Анкета

Оцијените рад и садржај форума ”Порекло.рс” од 1 до 5:

1
1 (3.7%)
2
0 (0%)
3
4 (14.8%)
4
7 (25.9%)
5
15 (55.6%)

Укупно гласова: 21

Аутор Тема: Анкета о раду и садржају форума ”Порекло.рс”  (Прочитано 13606 пута)

mladjo

  • Гост
Анкета о раду и садржају форума ”Порекло.рс”
« послато: Септембар 16, 2013, 05:45:21 поподне »
Прва анкета о раду и садржају форума ”Порекло.рс”, чисто да видим на чему смо.  ;D
« Последња измена: Септембар 16, 2013, 06:16:31 поподне млађо »

mladjo

  • Гост
Одг: Анкета о раду и садржају форума ”Порекло.рс”
« Одговор #1 послато: Септембар 17, 2013, 10:05:10 пре подне »
Обзиром да смо и више него парламентаран Форум  8), прихватамо сваку врсту критике и позивамо чланове да дају свој допринос или да изразе личне сугестије како би додатно унаприједили рад како Форума тако и сајта Порекло.рс.
Хвала!

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1136
Одг: Анкета о раду и садржају форума ”Порекло.рс”
« Одговор #2 послато: Септембар 17, 2013, 10:22:15 пре подне »
Мени смета што пойединци пишу овдѣ на страних писмах, на хрватской или енглеской латиници и тиме праве пометњу и неред прѣносећи правописно расуло наше државе и на наше разговаралиште. Знам да има људий койи немайу техничких могућностий за ћирилицу, йер немайу рачунар него куцайу на телефону, али већина латиничаръ може писати нашим писмом али неће. Зато прѣдлажем да уредници прѣслове латинична писания на наше писмо. То се лако изводи, постойе странице на мрежи гдѣ се то лако може.

Друго, прѣдлажем да се обавѣштења о нових исходах са србскога ДНК подухвата уписуйу на одређену страницу, како бисмо лако знали када се появи нови исход. Овако с врѣмена на врѣме морам прѣгледати све исходе како бих уочио нове, ако их има. То бѣше ранийе започео чинити Синиша, па йе прѣстао.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4196
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Анкета о раду и садржају форума ”Порекло.рс”
« Одговор #3 послато: Септембар 17, 2013, 04:40:07 поподне »
Поштовани Невски,
негде смо се већ дотакли овог питања ћирилице и латинице. С једне стране, несумњиво је да неки људи имају техничких проблема, посебно ако долазе на форум преко мобилних телефона, па не могу да користе ћирилицу. С друге стране, има и оних који, упркос томе што смо и на овом форуму дали прецизна и једноставна упутства како се инсталира ћирилица (и на PC и на MAC) то нису учинили. Наравно, има и оних трећих, којима је избор да пишу на латиници или томе не придају значај, па можда у тренутку док пишу и не размишљају којим писмом то чине.
Оно што је охрабрујуће, за разлику од велике већине других портала и форума, јесте да највећи број оних који остављају постове на нашем форуму то чине на ћирилици. По томе је овај форум практично већ постао и препознатљив.
Занимљива је идеја да се постојећи постови на латиници пребаце на ћирилицу, али пошто она, на неки начин, задире у слободу оних који су постове објављивали, то ипак нећемо да урадимо. Знамо да то технички није превише захтевно, али.. Надам се да разумеш. Нама је, ипак, најважније од свега да се добро разумемо, понешто ново сазнамо, разменимо информације, помогнемо, а наравно да ћемо неуморно подсећати све да пишу нашим лепим ћириличним писмом. Коју год од његових верзија :)

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Анкета о раду и садржају форума ”Порекло.рс”
« Одговор #4 послато: Септембар 17, 2013, 06:04:39 поподне »
Ја за сада неби ништа мјењао, али би препоручио  да се Препоручујемо мало "убрза", Најновији коментари прошире и буду доступна макар 24 сата као и Најновији текстови који се "губе" послије одласка са прве стране.
А што се тиче наше ћирилице више сам за опцију Александра Невског (у коментару) него цјењеног колеге Јовице Кртинића.. Радимо као и други и онда смо сви једнаки. Овако смо свачији и нисмо ничији.

Мирослав Младеновић

  • Гост
Одг: Анкета о раду и садржају форума ”Порекло.рс”
« Одговор #5 послато: Септембар 17, 2013, 09:17:55 поподне »
Обзиром да смо и више него парламентаран Форум  8), прихватамо сваку врсту критике и позивамо чланове да дају свој допринос или да изразе личне сугестије како би додатно унаприједили рад како Форума тако и сајта Порекло.рс.
Хвала!

Поштовани,
Овде сам ушао да помогнем онолико колико могу да оставим траг о својој културној баштини југа Србије.

Једино имам проблема како уз  написани текст уз одређену тему, не знам да поставим фотографије; као и да "уђем"  као сарадник на сајт Порекло.рс и да самостално остављам текстове о Пореклу презимена.

Смета ми што се појединци арогантно понашају, када немају никакве аргументе или се "позивају" на туђе заслуге и рад, а да нису ништа допринели лично да покажу одређено знање у погледу сачувања свога језика и културне баштине из прошлости.

Онај ко уређује форум мора да води рачуна и о томе, да се барем овде не врши "пљување" као што је било  некада на неким другим форумима који су себе сматрали "светом кравом" српства.

Мени лично остаје да овде што више поставим "материјала" а они који су компнетнетни за одређене теме нека расправљају али са аргументимна и на достојанствен начин, како доликује правој српској интелигенцији.

 У култури и науци нема "високих" у погледу титула и заузимања положаја-него се као једино мерило сматра знање, част и поштење.

Надам се да ће овај форум поставити (заузети) добре професионално стручне и моралне критеријуме у погледу непосредне комуникације помоћу коментара и расправа на одређене теме.

Мирослав Б Младеновић Мирац

« Последња измена: Септембар 17, 2013, 09:30:50 поподне Мирослав Младеновић »

Мирослав Младеновић

  • Гост
Одг: Анкета о раду и садржају форума ”Порекло.рс”
« Одговор #6 послато: Септембар 24, 2013, 11:53:41 пре подне »
Молим кориснике ФОРУМА да ми више не шаљу ПРИВАТНЕ ПОРУКЕ јер нећу на њих одговарати. Увек када сам био у могућности некада сам јавно одговарао на те поруке а сада то нажалост више није могуће у Србији без последица.

Молим кориснике да се држе ТЕМЕ у коментарима, да не би се РАСИПАЛО време узалудно.
Један од корисника ми је на тему ИСТОРИЈА поставио ДИЈАЛЕКАТ као ТЕМУ, конкретно употреба слова ДЗ у речи на пример ДЗИД са југа Србије.
Сматрам да је сувишно да се поставља питање да је то македонско слово латинично слово (S), па се на македонском чита уместо ЗДИД са SИД.


Та "замена слова" ДЗ са "S" постоји у свом  отвореном САЈТУ ДИЈАЛЕКТ ЈУГА СРБИЈЕ. Имајући у виду да је моја супруга македонка и да ту реч на макдонском употребљавам искључиво када пишем на македонском, онда ДЗ је у српском језику права реч која се користи на југу Србије у дијактелошком смислу.

Стиче се утисак-после "брисања"  о (упо)злоупотреби РЕЧНИКА  ВЛАСОТИНАЧКОГ овде на форруму-да је то учињено на злонамеран начин.

Јер се види да дотична особа која је послала поруку није ни читала оно што сам ОСТАВИО у погледу РЕЧНИКА  старих речи из власотиначког краја(ДИЈАЛЕКТ).

Овде сам се укључио као истраживач да "стављам" материјал етнолошки са југа Србије, а немам намере да учествујем у расправама ни о чему што  сам предходно написао у својим ставовима по питању АНКЕТЕ Одговор (Одг: Анкета о раду и садржају форума "Порекло.рс).
Надам се да ће се поштовати ПРАВИЛА форума и достојанство личности.

Мирослав Б Младеновић Мирац локални етнолог и историчар Власотинце
24.септембар 2013.г. Власотинце република Србија
   
« Последња измена: Септембар 24, 2013, 12:01:52 поподне Мирослав Младеновић »

Аксић

  • Гост
Одг: Анкета о раду и садржају форума ”Порекло.рс”
« Одговор #7 послато: Март 02, 2014, 10:52:13 поподне »
Evo pratim i čitam već duže vreme radove gospodina Miroslava Mladenovića Mirca, koje objavljuje na portal poreklo. Ja smatram da je dobro što istražuje i piše o njegovom rodnom zavičaju, nemam ništa protiv toga, kamo sreće da je više istraživača. Ja imam srednjo obrazovanje, ne znam tečno srpski jezik, odavno ne živim u Srbiji. Ne bi da se pravim da sam ja neki stručnjak za Etnografiju ili Etnologiju daleko od toga, ja to nisam, ja sam jedan običan amater koji voli prošlost.


Gospodin Miroslav Mladenović Mirac se ovde prestavlja da je lokalni etnolog, istoričar i pisac. Da li verujete da je on Etnolog? Ako je gospodin Mladenović Etnolog? Kako to onda objasniti da on nezna neke osnovne stvari u Etnologiji? a prestavlja se da je Etnolog, i ne samo to nego je i Istoričar i Pisac, on sebe lažno prestavlja i obmanjuje narod. Inače Gospodin Mladenović je penzionisan nastavnik matematike.

nastaviću...

         

robert w.

  • Гост
Одг: Анкета о раду и садржају форума ”Порекло.рс”
« Одговор #8 послато: Септембар 12, 2014, 11:53:58 пре подне »
Imam pitanje, ne znam da li je ovo pravo mesto da ga postavim.

Zanima me da li će biti moguće vođenje blogova na sajtu. Razlog je to što ponekad naletim na teme, tekstove, informacije i sl koje nisu dovoljno "jake" da bi mogle da se razviju u samostalnu temu i samo bi vodile do zagušenja na forumu, a opet šteta ih je ne spomenuti u zajednici. Osim toga, neke stavovi mogu dovesti do sukoba, pa bi oni koji  znaju način razmišljanja nekih forumaša mogli da zaobiđu njihove postove.
Ako to ne bi bilo moguće, ne znam da li bi se mogao otvoriti poseban pdf, npr "Lične teme" ili "Lični interesi" gde bih mogao otvoriti npr "Robertove teme" i tamo pisati kao na blogu. Gosti i komentari su naravno uvek dobrodošli.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Члан Друштва
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4196
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Анкета о раду и садржају форума ”Порекло.рс”
« Одговор #9 послато: Септембар 13, 2014, 12:15:37 пре подне »
На порталу Порекло немамо блог, али имамо могућност да се пишу ауторски текстови. Дакле, добро дошли сте! Јавите се на [email protected]. Први текст ћемо објавити ми, а онда ћемо Вам дати ауторска овлашћења (и инструкције) и моћи ћете сами да објављујете текстове на порталу. Свако добро!

robert w.

  • Гост
Одг: Анкета о раду и садржају форума ”Порекло.рс”
« Одговор #10 послато: Септембар 13, 2014, 07:07:20 пре подне »
Hvala na komplimentu, ali bojim se da ono što sam želeo objavljivati nema baš takvu vrednost da bi postoji kao autorski tekst.Više sam mislio da teme koje sam nedavno objavljivao npr "Balkan u zagrljaju Rimljana" i neke slične, stavim u jedan koš, da nemam hiperprodukciju tema. Ali u svakom slučaju, hvala na pozivu. :)