Аутор Тема: Бесплатно ДНК тестирање 30 Горанаца  (Прочитано 2858 пута)

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Бесплатно ДНК тестирање 30 Горанаца
« послато: Новембар 19, 2017, 01:25:38 поподне »
Друштво српских родословаца „Порекло“  позива заинтересоване Горанце да се пријаве за  ДНК тестирање које наше удружење спроводи у оквиру истраживања генетичког порекла становништва Косова и Метохије.

Испитује се прапорекло становништва по мушкој линији, тј. по Y-ДНК хромозому, што значи да су истраживањем обухваћени искључиво мушкарци, укупно 30 кандидата.

Молимо све заинтересоване да нам се јаве на следеће имејл адресе:

[email protected]
[email protected]

Потребно је да овај подухват завршимо најкасније до краја 2017. па позивамо све заинтересоване да се чим пре јаве на наведене адресе, после чега ће добити детаљне инструкције у вези тестирања.

У обзир долазе они који данас живе на територији Косова и Метохије, као и одсељени у првој генерацији (да им је отац, носилац једног од наведених презимена рођен на Косову и Метохији).

Тестирање је бесплатно (редовна цена је 13.000 динара), а резултати ће бити кориштени у научне сврхе.

Пожурите, пријавите се!

Ван мреже Никола Стојановић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 348
  • I2-PH908
Одг: Бесплатно ДНК тестирање 30 Горанаца
« Одговор #1 послато: Новембар 20, 2017, 01:18:08 поподне »
Ја сам довео Ахметија, а Ахмети Рушитија. Планира се и Мифтари. Има ли још помака?

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Бесплатно ДНК тестирање 30 Горанаца
« Одговор #2 послато: Новембар 20, 2017, 02:08:41 поподне »
Не познајем лично ниједног Горанца, али сам проследио овај позив Фејсбук групи "Горанци верни Србији / Горанци верне Србији". Видим да су објавили на својој страници, па се надам да ће бити неких пријава.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Бесплатно ДНК тестирање 30 Горанаца
« Одговор #3 послато: Новембар 20, 2017, 07:43:52 поподне »
Управо преко мејла пријавих мог пријатеља. Он је Горанац пореклом из општине Драгаш на Косову. Његова фамилија већ пар деценија живи у Сомбору. Презиме: Гарипи. Пренео сам му информације о овом тестирању. Веома је заинтересован. Брис ће дати његов стари отац који је рођен на Косову. 

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Бесплатно ДНК тестирање 30 Горанаца
« Одговор #4 послато: Новембар 21, 2017, 02:05:09 поподне »
Управо преко мејла пријавих мог пријатеља. Он је Горанац пореклом из општине Драгаш на Косову. Његова фамилија већ пар деценија живи у Сомбору. Презиме: Гарипи. Пренео сам му информације о овом тестирању. Веома је заинтересован. Брис ће дати његов стари отац који је рођен на Косову.

Дaклe тpeнутнo пpиjaвљeни:

Зуpaпи, Paпчa
Axмeти, Љубoвиштe
Гapипи, Љубoвиштe
Pушити, ?
Maкcути, Вpaништe
Xoџa, Бpoд
Paмa, Г. Љубињe (Topбeш)

Кao штo видимo, пpиjaвиo ce и Paмa из Љубиштa у Cpeдaчкoj жупи. Дeклapишe ce кao Topбeш. Бићe зaнимљивo jep имaмo дocтa тecтиpaниx из ceлa Cpeдaчкe жупe.

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Бесплатно ДНК тестирање 30 Горанаца
« Одговор #5 послато: Новембар 21, 2017, 11:44:28 поподне »
Управо преко мејла пријавих мог пријатеља. Он је Горанац пореклом из општине Драгаш на Косову. Његова фамилија већ пар деценија живи у Сомбору. Презиме: Гарипи.

<a href="https://www.youtube.com/v/q_pBzgRb1mM" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/q_pBzgRb1mM</a>