Аутор Тема: Тражим порекло породице Барјактаревић . Слава Михољдан .  (Прочитано 1114 пута)

Ван мреже Барјактаревић

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 97
Тражим порекло породице Барјактаревић . Слава Михољдан .
« послато: Април 01, 2020, 01:13:46 поподне »
Барјактаревићи који су живјели у Горњој Слатини код Рибника одатле су отишли после другог отаџбинског рата. Преселили су се у Дворове (Бијељина) , чуо сам и да је један дио Барјактаревића тада пресељен у Ириг( Нови Сад). Најдаље докле сам дошао је у Шематизму православне епархије Дабро-босанске из 1882 . У тој књизи је у селу Слатина, касније Горња Слатина, уписано презиме Бајрактаревић (то је грешка). Слава која је била наведена је слава коју и данас славимо , а то је Свети Киријак Отшелник тј. Михољдан. У селу Горња Слатина рођен је Миле Барјактаревић 1898 , Његов син Спасоје (не знам годину), кћерка Томка (Тома), кћерка Душанка, син Мирко , кћерка Јованка . Његова жена била је Тривуна из фамилије Коџић. Отац му (Милетов) се звао Тодор ,а мајка Милица.(моји чукунђед и ђукунбаба) Желим да сазнам информације о поријеилу.(одакле смо дошли, колико отприлике година смо живели у Горњој Слатини, по коме носимо презиме Барјактаревић,ако смо из Црне горе из ког смо племена)... Свака информација је добродошла , хвала унапред

Ван мреже Барјактаревић

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 97
Одг: Тражим порекло породице Барјактаревић . Слава Михољдан .
« Одговор #1 послато: Мај 06, 2020, 02:15:59 поподне »
Доњој Слатини*

Ван мреже Павловић

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 105
  • I2a-PH908
Одг: Тражим порекло породице Барјактаревић . Слава Михољдан .
« Одговор #2 послато: Септембар 11, 2020, 08:43:50 поподне »
U Crnoj Gori postojala je podjela Barjaka na sela, sela na plemena, plemena na porodice. Ne znam da li je jos negdje bila takva podjela.