Аутор Тема: C-M86 хаплогрупа  (Прочитано 65 пута)

Ван мреже dzenan

  • Гост
  • *
  • Поруке: 1
C-M86 хаплогрупа
« послато: Април 22, 2024, 11:29:28 поподне »
Здраво,

Радио сам тест и добио сам хаплогрупу C-M86 која је изузетно ријетка у Европи и на Балкану у Српском ДНКа пројекту у бази их нема а у Бошчњачком их има Стриковић, Банда, Халиловић заједно са нама Бећировићима. Занимљиво је то што су сви из пријављени из мање више истог мјеста Бијело Поље-Пријепоље. У селу одакле је мој отац и ђед Кукуље имају сва та презимена тј то су једина презимена у том селу заједно са Ћатовићима који cу хаплогрупа D која је такође Азијска-Номадска. Дакле по свим до сада истраживањима ми смо једини носиоци тих група на овим просторима.

Оно што сам ја истраживао а и писао са одређеним људима на реддиту и на крају дошао до особе која је носицал исте моје хаплогрупе из Казакстана ми је дао Теорију да смо дошли ту са Куманима, за њих није нужно везана ова хаплогрупа али је детектована на примјер овај казакстанац који тврди да је поријеклом Куман. Шта је занимњиво јесте да у нашој близини тј. свих нас који носимо ову хаплогрупу јесте да се налази манастир Куманица који је можда негде и по Куманима добио назив, наравно ово је само претпоставка. Треба нагласити да смо Муслимани и да отприлике са сигурношћу могу рећи да смо то били отприлике били задњих ~250 година, да ли смо прешли на Ислам не знам ако нисмо једина је варијанта да смо били Кумани Муслимани којих је било ако је уопште моја теорија тачна.

Мене занимају неке ваше могуће теорије о нашем доласку овде и мишљење о мојој? :D