Аутор Тема: Грб Требиња  (Прочитано 3354 пута)

Ван мреже ДамјанЋ

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 143
Одг: Грб Требиња
« Одговор #20 послато: Април 21, 2021, 08:01:16 пре подне »
Добра идеја! Пауни као чувари грба би били оригинално решење а штит је заиста оптерећен у тренутној верзији.

Добра идеја, али мислим да је тешко изводљива јер су пауни реконструкција рељефа пронађеног у манастиру Завала.
 

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5122
Одг: Грб Требиња
« Одговор #21 послато: Април 21, 2021, 08:08:06 пре подне »
Добра идеја, али мислим да је тешко изводљива јер су пауни реконструкција рељефа пронађеног у манастиру Завала.
 


Схватам да је рељеф упечатљив и погодан за стављање у грб, али Завала се у средњем вијеку није налазила у оквиру требињске области (Травуније), већ Захумља, па постоји ту можда нека недослиједност. Ако се већ бира симбол карактеристичан за Требиње.

Ван мреже ДамјанЋ

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 143
Одг: Грб Требиња
« Одговор #22 послато: Април 21, 2021, 08:19:57 пре подне »
Схватам да је рељеф упечатљив и погодан за стављање у грб, али Завала се у средњем вијеку није налазила у оквиру требињске области (Травуније), већ Захумља, па постоји ту можда нека недослиједност. Ако се већ бира симбол карактеристичан за Требиње.

Слажем се. Али ето хтио сам задржати све елементе већ постојећег грба. Свакако ово је наш самоиницијативни подухват тако да су измјене могуће :)

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5122
Одг: Грб Требиња
« Одговор #23 послато: Април 21, 2021, 08:31:23 пре подне »
Слажем се. Али ето хтио сам задржати све елементе већ постојећег грба. Свакако ово је наш самоиницијативни подухват тако да су измјене могуће :)

Можда би требало видјети постоји ли какав интересантан детаљ око цркве у Чичеву или Тврдошу.

Ван мреже Сол

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1310
Одг: Грб Требиња
« Одговор #24 послато: Април 25, 2021, 11:03:16 поподне »
Добра идеја, али мислим да је тешко изводљива јер су пауни реконструкција рељефа пронађеног у манастиру Завала.
 


ово би требало бити голубови који пију из Свете Чаше - символ Светог Причешћа
СОКО БАIО СА ТРИЕС ЗМАIEВАХ МРѢЕТ НЕЋЕ ДОК СВѢЕТА ТРАIЕ