ДНК порекло > ДНК познатих личности

Поријекло Патријарха Павла

<< < (3/37) > >>

Батко:
Провјерићу са унуком млађег брата Гојка Стојчевића за презиме оца.
Читао сам и ја то исто на руској википедији. То није тачно. У Кућанцима никад нису живјели Стојчевићи. Стојчевићи су из Капелне која је недалеко. Мајка му је сигурно Стојчевић. Славе св. Јована.

Панић:

--- Цитат: Батко  Новембар 04, 2020, 02:56:04 поподне ---Провјерићу са унуком млађег брата Гојка Стојчевића за презиме оца.
Читао сам и ја то исто на руској википедији. То није тачно. У Кућанцима никад нису живјели Стојчевићи. Стојчевићи су из Капелне која је недалеко. Мајка му је сигурно Стојчевић. Славе св. Јована.

--- Крај цитата ---

Да ли сам добро разумео, патријарху је презиме било од мајке, али је славио очеву славу?

drajver:
Није ни мени најјасније ово што је Батко написао. Уколико је од мајке узео презиме- Стојчевић, а Стојчевићи славе Јовањдан. Од кога је преузео славу Лазареву суботу? Од очеве фамилије?

Иначе, у парохији Кућанци, крајем 19. вијека, само двије породице су славиле Лазареву суботу- Мијатовићи и Лекићи.

нцп:
Овде има мало више о породици патријарха Павла (отац Стеван и мајка Ана, тетка Драга - очева сестра, брат Душан)

Има и слика његовог индекса као студента теологије.

https://www.google.com/amp/s/noizz.rs/kultura/ko-je-bio-patrijarh-pavle-pre-nego-sto-se-zamonasio/r10bh1n.amp

Exiled:

--- Цитат: drajver  Новембар 04, 2020, 05:10:18 поподне ---Није ни мени најјасније ово што је Батко написао. Уколико је од мајке узео презиме- Стојчевић, а Стојчевићи славе Јовањдан. Од кога је преузео славу Лазареву суботу? Од очеве фамилије?

Иначе, у парохији Кућанци, крајем 19. вијека, само двије породице су славиле Лазареву суботу- Мијатовићи и Лекићи.

--- Крај цитата ---
Možda je u ovoj potonjoj rečenici ključ...

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију