Аутор Тема: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу  (Прочитано 30810 пута)

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #60 послато: Март 23, 2017, 06:02:39 поподне »
Нема проблема, нећу више да се расправљам о пореклу Албанаца, не зато што немам аргумената већ због тога што се прича отела контроли и иде у погрешном правцу.  Аргументе о пореклу Албанаца ћу изнети на теми о Албанцима.  Предлажем да ми Срби поклонимо Албанцима целу Србију (не само Косово), а ми да спакујемо ствари и да се вратимо у Русију (у Украјину не можемо пошто је тамо рат, а и не би хтели да нас приме).  Ако су Албанци потомци палео-балканских народа, онда они имају већа права на територије на Балкану, укључујући и велики део Србије.  Знам да ћеш рећи да то нема никакве везе и да смо и ми овде јако дуго те да имамо право на животни простор, али Албанци стварно мисле да смо ми Срби окупатори који су се довукли иза Карпата и окупирали албанску земљу.  Они то мисле и говоре и за остале јужне Словене, па чак и за Грке.  На једном форуму са видео како се Албанци свађају са Хрватима тврдећи да је Далмација албанска (илирска) земља.  Одвојити  историју и науку од политике није могуће, а поготово не на Балкану.

Jeдвa чeкaм дa видим тe apгумeнтe... Aли миcлим дa ћe нac узaлуд кoштaти вpeмeнa и живaцa. Вeћ caд видим кaкo ћe ce тo oдвиjaти. Нaукa ce нe cмe кopиcтити у днeвнo-пoлитичкe cвpxe. И дa пoнoвим пo кo знa кojи пут: "Пpoшлocт ce нe cмe и нe мoжe глeдaти oчимa дaнaшњицe".

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #61 послато: Март 23, 2017, 06:09:48 поподне »
Леп пример из братских нам Сједињених Држава. Да ли је Шпанија у Европи и слични бисери:

https://www.youtube.com/v/MsEZBSTc3a0

<a href="https://www.youtube.com/v/MsEZBSTc3a0" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/MsEZBSTc3a0</a>

Е Џесика, Џесика. Ти ко Џорџ Буш, у Латинској Америци се говори латински.

Занимљиво је како Американци од свега направе производ. Имају ону емисију гдје саопштавају ДНК резултате уживо. Па црнцу кажу из ког је тачно племена у Камеруну, а он сузе рони, то из коријена мијења сав његов живот, публика пљешће, општа екстаза...

А код нас кад саопштавамо резултате, само што не убију гласника...

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #62 послато: Март 23, 2017, 06:33:46 поподне »
Нема проблема, нећу више да се расправљам о пореклу Албанаца, не зато што немам аргумената већ због тога што се прича отела контроли и иде у погрешном правцу.  Аргументе о пореклу Албанаца ћу изнети на теми о Албанцима.  Предлажем да ми Срби поклонимо Албанцима целу Србију (не само Косово), а ми да спакујемо ствари и да се вратимо у Русију (у Украјину не можемо пошто је тамо рат, а и не би хтели да нас приме).  Ако су Албанци потомци палео-балканских народа, онда они имају већа права на територије на Балкану, укључујући и велики део Србије.  Знам да ћеш рећи да то нема никакве везе и да смо и ми овде јако дуго те да имамо право на животни простор, али Албанци стварно мисле да смо ми Срби окупатори који су се довукли иза Карпата и окупирали албанску земљу.  Они то мисле и говоре и за остале јужне Словене, па чак и за Грке.  На једном форуму са видео како се Албанци свађају са Хрватима тврдећи да је Далмација албанска (илирска) земља.  Одвојити  историју и науку од политике није могуће, а поготово не на Балкану.

Па шта? Нек причају и мисле шта год хоће.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #63 послато: Март 23, 2017, 06:52:26 поподне »
Свевладе, кад ми Срби будемо више гледали сами себе и наше интересе, а мање шта други мисле о нама и како другима да се довијемо, тада ћемо напредовати. Зато ме њихово размишљање о тим стварима уопште не дотиче.
Како тумачиш то да се на албанском језику река каже Lumi https://sq.wikipedia.org/wiki/Lumi , до се на аварском језик (кавкаски Авари) вода каже Льим https://av.wikipedia.org/wiki/Льим    Веза је више него очигледна!!!   Молио бих те да ми одговориш на теми о Албанцима!

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #64 послато: Март 23, 2017, 06:52:45 поподне »
Занимљиво је како Американци од свега направе производ. Имају ону емисију гдје саопштавају ДНК резултате уживо. Па црнцу кажу из ког је тачно племена у Камеруну, а он сузе рони, то из коријена мијења сав његов живот, публика пљешће, општа екстаза...

А код нас кад саопштавамо резултате, само што не убију гласника...

Истина!  ;D ;D ;D

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #65 послато: Март 23, 2017, 07:28:45 поподне »
А код нас кад саопштавамо резултате, само што не убију гласника...

Код нас су ипак све време људи учени да смо сви ми словенског порекла. Након тога, кад неко добије мало "другачије" резултате, разбија му се мехур у ком је живео.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #66 послато: Март 23, 2017, 07:52:32 поподне »
Код нас су ипак све време људи учени да смо сви ми словенског порекла. Након тога, кад неко добије мало "другачије" резултате, разбија му се мехур у ком је живео.

Негде прочитах да велик број Албанаца одмах тражи скидање резултата са јавног дела форума уколико резултат покаже R1a. Не знам да ли је то тачно, али не бих ме чудило да јесте. Код нас је тотално супротно. Имам утисак да овде сви желе да буду R1a па се разочарају када резултат покаже нешто друго.  ;D

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #67 послато: Март 23, 2017, 08:00:43 поподне »
Негде прочитах да велик број Албанаца одмах тражи скидање резултата са јавног дела форума уколико резултат покаже R1a. Не знам да ли је то тачно, али не бих ме чудило да јесте. Код нас је тотално супротно. Имам утисак да овде сви желе да буду R1a па се разочарају када резултат покаже нешто друго.  ;D
Не само Албанци, то исто раде и Бошњаци.  Бошњаци мисле да је I2а Din илирска односно староседелачка, а да је једино R1а словенска и због тога смањују проценат I2а Din, а надувавају проценат R1а.  Слажем се да је међу Србима најпожељнија хаплогрупа R1а, а после ње I2a Din.

Ван мреже Be like Bill

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 842
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #68 послато: Март 23, 2017, 08:57:43 поподне »
Inače, ne znam koliko je to zanimljivo, i ja sam imao neke blesave situacije vezane za istraživanje porekla.
U januaru 2014, kad je bilo jasno da ujak neće dolaziti u Srbiju, hteo sam da ipak doijem njegov uzorak. Tako sam krenuo po apotekama da tražim komplet za uzimanje DNK uzorka, Nisam znao (nisam ni obraćao pažnju) da za to može poslužiti bilo koji komplet za uzimanje brisa grla nego sam tražio isključivo komplet za uzimanje DNK uzorka. I tako od jedne do druge apoteke, ni u jednoj nisu imali to što sam tražio, i na kraju sam stigao do one prekoputa Pravnog fakulteta
I kako sam tražio komplet za uzimanje DNK oko mene se stvorio krug žena u najboljim godinama (a to nisu ni dvadesete, ni tridesete, ni četrdesete) da im ponovim što ja to tražim. Nakon toga je krenula graja da bi se svi mi igrali genetičara, da bi krajnji komentar jedne od njih:"Znate, da se ja pitam, to uopšte ne bi bilo u slobodnoj prodaji!"bio najbolji  ??? Cure su pretpostavile da sam nekoj jadnici napravio dete, i sad se, džukela jedna, pokušavam izvući. I onda je proradila ženska solidarnost.
Uglavnom, bio sam sretan što sam izvukao živu glavu. I zato, oprez. Istraživanjem porekla možete ugroziti i sopstveni život.

Ван мреже Đorđo

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 775
  • shí shì qiú shì
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #69 послато: Март 23, 2017, 09:16:29 поподне »
Ја мислим да је нашим људима највеће страховање да не испадну Турци Шиптари Роми или шта слично и да је то узрок тим предрасудама

Ван мреже Uzi

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1644
  • N2-P189.2>FT182494>FGC28435
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #70 послато: Март 23, 2017, 09:16:58 поподне »
Мислим да се E-V13 запоставља више него што би требало међу нама Србима. Сразмерно процентуалној присутности међу етничким Србима, заслужује већу пажњу.

Нпр. да није ентузијаста као Демић (Ј2) и Узи (N2), мислим да би се о Кричима и Р189.2 много мање причало.

Чини ми се да је убељиво најмање пожељна хаплогрупа H1-M82 због предрасуде према Ромима.

Ја сам пре тестирања типовао на  I2a или Е1b (не због жеље, већ сам мислио да су ове две хаплогрупе најреалније с обзиром на поднебље на којем су одрастали моји преци). Рекао сам себи: "Шта год се "роди" нек' је живо и здраво!"  ;D

Sergio захваљујем на лепим речима! Иначе има нас више ентузијаста због којих се прича о N-Р189.2 на овом форуму.  :)

У сваком случају, мислим да овај форум и генерално има пуно ентузијаста који помно прате све хаплогрупе и брину се да се прича о њима.  :D

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #71 послато: Март 23, 2017, 09:24:05 поподне »
Господо, на предлог Атлантиша отворена је посебна дискусија о томе шта сте прижељкивали, а шта сте на крају испали у резултатима тестирања. :)

Даље о томе изволите овде:

Шта сте очекивали пре тестирања и како сте реаговали на свој резултат?



Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #72 послато: Март 23, 2017, 09:27:22 поподне »
I kako sam tražio komplet za uzimanje DNK oko mene se stvorio krug žena u najboljim godinama (a to nisu ni dvadesete, ni tridesete, ni četrdesete) da im ponovim što ja to tražim. Nakon toga je krenula graja da bi se svi mi igrali genetičara, da bi krajnji komentar jedne od njih:"Znate, da se ja pitam, to uopšte ne bi bilo u slobodnoj prodaji!"bio najbolji  ??? Cure su pretpostavile da sam nekoj jadnici napravio dete, i sad se, džukela jedna, pokušavam izvući. I onda je proradila ženska solidarnost.
Uglavnom, bio sam sretan što sam izvukao živu glavu. I zato, oprez. Istraživanjem porekla možete ugroziti i sopstveni život.

 ;D ;D ;D  ;D ;D

У сваком случају, мислим да овај форум и генерално има пуно ентузијаста који помно прате све хаплогрупе и брину се да се прича о њима.  :D

Од њих свакодневно упијам нова знања.  ;)

На мрежи НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #73 послато: Март 24, 2017, 12:07:33 пре подне »
Како тумачиш то да се на албанском језику река каже Lumi https://sq.wikipedia.org/wiki/Lumi , до се на аварском језик (кавкаски Авари) вода каже Льим https://av.wikipedia.org/wiki/Льим    Веза је више него очигледна!!!   Молио бих те да ми одговориш на теми о Албанцима!

Lumë је позајмљеница од латинског flumen, fluminis, што такође значи - река. Питао бих те једну ствар - да ли си ти уопште видео било какав текст на кавкаско-аварском језику, па га потом упоредио са албанским језиком? Да ли си увидео неке сличности у морфологији, творби речи, синтакси, реду речи у реченици, чак и најпростију чињеницу - којој језичкој породици припада аварски, а којој албански? Да си то проверио, видео би да је албански индоевропски језик, док је аварски језик који се сврстава у породицу североисточних кавкаских језика, који са индоевропским језицима немају ништа заједничко. Даље, ако ћемо да се играмо игре погађања, ја ћу да устврдим да је име реке Потомак која протиче кроз Вашингтон, главни град САД, српског порекла, као и река Орање у Јужноафрикој Републици. Како, па веза је више него очигледна! Потомак и орање, две типичне српске речи! За све остале недоумице ми слободно пиши приватну поруку, да не би затрпавали ову тему са расправом која је више отужна него корисна...
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже роквић

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 170
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #74 послато: Март 31, 2017, 09:32:48 пре подне »
Ја имам доста сазнања и питања о свом поријеклу међутим нисам још спреман да то питам овако "јавно" на форуму, прије сам за приватну преписку. Не знам ко је на форуму стручњак за Славонију (Папук) и крај око извора ријеке Сане.
бити Србин је светиња

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #75 послато: Март 31, 2017, 09:46:15 пре подне »
Ја имам доста сазнања и питања о свом поријеклу међутим нисам још спреман да то питам овако "јавно" на форуму, прије сам за приватну преписку. Не знам ко је на форуму стручњак за Славонију (Папук) и крај око извора ријеке Сане.

Уопштено за Славонију ти препоручујем Amicus-a, мада вероватно има још стручних форумаша.

Ван мреже Одисеј

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 896
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #76 послато: Март 31, 2017, 01:57:05 поподне »
Не само Албанци, то исто раде и Бошњаци.  Бошњаци мисле да је I2а Din илирска односно староседелачка, а да је једино R1а словенска и због тога смањују проценат I2а Din, а надувавају проценат R1а.  Слажем се да је међу Србима најпожељнија хаплогрупа R1а, а после ње I2a Din.

Као што се код Срба плански јављају на тестирање људи који за себе претпостављају да су Р1а, како би тиме доказали своје словенство, мислим да и Хрвати из сличног разлога намјерно надувавају проценат И2а хаплогрупе тиме што плански тестирају Личане, Херцеговце и Далматинце, а онда кажу како су узорке узели из цијеле Хрватске. Иако је сјеверна половина Хрватске, гдје је већа концентрација Р1а него И2а хаплогрупе, прилично насељенија и има доста старосједилачког становништва, резултати које они проводе некако увијек испадају као да је тестиран Сплит или Широки Бријег, а не Хрватска као цјелина.
Умало се не сјетих поменути ово - не заборавимо колико по Хрватској има асимилованих Њемаца и Мађара на сјеверу, а и Италијана на југу и у Истри. А И2а је јако слабо заступљена међу истима.

Све док се не проведе неко масовно и анонимно генетско тестирање на огромној броју узорака, биће простора за манипулације.

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #77 послато: Март 31, 2017, 03:12:14 поподне »
Као што се код Срба плански јављају на тестирање људи који за себе претпостављају да су Р1а, како би тиме доказали своје словенство, ...

Не мислим да се плански јављају због тога, него је жеља била да се види да ли су све породице које славе Св. Аврамија генетски повезане. Нема то везе са словенством.
А иначе, не бих рекао да је код Срба Р1а хаплогрупа којој се сви надају. Ја мислим да је то И2, док Р1а углавном прижељкују они који се издају за нео-пагане, славе Перуна, итд. Знате на који тип људи мислим.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Дробњак

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1208
  • I1 P109
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #78 послато: Март 31, 2017, 03:16:04 поподне »
Не мислим да се плански јављају због тога, него је жеља била да се види да ли су све породице које славе Св. Аврамија генетски повезане. Нема то везе са словенством.
А иначе, не бих рекао да је код Срба Р1а хаплогрупа којој се сви надају. Ја мислим да је то И2, док Р1а углавном прижељкују они који се издају за нео-пагане, славе Перуна, итд. Знате на који тип људи мислим.
Управо. Имам једног познаника са таквим ставовима. Предложих му да се тестира и одбио је јер, цитирам: "То су све жидовске и комуњарске намештаљке".
Искушење баца људе с трона,
роба диже изнад фараона.

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Одг: Незнање са којим се сусрећете када причате са људима о пореклу
« Одговор #79 послато: Март 31, 2017, 03:21:44 поподне »
Не само Албанци, то исто раде и Бошњаци.  Бошњаци мисле да је I2а Din илирска односно староседелачка, а да је једино R1а словенска и због тога смањују проценат , а надувавају проценат R1а.

То за Бошњаке (I2а-Din) је било пре пар година. Мислим да су и они сада увидели да није баш тако само што неће да признају.