Аутор Тема: Порекло Недељковића (Неделкуа)  (Прочитано 7165 пута)

Ван мреже Sneki

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 70
Одг: Порекло Недељковића (Неделкуа)
« Одговор #80 послато: Децембар 14, 2020, 04:44:02 поподне »
Не знам куда иде ова прича и чему служи уопште.
Nedelcu се само јавио да нам каже да је спорни резултат његов. Не треба му ништа од нас, не занима га евентуално српско или словенско порекло и неће да му "помажемо". 
А ми запенили да му објашњавамо, делимо савете и постављамо подпитања. Оканимо га се, нема потребе настављати разговор.

Апсолутно!

Ван мреже Maximus.Thrax

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 29
  • Pe aici nu se trece
Одг: Порекло Недељковића (Неделкуа)
« Одговор #81 послато: Децембар 14, 2020, 09:46:32 поподне »
Ja ne znam koji je ovo put da ponavljam. Javio sam se posto su se moji dnk rezultati pominjali, te posto su pocele teorije koje mogu da odvedu u pogresnom pravcu (preseljenje u Rumuniju) koje nick Milos pokrenuo, a znam da radite na projektu, eto svojim susedima Srbima da pomognem i razjasnim misteriju prezimena.

Drugo ne trazim na forumu nikakvu pomoc, jer a) osnovne postavke porekla PH908 su nam dijametralno suprotne i b) logicno je da trazim podatke medju sajtovima svog naroda, nema poentu na ovom forumu koji je usmeren ka Srbima da se interesujem o svom poreklu.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8510
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Одг: Порекло Недељковића (Неделкуа)
« Одговор #82 послато: Децембар 14, 2020, 09:59:58 поподне »
Ja ne znam koji je ovo put da ponavljam. Javio sam se posto su se moji dnk rezultati pominjali, te posto su pocele teorije koje mogu da odvedu u pogresnom pravcu (preseljenje u Rumuniju) koje nick Milos pokrenuo, a znam da radite na projektu, eto svojim susedima Srbima da pomognem i razjasnim misteriju prezimena.

Drugo ne trazim na forumu nikakvu pomoc, jer a) osnovne postavke porekla PH908 su nam dijametralno suprotne i b) logicno je da trazim podatke medju sajtovima svog naroda, nema poentu na ovom forumu koji je usmeren ka Srbima da se interesujem o svom poreklu.

Нажалост, мислим да код Румуна да свећом тражите, нећете наћи форум или сајт који је десети део онога што смо ми овде открили. Нажалост, слабо се интересују за своје порекло, из мени непознатих разлога.  ;)
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7259
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Порекло Недељковића (Неделкуа)
« Одговор #83 послато: Децембар 15, 2020, 01:41:34 пре подне »
Нажалост, мислим да код Румуна да свећом тражите, нећете наћи форум или сајт који је десети део онога што смо ми овде открили. Нажалост, слабо се интересују за своје порекло, из мени непознатих разлога.  ;)
Aндреи (Андра) је хтео само да види шта се то овде ради, ко га то "оговара", али кад буде схватио да је дошао на најбоље могуће место по питању истраживања порекла, мислим да ће дуго дуго бити са нама :)
« Последња измена: Децембар 15, 2020, 01:47:32 пре подне ДушанВучко »

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7259
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Порекло Недељковића (Неделкуа)
« Одговор #84 послато: Децембар 15, 2020, 01:55:09 пре подне »


Drugo ne trazim na forumu nikakvu pomoc, jer a) osnovne postavke porekla PH908 su nam dijametralno suprotne i b) logicno je da trazim podatke medju sajtovima svog naroda, nema poentu na ovom forumu koji je usmeren ka Srbima da se interesujem o svom poreklu.
Можеш слободно да изнесеш своје ставове на теми, рашири мало причу, немој само да се јадаш, жалопојкама нећеш нигде стићи :) (јел знаш шта значи жалопојка? Ја као да си наш, па као да ћеш да разумеш баш све...)
https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=578.0
« Последња измена: Децембар 15, 2020, 02:05:33 пре подне ДушанВучко »

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7259
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Порекло Недељковића (Неделкуа)
« Одговор #85 послато: Децембар 15, 2020, 02:38:01 пре подне »
Можеш слободно да изнесеш своје ставове на теми, рашири мало причу, немој само да се јадаш
https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=578.0
Moжда не желиш да преоптеретиш свог преводиоца, који није гугл? У том смислу је разумљиво...
« Последња измена: Децембар 15, 2020, 02:48:52 пре подне ДушанВучко »

Ван мреже CosicZ

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 898
  • Ђурђевдан Y:I1>P109>FGC22045 Панчево
Одг: Порекло Недељковића (Неделкуа)
« Одговор #86 послато: Децембар 15, 2020, 05:29:24 пре подне »
Sad videh da se pominjem kod vas. Sad ne znam da li je ovo forum samo za ove ko se osećaju Srbi ili i za druge. Da Rumun sam, origanalno to prezime ne znam odakle potiče mislim na to srpsko, treba da Stefan bude Aromun iz Moscopole-a. Ovi sa tog projekta FTDNA dali su mi dalje podatke da ne radim dzaba dodatne markere, pa citiram
"FTDNA predicted that you belong to the I-P37 haplogroup. We can predict that you belong to more downstream  I-M423, I-L621, I-CTS10228, I-Y3548 and I-PH908 haplogroups. This prediction is based on your STR marker values.

The I-Y3548 aka I-S17250 haplogroup was formed 2300 years ago. It has three major branches: I-Y4882, I-BY128 and I-PH908. You probably belong to the I-PH908 haplogroup because you have DYS448=19 value. This value is characteristic for the I-PH908 haplogroup. Previously, this group was known as the Dinaric South cluster because it is frequent in SE Europe. The I-PH908  haplogroup experienced a very rapid expansion roughly 1800 years ago and many lines with very similar STR patterns survived.

Thanks to Big Y test results we learned that I-PH908 has many branches, more than 30 so far. Only a few of them are identified by characteristic SNP markers: I-Z16983, I-A5913, I-Y32084, I-A13912, I-Y56203, I-FT14506... You do not have any SNP result.

You can find our I-PH908 draft haplotree and many other information in the I-P37 haplogroup research blog: http://i2aproject.blogspot.com

STR markers are not very useful in predictions of haplogroups below I-PH908. You have many STR matches in different haplogroups. It is because all of your STR markers have typical values for I-PH908 haplogroup. We say that you have a modal haplotype. One of your close matches is Janosevic 284218. He belongs to the more specific I-Y46636 haplogroup which is one of many branches below I-PH908.

I put your STR results in the Dinaric South cluster section in our project. You can see your STR marker results in the I2a Project here"

Nemam blage veze ko je Janjošević, valjda ima tamo nešto.
Nemam porodične veze ni sa jedne strane  sa Slovenima, ili bar modernim populacijama koje se osećaju slovenske.

Skraćivanje ovog -ić dolazi kao povratni faktor delovanja SPC, koji su im promenili prezimena (mislim na Aromune) u Therandi-Prizrenu dodavši im -ić, tako da moja prababa posta Ljakić, mislim da nikad rec srpskohrvatskog (za nas Rumune uz due respect svima koji govore centralno južnoslovenski jezik, to je srpskohrvatski i dalje) a njemu ne znam valjda dodali to -ić, a mozda promenili i celo prezime da zvuci srpsko u Nedeljković.  Takođe bitno je da su popovi SPC spalili sve naše crkvene knjige koji su bile pri hramu Înălțarea Domnulu (Sv.Spas) kao i samu crkvu zatvorili (jer je bogusluzenje bilo na grckom) tako da zahvaljuci ovog puta ne Turcima ili Albancima, ne postoje maticne knjige
FTDNA Vas je svrstao na https://www.familytreedna.com/public/I2aHapGroup?iframe=ymap u podgrupu "I2a2 'Dinaric-S' (I-CTS10228>S20602/YP196 probably S17250+ and PH908+) I2-P37 SNP Pack not recommended, we recommend Big Y test;", što znači da STR markeri i I2-P37 SNP Pack nisu dovoljni da se odredi vaša podgrupa, pa vam preporučuju Big Y. Zato Vam i poručuju da STR markeri nisu dovoljni da se odredi da se odredi kojoj podgrupi I2-PH908 pripadate: "STR markers are not very useful in predictions of haplogroups below I-PH908". Naravno, ako ste zadovoljni sa činjenicom da ste pripadnik I2-PH908, kao i nekoliko miliona muškaraca od Splita do Vladivostoka i Punta Arenasa i ne tražite bliže rođake, ne morate da radite ni Big Y.

Janjošević je iz okoline Ljubovije na zapadu Srbije ( https://www.familytreedna.com/public/y-dna-haplotree/I;name=I-Y46636).

Ako uradite Big Y, naći ćete na FTDNA i YFull-u ko su među onima koji su radili taj i slične testove vaši najbliži rođaci i kada je živeo vaš najbliži zajednički predak. Može se dogoditi da je on živeo pre 1800 godina, ali se može dogoditi i da je živeo pre 200 godina, što bi Vam omogućilo da bliže odredite mesto gde je živeo ( takve procene je moguće raditi i na osnovu STR markera, ali je tačnost značajno manja). Ako ih i nema sada u bazama, možda će se pojaviti u budućnosti, u pitanju je maraton, a ne sprint.

Na https://yhrd.org/search/search možete uporediti Vaše STR rezultate sa rezultatima iz naučnih studija. Na primer minimalni haplotip 16 13 31 24 11 11 13 14,15 ima 581 poklapanja u svetu, među njima i jedan Aromun iz Kruševa u Makedoniji, kao i 1251 poklapanja koja se razlikuju za jedan marker, među njima i po jedan Aromun iz Kruševa i iz Kogalniceanua u Rumuniji. Yfiler haplotip 15 13 24 31 17 16 14,15 13 11 11 . 11 11 15 10 19 ima 4 poklapanja u svetu i 34 poklapanja koja se razlikuju za jedan marker. PowerPlex Y23 haplotip 18 13 19 31 16 11 . . . 10 15 18 . 24 11 11 . 13 17 14,15 15 11 ima samo 5 poklapanja koja se razlikuju za jedan marker.

Ako se traže rođaci i sa očeve i sa majčine strane pomoću autosomalnih testova najkorisnije je pronaći poklapanja IBD segmenata. Pogledati https://learn.familytreedna.com/faq-items/identical-descent-ibd/ , https://en.wikipedia.org/wiki/Identity_by_descent , https://isogg.org/wiki/Identical_by_descent . Naravno i ovde je potrebno da u bazama postoji neko sa kim delite IBD segmenate.

Ван мреже Владимир Бојановић

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1367
  • I2>PH908>Y52621>FT190799 Лимски (Тарски) Никшић
Одг: Порекло Недељковића (Неделкуа)
« Одговор #87 послато: Децембар 15, 2020, 08:00:26 пре подне »
Интересантан покушај да Недељковићу латиничним писмом упалиш "лампицу". :D

Ван мреже Maximus.Thrax

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 29
  • Pe aici nu se trece
Одг: Порекло Недељковића (Неделкуа)
« Одговор #88 послато: Децембар 15, 2020, 02:06:37 поподне »
FTDNA Vas je svrstao na https://www.familytreedna.com/public/I2aHapGroup?iframe=ymap u podgrupu "I2a2 'Dinaric-S' (I-CTS10228>S20602/YP196 probably S17250+ and PH908+) I2-P37 SNP Pack not recommended, we recommend Big Y test;", što znači da STR markeri i I2-P37 SNP Pack nisu dovoljni da se odredi vaša podgrupa, pa vam preporučuju Big Y. Zato Vam i poručuju da STR markeri nisu dovoljni da se odredi da se odredi kojoj podgrupi I2-PH908 pripadate: "STR markers are not very useful in predictions of haplogroups below I-PH908". Naravno, ako ste zadovoljni sa činjenicom da ste pripadnik I2-PH908, kao i nekoliko miliona muškaraca od Splita do Vladivostoka i Punta Arenasa i ne tražite bliže rođake, ne morate da radite ni Big Y.

Janjošević je iz okoline Ljubovije na zapadu Srbije ( https://www.familytreedna.com/public/y-dna-haplotree/I;name=I-Y46636).

Ako uradite Big Y, naći ćete na FTDNA i YFull-u ko su među onima koji su radili taj i slične testove vaši najbliži rođaci i kada je živeo vaš najbliži zajednički predak. Može se dogoditi da je on živeo pre 1800 godina, ali se može dogoditi i da je živeo pre 200 godina, što bi Vam omogućilo da bliže odredite mesto gde je živeo ( takve procene je moguće raditi i na osnovu STR markera, ali je tačnost značajno manja). Ako ih i nema sada u bazama, možda će se pojaviti u budućnosti, u pitanju je maraton, a ne sprint.

Na https://yhrd.org/search/search možete uporediti Vaše STR rezultate sa rezultatima iz naučnih studija. Na primer minimalni haplotip 16 13 31 24 11 11 13 14,15 ima 581 poklapanja u svetu, među njima i jedan Aromun iz Kruševa u Makedoniji, kao i 1251 poklapanja koja se razlikuju za jedan marker, među njima i po jedan Aromun iz Kruševa i iz Kogalniceanua u Rumuniji. Yfiler haplotip 15 13 24 31 17 16 14,15 13 11 11 . 11 11 15 10 19 ima 4 poklapanja u svetu i 34 poklapanja koja se razlikuju za jedan marker. PowerPlex Y23 haplotip 18 13 19 31 16 11 . . . 10 15 18 . 24 11 11 . 13 17 14,15 15 11 ima samo 5 poklapanja koja se razlikuju za jedan marker.

Ako se traže rođaci i sa očeve i sa majčine strane pomoću autosomalnih testova najkorisnije je pronaći poklapanja IBD segmenata. Pogledati https://learn.familytreedna.com/faq-items/identical-descent-ibd/ , https://en.wikipedia.org/wiki/Identity_by_descent , https://isogg.org/wiki/Identical_by_descent . Naravno i ovde je potrebno da u bazama postoji neko sa kim delite IBD segmenate.

Hvala Vam najlepse, jedini konstruktivni na ovom forumu. Za Big sam shvatio u medjuvremenu. A hvala za autosomalni, jer inace dobijam podatke zavisno gde unesem od Spanije do Skandinavije. Hvala jos jednom

Ван мреже Maximus.Thrax

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 29
  • Pe aici nu se trece
Одг: Порекло Недељковића (Неделкуа)
« Одговор #89 послато: Децембар 15, 2020, 02:37:42 поподне »
Можеш слободно да изнесеш своје ставове на теми, рашири мало причу, немој само да се јадаш, жалопојкама нећеш нигде стићи :) (јел знаш шта значи жалопојка? Ја као да си наш, па као да ћеш да разумеш баш све...)
https://forum.poreklo.rs/index.php?topic=578.0

Dobro vidim da niste pisali ostrascene poruke, iako ovo skrece sa sveokupne teme.  Tu sam pogresio nisam mislio svoje stavove, nego stavove nauke. Ama ljudi vi ste potomci paleobalkanskog stanovnistva, koje je nekako slovenizirano (ne znam kako s obzirom na odnos broja Slovena i starosedeoca, ja nisam u literaturi nasao koji je princip u pitanju). Ako zelite da pokazete bliskost sa Rusima (ali upadaju onda i Ukrajinci) onda je jasna namera. Mislim ne razumem koja je namera? Da se pokaze da ste slovenskog porekla, ili da su Sloveni starosedeoci balkanskog poluostrva. Samo nemojte sad da krenete o ostacim u juznoj Poljskoj i Ukrajini iz nekih nekropola. Posto se nisam pre interesovao, pogledao sam o cemu se radi i razloge zasto naucna zajednica ne smatra cisto genetska istrazivanja bez veze sa postojecim znanjem iz arheologije, lingvistike itd irelevantnim. Drugo da se bavite naukom, treba da znate da su ostaci mogli da budu kontaminirani od strane modernog DNK onog koje na nestrucni nacin uzimao delove skeleta. Znaci ako Hrvati mogu da budu Iranci, Albanci potencijalni Ilirini, mozete i vi da smatrate da su Sloveni (iako u periodu kad govorimo o ovoj mutaciji a to je 200 g.n.e ne postoji ideja nacija) izvorno sa Balkanskog poluostrtva. Da budem i samokritican, tako je i Causesku izmislio celu terminologiju protohronizma medju kojima su bile suludosti da su Dacani osnovali Rim, da su hriscani kopirali kult dacanskog boga Zamolxisa i da su Dacani prvi hricani, ima jos tu suludosti, koje su na srecu otisle zajedno sa njim i Elenom.


На мрежи drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5154
Одг: Порекло Недељковића (Неделкуа)
« Одговор #90 послато: Децембар 15, 2020, 02:48:27 поподне »
Dobro vidim da niste pisali ostrascene poruke, iako ovo skrece sa sveokupne teme.  Tu sam pogresio nisam mislio svoje stavove, nego stavove nauke. Ama ljudi vi ste potomci paleobalkanskog stanovnistva, koje je nekako slovenizirano (ne znam kako s obzirom na odnos broja Slovena i starosedeoca, ja nisam u literaturi nasao koji je princip u pitanju). Ako zelite da pokazete bliskost sa Rusima (ali upadaju onda i Ukrajinci) onda je jasna namera. Mislim ne razumem koja je namera? Da se pokaze da ste slovenskog porekla, ili da su Sloveni starosedeoci balkanskog poluostrva. Samo nemojte sad da krenete o ostacim u juznoj Poljskoj i Ukrajini iz nekih nekropola. Posto se nisam pre interesovao, pogledao sam o cemu se radi i razloge zasto naucna zajednica ne smatra cisto genetska istrazivanja bez veze sa postojecim znanjem iz arheologije, lingvistike itd irelevantnim. Drugo da se bavite naukom, treba da znate da su ostaci mogli da budu kontaminirani od strane modernog DNK onog koje na nestrucni nacin uzimao delove skeleta. Znaci ako Hrvati mogu da budu Iranci, Albanci potencijalni Ilirini, mozete i vi da smatrate da su Sloveni (iako u periodu kad govorimo o ovoj mutaciji a to je 200 g.n.e ne postoji ideja nacija) izvorno sa Balkanskog poluostrtva. Da budem i samokritican, tako je i Causesku izmislio celu terminologiju protohronizma medju kojima su bile suludosti da su Dacani osnovali Rim, da su hriscani kopirali kult dacanskog boga Zamolxisa i da su Dacani prvi hricani, ima jos tu suludosti, koje su na srecu otisle zajedno sa njim i Elenom.

На овој теми се углавном објављују најкраће информације о резултатима са Српског ФТДНА Пројекта. Не знам како је прича о твом резултату доспјела на ову тему (јер ниси члан истог), а тема је већ прилично скренула у офтопик. Ако ћеш да разглабаш о старобалканцима, Чаушескуу, презентујеш неке своје теорије, отвори нову тему.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5302
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Порекло Недељковића (Неделкуа)
« Одговор #91 послато: Децембар 15, 2020, 03:01:44 поподне »
На овој теми се углавном објављују најкраће информације о резултатима са Српског ФТДНА Пројекта. Не знам како је прича о твом резултату доспјела на ову тему (јер ниси члан истог), а тема је већ прилично скренула у офтопик. Ако ћеш да разглабаш о старобалканцима, Чаушескуу, презентујеш неке своје теорије, отвори нову тему.

Слажем се са drajverom. Замолио бих уреднике да ампутирају дискусију са andrei.nedelcu и преместе је где год.   
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1602
Одг: Порекло Недељковића (Неделкуа)
« Одговор #92 послато: Децембар 15, 2020, 03:59:52 поподне »
Слажем се са drajverom. Замолио бих уреднике да ампутирају дискусију са andrei.nedelcu и преместе је где год.

Па да - као нпр. Порекло румунског презимена Неделку  или Помоћ Порекла у истраживању порекла


Само на ФБ има 10 и више њих са презименом Неделку  у Румунији. Један је из Арада.

Они не морају нужно бити сви носиоци исте хаплогрупе.

Мени није проблем што се човек јавио овде. Интересује се за своје порекло и по мушкој линији (не би радио Y тест) и по женској линији.

Кад је видео резултат Y теста по мушкој линији - и кад је мало прочитао више о I 37 хаплогрупи није баш био "одушевљен". Али добро - шта то кога брига.

Човек себе сматра Румуном. Лепо. Али, ни то ме не занима.

Смета ми (и занима ме) што је у том свом колико толико "представљању" овде изашао из оквира теме и одмах "осуо паљбу" по Србима (те спалили домовне протоколе, па не може да сазна своје порекло, те ово, те оно без било каквих ваљаних доказа, већ је то засновано на оном "причала му баба", а њој "њена баба" ).

Ја не знам да ли у данашњој Румунији (или у сутрашњој Румунији) неко може да има проблеме зато што има делом и србске корене - али онда најбоље да се не тестира ако већ живи у таквој земљи и окружењу или нека то чини анонимно.
« Последња измена: Децембар 15, 2020, 04:01:55 поподне на Црвeњском путу »

Ван мреже gillle

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 966
Одг: Порекло Недељковића (Неделкуа)
« Одговор #93 послато: Децембар 15, 2020, 04:19:24 поподне »


Од свега ме овде највише занима где су то припадници СПЦ спалили протоколне књиге? Може ли та тврдња да се аргументује, Неђељковићу?
Тако је говорила моја прабаба Марта.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5302
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Порекло Недељковића (Неделкуа)
« Одговор #94 послато: Децембар 15, 2020, 04:45:47 поподне »
Па да - као нпр. Порекло румунског презимена Неделку  или Помоћ Порекла у истраживању порекла


Само на ФБ има 10 и више њих са презименом Неделку  у Румунији. Један је из Арада.

Они не морају нужно бити сви носиоци исте хаплогрупе.

Мени није проблем што се човек јавио овде. Интересује се за своје порекло и по мушкој линији (не би радио Y тест) и по женској линији.

Кад је видео резултат Y теста по мушкој линији - и кад је мало прочитао више о I 37 хаплогрупи није баш био "одушевљен". Али добро - шта то кога брига.

Човек себе сматра Румуном. Лепо. Али, ни то ме не занима.

Смета ми (и занима ме) што је у том свом колико толико "представљању" овде изашао из оквира теме и одмах "осуо паљбу" по Србима (те спалили домовне протоколе, па не може да сазна своје порекло, те ово, те оно без било каквих ваљаних доказа, већ је то засновано на оном "причала му баба", а њој "њена баба" ).

Ја не знам да ли у данашњој Румунији (или у сутрашњој Румунији) неко може да има проблеме зато што има делом и србске корене - али онда најбоље да се не тестира ако већ живи у таквој земљи и окружењу или нека то чини анонимно.

Мене тај анимозитет према Србима чак и не погађа. Свако од нас неког не воли, па може и Nedeljco да има свој став према Србима. Оно што ме заиста итирира је човек који се појави и надмено изјави како га мишљења оних који се не баве друштвеним наукама не занима и онда почне да просипа памет о палеобалканском пореклу хаплогрупе, а при том не зна да направи елементарну разлику између врста генетичких тестова, нити уме да протумачи шта му пишу људи са FTDNA. То се може описати само као самоуверени наступ умишљене незналице.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Панић

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 253
  • y: I1-M227, mt: H2a1c
Одг: Порекло Недељковића (Неделкуа)
« Одговор #95 послато: Децембар 15, 2020, 06:10:02 поподне »
Од свега ме овде највише занима где су то припадници СПЦ спалили протоколне књиге? Може ли та тврдња да се аргументује, Неђељковићу?

Верујем да су књиге из неког разлога изгореле (није тако редак случај) а онда се антисрпска машта поиграла с њим и закључио је да је то све било срачунато и с геноцидним намерама спаљено.
Столећима је мој род крш оро
и поповао или кметовао

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Порекло Недељковића (Неделкуа)
« Одговор #96 послато: Децембар 15, 2020, 06:36:32 поподне »
Мене тај анимозитет према Србима чак и не погађа. Свако од нас неког не воли, па може и Nedeljco да има свој став према Србима. Оно што ме заиста итирира је човек који се појави и надмено изјави како га мишљења оних који се не баве друштвеним наукама не занима и онда почне да просипа памет о палеобалканском пореклу хаплогрупе, а при том не зна да направи елементарну разлику између врста генетичких тестова, нити уме да протумачи шта му пишу људи са FTDNA. То се може описати само као самоуверени наступ умишљене незналице.
Provokator, perhaps?

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1602
Одг: Порекло Недељковића (Неделкуа)
« Одговор #97 послато: Децембар 15, 2020, 11:16:27 поподне »
Provokator, perhaps?

Хм!
Могуће!
Мада, ми смо га призвали!

За г.Неделкуа

https://www.facebook.com/1777952132237071/posts/3799877413377856/?app=fbl

Ко су Румуни?
Мешавина старих Дакоромана и карпатских Словена настала у средњем веку.

А кад се.ту још додају и Срби....
« Последња измена: Децембар 15, 2020, 11:21:18 поподне на Црвeњском путу »

Ван мреже Симеон Волос

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 122
Одг: Порекло Недељковића (Неделкуа)
« Одговор #98 послато: Јануар 05, 2021, 06:03:23 поподне »
Овај је лажњак за све паре  ;D
Ако читајући коментаре на ЈуТјуб снимцима за неког могу да кажем да нас воле (или барем поштују) то су гледаоци из Русије,Грчке,Јерменије,Пољске и Румуније.Они тамо(Румунија) чак и имају изреку :”Румун има само три брата:Дунав,Србе и шуму”.У неким варијантама и Црно море.Није ми познато да смо икада имали сукобе.Чак напротив.Одбили су анексију Баната за вријеме 2 Светског рата иако су им га нацисти нудили на тацни.Можда Румуни сада више и немају толико поштовања и дивљења према нама као некада али сигурно нас не мрзе.Да би вас неко волио и поштовао морате се и ви односити према њему на исти начин.Чињеница је да Срби поштују Румуне,да су нам једни од омиљених сусједа али исто тако чињеница је да смо током раздобља 1945-1990 инСФРЈ стекли некакву снисходљиву ноту према том народу гледајући их са висине,као сиротињу,ситне криминалце а често и као Роме (иако их је у Бугарској процентуално више него у Румунији).Није да они то не примијећују али и даље нам толеришу због добросусетских односа.Сурова истина је да је њихова економија најснажнија на Балкану и искрено ми је драго због њих.Нас демагогија и одређена нота снобизма никуд није одвела...
Но за разлику од пријатељства наша два народа односи наших Влада нису најидеалнији .Постоји одређени проблем на релацији Београд-Букурешт и тиче се влашке мањине у Србији.Румунска Влада негира постојање влашке етничке групе и желе по сваку цијену да их асимилују у румунски етнос.Онда промијене плочу па више не негирају Влашку особеност али се поставе као њихови заштитници и захтијевају од Србије да призна сва права тој заједници иако у Србији они никада нису имали ни најмањих проблема.Постоји и одређена агентура плаћених локалаца који дјелују на терену покушавајући да шире јаз између српског и влашког живља,непријатељство по сваку цијену а онда ту треба да ускочи Букурешт као наводни заштитник,заузврат да се Власи изјасне као Румуни.Опробани рецепт за асимилацију који користе и Бугари за пограничне крајеве  са Србијом и Хрватска са Буњевцима.Срећом њих то не занима па за сада сви ти перфидни покушаји немају успјеха...
Да ли мислим да је овај “Недељку” један од тих влашких локалаца задужених да стварају мржњу?Не баш.Биће да ме подсјећа на једног лика овдје на форуму који је по сваку цијену негирао своје српско поријекло.Безуспјешно покушавао да историјски и генетички повеже себе и своју ХГ са сваким народом у Европи.Још мало па би покушао и са Ескимима :) Све,све само Срби не долазе у обзир...Чак и његов стил писања и нескривена малициозност га одају.Наравно и савршен српски језик за једног Румуна просто вришти да ту нешто не штима.
Нов сам члан форума али није да не читам.Од теме до теме.Лако је опазити ликове задојене мржњом...


Ван мреже Maximus.Thrax

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 29
  • Pe aici nu se trece
Одг: Порекло Недељковића (Неделкуа)
« Одговор #99 послато: Јануар 06, 2021, 06:38:27 поподне »
На овој теми се углавном објављују најкраће информације о резултатима са Српског ФТДНА Пројекта. Не знам како је прича о твом резултату доспјела на ову тему (јер ниси члан истог), а тема је већ прилично скренула у офтопик. Ако ћеш да разглабаш о старобалканцима, Чаушескуу, презентујеш неке своје теорије, отвори нову тему.

Ja sam vam i privatno pisao da izbrisete profil i poruke u skladu sa GDPRom. Nadam se da ste upoznati da ste kod APR registrovabi kao mediji (vidite nisam pogledao koliko ste projektno finansirani). Ja koliko vidim moram da pisem licu  koje je u APR registrovano kao glavni urednik portala, stvarno ne znam kako da okoncam ovu agoniju brisanja postova i profila. Ja stvarno nemam zelje da se ovde razglaba i to u posebnoj temi, cilj mi je bio da nekom ko je pitao objasnim da ne luta, greska, stvarno nemam potrebe da imam bilo sta sa vasom  NGO i sajtom.
« Последња измена: Јануар 06, 2021, 06:40:40 поподне Maximus.Thrax »