Аутор Тема: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља  (Прочитано 6681 пута)

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #20 послато: Јануар 19, 2017, 11:28:45 поподне »
Тај дуализам у ЦГ је једна модерна болест народа тамо.
Док је трајала борба за слободу, народ је био једнодушан. Већ са првим слободарским временом крећу поделе:
присталице владика / присталице гувернадура
клубаши / праваши
бјелаши / зеленаши
монархисти / комунисти
титовци / дисиденти
миловци / момовци
монтенегрини-дукљани / Срби

У суштини, данас се подела своди на оне који су за целовито Србство и другу страну која лута у покушајима да нађе себи другачије исходиште (код њих је у питању посебна схизофренија).

Обичан народ је у свом сиромаштву остављен да бира између части и образа с једне стране и коре хљеба с друге. Неки живе у беди, али не одступају од својих корена и ставова, други пристају да се одрекну себе за врећу кртоле и 20 еура у шпаг. Сетите се случаја Машана Бушковића, капу му увек скидам на храбрости и образу.

Но, то сам већ неколико пута на овом форуму написао, познајем народ тамо у ЦГ, обичан свет, верујте - огромна већина је сасвим свесна своје србске народности и свега што им се дешава, неки ћуте, неки то кажу гласно, али јасно им је, и једнима и другима, све. И, иако у Србији људи мисле другачије, нарочито то чујем овде по Београду, заблуда је да православни народ у ЦГ не воли Србију и да је срећан што су се две србске државе раздвојиле, што се у ЦГ води антисрбска кампања, што се Црногорци проглашавају за неки други народ, што се Срби омаловажавају кроз неке искривљене историјске изворе (попут оних навода оног Миљића, и којекаквих Аџића, Ћосовића и њима сличних), што се у ЦГ фаворизују друге мањинске нације, што је установљена нека православна црногорска квази-црква, што је званична власт тамо признала независно КиМ, итд, итд. Верујте ми да је већину обичног света тамо због свега тога срамота.

Има, наравно, фанатика (нарочито у оној елити полуобразованих људи, - кажем полуобразованих, јер одлично знам како се у ЦГ постаје носилац диплома, титула, академских звања, итсл - лакше је то тамо одрадити, него у Бгд добити возачку дозволу или краткорочни готовински кредит), има плаћеника који то раде из користи, има покондиреног полусвета, има свега и свачега у том монтенегринском сталежу, али - то је мали број. Нажалост, тај мали број је на таквим местима да може да тамо одређује општи национални курс.

Ја се, ипак, и даље надам у снагу народне већине. 
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже gillle

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 965
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #21 послато: Јануар 19, 2017, 11:32:04 поподне »
Нарочито у Црној Гори. Братоубилачки рат је баш тамо и почео, у Колашину, на Бадње вече 1942.



Што би Његош рекао:

"Бог се драги на Србе разљути
за њихова смртна сагрешења.
Наши цари закон погазише,
почеше се крвнички гонити,
један другом вадит очи живе"
Тако је говорила моја прабаба Марта.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #22 послато: Јануар 19, 2017, 11:36:43 поподне »
Нисам очекивао за Беране такву ситуацију...Имам пар другара из војске, Беранци, који се више бусају у српство него ја :) Али изгледа да тамо , ко је Србин, тај је ултрасрбин, а ко црногорац, тај је ултрацрногорац

Не кажем да су сви људи из Берана такви, напротив. Памтим једног Губеринића, једног Зечевића, и још неке дивне људе који живе у Беранама и који су ме задужили за цео живот, знам једну дивну породицу Марковића, затим моје Бабиће, Пантовиће, итд.
Али, сам запамтио и један број људи с којима ником не бих пожелео да има посла.
У селима на југ, као ни у Андријевици, ништа слично (мислим на оне лоше догађаје) нисам доживео.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #23 послато: Јануар 19, 2017, 11:38:02 поподне »
Отиђосмо скроз са теме, право у Црну Гору.
Имамо већ тему "О Србству Црногораца", па би можда ваљало ове последње постове пребацити тамо.
"Наша мука ваља за причешћа"

На мрежи vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #24 послато: Август 10, 2017, 11:02:26 поподне »
Нисам знао где да сместим овај линк па одлучих да то буде уз тему која има сличности са овим о чему пише у чланку. Ако постоји наслов теме где би ово требало да стоји нека админ премести. У сваком случају занимљива тематика о којој смо негде већ дискутовали.
http://www.sedmica.me/turska-silovanja-po-crnoj-gori-srbiji-vodanje-konja-pod-cenzurom2/

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #25 послато: Август 11, 2017, 12:40:19 пре подне »
Нисам знао где да сместим овај линк па одлучих да то буде уз тему која има сличности са овим о чему пише у чланку. Ако постоји наслов теме где би ово требало да стоји нека админ премести. У сваком случају занимљива тематика о којој смо негде већ дискутовали.
http://www.sedmica.me/turska-silovanja-po-crnoj-gori-srbiji-vodanje-konja-pod-cenzurom2/

У вези са овим текстом, нашао сам да му је велики извор информација један Фејсбук пост, неке странице која се назива "Истина и правда - ПВП Црна Гора". Тај пост је толико пун дегутантне антисрпске хистерије и најгорег милогорског антисрбизма, тј. аутошовинизма, да ја мислим да тако одвратан текст не би успео да напише ни неки усташа или албански балиста. Укратко, метастаза оне старе монтенегринске - "ми Црногорци најљепши, најпоноситији, највећи (мајчини, прим. Н.В.) јунаци, а Срби потомци Арапа, Турака и Цигана":

https://m.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1474571482601096&id=473798159345105&substory_index=0

Наравно, ту је и незаменљива западнохерцеговачка шкуторија:

http://www.klobuk.info/klobucka-prezimena/78-vijesti/109-genetska-laboratorija-u-vancouveru-dokazala-srbi-su-genetski-turci
Чињеницама против самоувереног незнања.

Jelic

  • Гост
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #26 послато: Август 11, 2017, 05:56:47 пре подне »
Нисам знао где да сместим овај линк па одлучих да то буде уз тему која има сличности са овим о чему пише у чланку. Ако постоји наслов теме где би ово требало да стоји нека админ премести. У сваком случају занимљива тематика о којој смо негде већ дискутовали.
http://www.sedmica.me/turska-silovanja-po-crnoj-gori-srbiji-vodanje-konja-pod-cenzurom2/

Класична, већ одавно незанимљива прича о турском силовању, праву прве брачне ноћи итд.

Баљезгање и наклапање без икаквог доказа. Јако карактеристично за комшије Хрвате и муслимане, као да им није довољно што је генетика све те митове сахранила.
« Последња измена: Август 11, 2017, 05:59:44 пре подне Лука »

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #27 послато: Август 11, 2017, 09:55:44 пре подне »
Баљезгање и наклапање без икаквог доказа. Јако карактеристично за комшије Хрвате и муслимане, као да им није довољно што је генетика све те митове сахранила.

Као и за комшије Монтенегрине, који по целом интернет пространству копи-пејстују онај текст са Фејсбука, и у својој мржњи према Србима превазилазе ове већ поменуте.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Jelic

  • Гост
Одг: Постотак исламизације с обзиром на географски положај насеља
« Одговор #28 послато: Август 11, 2017, 10:00:32 пре подне »
Као и за комшије Монтенегрине, који по целом интернет пространству копи-пејстују онај текст са Фејсбука, и у својој мржњи према Србима превазилазе ове већ поменуте.

Да. "Ћоскетова деца".