ДНК порекло > Историја и генетика

Генетичко поријекло Срба

<< < (341/341)

barbarylion:
Koji su to izvori koji tačno i precizno nalaze Hrvate na zapdu Ukrajine i jugu Poljske? Tačnije na osnovu čega se današnji Hajlenderi pripisuju belim Hrvatima? Kod Nestora uoošte nije moguće odredjti gde žive ti Beli Hrvati, a koliko je meni poznato nema ozbiljnih istorijskih izvora loji bi upućivali na taj prostor konktetno mogli su živeti 300 km u raznim pravcima dalje od toga.
Nerviraju me nepouzdane stvari i neki zaključci koji su pitaj boga na koji način utvrđeni, naknadna pamet i naknadna istorija.
Ako postoje neki izvori, a da to nije slucaj prepisivanja ili novijeg datuma voleo bih da čujem.

Ивица Јовановић:
Мислим да треба да се обрати пажња, ако већ није, на R-YP6098. На њу али и на целу R-Y2608, јер има једна грана где је Украјинац и Немац са заједничким претком који је живео у време које би одговарало померању на запад. Ако бих морао да сузим избор на једну R грану међ Србима, која би пратила PH908, онда бих рекао да је то та.

Ивица Јовановић:

--- Цитат: Ивица Јовановић  Март 04, 2024, 05:43:53 поподне ---Мислим да треба да се обрати пажња, ако већ није, на R-YP6098. На њу али и на целу R-Y2608, јер има једна грана где је Украјинац и Немац са заједничким претком који је живео у време које би одговарало померању на запад. Ако бих морао да сузим избор на једну R грану међ Србима, која би пратила PH908, онда бих рекао да је то та.

--- Крај цитата ---

Нашао, има цела тема о њима. Односно о Y2608.

Навигација

[0] Индекс порука

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију