ДНК порекло > ДНК познатих личности

Порекло презимена Малагурски

(1/3) > >>

Бакс:

--- Цитат: Бакс  Јун 21, 2017, 01:31:06 поподне ---Породица Малагурски има порекло да су потомци једног пољског војника (с Мале Горе) који се борио овде против Турака, нашао жену и остао ту да живи.

Не би било лоше њега тестирати.

--- Крај цитата ---

Ево и Малагурски сам данас потврдио ову причу.
Е, то би био занимљив резултат.

Зрно:
Нека се Малагурски тестира, па да баш видимо да ли је та прича истинита.

Pavo:
Ima previše odraslih muškaraca s prezimenom Malagurski u prvoj matičnoj knjizi subotičke katoličke župe da bi roo bio od vojnika kojie je došao 1687.   Prvo imamo Šimuna Malagurskog koji  2.1.1689. krsti sina Stipana a 20.7.1691. sina Iliju.  Onda imamo Miju Malagurskoj koji 26.8.1703. krsti sina Barišu. 

Jesu li Šimun i Mijo braća, ne znam, ali očito su u Subotici krajem XVII stoljeća bar dva odrasla muškarca s prezimenom Malagurski.  I Stipan i Ilija već 1712. krste svoju djecu.  1713. se pojavljuje kao otac malog Lovre i Križan Malagurski.  Matice počinju 1687., tako da je objašnjenje za njegovo iznenadno pojavljivanje da je vjerojatno rođen prije te godine.  Nije uopće čudno da bi muškarac prvo dijete dobio s više od 26 godina. 

НиколаВук:

--- Цитат: Pavo  Септембар 12, 2017, 01:44:47 пре подне ---Ima previše odraslih muškaraca s prezimenom Malagurski u prvoj matičnoj knjizi subotičke katoličke župe da bi roo bio od vojnika kojie je došao 1687.   Prvo imamo Šimuna Malagurskog koji  2.1.1689. krsti sina Stipana a 20.7.1691. sina Iliju.  Onda imamo Miju Malagurskoj koji 26.8.1703. krsti sina Barišu. 

Jesu li Šimun i Mijo braća, ne znam, ali očito su u Subotici krajem XVII stoljeća bar dva odrasla muškarca s prezimenom Malagurski.  I Stipan i Ilija već 1712. krste svoju djecu.  1713. se pojavljuje kao otac malog Lovre i Križan Malagurski.  Matice počinju 1687., tako da je objašnjenje za njegovo iznenadno pojavljivanje da je vjerojatno rođen prije te godine.  Nije uopće čudno da bi muškarac prvo dijete dobio s više od 26 godina.

--- Крај цитата ---

Сенћанска битка, када се по предању доселио први Малагурски, се догодила 1697. године, Борис је сам написао 320 година (2017-320=1697); ови подаци говоре да је то предање очигледно нетачно, јер се подаци о Малагурским јављају још 1689. године; можда је предање мало искривљено, па су преци Малагурских дошли приликом напредовања аустријске војске ка Балкану, од 1683. до 1689, мада ми је и то сумњиво због имена (Шимун, Мијо, Стипан, Ловре, итд.) која уопште нису пољска.

Зрно:

--- Цитат: НиколаВук  Септембар 12, 2017, 10:01:31 пре подне ---Сенћанска битка, када се по предању доселио први Малагурски, се догодила 1697. године, Борис је сам написао 320 година (2017-320=1697); ови подаци говоре да је то предање очигледно нетачно, јер се подаци о Малагурским јављају још 1689. године; можда је предање мало искривљено, па су преци Малагурских дошли приликом напредовања аустријске војске ка Балкану, од 1683. до 1689, мада ми је и то сумњиво због имена (Шимун, Мијо, Стипан, Ловре, итд.) која уопште нису пољска.

--- Крај цитата ---

Заборавио си и главно име - Бариша. Типично презиме за далматинске католике је Баришић.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију