Аутор Тема: Беспућа повијесне збиљности  (Прочитано 68345 пута)

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10048
  • I2a S17250 A1328
Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #20 послато: Октобар 12, 2015, 08:45:24 пре подне »
iz bavarske se nije nitko iselio ako ćemo vjerovati haplotipovima lužičkih srba a i balkanskih srba inače bi tamo bio izvor naših haplotipova a ne u jugoistočnoj poljskoj...lužički srbi su u lužici duže i gotovo u potpunosti su sačuvali svoje haplotipove...i da je bilo koji pokret stanovništva sa tog područja išao u smjeru balkana to bi bilo vidljivo...

А шта мислиш по чему, односно по коме је Баварска (Bayern) добила име? А и Чешка - Бохемија (Bohemia)? По племену Боја (лат. Boii), чију су земљу ту касније досељени Срби назвали Бојка. А она се налазила баш у оном подручју о којем сам горе писао.

Лужички Срби носе само српско име (понето у време племенског савеза на чијем челу су били Срби) и нешто мало српске генетике, али су изворно вендска племена и носиоци ХГ Р1а.

Срби на Балкан нису дошли из Лужичке Србије (ништа слично нисам написао), него из описане Бојке.
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 08:27:59 пре подне админ »
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10048
  • I2a S17250 A1328
Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #21 послато: Октобар 12, 2015, 08:56:25 пре подне »
porfirogenet...
ne postoji nikakav put ljudi iz nekog područja istočno, zapadno ili iz južne poljske u grčku pa iz grčke u dalmaciju..prema tome ili su ti srbi jednostavno nestali, asimilirani ili porfirogenet govori o hrvatima jer glavni haplotip u hrvata  I2a1b2a1a dolazi upravo onako kako porfirogenet navodi...južna poljska-dalmacija..

У ствари, поента целог твог писанија је ово болдирано?

« Последња измена: Октобар 13, 2015, 08:28:06 пре подне админ »
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #22 послато: Октобар 12, 2015, 09:30:20 пре подне »
Пре отприлике неколико месеци сам на једној од тема овде изнео мишљење да постаје све очигледнија злоупотреба генетичке генеалогије у циљу пласирања суманутих теорија а које се у принципу развијају у правцу негирања историјског права Срба на било какве територије на Балкану и, у својој екстремнијем облику, негирање Срба као народа уопште. Овакав мој наступ, уз ризик да будем проглашен параноиком и "балканским шпијуном", био је директно узрокован једном расправом на ФБ из које сам се одмах искључио јер немам живаца ни времена за лудаке али која није била једини извор узнемирујуће прљавштине које се интензивно пласира  по интернету већ извесно време. Оно што сам том приликом хтео да нагласим желим и сада да поновим па макар био сматран и неозбиљним или теоретичарем завере: Нису у питању усамљени и насумично раштркани стрелци, сви се напајају из истог, очигледно добро припремљеног извора а наш већ исувше добро знан приступ негирања очигледне опасности ("ма пусти", "не брини", "лако ћемо" и сл.) би могао да нас већ у наредним деценијама кошта губтка државе или чак потпуног нестанка. Не би били ни први ни последњи.


Иначе немам ништа против писања латиницом (коју иначе свакодневно користим, просто то је ствар навике а ја сам основну школу завршио у Хрватској) и не мислим да би је било коме овде требало бранити, ствар избора. Битна је суштина написаног а не форма. Ја сам једноставно на молбу Невског пристао да на Пореклу пишем ћирилицом као знак подршке и зато што сам свестан да је треба заштитити у светлу чињенице да је готово протерана из јавног живота Србије (медији као поражавајући пример).


Поздрављам вас из далеког Тајпеја.
У праву си.
Ми се морамо помирити са тиме да та злоупотреба историјског времена и мржња из зависти према нама траје вјековима. Та подјела на добре и лоше, паметне и лудаке, лијепе и ружне, започела је од црквеног раскола 400 година послије Христа да би кулминирала тек послије 600 година. Та бесмислица и паметовање појединаца, нажалост и уштиркане науке, хватају се ко пијан плота и остарјелог папагаја, узимајући само једно одрежено вријеме као доказ своје теорије не обзирући се на поводе и разлоге.
Зато, ово тестирање ће једном за сва времена стати у крај таквим "учењацима", мада се лако предати неће, ако ми Срби будемо овако мекани као и до сада.
Свако добро ти желим.
Милорад Богдановић, Р1а, карпатско-далматински.
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 08:28:12 пре подне админ »

Ван мреже hrvoje22

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 31
Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #23 послато: Октобар 12, 2015, 10:13:29 пре подне »
Цитат
Nebo

Цитат
А шта мислиш по чему, односно по коме је Баварска (Bayern) добила име? А и Чешка - Бохемија (Bohemia)? По племену Боја (лат. Boii), чију су земљу ту касније досељени Срби назвали Бојка. А она се налазила баш у оном подручју о којем сам горе писао.

Лужички Срби носе само српско име (понето у време племенског савеза на чијем челу су били Срби) и нешто мало српске генетике, али су изворно вендска племена и носиоци ХГ Р1а.

Срби на Балкан нису дошли из Лужичке Србије (ништа слично нисам написао), него из описане Бојке.

ali sve da je to i tako ne postoji u zapadnoj češkoj izvorište  I2a1b2a1a haplotipa...ali da i postoji izvorište istog, nema kretanja stanovništva sa tog područja u grčku pa iz grčke u dalmaciju....moraš shvatiti da povijesno srbi na balkan dolaze iz grčke a ne odakle ti navodiš...prema tome ako u grčku dolaze iz zapadne češke ne postoji haplotip koji bi to potvrdio...ja govorim o haplotipu i kretanju istog kroz povijest..možda postoji neki haplotip koji dolazi od nekuda u grčku pa dalmaciju ali ti probaj to istražiti jer ja još nisam vidio ni jedan..






« Последња измена: Октобар 13, 2015, 08:28:20 пре подне админ »

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13156
Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #24 послато: Октобар 12, 2015, 01:45:33 поподне »
ali sve da je to i tako ne postoji u zapadnoj češkoj izvorište  I2a1b2a1a haplotipa...ali da i postoji izvorište istog, nema kretanja stanovništva sa tog područja u grčku pa iz grčke u dalmaciju....moraš shvatiti da povijesno srbi na balkan dolaze iz grčke a ne odakle ti navodiš...prema tome ako u grčku dolaze iz zapadne češke ne postoji haplotip koji bi to potvrdio...ja govorim o haplotipu i kretanju istog kroz povijest..možda postoji neki haplotip koji dolazi od nekuda u grčku pa dalmaciju ali ti probaj to istražiti jer ja još nisam vidio ni jedan..

Срби у околину Servie долазе око 630. године. Не остају тамо предуго, већ се враћају ка Сингидунуму, да би на крају завршили у ондашњој провинцији Далмацији. Не верујем да су тада оставили неко веће потомство на простору Грчке.

У сваком случају и међу Грцима постоје све оне хаплогрупе које се могу пронаћи на простору Далмације, I2a DS, I2a DN, R1a, I1, J2b1, итд.

Исти хаплотипови постоје и на Карпатима, али и у Немачкој, Чешкој и Пољској.
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 08:28:26 пре подне админ »

solarnis

  • Гост
Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #25 послато: Октобар 12, 2015, 01:56:10 поподне »
ali sve da je to i tako ne postoji u zapadnoj češkoj izvorište  I2a1b2a1a haplotipa...ali da i postoji izvorište istog, nema kretanja stanovništva sa tog područja u grčku pa iz grčke u dalmaciju....moraš shvatiti da povijesno srbi na balkan dolaze iz grčke a ne odakle ti navodiš...prema tome ako u grčku dolaze iz zapadne češke ne postoji haplotip koji bi to potvrdio...ja govorim o haplotipu i kretanju istog kroz povijest..možda postoji neki haplotip koji dolazi od nekuda u grčku pa dalmaciju ali ti probaj to istražiti jer ja još nisam vidio ni jedan..
Хрвоје, који Срби "повијесно на Балкан долазе из Грчке", а који то Хрвати онда повијесно долазе из Пољске, Чешке или свеједно одакле.
Која то ХГ дефинише Хрвате као "повијесне Хрвате", а која Србе као "повијесне Србе"?  ???
Зар нису данашњи Хрвати и Срби, односно они који се тако изјашњавају само генетски микс разних ХГ?
Тврдња да су сви Срби широм Балкана настали од Хрвата је у најмању руку смешна и прорачуната са једним јединим политичким циљем, негирањем Срба.
То нема никаве везе са дискусијом о генетским испитивањима, јер ево ја сам припадник хаплогрупе Ј1, а изјашњавам се као Влах и Србин.
Да нисам можда и ја хрватског порекла, а да то нисам ни знао?!  :D
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 08:28:33 пре подне админ »

Sasa123

  • Гост
Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #26 послато: Октобар 12, 2015, 04:51:49 поподне »
Цитат
moram reći i ovo o tobožnjem autohtonom E1b V13 haplotipu..da on je autohton ali ako ga mi u hrvatskoj imamo 10 posto a zadnje mutacije su mu na području južnog balkana očito u hrvatsku dolazi putem vlaha...on je sada albanski jer se ti ljudi danas nazivaju albancima i to znači da je dio hrvata a moguće i ja sam albanskog porijekla...
Цитат


Да ли је Хрвоје 22 иста особа као и Дамјановић И П-109?
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 08:28:40 пре подне админ »

Ван мреже hrvoje22

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 31
Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #27 послато: Октобар 12, 2015, 05:53:11 поподне »
Цитат
Небојша

Цитат
Срби у околину Servie долазе око 630. године. Не остају тамо предуго, већ се враћају ка Сингидунуму, да би на крају завршили у ондашњој провинцији Далмацији. Не верујем да су тада оставили неко веће потомство на простору Грчке.

У сваком случају и међу Грцима постоје све оне хаплогрупе које се могу пронаћи на простору Далмације, I2a DS, I2a DN, R1a, I1, J2b1, итд.

Исти хаплотипови постоје и на Карпатима, али и у Немачкој, Чешкој и Пољској.

problem je što ante iz zapadne hercegovine iliti hrvati i jovan iz istočne hercegovine iliti srbi u većini dolaze iz istog mjesta, u isto vrijeme i minutu, na isto mjesto i od potomci su istog oca..jedino ako se to promjeni, ovo je sadašnje stanje....prema to ne može jedan boraviti neko vrijeme u grčkoj i doći iz susjednog teritorija bijele hrvatske na balkan...to bi se vidjelo u genima...onda i ante i svi hrvati iz zapadne hercegovine dolaze iz grčke i ne dolaze direktno iz jugoistočne poljske kako geni govore...

postoje na cijelom balkanu razni tipovi I2a i u središnjoj europi ali hrvatski I2a DS tipovi bar u većini dolaze direktno iz južne poljske..druga je stvar I2a DN i tu je svašta moguće...isti kao takav više ne postoji tako da ćemo vidjeti u budućnosti koji smjer kretanja imaju haplotipovi iza I2a DN..moguće da su kod nas dolazili iz grčke, makedonije, bugarske...a možda je i njima izvor u bijeloj hrvatskoj samo su išli drugim smijerom prema balkanu... problem je što istog imamo u slovencima a zna se da kod njih vlasi nisu dolazili...ovo što ja govorim može biti potvrđeno ili opovrgnuto bitno je da ja mogu reći ono što znam za sada...možda svi I2a dolaze iz lužičke srbije...tko to zna..i tada bi sve bilo jasno....nema tu skrivanja...

kada kažem da I2a DN može dijelom pripadati i vlasima govorim o tome da su oni došli kao neki slaveni ali su vjerojatno živjeli po brdima uz vlahe te se i tako sami počeli nakon parsto godina nazivati i onda dolaskom turaka dolaziti do hrvatske i bosne....ako u hrvatskoj tipovi I2a DN ne pripadaju tim tipovima sa južnog balkana onda je moguće da su nositelji istih stigli ovdje sa hrvatima...to bi značilo da ako neki jovan iz krajine ima taj I2a DN i danas se osjeća srbinom a nema tip navedenog koji dolazi sa istoka u hrvatsku vjerojatno je po muškoj liniji hrvat koji se počeo osjećati srbinom...ovo ne govorim jer mrzim nekog nego ako to nije tako a ima isti tip I2a DN koji prevladava u sjevernoj hrvatskoj u hrvatima to ustvari znači da i ti svi hrvati dolaze u hrvatsku sa istoka prije 300 godina...a to je jednostavno nemoguće jer bi ostale starije mutacije po bosni ili crnoj gori pa sve do makedonije ili grčke odakle su dolazili...to za sada ne postoji..

haplotip svakih pedesetak ili sto godina ostavlja mutaciju i po tome znaš njegov boravak u prostoru i kroz povijest....za sada imamo glavne puteve kretanja a u budućnosti ćemo imati i lokalne puteve kretanja....znači tuda po balkanu....logično bi bilo da je put kretanja istok zapad jer su turci pomaknuli stanovništvo prema zapadu...ako netko nema taj pravac onda je autohton na svome prostoru.....šta lika ima sa srbijom prije 1200 godina...prema tome ako tamo čovjek ima haplotip koji nema ranijih mutacija po mokedoniji, grčkoj ili bugarskoj onda očito ne dolazi od tamo...ili iz srbije..

« Последња измена: Октобар 13, 2015, 08:28:47 пре подне админ »

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10048
  • I2a S17250 A1328
Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #28 послато: Октобар 12, 2015, 06:29:22 поподне »
Мислим да је најбоље ставити надаље овакве конструкције о свехрватском пореклу већине нас у категорију "ignore" и вратити се теми "Српски ДНК дан", ако има још неко нешто да прокоментарише о хаплотипу људи тестираних тог дана.
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 08:28:55 пре подне админ »
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже hrvoje22

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 31
Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #29 послато: Октобар 12, 2015, 07:18:53 поподне »
Цитат
solarnis

Цитат
Хрвоје, који Срби "повијесно на Балкан долазе из Грчке", а који то Хрвати онда повијесно долазе из Пољске, Чешке или свеједно одакле.
Која то ХГ дефинише Хрвате као "повијесне Хрвате", а која Србе као "повијесне Србе"?  ???
Зар нису данашњи Хрвати и Срби, односно они који се тако изјашњавају само генетски микс разних ХГ?
Тврдња да су сви Срби широм Балкана настали од Хрвата је у најмању руку смешна и прорачуната са једним јединим политичким циљем, негирањем Срба.
То нема никаве везе са дискусијом о генетским испитивањима, јер ево ја сам припадник хаплогрупе Ј1, а изјашњавам се као Влах и Србин.
Да нисам можда и ја хрватског порекла, а да то нисам ни знао?!

neko pleme dolazi iz grčke u damaciju..to navodi porfirogenet...on govori o srbima...

hrvati prema porfirogenetu dolaze iz područja koje se pretpostavlja da je južna poljska s obzirom da postoje i drugi izvori koji tamo smještaju bijele hrvate...a i gradišta po jugozapadnoj ukrajini odmah uz jugoistočnu poljsku govore da bi tu mogla biti bijela hrvatska..

današnji hrvati i srbi jesu mix ali glavni haplotip ima svoj put doseljenja i dolazi iz bijele hrvatske odnosno genetika potvrđuje zapis porfirogeneta samo u slučaju hrvata...

koliko vidim ima razlike u R1a tipovima... postoji i E1b V13 u nekima više u nekima manje...prema tome moguće i da nismo baš toliko slični....vidjeti ćemo što vrijeme donosi....

tko je rekao da su svi srbi nastali od hrvata kada dijelimo slični samo I2a tipove...ja govorim za jedan dio stanovništva koji može biti hrvatskog porijekla i ne pobijam srpsko postojanje kako ti kažeš ili da tumačim kako svi hrvatski I2a DN  a koji imaju i srbi iz krajine dolazi iz srbije u hrvatsku prije 300 godina...znači svi koji imaju I2a DN po sjevernoj hrvatskoj a moguće i svi slovenci sa tim I2a DN dolaze sa kosova...kako bi to dokazao meni nije jasno...


ti si J1 i šta da sam ja E1b V13...i dalje bi ja bio hrvat ali netko od mojih muških predaka je vlaškog porijekla ako isti ima mutacije koje dolaze sa juga balkana...šta ja ne bi smio reći ili znati odnosno šta bi se meni to moralo zatajiti i reći da je to starosjedilački haplotip jer je star par tisuća godina na balkanu...
ako je isti star par tisuća godina na balkanu zadnja mutacija navedenog E1b V13 kojeg ja imam nije stara par tisuća godina nego 100 godina...mutacija iza je stara 200 godina, mutacija iza 300 godina...i po tim mutacijama se zna da je netko od mojih muških predaka došao prije 300 godina iz južne srbije, prije toga je bio u albaniji itd sve do sjeverne afrike prije 5 tisuća godina...

neću ja tada postati albanac ili vlah ali ću znati da sa moje muške strane potječem iz tih krajeva..
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 08:29:03 пре подне админ »

Ван мреже hrvoje22

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 31
Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #30 послато: Октобар 12, 2015, 07:28:21 поподне »
ja se ispričavam na uznemiravanju ovdje sam komentirao iz razloga što nisam htio na temi o srpskom porijeklu ili slično da se netko ne uvrijedi...probati ću otvoriti svoju temu o porijeklu I2a1b2a1a haplotipa...navest ću na ćirilici pa možda mi se netko pridruži u raspravi...više neću nikom ovdje odgovoriti i to je to..ako se ta tema zabrani ništa idem ča...pozdrav.
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 08:29:11 пре подне админ »

На мрежи Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2518
  • I2-BY55783>BY79593
Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #31 послато: Октобар 12, 2015, 07:28:42 поподне »
Земље које су населили Срби у 7. веку (Херцеговина, Јужна Далмација, Западна Србија и Северна Црна Гора) и дан данас су жариште хаплогрупе И2а-Дин С, а велики проценат те хаплогрупе међу данашњим Хрватима је највећим делом резултат вишевековне политике Ватикана и Аустроугарске којом су Срби католици постајали Хрвати. Оригинални Хрвати који су се доселили на просторе северозападно од Срба су говорили чакавским језиком, а данас је међу преосталим говорницима чакавског доминантна хаплогрупа Р1а (нисам сигуран која подгрупа, вероватно М-458). Мислим да то довољно говори сваком неострашћеном уму.
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 08:29:20 пре подне админ »

Ван мреже hrvoje22

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 31
Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #32 послато: Октобар 12, 2015, 07:43:42 поподне »
Хрвати, Срби, Бошњаци, Црногорци деле И2а1б2а1а хаплотип те то значи да су носиоци истог на балкану уствари заједничког порекла и од истог заједничког претка.
Самим тиме или је И2а1б2а1а Xрватски, Српски, Црногорски или Бошњачки ..
Молио би ваше мишљење и доказ за изнесене тврдње ..
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 08:29:32 пре подне админ »

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #33 послато: Октобар 12, 2015, 07:56:36 поподне »
Хрвати, Срби, Бошњаци, Црногорци деле И2а1б2а1а хаплотип те то значи да су носиоци истог на балкану уствари заједничког порекла и од истог заједничког претка.
Самим тиме или је И2а1б2а1а Xрватски, Српски, Црногорски или Бошњачки ..
Молио би ваше мишљење и доказ за изнесене тврдње ..
Вероватно је хрватски пошто И2а динарика има доста по ГРчкој, Албанији, Македонији Бугарској и Румунији, познато је да је тамо кроз иисторију било доста Хрвата
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 08:29:42 пре подне админ »

Ван мреже hrvoje22

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 31
Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #34 послато: Октобар 12, 2015, 08:00:03 поподне »
evo mog razmišljanja...koje može i ne mora biti točno...

kretanje I2a1b2a1a haplotipa...

https://web.archive.org/web/20110722041554/http://knordtvedt.home.bresnan.net/Tree%20and%20Map%20for%20Hg%20I.pdf

porfirogenet..

Ali, Hrvati su u to vrijeme živjeli iza Bagibareje, tamo gdje su sada Bjelohrvati (Belohrobatoi). Od njih se odijelio jedan rod od petoro braće, Kloukas i Lobelos i Koseniz i Mouhlo i Hrobatos i dvije sestre, Touga i Bouga, i došli su sa svojim narodom u Dalmaciju

Od Hrvata, koji su došli u Dalmaciju, jedan se dio odvojio, i zaposjeo Ilirik (Illurikon) i Panoniju (Pannonian)

čitajući ovaj zapis a s obzirom da se pretpostavlja da je bijela hrvatska postojala u području južne poljske dolazi se do zaključka da su hrvati kao narod donijeli I2a1b2a1a na balkan te su se kasnije pretopili u ostale susjedne narode...

bijelo hrvatska mutacija bi bila http://yfull.com/tree/I-Y3548/ a svi iza te mutacije bi trebali biti  bijelo hrvatskog odnosno hrvatskog  porijekla..

starija mutacija našeg I2a1b2a1a je jugoistočna poljska ekstremno zapadna ukrajina...

http://archiver.rootsweb.ancestry.com/th/read/Y-DNA-HAPLOGROUP-I/2014-05/1400615460

So far, most or all of those who are negative for S17250 have patrilineage
originating near the Carpathians, particularly southeastern Poland and
extreme western Ukraine. That pattern may change with more sampling, of
course Date: Tue, 20 May 2014

inače već se od 2011 godine zna da je tamo izvor našeg balkanskog I2a1b2a1a haplotipa...

zanimljivo je da i hrvatski R1a tip koliko je postotak istog u hrvatima to ćemo vidjeti ima veliku frekvenciju u južnoj poljskoj...

>Z280>CTS1211>Y35>CTS3402>Y2613>Y2609>Y2608>YP3929

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=zCFuZT9R8rxg.krb35UvaRd3c&hl=en

« Последња измена: Октобар 13, 2015, 08:29:52 пре подне админ »

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13156
Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #35 послато: Октобар 12, 2015, 08:08:54 поподне »
Хрвати, Срби, Бошњаци, Црногорци деле И2а1б2а1а хаплотип те то значи да су носиоци истог на балкану уствари заједничког порекла и од истог заједничког претка.
Самим тиме или је И2а1б2а1а Xрватски, Српски, Црногорски или Бошњачки ..
Молио би ваше мишљење и доказ за изнесене тврдње ..

Размисли само да ли уопште може тако да се генерализује. Говорили смо више пута да не треба повезивати нације и хаплогрупе.

Срба је (за Хрвате не знам) по доласку на Балкан било најмање 20 000. Неозбиљно је веровати да је међу тим људима постојала само једна хаплогрупа (нпр. I2a).

Сасвим сигурно их је било бар 10-ак (са све подгрупама). Да ли су потомци тих људи уопште присутни данас међ нама, или можда већина води порекло баш од те "групице", то нећемо сазнати тако лако.

Покушај мало шире да гледаш на ствари. Та питања која тебе "муче" занимају и све нас овде, стога се трудимо да заједничким снагама дођемо до истине.

 
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 08:30:03 пре подне админ »

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10048
  • I2a S17250 A1328
Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #36 послато: Октобар 12, 2015, 08:09:19 поподне »
Вероватно је хрватски пошто И2а динарика има доста по ГРчкој, Албанији, Македонији Бугарској и Румунији, познато је да је тамо кроз иисторију било доста Хрвата

Заборавио си Молдавију и јужну Русију  ;)
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 08:30:13 пре подне админ »
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже hrvoje22

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 31
Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #37 послато: Октобар 12, 2015, 08:20:56 поподне »
Вероватно је хрватски пошто И2а динарика има доста по ГРчкој, Албанији, Македонији Бугарској и Румунији, познато је да је тамо кроз иисторију било доста Хрвата

grčka...
 I2a2 'Dinaric' ..L621>CTS10228 and also S17250- ,need Y4460 or Z17855 test

 I2a2 'Dinaric' ..L621>CTS10228 and also S17250- ,need Y4460 or Z17855 test

I2a2 'Dinaric' ..L621>CTS10228>Y4460 need Y3118 or S8201 test

ovi sa mutacijom CTS10228 and also S17250- nisu bijelo hrvatskog porijekla...moguće da su živjeli u tom prostoru ali su stariji i tada se ne spominju nikakvi hrvati tamo tako da ne mogu pripadati hrvatima....

što se tiče Dinaric S mutacija treba još vidjeti koje su to mutacije jer grana http://yfull.com/tree/I-S17250/ ima par mutacija do bijelo hrvatske I-Y3548 tako da i te ranije mutacije spadaju pod Dinaric S a nemaju veze sa bijelim hrvatima jer je ta mutacija starija.....moguće da su sa tog prostora nešto ranije došli neki slaveni u grčku i šire...međutim moguće da su i neki hrvati došli s nekim R1a slavenskim skupinama ali su se jednostavno asimilirali u druge...treba vidjeti koji oni točno mutacije Dinaric S imaju i onda ćemo biti pametniji..

ako su neki hrvati otišli do bijelorusije, bugarske i makedonije a tamo su bili manjina zašto bi oni morali proširiti svoje ime.

« Последња измена: Октобар 13, 2015, 08:30:21 пре подне админ »

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #38 послато: Октобар 12, 2015, 08:28:07 поподне »
До 26. стране могао сам уредно да пратим развој истраживања за свих 60 тестираних особа, након тога скренуло се у ћорсокак који уопште нема везе ни са тестирањем ни са темом, а што се мене тиче ни са форумом. Овај форум је познат по писмености својих корисника, по уредности и прегледности њихових постова, по њиховом озбиљном понашању и приступу свакој расправи. Не дозволимо да било ко то сад нарушава, тема сама по себи захтева апсолутну пажњу, а последње три-четири стране нарушиле су ту пажњу тотално.
Потпуно си у праву .
Ја бих предложио да се код Народи у њихова генетика, отвори нова страница нпр. Генетика православаца и католика, па нек се тамо оглашавају. Овдје томе није мјесто, иако сам се и ја огласио. 
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 08:30:29 пре подне админ »

Ван мреже ...

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 540
Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #39 послато: Октобар 12, 2015, 08:34:01 поподне »
Приложићу слику из књиге Роџера Портала која носи назив "Словени". Слика приказује неке крајње границе ширења средњовековних држава Срба, Бугара и Хрвата. Наравно то није приказ никаквог ширења генетике наведених народа пошто су три државе обухватиле велики број других словенских племена која су попримала идентитет државотворног народа.
На карти средњовековна Хрватска досеже до половине Босне и негде до Сплита. Не заузима Херцеговину и Источну Далмацију, а нарочито подручја са највећим процентом И2а динарик - јужна варијанта.

https://drive.google.com/file/d/0BzQ7ajrn9vY6VFE5VWNWemNTMGc/view?usp=sharing

Питање за Хрвоја: Како то да Хрвати нису формирали државу тамо где су по хрватској теорији били најбројнији? 

Могу се наћи на разне књиге аутора ван српско-хрватског говорног подручја на тему досељавања Словена, неке је могуће бесплатно скинути на интернету. Разни страни аутори имају различите ставове о пореклу становништва у Далмацији и Херцеговини и све се врти око три могућности:

1.  Да је у питању славизирано становништво латинско-грчког порекла, које је временом попримило словенски идентитет.
2. Насељавање српских средњовековних племена на наведене просторе
3. Словенска племена која су дошла на Балкан пре Срба и Хрвата, али су ширењем утицаја српске и хрватске државе попримила идентитет Срба или Хрвата.

Хрватски гени у Херцеговини постоје само у теоријама и историји модерне Хрватске.

И2а Динарик Југ постоји у значајним процентима и ван Хрватске, Босне и Херцеговине, Црне Горе и Србије (проценти су дати у укупном становништву):
Румунија: 9% југ, 13% север
Македонија: 8% југ, 13% север
Северна Грчка: 3.1% југ, 7.9% север
Извор: http://vln.by/node/247
У Бугарској, И2а је око 20%, од тога на јужну варијанту отпада барем половина.

Које је то хрватско племе донело И2а у Румунији и Бугарској?
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 08:30:37 пре подне админ »