброчинства остављају без даха.

Године 1914. Михаило Пупин упутио је писмо Српској краљевској академији којим оснива фонд под именом ''Фонд Пијаде Алексић – Пупин''

Овим Фондом желим да изразим "благодарност матери која ме је под теретом тешких жртава упутила из сеоске школе у вишу варошку школу, мада сама у свом детињству није видела ни сеоску школу, нити је икад имала прилике да изучи вештину писања и књиге. Ја сам уверен да данас има велики број таквих српских матера, па зато радо откидам од мојих уста да њима мало олакшам терет школовања њихових синова".

Године 1928. писмом које упућује Министарству пољопривреде и вода Краљевине СХС оснива задужбину под именом ''Фонд Михаила Пупина''

Између осталог у свом писму Пупин наводи: "у случају ако умрем пре но што се ова задужбина одобри, онда се овај писмени акт о оснивању задужбине има сматрати као његов тестамент."

Године 1932. шаље писмо министру просвете у коме моли да му се одобри оснивање ''Задужбине Михаила Пупина при Народном историјско-уметничком музеју у Београду''.

Организује Коло српских сестара, а био је активан и у оснивању Српског друштва за помоћ деци која су остала ратни сирочићи. И тако наша прича тек почиње. Списак који следи ниже дарове који не улазе у рад фондација. Њих има безброј и ово је само део списка. Списка који обавезује на сећање и доброту:

Српској црквеној општини у Идвору
Манастиру Жича за израду црквене штампарије
Жезал Епископу Горажду (Чешка)
Српској цркви, преко Епискпа Николаја
Српској цркви у Љубљани
Звоно слободе на храму у Охриду
Српској цркви у Тополи,
Црквеној општини Бајша
Саборној цркви Св. Тројица у Мостару
Српској црквеној општини Баноштар у Срему
Српсој цркви у Лесковцу
Српској цркви на Косову
Српској цркви у Бабином Мосту
Народној хришћанској заједници
Српској цркви у Ђакову
Српској цркви у Лелићу
За подизање цркве Јежевице
Епископу Венијамина за српску цркву у Бихаћу
За обнову цркве Самодреже
Цркви светог Илије у Црној Гори
Српској цркви у Чапљани
Српској цркви у Оргошу
Јеромонаху Георгију на Светој Гори
Манастиру Грачаница
Српској цркви у Банату
Српској цркви у Лици
Гимназији у Великој Кикинди
Техничкој школи у Новом Саду
Мушкој грађанској школи у Новом Саду
Екскурзијском комитету школа у Љубљани
Грађанском одбору за Милешевску школу на Косову
Одбору за подизање нове школе у Београду
Одбору школе Орашко-штипарске
Америчком дому за српску ратну сирочад у Врању
Стегу извидника и Планинки У Вршацу
Занатлијском еснафу у Куршумлији
Просвети у Сарајеву
Привредном друштву Привредник у Београду
Мештровићевој уметничкој академији у Загребу

наставак следи...



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Михајло Пупин
« Одговор #2 послато: Децембар 21, 2017, 12:23:17 пре подне »
... наставак

Хемијском институту Универзитета у Љубљани
Школи Свети Стеван, код Будве
Занатској кред. задрузи у Новом Саду
Народном дому Михајла Пупина у Идвору
Војвођанској Академској трпези, Универзитета у Београду
Војиславу Љешевићу, студенту Универзитета у Београду
Андрији Велимировићу, студенту Универзитета у Београду
Натапији Драгонетић
Предрагу Данкулову у Паризу
Милошу Плавшићу
Мари Петровић
Даринки Гавриловић
Љубици Барјактаревић
Урошу Предићу
Српској националној омладини у Косовској Митровици
Српској националној омладини "Страхињић Бан" у Граховини
Српској књижевној омладини
Југословенској сали Универзитета Питсбург, за портрете Вука Караџића и Његоша
Материнском удружењу у Београду
Женском друштву Косовка девојка у Никшићу
Удружењу домаћица и мајки у Југославији
Удружењу у Сенти
Српском друштву у Костањици
Београдском женском друштву
госпођи Драги Ст. Петровић на Охриду
господину Милосављевићу у Новом Саду
Друштву "Мајке Јевросиме"
Друштву "Мостар"
Одбору Превлаке у Котору
Удружењу породица изгинулих официра у Београду
Добротворној задрузи "Српкиња" у Земуну
Добротворној задрузи "Српкиња" у Загребу
Друштву Цвијета Зузорић у Београду
Друштву “Змијање”у Бањалуци
Душтву пријатеља Велике Британије у Југославији
Женском друштву за слепе девојке, Радичевић
Историјском друштву у Новом Саду
Руском Црвеном крсту у Београду
Руском Црвеном крсту у Новом Саду
Српском певачком друштву у Пљевљи
Српском певачком друштву у Котору
Суду општине црквеничке
Српској Народној читаоници у Идвору
Српској Народној читаоници у Морињу
Народном дому у Двору
Народном дому у Бару
Народном дому у Боки
Новинарском дому у Београду
Колу српских сестара у Београду
Колу српских сестара у Когору
Колу српских сестара у Новом Саду
Колу српских сестара у Сарајеву
Соко “Краљевић Марко”, Скопље
Соко “Краљевић Марко”, Жупа
Соколском друштву у Зворнику
Соколској Жупи на Цетињу
Соколском друштву у Јагодини
Соколском друштву у Београду
Соколском друштву у Требињу
Београдским глумцима
Помоћ за избеглице
за болницу у Чачку
Др Данкуцу, за лечнички рад у Банату
Удружењу четника, Ђаково
Одбору добровољаца у Ченти
за цркву у Александровом Гају у Банату
Фонду Јаше Томића
за споменик краљу Петру
за споменик Николи Пашићу
за споменик Петру Кочићу
за Косовски споменик
за пострадале у Битољу
охридској општини
сиротишту на Цетињу
за пострадале од земљотреса у Бугарској
помоћ за поплављене у Скопљу
Руским инвалидима у Београду
Југословенској Матици у Сплиту
за споменицу Војводине
Јадранској стражи, Велики Бечкерек за барјак
Драгољубу Миливојевићу
Војиславу Илићу млађем
др Николи Вучетићу, откуп књига
др Јовану Цвијићу
проф. Љуб. Иванковићу
Новој Европи, за награде писцима
проф. Стјепан Роца, за илустрован просветни рад
Милану Јефтићу, за литерарне радове

Споменици, појединци, Друштва, данас знана и незнана, списак иде у бескрај...

Слава и Хвала идворски пастиру!


Препоручујем свима да погледају цео списак, то је једно обиље свега, а мене је импресионирао број женских друштава, која су данас скоро непостојећа.



Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: Михајло Пупин
« Одговор #3 послато: Октобар 24, 2019, 11:36:02 поподне »
http://www.politika.rs/scc/clanak/173288/Pupinovi-su-poreklom-Vlasi

Овде је текст о пореклу Михаила Пупина. Наводно његов деда Арсеније (рођен 1770.године) је дошао први у Идвор са женом Станом. Каже се да је Арсеније син Константина који је имао браћу Николу, Стојана и Ђорђа а сва четворица су синови Василија Пупе Козе. Ипак неразумљиво ми је ово тврђење обзиром да се жена од Василија-а Константинова мајка звала Пупа.

Било како било испада да су Пупини дошли у Банат и Идвор касније него остали Срби-практично крајем 18.века.
Оно што сам ја нађао побија ову тврдњу јер сам нашао попис граничара Идвора из 1776.године на ком се налази Никола Пупин, граничар Идвора са бројем куће 164. Ово би значило да су знатно раније дошли у Идвор.



Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: Михајло Пупин
« Одговор #4 послато: Октобар 25, 2019, 12:07:50 пре подне »
http://adatbazisokonline.hu/adatbazis/az-1720_-evi-orszagos-osszeiras/adatlap/1947
http://adatbazisokonline.hu/adatbazis/az-1715_-evi-orszagos-osszeiras/adatlap/342

Што се тиче презимена Пупин помињало се 1715/20 у данашњој Украјини. На оба пописа се налази Јован Пупин.
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже argajl

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 33
Одг: Михајло Пупин
« Одговор #5 послато: Октобар 28, 2019, 06:25:27 пре подне »
Делија свака част на проналаску. То ме је инспирисало и успео сам да пронађем те записе на familysearh
а онда сам пробао да нађем још докумената и наишао сам на проблем. Наиме званично се наводи да је Пупин рођен 9.10.1854. aли он сам је у званичним америчким документима наводио 4.10.1858. Сигурно сам Пупин није погрешио своју годину рођења, па се питам шта је ту по следи? Да није намерно навео други податак из неког разлога? Као прилог ево га званични податак из матичних књига, Пупинова пријава за пасош (ово није једини документ који сам нашао него пример) и сам надгробни споменик.






Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: Михајло Пупин
« Одговор #6 послато: Октобар 28, 2019, 05:53:15 поподне »
Делија свака част на проналаску. То ме је инспирисало и успео сам да пронађем те записе на familysearh
а онда сам пробао да нађем још докумената и наишао сам на проблем. Наиме званично се наводи да је Пупин рођен 9.10.1854. aли он сам је у званичним америчким документима наводио 4.10.1858. Сигурно сам Пупин није погрешио своју годину рођења, па се питам шта је ту по следи? Да није намерно навео други податак из неког разлога? Као прилог ево га званични податак из матичних књига, Пупинова пријава за пасош (ово није једини документ који сам нашао него пример) и сам надгробни споменик.








Ово што си пронашао веома је занимљиво..може бити техничка грешка односно превид и површност службеника који је бележио податке. Не знам да ли је овакво навођење података било сврсисходно оносно да ли му је било корисно из неког разлога? :)
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже argajl

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 33
Одг: Михајло Пупин
« Одговор #7 послато: Октобар 28, 2019, 07:38:44 поподне »
Можда нисам био довољно јасан, али техничка грешка није. И није један документ. Приложена је његова пријава за пасош, зналчи документ који је он попуњавао. Ја и даље верујем да је датум који наш архив даје исправан, али ме занима зашто је у Америци давао другачије податке.

Ово је друга пријава из 1921. доступна на familysearch (цела пријава је на две стране 516 и 517 на микрофилму)
https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3QSQ-G965-X2YT?i=515&cc=2185145&personaUrl=%2Fark%3A%2F61903%2F1%3A1%3AQV5Y-YHNF

Још једна пријава из 1923. (стране 267-268)
https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3QS7-99D3-195J-F?i=266&cc=2185145&personaUrl=%2Fark%3A%2F61903%2F1%3A1%3AQV5Y-DZP6


Ово је рецимо исечак са пописа 1. јуна 1905. где наводи да има 46 година (пуних) што одговара години рођења 1858.





Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: Михајло Пупин
« Одговор #8 послато: Октобар 28, 2019, 08:26:14 поподне »
Можда нисам био довољно јасан, али техничка грешка није. И није један документ. Приложена је његова пријава за пасош, зналчи документ који је он попуњавао. Ја и даље верујем да је датум који наш архив даје исправан, али ме занима зашто је у Америци давао другачије податке.

Ово је друга пријава из 1921. доступна на familysearch (цела пријава је на две стране 516 и 517 на микрофилму)
https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3QSQ-G965-X2YT?i=515&cc=2185145&personaUrl=%2Fark%3A%2F61903%2F1%3A1%3AQV5Y-YHNF

Још једна пријава из 1923. (стране 267-268)
https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3QS7-99D3-195J-F?i=266&cc=2185145&personaUrl=%2Fark%3A%2F61903%2F1%3A1%3AQV5Y-DZP6


Ово је рецимо исечак са пописа 1. јуна 1905. где наводи да има 46 година (пуних) што одговара години рођења 1858.



Разумео сам те шта си хтео рећи, само нисам схватио да је сам лично попуњавао. Мислио сам да је само потпис оно што можемо сматрати да је попунио он сам. Искрено немам идеју због чега се наводи 1858.година, сваккао црквене матичне књиге не би лагале.
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже argajl

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 33
Одг: Михајло Пупин
« Одговор #9 послато: Октобар 28, 2019, 08:39:13 поподне »

Разумео сам те шта си хтео рећи, само нисам схватио да је сам лично попуњавао. Мислио сам да је само потпис оно што можемо сматрати да је попунио он сам. Искрено немам идеју због чега се наводи 1858.година, сваккао црквене матичне књиге не би лагале.

Па не могу да тврдим да је сам попуњавао али тако изгледа. У питању је Passport Application. И пошто су на интернету доступне три такве пријаве не верујем да је могуже да не примети и не исправи грешку. Ту пише I solemnly swear that I was born...

Осим тога ту је и надгробни споменик, пописи, а и колико сам успео да виидм енглеска википедија и друге странице узимају ту годину 1858. као годину његовог рођења.

Не знам како даље истраживати како је до тога дошло, а то ми делује баш занимљиво.

Ван мреже argajl

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 33
Одг: Михајло Пупин
« Одговор #10 послато: Октобар 28, 2019, 11:22:50 поподне »
Ево пронашао сам одговоре.
Рад о Пупиновом датуму рођења од Ненада Гајиђа, објављен у Serbian Studies Vol. 29, No. 1 (2018) April 4, 2019

Укратко два су разлога за погрешно навођење године рођења

1. Изгледа да је постајала старосна граница за уписивање факултета, па је Пупину било потребно да се прикаже млађим.

2. Пошто се венчао у грчкој цркви тражена му је крштеница и крштеница која му jе послата је гласила на погрешан датум (4. октобар уместо 9.) и погрешну годину, наводно зато што је свештеник случајно уписао последњу цифру од године у којој је тражена крштеница (1888).

Изгледа да је аутор овог сјајног рада прихватио другу могућност.

Али мени се чини да је прва могућност много вероватнија, сасвим је могуће да је Пупин тражио услугу да добије крштеницу за годину која је одговарала документима које је већ поседовао. Шта ви мислите?

Цео рад је доступан са линак на овој страни на странама 129–131 +слике
https://www.serbianstudies.org/journal-archive/2019/4/4/serbian-studies-vol-29-no-1-2018

« Последња измена: Октобар 28, 2019, 11:25:35 поподне argajl »

Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: Михајло Пупин
« Одговор #11 послато: Октобар 29, 2019, 07:41:49 поподне »
Ево пронашао сам одговоре.
Рад о Пупиновом датуму рођења од Ненада Гајиђа, објављен у Serbian Studies Vol. 29, No. 1 (2018) April 4, 2019

Укратко два су разлога за погрешно навођење године рођења

1. Изгледа да је постајала старосна граница за уписивање факултета, па је Пупину било потребно да се прикаже млађим.

2. Пошто се венчао у грчкој цркви тражена му је крштеница и крштеница која му jе послата је гласила на погрешан датум (4. октобар уместо 9.) и погрешну годину, наводно зато што је свештеник случајно уписао последњу цифру од године у којој је тражена крштеница (1888).

Изгледа да је аутор овог сјајног рада прихватио другу могућност.

Али мени се чини да је прва могућност много вероватнија, сасвим је могуће да је Пупин тражио услугу да добије крштеницу за годину која је одговарала документима које је већ поседовао. Шта ви мислите?

Цео рад је доступан са линак на овој страни на странама 129–131 +слике
https://www.serbianstudies.org/journal-archive/2019/4/4/serbian-studies-vol-29-no-1-2018



Свака част на проналаску ! И мени се чини прва варијанта логичнијом.
Тражећи претка једног од наших чланова, граничара из Идвора на војним пописима 12.Граничарске регименте за 1791.годину наишао сам на истом попису и Арсена Пупина-Михајловог деда. Број куће им је био 99.

Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Михајло Пупин
« Одговор #12 послато: Мај 30, 2021, 03:46:50 поподне »
На порталу Порекло (Poreklo.rs) данас је објављен чланак о пореклу Михаила Пупина.

Уз вредне генеалошке податке овим чланком сазнајемо и хаплогрупу Пупинових.

Аутор чланка је сарадник портала Порекло Саша Панчевачки, а генетичко-генеалошко тумачење резултата дао је уредник Српског ДНК пројекта Лука Јелић.

Порекло Михајла Пупина



https://www.poreklo.rs/2021/05/30/poreklo-mihajla-pupina/



Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: Михајло Пупин
« Одговор #13 послато: Децембар 30, 2021, 06:07:42 поподне »
Велики поздрав свим члановима Порекла ! :)

Имам лепе вести и велику част и привилегију да кажем да је у научном часопосу Флогистон  29/2021 (Часопис за историју и филозофију науке и технологије) објављен рад на тему порекла Михајла Пупина и целокупног рода Пупин из Идвора.
Наиме, рад чији сам претходно био аутор садржи 5-10 % укупних чињеница које смо у међувремену пронашли а тичу се предака и првих помена рода Пупин у Идвору. Наиме, имао сам част да будем један од аутора рада, заједно са пријатељем а историчарем Николом Конеским, чије се и ДНК резултат између осталог налази у нашој бази ДНК резултата, а потом и са директором Регионално центра за таленте "Михајло Пупин" , др Драгољубом Цуцићем.
Битан део рада свакако је и ДНК резултат тестираног потомка Михајла Пупина, а његовог имењака и презимењака из Идвора, који је директни потомак Николе Пупина-рођеног брата Михајовог оца Константина. :) Тако да је Порекло и у овом раду директно поменуто, у јако битном контектсту и светлу, јер је овај рад спој класичне генеологије уз модерну генетичку генеологију и испитивање порекла преко ДНК. :)

Овим радом многи митови су срушени, нпр. мит о такозваном цинцарском пореклу са Охрида, на шта сам врло поносан, јер је ово урадила шачица људи, уместо државе која материјална и поготово нематеријална добра поклања и олако даје псеудонародима у нашој околини, а потомцима некадашњих Срба, а који су данас поприлично изгубили компас те у недостатку културе, традиције и историје, манито се отимају за све српско. :)

Овде се може преузети електронска верзија овогодишњег часописа Флогистон, под редним бројем 29.
https://www.muzejnt.rs/programi-i-desavanja/casopis-flogiston

Овде се налази наш рад именом као "Прилог проучавања порекла Михајла Пупина".
https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox?projector=1

Надам се да ћете уживати !

П.С
Овај рад овакав какав је комплетан и неизмењен, не би било лоше убацити у нов чланак на Пореклу, који би говорио о пореклу Михајла Пупина. :) Ако неко то зна да изведе, мене недостатак рачунарских вештина и лош лаптоп спречавају у томе.
Велики поздрав за све чланове још једном !
« Последња измена: Децембар 30, 2021, 06:09:51 поподне Делија »
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Михајло Пупин
« Одговор #14 послато: Децембар 30, 2021, 09:10:37 поподне »
Честитке на чланку!  :)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Uzi

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1646
  • N2-P189.2>FT182494>FGC28435
Одг: Михајло Пупин
« Одговор #15 послато: Децембар 30, 2021, 10:02:00 поподне »
Одличан чланак! Честитам.

Ван мреже Зрно

  • Помоћник уредника
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2334
  • R1b>Z2705>BY200954
Одг: Михајло Пупин
« Одговор #16 послато: Децембар 30, 2021, 10:19:12 поподне »
Браво за рад!

Ван мреже Зрно

  • Помоћник уредника
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2334
  • R1b>Z2705>BY200954
Одг: Михајло Пупин
« Одговор #17 послато: Децембар 30, 2021, 10:24:46 поподне »
Баш прекјуче, трагајући за рођаком који је умро у Калифорнији, нађох га на списку заједно са Пупином 1916. године.


Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Одг: Михајло Пупин
« Одговор #18 послато: Децембар 30, 2021, 11:56:43 поподне »
Одличан чланак! Честитам.
Браво за рад!
Честитке на чланку!  :)

Хвала момци. Јако бих волео да се ово пробије као истина, а да теза о цинцарству и Охриду напусти одређене кругове у нашем друштву.
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*