Аутор Тема: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам  (Прочитано 28832 пута)

Ван мреже Clavdivs

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 427
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #20 послато: Јун 27, 2017, 09:32:18 пре подне »
Цитат
Sva testiranja u organizaciji Porekla sa unapred pripremljenim spiskovima "interesantnih rodova" kojima će se omogućiti besplatno testiranje će dati ili već daju rezultate koje su želele izvesne interesne grupe okupljene u tom "udruženju rodoslovaca".
Zgodna su za fingiranje statistike, ali nemaju važnost sa nekog drugog aspekta.

Мислим да не постоји нити један разлог да и даље пишеш на овом форуму „удружења родословаца“.
Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемери, што једете куће удовичке, и лажно се Богу молите дуго; зато ћете већма бити осуђени. Матеј 23:14

Ван мреже Тимар

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 685
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #21 послато: Јун 27, 2017, 09:39:08 пре подне »
Ово је већ класичан безобразлук.

Значи колико сам схватио, сасвим је ок када на неком истраживању које организује Порекло, R1a испадне 20%, ту је све регуларно, али је проблем када се деси да I2a/E1b забележе висок проценат (последња два истраживања). Онда је то одмах сумњиво, мисли се да је нешто фингирано и слично.

Притом је сасвим ок када се изводе статистике на основу пројекта, где нпр. плански тестирани Шаренци и Аврамијевштаци чине преко 50% R1a код Срба из БиХ.

На истраживањима које организује Порекло буде некад до 5% родова за које се можда може претпоставити хаплогрупа, али међу таквим породицма увек има и понеки R1a. Како год, за преко 90% родова нико нема представу којој ће хаплогрупи припасти.


Него, треба видети шта радити убудуће по овом питању. Ова појава постаје све чешћа код нас на форуму.

Има више опција, па треба видети која је најбоља:

- Брисати моментално овакве ликове
- Удаљити их са форума привремено (на неких пар десетина година)
- Покушати са програмом ресоцијализације (код Свевлада показује резултате)
- Пустити их да "лудују" по форуму како желе


Шта год да буде, мора се прознати да овакве ствари ремете неко нормално стање на форуму, дискусије скрећу у погрешном смеру, постајемо крајње непродуктивни и ствара се раздор беспотребно.
У последње вријеме избјегавам да коментаришем овакве теме, али сада морам.

Могу слободно рећи да овдје има подјеле на подобне и неподобне, на паметне и оне који то нису, на културне и не културне, гдје такву оцјену дају два-три лика која су се овдје згнијездили последњих две-три године. Када се погледају њихови коментари, добро се може видјети узрок овога хаоса, гдје је "тешка ријеч" бакцил који доводи до овога.

Значи, под хитно увести забрану вријеђања било кога, и брисати сваку увредљиву поруку. То мора подједнако да важи за све.

Ја се надам да ће ови млади момци (Амикус и Небојша) измоћи снаге и успјети у овоме, наравно уз помоћ нашег Синише и Јовице.

По овој теми више се јавно оглашавати нећу.


Ван мреже Wolf Sagash

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1363
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #22 послато: Јун 27, 2017, 09:40:57 пре подне »
Каква ће тек да се дигне хајка на мене :)! Као један од организатора тестирања у Љубињу дао сам себи задатак да искупим кандидате из породица које имају потврду у историјским изворима и који своје поријекло везују за нека средњевјековна влашка племена. Нико из Порекла ми није давао никакве инструкције, а о хаплогрупама нисам готово ништа знао. Ја мислим да смо бар у Љубињу обавили одличан посао без икаквих намјештања резултата.

Ван мреже edukator

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 79
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #23 послато: Јун 27, 2017, 09:53:45 пре подне »
Нешто ми познат овај рукопис.  :)

Класичан примјер идентификације хаплогрупом на граници клиничке слике.

 ::)

Da li ti je poznat ovaj rukopis?

Evo razmišljanja jednog PRAVOG haplogrupskog suprematiste i prikrivenog rasiste.

Napisao Siniša Jerković na forumu krstarica:

"Skoro sam naletio na jedan strani tekst koji kombinuje antropološke tipove i genetiku. Zapravo predlaže zanimljivu klasifikaciju bijele rase. Kaže da u Evropi postoje tri glavna rasna tip: White Nordid (I haplogrupa), Red Nordid (R1a i R1b haplogrupa) i Armenidi (J i G haplogrupa). U svakom slučaju interesantno za pročitati, daje i psihološku i svaku moguću analizu izdvojenih varijanti."

Kraj citata.

Dakle, u dve rečenice klasičan primer pseudonauke inspirisane nacističkom rasnom pseudonaukom, notorne besmislice o vezivanju karaktera sa haplogrupom i tobožnjom rasom i povrh svega njegova haplogrupa na vrhu te rasne lestvice što mu svakako imponuje, posebno ako se radi o priznanju nekog obskurnog neo nacističkog bloga na kojem naš tvorac teorije o jedinoj "originalnoj" srpskoj haplogrupi nalazi njemu zanimjive tekstove.

Evo još malo haplogrupskog šovinizma kombinovanog sa drugom vrstom šovinizma od istog autora:
"Uzgred za tvoju montenegrinsku teoriju ne bi trebao da se puno zamaraš I haplogrupom uopšte, tj. bolje bi bilo da proučiš podgrupe E1b haplogrupe. A Dinaric South jeste srpska haplogrupa jer je jezgro srpskog naroda u Hercegovini posjeduje."
« Последња измена: Јун 27, 2017, 10:00:57 пре подне edukator »

Ван мреже edukator

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 79
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #24 послато: Јун 27, 2017, 10:05:42 пре подне »
Мислим да не постоји нити један разлог да и даље пишеш на овом форуму „удружења родословаца“.

Potpuno se slažem.  :)

симо

  • Гост
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #25 послато: Јун 27, 2017, 10:15:51 пре подне »
::)

Da li ti je poznat ovaj rukopis?

Evo razmišljanja jednog PRAVOG haplogrupskog suprematiste i prikrivenog rasiste.

Napisao Siniša Jerković na forumu krstarica:

"Skoro sam naletio na jedan strani tekst koji kombinuje antropološke tipove i genetiku. Zapravo predlaže zanimljivu klasifikaciju bijele rase. Kaže da u Evropi postoje tri glavna rasna tip: White Nordid (I haplogrupa), Red Nordid (R1a i R1b haplogrupa) i Armenidi (J i G haplogrupa). U svakom slučaju interesantno za pročitati, daje i psihološku i svaku moguću analizu izdvojenih varijanti."

Kraj citata.

Dakle, u dve rečenice klasičan primer pseudonauke inspirisane nacističkom rasnom pseudonaukom, notorne besmislice o vezivanju karaktera sa haplogrupom i tobožnjom rasom i povrh svega njegova haplogrupa na vrhu te rasne lestvice što mu svakako imponuje, posebno ako se radi o priznanju nekog obskurnog neo nacističkog bloga na kojem naš tvorac teorije o jedinoj "originalnoj" srpskoj haplogrupi nalazi njemu zanimjive tekstove.

Evo još malo haplogrupskog šovinizma kombinovanog sa drugom vrstom šovinizma od istog autora:
"Uzgred za tvoju montenegrinsku teoriju ne bi trebao da se puno zamaraš I haplogrupom uopšte, tj. bolje bi bilo da proučiš podgrupe E1b haplogrupe. A Dinaric South jeste srpska haplogrupa jer je jezgro srpskog naroda u Hercegovini posjeduje."

Није ми познато. Колико видим то је писао неки инвестигатор, има још глупости које је написао, мало си тога нашла.

А и овај Синиша Јерковић ми је познат само са овог форума.  ;)

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #26 послато: Јун 27, 2017, 10:56:10 пре подне »
I sad je nakon uvodnog posta u kojem opisuje nekakve R1a suprematiste i njihove navodne stavove, uvodničar u drugom postu citirao moje postove koji sa tim nemaju veze.

Nikakav govor mržnje, niti suprematizam bilo koje vrste ne postoji u bilo kom mom postu, a sve ono što je uvodničar stavio u navodnike sugerišući valjda da su to moje reči, nikad nije ispisano s moje strane.

Dakle, na jedan vrlo nepošten način se pokušava povezivanje mene sa nečim s čime nemam veze.

Izgleda da će sledeća optužba biti da postoje u Srbiji nekakvi  R1a zaverenici i haplogrupisti, možda i teroristi, kojima sam ja idejni vođa.

I to je zaista jedno neverovatno otkriće ove beskrajno sujetne i osvetoljubive osobe čije je ego veliki kao kuća, a pljuvačne žlezde i talenat za  klevetenje osoba koje mu smetaju hipertrofirani. I sad, kad takav jedan lik pominje tuđu opsednutost  "teorijama zavere",  čovek ne zna da li da se smeje ili plače.

Izgleda da uvodničar ne može da mi oprosti razotkrivanje njegovog neznanja (inače skrivenog iza maske tobožnje učenosti), na jednoj drugoj temi. Meni je bio cilj razjašnjenje istine, a ne obračun sa nepoznatim forumskim identitetima  s kojim se prvi put srećem. Ali ovaj lik ne prašta izgleda i pokretanje ove teme na kojoj on očekuje čoporativni napad na mene je samo žalosno svedočanstvo njegove patološke osvetoljubivosti.

Ovde se pominje i taj Kljosov za kojeg sam ja prvi put čula kad su ga upravo likovi sa ovog foruma na krstarici pominjali kao važnog "eksperta" koji je dokazao to što oni tvrde. Čitajući šta je pisao, zapazila sam taj nenaučni rečnik i o njemu ispisala svoje utiske na forumu krstarica. Napisah da rečnik Kljosova ne priliči naučniku i da konstrukcije tipa "migracije slavnih arijevaca, nosilaca R1a"  koje se mogu pročitati u njegovim delima ne mogu da stoje o ozbiljnom delu koje pretenduje da bude naučno. To je moje jedino pominjanje Kljosova kojeg su upravo popularisali I2din haplogrupisti sa ovog foruma. Od nih sam takođe prvi put čula i o nekakvom R1b genodicu o kojem su naširoko pisali. Biće ipak da su tog Kljosova i R1b genocid oni popularisali.

Upravo sam ja upozoravala na besmislenost identifikovanja sa haplogrupom, a koje je poprimilo patološke razmere kod ovih likova koji sad meni poturaju opsednutost haplogrupom.

Upravo sam ja izvrgavala ruglu svaku pseudonauku, posebno onu inpirisanu nacističkim rasnim teorijama, inače tako dragim ovim borcima protiv opasnih R1 zaverenika i terorista. Već sam citirala na drugoj temi neke od tih neonastičkih besmislica koje su oni, po sopstvenom priznanju, smatrali veoma interesantnim. Izgleda da ni to ne može da mi oprosti ova osvetoljubiva trojka prvoboraca protiv tobožnjih R1a suprematista. Izabrali su taktiku koja savršeno odgovara njihovoim karakteru : oklevetaj, pljuni i oteraj.

Једино што ће мени увек сметати код особа као што си ти је њихова надувеност, умишљеност и уображеност без покрића (сам надимак, Едукатор, сведочи о тој охолости); о мом "незнању" ми говори особа којој су једини извор података Википедија и Youtube снимци, и није се потрудила да прочита ниједан научни чланак или монографију?  ::) То је за мене онда похвала, благо мом "незнању".  ;D Није узалуд речено, што човек мање зна то је охолији и мисли да све зна и да је стручњак за све, Едукаторка је типичан пример тога. Што се тиче тога да наводно ниси хаплогруписта, твоје писаније о R1b U106 хаплогрупи, осим што је фактички погрешно јер не постоји само један човек из Војводине који је припадник те хаплогрупе у Србији (ниси одолела да додаш како је он вероватно резултат ванбрачног излета неког Подунавског Швабе) је и препуно злурадости и мржње према тој хаплогрупи (само негирање њеног присуства, потом та "вицкаста" упадица о пореклу тестираног итд.), затим наравно смишљање још једне завере (ми са Порекла смо опседнути "немачким" хаплогрупама и вероватно и ту гледамо да надувамо проценат науштрб вечите жртве, R1a хаплогрупе)...Онда наравно опет смишљање завере о планском тестирању и још једном умањивању процента R1a, то довољно говори о твојој патолошкој опседнутости истеривањем неке "R1a" правде, а то свакако посредно говори о твом хаплогрупизму; ја нисам ни рекао да си ти један од оних мање интелигентних тролова који на форумском простору одмах изруче шта им је на души, већ си перфиднија и никад то себи не би дозволила, али зато сваки твој пост одише мржњом и потцењивањем, па се суштински не разликујеш много од своје мање пажљиве сабраће. Да ниси опседнута хаплогрупом R1a, не би на овај дрзак и безобразан начин ни комуницирала, али ти си ипак само један трол, па ти је то душевна храна.  ;) За крај, препоручио бих ти да тестираш своје сроднике по мушкој линији (оца, брата ако имаш), ако већ ниси, па да онда и потврдиш да си "аријевка", само немој да се зачудиш ни ако испаднеш баш R1b U106, коју толико прикривено мрзиш  ;) ; као што је већ речено, велика је заблуда уопште се идентификовати са Y-ДНК хаплогрупом с обзиром да у нашим генима носимо делове толико различитих предака, али ипак мислим да би теби тешко пало да испаднеш све осим R1a, колико год ти негирала да те то погађа и називала нас на форуму незналицама и лудацима јер ми наводно само о томе размишљамо и водимо рачуна; такође, мислим да би требала да нађеш дечка и тиме мало смањиш тај велики бес и незадовољство сопственим животом које покушаваш да решиш троловањем по форумима... ;)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже edukator

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 79
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #27 послато: Јун 27, 2017, 11:15:43 пре подне »
Није ми познато. Колико видим то је писао неки инвестигатор, има још глупости које је написао, мало си тога нашла.

А и овај Синиша Јерковић ми је познат само са овог форума.  ;)

Investigator je nick Siniše Jerkovića sa foruma krstarica.

Verujem ti jedino da gluposti ima još.

Ван мреже edukator

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 79
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #28 послато: Јун 27, 2017, 11:22:06 пре подне »
Pošto je ova tema očito pokrenuta sa ciljem dokazivanja da sam ja haplogrupski suprematista, potencijalni terorista i šta sve ne... i dalje čekam dokaze mog navodnog haplogrupskog suprematizma.
Stavove ispisane u uvodnom postu uvodničar je verovatno izmislio. Čak i da nije, nemaju veze sa mnom.
U drugom postu je citirao nekoliko mojih postova sa foruma krstarica u kojim izražavam sumnju u regularnost projekata koje organizujete, mišljenje da I1 ne mora biti germanska i zaključak da na ovom fourmu ima podosta likova opterećenih svojom haplogrupom iza čega stojim.
Da, to su zaista moji postovi, ali to nije haplogrupski suprematizam, niti bilo kakav govor mržnje.
Sumljičavom stavu  prema vašim projektima je doprinelo više razloga. Čak i da sam bezrazložno sumljičava, to nije haplogrupski suprematizam, a ako je sve regularno sprovedeno onima koji su organizovali testiranja se izvinjavam.
Dakle, neka se imenuju ti haplogrupski R1a suprematisti pošto iz uvodnog posta proizilazi da su Srbi. Ako ih ne imenuje  onaj koji je postavio temu, onda proizilazi da je on sam lažov.

симо

  • Гост
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #29 послато: Јун 27, 2017, 11:22:18 пре подне »
Investigator je nick Siniše Jerkovića sa foruma krstarica.

Verujem ti jedino da gluposti ima još.

Ово је велико откриће за мене.  Уколико је ово тачно, мислим да ти заслужујеш да носиш ник инвестигатор, тј. едукатор/инвестигатор, јер ти не само да едукујеш већ и истражујеш.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #30 послато: Јун 27, 2017, 11:31:41 пре подне »
Pošto je ova tema očito pokrenuta sa ciljem dokazivanja da sam ja haplogrupski suprematista, potencijalni terorista i šta sve ne... i dalje čekam dokaze mog navodnog haplogrupskog suprematizma.
Stavove ispisane u uvodnom postu uvodničar je verovatno izmislio. Čak i da nije, nemaju veze sa mnom.
U drugom postu je citirao nekoliko mojih postova sa foruma krstarica u kojim izražavam sumnju u regularnost projekata koje organizujete, mišljenje da I1 ne mora biti germanska i zaključak da na ovom fourmu ima podosta likova opterećenih svojom haplogrupom iza čega stojim.
Da, to su zaista moji postovi, ali to nije haplogrupski suprematizam, niti bilo kakav govor mržnje.
Sumljičavom stavu  prema vašim projektima je doprinelo više razloga. Čak i da sam bezrazložno sumljičava, to nije haplogrupski suprematizam, a ako je sve regularno sprovedeno onima koji su organizovali testiranja se izvinjavam.
Dakle, neka se imenuju ti haplogrupski R1a suprematisti pošto iz uvodnog posta proizilazi da su Srbi. Ako ih ne imenuje  onaj koji je postavio temu, onda proizilazi da je on sam lažov.

Да те и ја мало правописно едукујем, не пише се сумљичаво већ сумњичаво. Ако ти у ономе што си написала о пореклу тестираног U106 не видиш говор мржње, па и у самом негирању њеног постојања међу Србима, онда си врло наивна (што ти наравно ниси, колико год се претварала).
« Последња измена: Јун 27, 2017, 11:34:05 пре подне НиколаВук »
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #31 послато: Јун 27, 2017, 11:51:07 пре подне »
У последње вријеме избјегавам да коментаришем овакве теме, али сада морам.

Могу слободно рећи да овдје има подјеле на подобне и неподобне, на паметне и оне који то нису, на културне и не културне, гдје такву оцјену дају два-три лика која су се овдје згнијездили последњих две-три године. Када се погледају њихови коментари, добро се може видјети узрок овога хаоса, гдје је "тешка ријеч" бакцил који доводи до овога.

Значи, под хитно увести забрану вријеђања било кога, и брисати сваку увредљиву поруку. То мора подједнако да важи за све.

Ја се надам да ће ови млади момци (Амикус и Небојша) измоћи снаге и успјети у овоме, наравно уз помоћ нашег Синише и Јовице.

По овој теми више се јавно оглашавати нећу.

Ако је ово некаква алузија на моје разоткривање псеудоисторичарских, срб-аутохтонистичких лажи и фалсификата, онда сам врло поносан што за то добијам "критике".  ;) Жао ми је ако се због тога сруше нечије "куле у облацима", али мени је циљ увек истина, а не распредање патетичног лажнопатриотског наратива о Србима од Индије до Исланда и осталим којештаријама.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже rugovac

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 972
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #32 послато: Јун 27, 2017, 11:53:41 пре подне »
Ово је велико откриће за мене.  Уколико је ово тачно, мислим да ти заслужујеш да носиш ник инвестигатор, тј. едукатор/инвестигатор, јер ти не само да едукујеш већ и истражујеш.

Да. Кад може да постоји ИСТРАЖИВАЧКИ НОВИНАР, може да постоји и ИСТРАЖИВАЧКИ ЕДУКАТОР који вредно проналази грешке недовољно едукованих, едукује оне који праве те грешке користећи своје неограничено знање које поседује, и нормално успут упућује ОПРАВДАНЕ КРИТИКЕ онима који се усуде да изнесу мишљење које наш ИСТРАЖИВАКИ ЕДУКАТОР сматра погрешним.

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #33 послато: Август 03, 2017, 03:07:38 поподне »
човече божији, поради мало на себи, видиш ли да само производиш конфликте и негативну енергију где год се појавиш? Што ти то треба?
« Последња измена: Август 03, 2017, 11:15:18 поподне Amicus »

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #34 послато: Август 03, 2017, 03:46:09 поподне »
Замолио бих без тешких речи и увреда. Посебно ако неко не може да одговори на исте. :)

Не знам да ли има везе са овом темом, али приметих да људи бурно реагују када је нпр. њихова хг (или хг коју они фаворизују) слабије заступљена на неком истраживању (у овом случају R1a). Или нпр. када се покуша наћи веза са неким другим народом, а не само са оним са којим су они умислили да треба, били то Срби, Словаци, Грци, или неко десети.

Ту се онда, као по правилу, почиње причати о намештању/лажирању резултата, "штеловању" статистике, итд., а присутан је и синдром теорије завере. Сви који мисле супротно аутоматски постају непријатељи бр. 1, а неретко и страни шпијуни.

Ето шта све учинише те хаплогрупе.;) Колико год да су оне важне за истраживање корена, треба то прихватити хладне главе. Да не говорим да је то само делић наше генетике и да су, укупно гледано, за неког појединца малтене подједнако "битне" и остале хаплогрупе.

Чим се неко одлучи на тестирање, ваљда постаје свестан да може испасти било која хг и због тога не треба имати предрасуде, а ни предуверења, пошто то може само отежати ствар. Да не паметујем превише, нисам рекао ништа што већ није речено, или што већ не знају људи, али мислим да треба затворити ову причу о хаплогрупизму, а они који болују од исте болести, на лечење што пре. :)

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #35 послато: Август 03, 2017, 04:55:28 поподне »
Замолио бих без тешких речи и увреда. Посебно ако неко не може да одговори на исте. :)

Не знам да ли има везе са овом темом, али приметих да људи бурно реагују када је нпр. њихова хг (или хг коју они фаворизују) слабије заступљена на неком истраживању (у овом случају R1a). Или нпр. када се покуша наћи веза са неким другим народом, а не само са оним са којим су они умислили да треба, били то Срби, Словаци, Грци, или неко десети.

Ту се онда, као по правилу, почиње причати о намештању/лажирању резултата, "штеловању" статистике, итд., а присутан је и синдром теорије завере. Сви који мисле супротно аутоматски постају непријатељи бр. 1, а неретко и страни шпијуни.

Ето шта све учинише те хаплогрупе.;) Колико год да су оне важне за истраживање корена, треба то прихватити хладне главе. Да не говорим да је то само делић наше генетике и да су, укупно гледано, за неког појединца малтене подједнако "битне" и остале хаплогрупе.

Чим се неко одлучи на тестирање, ваљда постаје свестан да може испасти било која хг и због тога не треба имати предрасуде, а ни предуверења, пошто то може само отежати ствар. Да не паметујем превише, нисам рекао ништа што већ није речено, или што већ не знају људи, али мислим да треба затворити ову причу о хаплогрупизму, а они који болују од исте болести, на лечење што пре. :)

Рекао бих да су то исти они који прате живот и дела Мирољуба Петровића и разних јутјуб-стручњака.   :)
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #36 послато: Август 03, 2017, 04:57:46 поподне »
Рекао бих да су то исти они који прате живот и дела Мирољуба Петровића и разних јутјуб-стручњака.   :)

Једина разлика је што је Мирољуб E-V13 хаплогруписта, један од ретких у Срба.  :)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #37 послато: Август 20, 2017, 03:34:11 пре подне »
Коначно пронађох одговор зашто имамо мало R1a за један словенски народ, обратите пажњу 9:19-11:30 https://youtu.be/YMb1LcAEwiQ?t=9m19s
« Последња измена: Август 20, 2017, 03:35:46 пре подне Свевлад »

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #38 послато: Август 20, 2017, 03:46:11 пре подне »
Коначно пронађох одговор зашто имамо мало R1a за један словенски народ, обратите пажњу 9:19-11:30 https://youtu.be/YMb1LcAEwiQ?t=9m19s
Неее, не верујем у ово,Кљосов изједначава хаплогрупу са народима...превазиђено је ово ...сувише давно се десио први контакт индоевропљана са протоевропљанима да би се то повезивало са данас познатим народима и групама народа (начин на који Кљосов покушава да образложи заступљеност неке хаплогрупе)
« Последња измена: Август 20, 2017, 03:51:31 пре подне ДушанВучко »

На мрежи ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Хаплогрупизам и хаплосупрематизам
« Одговор #39 послато: Август 20, 2017, 03:55:41 пре подне »
Ала сам се упецао :)