Аутор Тема: Порекло презимена Недељковић ?  (Прочитано 14184 пута)

Ван мреже vidoje 013

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1164
Одг: Порекло презимена Недељковић ?
« Одговор #20 послато: Мај 11, 2016, 05:16:50 поподне »
 Милоше,  ја на другој теми о презимену Недељковић предложи да урадиш днк тест по мушкој линији. Да се не понављам.

Ван мреже Милош Н.

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 193
  • Јунаке, Зубин Поток Бјелопавлић
Одг: Порекло презимена Недељковић ?
« Одговор #21 послато: Мај 11, 2016, 05:17:15 поподне »
Кубуровића има и у мом селу, славе св. Архангела Михаила и знају да су од Васојевића. Мислим да се званично презивају Миладиновићи а сви у селу их знају као Кубуровиће. Ако сам добро упамтио најпре су били настањени у Косаоници па су одатле доселили у село Мркоње у Горњој Јабланици. Жао ми је што немам фотографију сада већ покојног Милана Кубуровића, то је један брка који је од кад га памтим јахао коња, сукао брке и дуванио.
О томе нисам знао, да су чак и у источној Србији...
''Свак је рођен да по једном умре, част или брука живе довијека..."

Ван мреже Милош Н.

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 193
  • Јунаке, Зубин Поток Бјелопавлић
Одг: Порекло презимена Недељковић ?
« Одговор #22 послато: Мај 11, 2016, 05:18:13 поподне »
Милоше,  ја на другој теми о презимену Недељковић предложи да урадиш днк тест по мушкој линији. Да се не понављам.
Одговорио сам и тамо! :Д
''Свак је рођен да по једном умре, част или брука живе довијека..."

Ван мреже vidoje 013

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1164
Одг: Порекло презимена Недељковић ?
« Одговор #23 послато: Мај 11, 2016, 05:19:12 поподне »
 Слатина је село у Горњем Полимљу код Андријевице. Слатину сада насељавају само васојевићка братства из гране Новаковића ( 75 кућа).

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Порекло презимена Недељковић ?
« Одговор #24 послато: Мај 11, 2016, 05:22:01 поподне »
Нисам упућен уопште у то тестирање, не знам ни где ни како, а и да знам не знам да ли би баш био у могућности.
Што се тиче Горњег Полимља, о томе ми нико није причао нити помињао.
Цена тестирања је акцијска и може се рећи промотивна, а износи 3000 дин. што је за 10000 дин мање од пуне цене колико иначе кошта тестирање на 23 маркера. А сигуран сам да би Вам много помогла обзиром да знам из личног искуства да је писаних извора јако мало или их готово нема сачуваних, а још ако је у питању мало даљи период када је породица одселила онда најчешће пада у заборав и код њих али и код њихових племеника који су остали у том селу или племену.

Ван мреже Милош Н.

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 193
  • Јунаке, Зубин Поток Бјелопавлић
Одг: Порекло презимена Недељковић ?
« Одговор #25 послато: Мај 11, 2016, 05:27:31 поподне »
Цена тестирања је акцијска и може се рећи промотивна, а износи 3000 дин. што је за 10000 дин мање од пуне цене колико иначе кошта тестирање на 23 маркера. А сигуран сам да би Вам много помогла обзиром да знам из личног искуства да је писаних извора јако мало или их готово нема сачуваних, а још ако је у питању мало даљи период када је породица одселила онда најчешће пада у заборав и код њих али и код њихових племеника који су остали у том селу или племену.
Како се врши тестирање, где?
''Свак је рођен да по једном умре, част или брука живе довијека..."

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Порекло презимена Недељковић ?
« Одговор #26 послато: Мај 11, 2016, 05:39:54 поподне »
Како се врши тестирање, где?
Тестирање се врши у лабораторији ДНК центра за генетику, ул. Светозара Ћоровића 10 (улица пралелна са ул. Краљице Марије (27, Марта) и Цвијићевом, недалеко од Машинског факултета у Београду. Довољно је да се јавите администратору на ПП и са њим се договорите око детаља. У суштини ствар је једноставна, купи се епрувета за узимање бриса у апотеци (2 ком. су 22 дин.) и са штапићем протрља унутрашњи део образа у устима. То је све. 

Ван мреже Милош Н.

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 193
  • Јунаке, Зубин Поток Бјелопавлић
Одг: Порекло презимена Недељковић ?
« Одговор #27 послато: Мај 11, 2016, 05:44:01 поподне »
Тестирање се врши у лабораторији ДНК центра за генетику, ул. Светозара Ћоровића 10 (улица пралелна са ул. Краљице Марије (27, Марта) и Цвијићевом, недалеко од Машинског факултета у Београду. Довољно је да се јавите администратору на ПП и са њим се договорите око детаља. У суштини ствар је једноставна, купи се епрувета за узимање бриса у апотеци (2 ком. су 22 дин.) и са штапићем протрља унутрашњи део образа у устима. То је све.
А преузимање узорака нема негде другде? Београд ми је далеко...
''Свак је рођен да по једном умре, част или брука живе довијека..."

Ван мреже Clavdivs

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 427
Одг: Порекло презимена Недељковић ?
« Одговор #28 послато: Мај 11, 2016, 05:56:54 поподне »
Мајско тестирање се не врши преко ДНК центра за генетику, већ преко друге лабораторије. Мислим да неће бити проблем да се узорак достави на неки начин у Београд.
Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемери, што једете куће удовичке, и лажно се Богу молите дуго; зато ћете већма бити осуђени. Матеј 23:14

Ван мреже vidoje 013

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1164
Одг: Порекло презимена Недељковић ?
« Одговор #29 послато: Мај 11, 2016, 05:56:59 поподне »
Кубуровићи су насељени у селу Присоје код Андријевице. Добили  су презиме по Јоку Лазаревићу који је из кубуре убио бега  Елеза Башова, прије двјеста година. По тој кубури су добили презиме Кубуровић. Нажалост, прије око два мјесеца лопови су украли ту  Јокову кубуру, породичну реликвију која је преживјела све буне , ратове и страдања током  два вијека.

Ван мреже vidoje 013

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1164
Одг: Порекло презимена Недељковић ?
« Одговор #30 послато: Мај 11, 2016, 05:59:15 поподне »
У  обавјештењу стоји да се узорак из унутрашњости може послати поштом.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Порекло презимена Недељковић ?
« Одговор #31 послато: Мај 11, 2016, 06:00:14 поподне »
Тестирање се врши у лабораторији ДНК центра за генетику, ул. Светозара Ћоровића 10 (улица пралелна са ул. Краљице Марије (27, Марта) и Цвијићевом, недалеко од Машинског факултета у Београду. Довољно је да се јавите администратору на ПП и са њим се договорите око детаља. У суштини ствар је једноставна, купи се епрувета за узимање бриса у апотеци (2 ком. су 22 дин.) и са штапићем протрља унутрашњи део образа у устима. То је све.
Ова информација је погрешна. Тестирање које ће бити организовано од 21. до 31. маја радимо у сарадњи са другом лабораторијом. Узорке ћемо узимати у просторији Друштва у Београду, а постоји могућност да се узорци пошаљу поштом.

Ван мреже Милош Н.

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 193
  • Јунаке, Зубин Поток Бјелопавлић
Одг: Порекло презимена Недељковић ?
« Одговор #32 послато: Мај 11, 2016, 06:04:28 поподне »
Ова информација је погрешна. Тестирање које ће бити организовано од 21. до 31. маја радимо у сарадњи са другом лабораторијом. Узорке ћемо узимати у просторији Друштва у Београду, а постоји могућност да се узорци пошаљу поштом.
На жалост у Београд нећу моћи доћи, али ако реализујете могућност слања поштом, вероватно бих хтео. Цена 3.000 динара?
''Свак је рођен да по једном умре, част или брука живе довијека..."

Ван мреже Милош Н.

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 193
  • Јунаке, Зубин Поток Бјелопавлић
Одг: Порекло презимена Недељковић ?
« Одговор #33 послато: Мај 11, 2016, 06:06:20 поподне »
Кубуровићи су насељени у селу Присоје код Андријевице. Добили  су презиме по Јоку Лазаревићу који је из кубуре убио бега  Елеза Башова, прије двјеста година. По тој кубури су добили презиме Кубуровић. Нажалост, прије око два мјесеца лопови су украли ту  Јокову кубуру, породичну реликвију која је преживјела све буне , ратове и страдања током  два вијека.
Интересантно, по томе тај Јока је мој предак? Или рођак мог предтка...
''Свак је рођен да по једном умре, част или брука живе довијека..."

Ван мреже Жика

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 579
Одг: Порекло презимена Недељковић ?
« Одговор #34 послато: Мај 11, 2016, 06:14:03 поподне »
Војинена, изворно су се они презивали Османлијићи, касније је изведено Осмајлићи. Ако не вјерујеш, провјери у старијој литератури о Васојевићима, а и  истинољубиви Осмајлићи ће то потврдити. Наравно, то ми је и лично познато, не бих улазио у детаље. Са једним  Осмајлићем сам полемисао код презимена села Доње Луге. У расправу се укључио и Небо.

Јел има нека веза са пивским Осмајићима?

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Порекло презимена Недељковић ?
« Одговор #35 послато: Мај 11, 2016, 06:18:08 поподне »
На жалост у Београд нећу моћи доћи, али ако реализујете могућност слања поштом, вероватно бих хтео. Цена 3.000 динара?
Само за чланове Друштва српских родословаца "Порекло" и за оне које они препоруче.

Ван мреже vidoje 013

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1164
Одг: Порекло презимена Недељковић ?
« Одговор #36 послато: Мај 11, 2016, 07:10:35 поподне »
 Осмајлићи (јављају се раније и као Османлијићи) Васојевићи немају никакве везе са Осмајићима.  Ова тема  са Кубуровићима је залутала код Бањана и Пиве. Уз дужно поштовање Бањана и Пивљана, предлажем администратору да овај дио о Недељковићима премјести код Недељковића
 Е Милоше, то ти не умијем рећи да ли си од Јока. Човјече уради днк тест по  мушкој линији и виђећеш да ли си од Васојевића или од неких других? Колико ја знам, а моји се преци ту у близини  Кубуровића рачунају више од 300 година, по некима и више, Кубуровићи нијесу  бјежали. Можда прије неки од њих.   Питај неког Кубуровића из Андријевице , шта зна о исељавању својих рођака. Познато ми је да  се окупљају  Кубуровићи и да су им ови у Присоју једном приликом или и више пута били и домаћини.  Не чух да су звали и Недељковиће са Рогозне.  Давно сам отишао из тог краја. Колико ме сјећање служи,  Кубуровићи из Присоје код Андријевице имају књигу о свом родослову. Раније сам ја то читао. Од ових Кубуровића је пјесник који живи у Копенхагену. Имају и гуслара.

Ван мреже Милош Н.

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 193
  • Јунаке, Зубин Поток Бјелопавлић
Одг: Порекло презимена Недељковић ?
« Одговор #37 послато: Мај 11, 2016, 08:56:14 поподне »
Само за чланове Друштва српских родословаца "Порекло" и за оне које они препоруче.

Како постати члан, или бити препоручен? :)
''Свак је рођен да по једном умре, част или брука живе довијека..."

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Порекло презимена Недељковић ?
« Одговор #38 послато: Мај 11, 2016, 09:14:34 поподне »

Како постати члан, или бити препоручен? :)

Oвако: http://www.poreklo.rs/registracija/

Ван мреже Radul

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1683
  • J-Y230853 Башино Село, Цетиње > Кривошије
Одг: Порекло презимена Недељковић ?
« Одговор #39 послато: Мај 11, 2016, 09:19:37 поподне »

Како постати члан, или бити препоручен? :)

Препоручен си  ;)
Ако се бојите, немојте то чинити; ако то радите, не бојте се! - Темуџин