Аутор Тема: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela  (Прочитано 34909 пута)

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #40 послато: Април 21, 2020, 02:21:34 поподне »
Похвале за труд на извлачењу резултата за крајишке Србе, али опет долазимо до истог. Шта је заправо циљ свега овога, доказати да неко лаже, доказати да су ови или они севернији? Ово је све у рангу некаквог расизма (са обе стране). Ево и ти помињеш Банту црнце и крње Бугаре као нешто негативно, у том смислу онда ништа нисмо бољи од Хрвата, напротив.

Чини ми се да генетика овде служи као средство за над...авање. Као да ће чињеница да неко има више словенске генетике учинити некога бољим човеком, или чињеница да један народ има солидан утицај палеобалканске генетике, анулирати његову херојску историју (примера ради Срби).

Селеткивног бирања има увек, у зависности ко шта жели да докаже. У том смислу се не разликујемо пуно. Примера ради и ти си поставио пресек за крајишке Србе, којих нема пуно и који су у просеку "севернији" од осталих Срба.

Како год, не заборавимо да гро Срба живи у Србији и да вероватно Срби из источне, централне и јужне Србије прилично одударају од Хрвата. Што ће рећи да ће Срби у глобалу увек имати више палеобалканске компоненте (што они неретко и потенцирају). И не видим ту ништа лоше. То може бити једна од наших посебности, којом би пре требали да се поносимо, него да истичемо као неку ману.

Дакле, све је ово у реду док не оде у ту крајност да се заправо генетика користи као средство за доказивање ко је бољи или гори, а чини ми се да је то овде у питању. У супротном не би коментари комшија изазивали толику реакцију код нас. То уствари не би требало ни да нас занима, игнорисање је прави начин. А истину свакако нико не може сакрити, све је данас лако провериво, подаци са гедмеча су доступни свима.

Да ме не схватиш погрешно, немам ништа против оваквих пресека, поређења, али докле год се не потенцира на тим разликама и сличностима и негативним реакцијама (које њихове изјаве изазивају, очигледно). Свако нека ради по својој савести, а ако неко нешто и лажира, то је његова срамота. Али константно потенцирати на томе, показивати да нас то толико боли, то је већ патологија, што треба избећи, бар на овом форуму.

Da li si ti pročitao moj ceo post? To mi prvo pada na pamet.
Sledeća stvar je ta da su preseci toliko blizu i da smo itekako homegeni kao narod, tako da stvarno ne vidim kako je ovo što si napusao u redu. Jer nije u redu. Ako je cilj da konstanto dobijamo nerealne i glupave klastere kao što su Hrvati Tropolje,Hrvati Solit itd na prvom mestu, mislim na sve Srbe jer je razlika minimalna onda u redu. Uostalom imaš prosek koji je radilo Poreklo, imaš moj prosek, svako ko nije zlonameran vidi da se to podudara.

Naravno da sam rekao bantu crnci jer zaista nisam voljan da mi preseke rade Srbofobi i deklarisane ustaše.
Meni nije jasno kako ti nisi shvatio da su sa ovim Srbi iz svih krajeva poprilično homogeni, nikakve priče o ,,slovenskoj" genetici nema ovde niti bilo čega.
Prosto i jednostavno mi smo dosta homogen narod i smatran da to treba da se prikaže. Ili ti je draže da polovina nas odavde ( nevezano odakle su) dobija Hrvate na fingiranom 1 mestu? Ovaj put te zaista ne razumem.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #41 послато: Април 21, 2020, 02:27:54 поподне »
Da, spomenuo sam Bugare jer mislim da klaster za Srbe iz Hercegovine od 3 osobe nije relevantan i merodavan.
Mislis li ti da jeste?  3 osobe se koriste za klaster istocne hercegovine i imaju rezultat kao ljudi iz tzv sandžaka?
Problem je neistina i nepoštovanje nečijeg truda.
Ali čuvena srpska sloga :) Čak i onda kada bi i slep video časnu i poštenu nameru.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #42 послато: Април 21, 2020, 02:39:42 поподне »
Ja i dalje gledam u čudu šta si ti napisao.
Sve mislim nisi dobro pročitao, ili je nekakav nesporazum.
Ne želim da verujem da pored decidno objašnjenih stvari nekim čudom opet sam ja kriv što sam uradio, iskreno verujem poštenu i dobru stvar.

Voleo bih da mi indirektno ne pripisuješ nikakav rasizam jer ponavljam nisam ja taj koji je vređao poreklo, nisam ja taj koji je napravio klastere koji odvajaju narod kao što su dotični uradili? Kod mene ne postoji vlaško-srpski klaster.
Kod mene su Srbi homogeni i proveravani više puta ( koliko sam samo proveravao za Vulićevića, zna i Jovica njega sam pitao takođe). Ovo je poprilično realna slika Srba. Nema ničega nečasnog. Izvini, ali meni je uvreda ako me poistovetiš sa proustašama i srbofobima. Niko nije imao odavde primedbu na ovaj rad, ali..ma i ja sam budala. Imam milion drugih obaveza. Svakako hvala na podršci ;)

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #43 послато: Април 21, 2020, 02:40:50 поподне »
Хомогени јесмо у глобалу, поредећи са осталим народима, али и међу нама има разлика. Посебно зато што захватамо један широки простор, од Македоније до Словеније. Тако је нпр. твоја аутосомална прилично северна, ближа хрватској просечној, али то не значи да то је то и нека просечна српска слика, па чак ни у Крајини. Значи и резултати знају бити индивидуални, од случаја до случаја. Исто тако има Хрвата чија је аутосомална ближа некој просечној српској. Не знам зашто су људи склони да од тога праве циркус, то ми није јасно.

Ја не сумњам у добронамерност ових пресека, већ ме занима зашто то мора да се своди на препуцавања и поређење са комшијама, који су наводно искомплексирани и про-усташки оријентисани. Да ли се спуштањем на њихов ниво стављамо у исту раван?

Дакле све је ово сасвим ок, док се своди на истраживање, тежњу за неком општом и регионалном сликом аутосомалне код Срба. Кад крену да се помињу закључци са овог и оног сајта, па као сад сам им ја показао истину праву и сл, то већ звучи дегуте. Шта је уосталом права истина, свако има своју верзију и свако ће "фингирати" онолико колико њему одговара.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #44 послато: Април 21, 2020, 02:43:09 поподне »
Ja i dalje gledam u čudu šta si ti napisao.
Sve mislim nisi dobro pročitao, ili je nekakav nesporazum.
Ne želim da verujem da pored decidno objašnjenih stvari nekim čudom opet sam ja kriv što sam uradio, iskreno verujem poštenu i dobru stvar.

Voleo bih da mi indirektno ne pripisuješ nikakav rasizam jer ponavljam nisam ja taj koji je vređao poreklo, nisam ja taj koji je napravio klastere koji odvajaju narod kao što su dotični uradili? Kod mene ne postoji vlaško-srpski klaster.
Kod mene su Srbi homogeni i proveravani više puta ( koliko sam samo proveravao za Vulićevića, zna i Jovica njega sam pitao takođe). Ovo je poprilično realna slika Srba. Nema ničega nečasnog. Izvini, ali meni je uvreda ako me poistovetiš sa proustašama i srbofobima. Niko nije imao odavde primedbu na ovaj rad, ali..ma i ja sam budala. Imam milion drugih obaveza. Svakako hvala na podršci ;)

Немам ни ја никакву примедбу на твој рад. Већ је то убацивање приче о томе шта други мисле и како гледају на ову или ону појаву, потпуно непотребно. Твоје (и наше) је да радимо и истражујемо, а истина ће свакако изаћи на видело.

Када се потенцира на тим изјавама, поделама, онда заправо ми показујемо да смо ти који смо искомплексирани због ове или оне изјаве. А то се, по мени, треба избећи.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #45 послато: Април 21, 2020, 02:47:44 поподне »
Odgovoriću ti kratko, jer izgleda kao da nisi pročitao uvodni post.

Ne bih ni spomenuo dotične individue da nisu na sve načine pokušali da miniraju postavljanje srpskih proseka u vlahaduo.
Moji rezultati nisu bliži Hrvatima, već Srbima iz Bosne, ali kako bi mi to znali kada očigledno nećemo da se potrudimo da naš rad ugleda svetlost dana. Pa bi onda video da su recimo i kod mene i kod tebe na prvih nekoliko mesta Srbi iz raznih krajeva, kao i da nam je svima srpski prosek relativno izak u generalu. Ali to nećemo videti iz gore pomenutih razloga, e pa baš zbog toga sam se i pobunio, da mi "hrvati" ne bi bilo najbliži jer nisu. Mislim da shvataš suštinu. Ili je možda bolji pristup nek oni rade šta žele nema veze nama je svejedno.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #46 послато: Април 21, 2020, 02:51:04 поподне »
Немам ни ја никакву примедбу на твој рад. Већ је то убацивање приче о томе шта други мисле и како гледају на ову или ону појаву, потпуно непотребно. Твоје (и наше) је да радимо и истражујемо, а истина ће свакако изаћи на видело.

Када се потенцира на тим изјавама, поделама, онда заправо ми показујемо да смо ти који смо искомплексирани због ове или оне изјаве. А то се, по мени, треба избећи.

Čoveče oni miniraju ovaj rad da se ne bi videlo koliko smo homlgeni kao narod, dakle upravo se borin kontra podela.
Sam si rekao da su meni bliži Hrvati, ja ti kažem da nisu, jer proučavao sam to, uradio sam klastere, i video sam.
Valjda ovo sve radimo da sprečimo kontra zaključke kao što je taj...To je valjda poenta.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #47 послато: Април 21, 2020, 02:53:38 поподне »
Odgovoriću ti kratko, jer izgleda kao da nisi pročitao uvodni post.

Ne bih ni spomenuo dotične individue da nisu na sve načine pokušali da miniraju postavljanje srpskih proseka u vlahaduo.
Moji rezultati nisu bliži Hrvatima, već Srbima iz Bosne, ali kako bi mi to znali kada očigledno nećemo da se potrudimo da naš rad ugleda svetlost dana. Pa bi onda video da su recimo i kod mene i kod tebe na prvih nekoliko mesta Srbi iz raznih krajeva, kao i da nam je svima srpski prosek relativno izak u generalu. Ali to nećemo videti iz gore pomenutih razloga, e pa baš zbog toga sam se i pobunio, da mi "hrvati" ne bi bilo najbliži jer nisu. Mislim da shvataš suštinu. Ili je možda bolji pristup nek oni rade šta žele nema veze nama je svejedno.

Нека раде шта хоће, треба да буде свеједно. Кад нема реакције наше, неће ни њима бити занимљиво. :) Са друге стране, све је то јефтина манипулација. Само је питање ко се чиме служи. Ево да си нпр. урадио пресек за Србе из јужне и централне Србије (којих има много више од Крајишника), приметио би да постоје велика преклапања са Бугарима и да слика значајно одудара од хрватске просечне. Па у том смислу Хрвати не греше када помињу Србе као народ са нешто више палобалканске компонентне. Зависи само ко шта жели да докаже и колико је спреман и са чиме да манипулише. 

Са друге стране, Крајишници пак не одударају толико, па се може свако хватати за оно што жели, или за оно где мисли да су јачи аргументи. Понављам, цела ова прича је јако корисна и треба изделили по регионима Србе, због те неке укупне слике. Али, када кренемо са поређењем и кукњавом, како нас неко вечито сврстава негде где не припадамо и сл, онда то звучи патетично. Баш из тих резалога које поменух, није све тако црно-бело.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #48 послато: Април 21, 2020, 02:55:20 поподне »
Čoveče oni miniraju ovaj rad da se ne bi videlo koliko smo homlgeni kao narod, dakle upravo se borin kontra podela.
Sam si rekao da su meni bliži Hrvati, ja ti kažem da nisu, jer proučavao sam to, uradio sam klastere, i video sam.
Valjda ovo sve radimo da sprečimo kontra zaključke kao što je taj...To je valjda poenta.

Добро, ниси само ти проучавао резултате. ;) Жао ми је што те моја констатација толико погађа и не желим да омаловажим твој рад. Штавише, похвалио сам га међу првима. Она порука је само моја реакција на онај пост о дискусији са "хрватски" (или каквих већ) сајтова.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #49 послато: Април 21, 2020, 03:02:58 поподне »
Нека раде шта хоће, треба да буде свеједно. Кад нема реакције наше, неће ни њима бити занимљиво. :) Са друге стране, све је то јефтина манипулација. Само је питање ко се чиме служи. Ево да си нпр. урадио пресек за Србе из јужне и централне Србије (којих има много више од Крајишника), приметио би да постоје велика преклапања са Бугарима и да слика значајно одудара од хрватске просечне. Па у том смислу Хрвати не греше када помињу Србе као народ са нешто више палобалканске компонентне. Зависи само ко шта жели да докаже и колико је спреман и са чиме да манипулише. 

Са друге стране, Крајишници пак не одударају толико, па се може свако хватати за оно што жели, или за оно где мисли да су јачи аргументи. Понављам, цела ова прича је јако корисна и треба изделили по регионима Србе, због те неке укупне слике. Али, када кренемо са поређењем и кукњавом, како нас неко вечито сврстава негде где не припадамо и сл, онда то звучи патетично. Баш из тих резалога које поменух, није све тако црно-бело.

Ma nije kukanje. Jedini razlog ovog moga posta jeste taj što čovek koji ubacuje te proseke u memoriju piše na nekom sačuvaj bože forumu. Znači kada neko od nas odavde bude radio distancu neće mu se pokazati ovi rezultati, osim ako ih sam svaki put ne bude unosio u bazu podataka (source).
Ja smatram da smo zasluzili da budemo uneseni i memorisani. To je cela poenta priče.
U moje proseke su uračunati apsolutno svi krajevi Srbije.
Čak i kao takvi vrlo smo homogeni, nema nikakvog potenciranja na ovom ili onom, već čist proračun :)
Ja sam pronašao i Vulićevića, I Sretenovića i Živkovića, dakle više sam se iscimao za Srbiju nego za Krajinu, od juga do severa. I gledajući stabilnost proračuna, gledajući broj uzoraka smatram da treba da bude uneto u memoriju.
Jer ne želim da se dolazi do pogrešnih zaključaka, valjda to se zato i trudimo oko svega ovoga.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #50 послато: Април 21, 2020, 03:07:55 поподне »
Ja sam pronašao i Vulićevića, I Sretenovića i Živkovića, dakle više sam se iscimao za Srbiju nego za Krajinu, od juga do severa. I gledajući stabilnost proračuna, gledajući broj uzoraka smatram da treba da bude uneto u memoriju. Jer ne želim da se dolazi do pogrešnih zaključaka, valjda to se zato i trudimo oko svega ovoga.

Ако је узорак релевантан и ако су тестирани потпуно пореклом из крајева који се желе обрадити, онда има услова за измене. Али увек је дискустабилно на основу чега се ти пресеци праве, колико су остали народи испоштовали ту процедуру. Разумем те, али не треба се превише оптерећивати тиме.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #51 послато: Април 21, 2020, 03:15:26 поподне »
Ако је узорак релевантан и ако су тестирани потпуно пореклом из крајева који се желе обрадити, онда има услова за измене. Али увек је дискустабилно на основу чега се ти пресеци праве, колико су остали народи испоштовали ту процедуру. Разумем те, али не треба се превише оптерећивати тиме.

Uzorak je i više nego relevantan, kao i proračun.
Smatram da niko nije u ovoj meri ispoštovao proceduru, na ovolikom uzorku. Jednostavno nije pravedno, to naravno izaziva revolt. Dolaziće ljudi do pogrešnih zaključaka i još milion drugih stvari. Ispašće ,,Hrvatska" do starog Vlaha i Zlatibora. Ne znam kako bih ti dočarao koliko je ovo nepravedno i suludo u isto vreme.
Npr Živković sa juga sada dobija neke Hrvate tropolje( sulud klaster sam po sebi) na 1 mestu, a zapravo ima u realnosti 4 srpska proseka koji su mu bliži, govorim o čoveku sa Juga Srbije. Valjda san uspeo da ti dočaram o čemu se tačno radi.


Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #52 послато: Април 21, 2020, 03:18:41 поподне »
Uzorak je i više nego relevantan, kao i proračun.
Smatram da niko nije u ovoj meri ispoštovao proceduru, na ovolikom uzorku. Jednostavno nije pravedno, to naravno izaziva revolt. Dolaziće ljudi do pogrešnih zaključaka i još milion drugih stvari. Ispašće ,,Hrvatska" do starog Vlaha i Zlatibora. Ne znam kako bih ti dočarao koliko je ovo nepravedno i suludo u isto vreme.
Npr Živković sa juga sada dobija neke Hrvate tropolje( sulud klaster sam po sebi) na 1 mestu, a zapravo ima u realnosti 4 srpska proseka koji su mu bliži, govorim o čoveku sa Juga Srbije. Valjda san uspeo da ti dočaram o čemu se tačno radi.

Морао би велики број људи да се тестира и методологија да буде потпуно испоштована (порекло из једне области), да би се на крају видела права слика. То је поента, а нисам сигуран да ће неко моћи одрадити за све народе из региона тако нешто. Докле год није испоштована та процедура, ово ће бити само нека нагађања, те приче о блискости и различитости. На нама је да одрадимо за Србе максимално коректно.

Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #53 послато: Април 21, 2020, 03:27:08 поподне »
Морао би велики број људи да се тестира и методологија да буде потпуно испоштована (порекло из једне области), да би се на крају видела права слика. То је поента, а нисам сигуран да ће неко моћи одрадити за све народе из региона тако нешто. Докле год није испоштована та процедура, ово ће бити само нека нагађања, те приче о блискости и различитости. На нама је да одрадимо за Србе максимално коректно.

Imaš negde prosek koji je radilo Poreklo ( ili neko odavede), i pogledaj moj prosek. Videćeš da je potpuno logično i da je sve ispoštovano. Ja nisam mogao naći po 100 ljudi iz svakog kraja i da se ispoštuje autentičnost njihovog porekla. To mogu da potvrde i učesnici porekla koji su mi slali svoje rezultate, i sve koji imaju poreklo iz više oblasti sam rekao da ću staviti u opšti srpski klaster( ako sada uopšte do toga i dođe). Ja sam maksimalno pošteno odradio.
Definitivno nisam trebao da se cimam oko ovoga ovoliko.
Ja sam ukazao na manipulaciju i navođenje na pogrešne zaključke, ljudi će videti. Odradio sam prosek najbolje što sam mogao, i sa te strane sam zadovoljan.Živci i utrošeno vreme su gratis ;)

Ван мреже Nenad M

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 260
  • YDNA J2b1-Y22063+ mtDNA H6b1
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #54 послато: Април 21, 2020, 03:55:25 поподне »
Koji je to forum? Da li je on baš toliko bitan za nas, ili bilo koga? Shvatam da se čovek oseća glupo i prevareno kad se njegov rad jednostavno ignoriše, tim više ukoliko je rad bio savestan, ali uvek će biti takvih foruma, sajtova, YT snimaka... Što bi se reklo, ne može sve jedna majka da rodi.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Ван мреже barbarylion

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1100
  • I2-PH908>Y56203
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #55 послато: Април 21, 2020, 05:14:45 поподне »
Koji je to forum? Da li je on baš toliko bitan za nas, ili bilo koga? Shvatam da se čovek oseća glupo i prevareno kad se njegov rad jednostavno ignoriše, tim više ukoliko je rad bio savestan, ali uvek će biti takvih foruma, sajtova, YT snimaka... Što bi se reklo, ne može sve jedna majka da rodi.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Slazem se ...Problem je što će naši ljudi morati sami da postvljaju ove nove proseke u Vlahaduo kalkulator, ali ni to nije teško, samo se dodaju u source i eto :)

Problem je što to otežava stvari i što su razne druge gluposti uvažene. Ali navikli smo  :) Da citiram Vladana Milojevića,, Mi smo Srbi, navikli smo i na gore"  :)

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #56 послато: Април 21, 2020, 06:35:16 поподне »
Slazem se ...Problem je što će naši ljudi morati sami da postvljaju ove nove proseke u Vlahaduo kalkulator, ali ni to nije teško, samo se dodaju u source i eto :)

Problem je što to otežava stvari i što su razne druge gluposti uvažene. Ali navikli smo  :) Da citiram Vladana Milojevića,, Mi smo Srbi, navikli smo i na gore"  :)

Па, сигурно нeћeмо сeдeти скрштeних руку! ::)

Напротив, наставитe кадгод и гдeгод  (па и на нeкаквом озбиљном или глупавом форуму) да сe боритe, али хладнe главe и упорно, за оно у што вeрујeтe да јe исправно.

Мислим да радитe исправно јeр на свим тим рачунарима искачу свe вишe "Хрват онај", "Хрват овај", што збуњујe просeчног Србина. Ко стоји иза тих калкулатора и ко пуни базу подацима?

Дођe ми испод части и да их користим и онда стављам овдe добијeни рeзултат јер се не могу поуздати у њих.

 

Нека раде шта хоће, треба да буде свеједно. Кад нема реакције наше, неће ни њима бити занимљиво. :) Са друге стране, све је то јефтина манипулација. Само је питање ко се чиме служи. Ево да си нпр. урадио пресек за Србе из јужне и централне Србије (којих има много више од Крајишника), приметио би да постоје велика преклапања са Бугарима и да слика значајно одудара од хрватске просечне. Па у том смислу Хрвати не греше када помињу Србе као народ са нешто више палобалканске компонентне. Зависи само ко шта жели да докаже и колико је спреман и са чиме да манипулише. 

Са друге стране, Крајишници пак не одударају толико, па се може свако хватати за оно што жели, или за оно где мисли да су јачи аргументи. Понављам, цела ова прича је јако корисна и треба изделили по регионима Србе, због те неке укупне слике. Али, када кренемо са поређењем и кукњавом, како нас неко вечито сврстава негде где не припадамо и сл, онда то звучи патетично. Баш из тих резалога које поменух, није све тако црно-бело.

Сад питање је да ли ћемо ми ићи на "пуњење" база тих рачунара са централизованим подацима за Србе (ако су уједначени што да не) или са подацима по регионима (као што то раде Хрвати). А видим да то све "овиси" (што би рекли Хрвати) о приватној иницијативи неког ентузијасте. Па, подржимо га онда!

Хрвати можда то раде тако - испитивања DNK Y хромозoма односно својих мушких линија по регијама - из неког свог гестратешког и националног интереса и можда је то коректно на нивоу региона. Али шта то нас брига. Ми треба да видимо шта је исправно за Србе и Србију.

А ако кренемо по регијама - имамо ли податке за Србе из Срема, Баната, Бачке, Барање ?

Б. (комликовано неко име) хвала вам на великом труду који улажете!

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #57 послато: Април 21, 2020, 07:45:01 поподне »
Meni je bas super sto mi izlaze Hrvati po bliskosti. Uglavnom mi izlaze ovi iz Splita i Bosne dok mi ovi kajkavci i cakavci ne izlaze. Takodje ni ovim iz Splita i Bosne ne izlaze kajkavci i cakavci :) Ko razumije i poznaje istrazivanja o haplogrupama i istoriji Bosne, Zahumlja, juzne Dalmacije, njemu je to sve ocekivano :)

Ван мреже filipi

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1141
  • I-CTS10228_Y4882_A1328*
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #58 послато: Април 21, 2020, 07:59:51 поподне »
Evo nekih mojih rezultata K13




Ван мреже Никац

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 938
Одг: Eurogenes K13 Autosomalna grnetika Srba Banije,Korduna i ostalih srpskih predela
« Одговор #59 послато: Април 21, 2020, 08:27:45 поподне »
Ovde ću podeliti nešto što je veoma bitno, nadam se da će te svi razumeti, ili barem oni koje ova tema o genetici interesuje! Vrlo je važno.



Kreator tog računača je jedan Poljak koji piše na jednom stranom forumu i odatle uzima sugestije za klastere koje postavlja u taj računač pri određivanji distance.



Problem je sledeći, na tom forumu postoji izuzetno jak anti-srpski lobi( ne znam kako bih drugačije to nazvao). Srpskom gentikom se bave ljudi koji nisu Srbi, a i jedan Indus iz Amerike, i hrvatica kojoj se veruje valjda na časnu ustašku reč, njihova stručnost je ispod svakog nivoa, a dobre namere ne posoje, izložiću vam ceo slučaj pa sami prosudite.



Kada god bi uzorak nekog Srbina bio izložen tamo,

ta osoba bi prošla torturu, jer u njihovim glavama Srbin mora biti nekakva verzija krnja Bugarina ( tu se vidi pravaška ideologija).

Zanemaruje se i kada se apsolutno svi podatci dotične testirane osobe dostave, inače to se trazi samo kada su Srbi u pitanju, ali nema veze mi koji to radimo ionako imamo za cilj da podatci budu što tačniji i provodimo dane proveravajući to i stupajući sa testiranima u kontakt. Međutim problem nastaje kada i pored potvrda same osobe oni ne žele da prihvate da se radi o Srbinu( Slučaj Vilićević,Sretenović, porodica Milkovoć i mogi drugi).



Na striktno proverenom uzorku od 28 testiranih jedan kolega je dobio rezultate veoma slične kao i mi na 63 testirana, oscilacija je bila manja od 1%.

Svako sa zdravim razumom to može da shvati i ukapira da je posao odrađen jako dobro i pre svega i iznad svega realno!



,,Gospoda" koja su se bavila proracunom slične prirode su dobila za tako mali uzorak ekstremna odastupanja, što je nerealno i ponavljam svakom sa zdravim razumom je jasno o čemu se tu radi.

Dakle njihov uzorak od 41 osobe ( kao bazu su koristili onih 28 gore pomenutih) drasticno menja stvar, ja se pitam kako je to moguće? Da li su na istoj oblasti( i to je upitno, treba ima verovati na ,,časnu" reč) testirali bantu crne možda? Nisam znao da ih ima Lici. Tako drasticna promena jednostavno nije moguća. Svako sa matematickim znanjem iz drugog razreda osnovne škole to može da shvati.



Osnovni problem je u tome što su Srbi ispali veoma homogen narod! I to smeta, a zna se i kome.



Dotična osoba je tvrdila da su Milkovići Hrvati, dok porodica nije kontaktirana i potvrđeno im je poreklo, srpsko poreklo. Inače 85 Milkovića je stradalo u Jasenovcu.

Nakon toga gotovo ba dnevnoj bazi su izrečene uvrede na račun Srpskog DNK projekta od iste ekipe.



Da stvar bude bizarnija niti za jedan hrvatski klaster niko nije trazio proveru, sve se veruje na ,,časnu" reč. Ali tu nije kraj, kako se ne bi otkrilo da većina juznih Hrvata ima apsolutna poklapanja sa Srbima, desilo se nešto nesvakidašnje, dotična osoba je napravila Klaster koji se naziva ,,Hrvati Morovlasi".

Dakle svaki Hrvat koji nije po ukusu ili ne zadovoljava šizofrene standarde ide u taj sramni Klaster, pa tako jedan koji je pogodan iz Širokog ide u Hrvatski, a drugi u tzv Vlaško/hrvatski klaster.



Da stvar bude gora ta klika koja se naziva i Srbima je napravila Klaster za Srbe iz Hercegovine od samo 3 uzorka bez ikakve potvrde o kome se zaista radi( barem je nisu javno pokazali), u njihivoj režiji ispadoše naši Hercegovci maltene Bugari.



I na kraju bih dodao da je ovo mukotrpan i apsolutno volonterski rad. Takvo omalovazavanje nečijeg truda je pre svega vrhunski odraz bezobrazluka.

​​​​Smatram da mi možemo biti ponosni na ovo što je urađeno.
Mi imamo sada i ovde prave uzorke i prosek za Srbe.

Pridavanje važnosti doticnoj grupi je samo iz razloga zato što miniraju da validni srpski proseci udju u zvaničnu upotrebu.

Za kraj iskreno se nadam da u životu neću sresti nikoga od pomenutih, a bolje je i za njih, svakako zdravije.

Hvala na razumevanju!

Koliko vidim, ovi "zvanični" srpski prosjeci na Vahaduu se razlikuju maksimalno 1-3% od vaših, ne vidim nikakve Morovlahe u kalkulatoru, a ovi hrvatski prosjeci iz Bosne, Hercegovine, Dalmacije pa čak i iz Like su bliži Srbima nego ostalim Hrvatima! ispravite me ako sam u krivu. ne vidim tu ništa velikohrvatsko i na štetu Srbima, tako da mi se čini da ste napravili paniku ni oko čega.

ovu grafiku je objavio taj "anti-srpski" lobi? :


u svakom slučaju, svaka čast na trudu i prikupljenim uzorcima.