Порекло становништва > Како истраживати породично порекло

Рођени у Београду пре Првог светског рата - матичне књиге онлајн?

(1/5) > >>

Paradoks:
Има ли негде на форуму линковано или ме неко може упутити где могу да нађем неке матичне књиге рођених за Београд, конкретно за 1907. годину, а затим родитеље те особе и даље претке по женској линији? Има ли неко неких савета за налажење преткиња по женској линији?

Хвала пуно унапред!

Делија:

--- Цитат: Paradoks  Јун 07, 2021, 02:44:09 поподне ---Има ли негде на форуму линковано или ме неко може упутити где могу да нађем неке матичне књиге рођених за Београд, конкретно за 1907. годину, а затим родитеље те особе и даље претке по женској линији? Има ли неко неких савета за налажење преткиња по женској линији?

Хвала пуно унапред!

--- Крај цитата ---

Поздрав !
 Ево линка ка матичним књигама Београда, само не знам која је највиша година..
Што се женских преткиња тиче, мпгу ти само рећи да је у Банату до Другог Светског рата био обичај да свадба буде у месту из ког је млада, па се упис вршио у матичним књигама одакле је девојка родом. Поздрав !

Paradoks:

--- Цитат: Делија  Јун 07, 2021, 03:15:27 поподне ---Поздрав !
 Ево линка ка матичним књигама Београда, само не знам која је највиша година..
Што се женских преткиња тиче, мпгу ти само рећи да је у Банату до Другог Светског рата био обичај да свадба буде у месту из ког је млада, па се упис вршио у матичним књигама одакле је девојка родом. Поздрав !

--- Крај цитата ---

Хвала! Зашто не видим линк, јесам ли толико погубљена?  ;D

Оно што поуздано знам јесте да су преткиње по женској линији неколико генерација уназад рођене у ужем центру Београда (око 1850. су дошли у Београд из Војводине) - то би требало да олакша ствари, али не знам даље од бабине мајке Милеве, удате Недељковић, не знам јој ни девојачко презиме ни годину рођења... Баба је рођена 1907. године као Радмила Недељковић и то је једина поуздана информација коју имам.

Постоји предање да је бабин предак дао или продао део свог имања за оснивање Новог гробља.

Amicus:

--- Цитат: Paradoks  Јун 07, 2021, 02:44:09 поподне ---Има ли негде на форуму линковано или ме неко може упутити где могу да нађем неке матичне књиге рођених за Београд, конкретно за 1907. годину, а затим родитеље те особе и даље претке по женској линији? Има ли неко неких савета за налажење преткиња по женској линији?

Хвала пуно унапред!

--- Крај цитата ---

Ако нисте, региструјте се овде: https://digitalni.arhiv-beograda.org/login.php

За више ће вас упутити Platin, он најбоље познаје стање у Београду.

Paradoks:

--- Цитат: Amicus  Јун 07, 2021, 03:29:29 поподне ---Ако нисте, региструјте се овде: https://digitalni.arhiv-beograda.org/login.php

За више ће вас упутити Platin, он најбоље познаје стање у Београду.

--- Крај цитата ---

Хвала пуно, управо поднела захтев за регистрацију.

Још један податак који засигурно знам је да је једна преткиња по побочној женској линији (бабина тетка?) била удата за Јову Адамовића (1871-1913), уредника Правде, али не знам како се она звала. Претпостављам да је то релативно лако наћи, само што ја не умем  ::)

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију