Аутор Тема: Село,насеље Човићи  (Прочитано 1477 пута)

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Село,насеље Човићи
« послато: Октобар 26, 2020, 07:35:33 поподне »
Нисам имо намеру да отварам тему због једноставног питања али нисам знао како и где да га поставим.Наиме,мучим се данима да пронађем ђе би могло бити село Човићи у ЦГ.Нисам паметан,ако неко зна молим да ми каже ђе би то могло бити.Знам за Човиће у ХР али у ЦГ не могу да нађем.

Ван мреже CosicZ

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 898
  • Ђурђевдан Y:I1>P109>FGC22045 Панчево
Одг: Село,насеље Човићи
« Одговор #1 послато: Октобар 29, 2020, 07:13:04 пре подне »
Нема га у списку насеља, можда је реч о засеоку или делу насеља.
http://www.monstat.org/userfiles/file/popis2011/podaci%20naselja/Tabela%20N1.xls
Можда га има на топографским картама.

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Село,насеље Човићи
« Одговор #2 послато: Октобар 29, 2020, 09:01:48 пре подне »
Нема га у списку насеља, можда је реч о засеоку или делу насеља.
http://www.monstat.org/userfiles/file/popis2011/podaci%20naselja/Tabela%20N1.xls
Можда га има на топографским картама.
Hvala ti,biće ipak da je neki zaseok,pojaviće se negde nije igla🙂

Ван мреже CrmnicaKrnjice

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 87
Одг: Село,насеље Човићи
« Одговор #3 послато: Октобар 29, 2020, 09:26:05 пре подне »
Нисам имо намеру да отварам тему због једноставног питања али нисам знао како и где да га поставим.Наиме,мучим се данима да пронађем ђе би могло бити село Човићи у ЦГ.Нисам паметан,ако неко зна молим да ми каже ђе би то могло бити.Знам за Човиће у ХР али у ЦГ не могу да нађем.

U knjizi prezimena u cg se spominje mjesto covici, a Dje je Ne znam. Ne mogu ga nac

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Село,насеље Човићи
« Одговор #4 послато: Октобар 29, 2020, 01:26:30 поподне »
U knjizi prezimena u cg se spominje mjesto covici, a Dje je Ne znam. Ne mogu ga nac
O tome se radi,ideja mi je bila da probam da nadjem nešto više o krštenim kumovima,staro kumstvo.I onda naletim na Čoviće i Čaviće sa istim geografskim odrednicama.Znači radi se o istoj familiji,i cenim da su ovi što mi trebaju srarinci u Pivi...

Ван мреже CrmnicaKrnjice

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 87
Одг: Село,насеље Човићи
« Одговор #5 послато: Октобар 29, 2020, 02:15:41 поподне »
O tome se radi,ideja mi je bila da probam da nadjem nešto više o krštenim kumovima,staro kumstvo.I onda naletim na Čoviće i Čaviće sa istim geografskim odrednicama.Znači radi se o istoj familiji,i cenim da su ovi što mi trebaju srarinci u Pivi...
Ja sam malo gledao na google i najvise se spominju Covici hrvati. Nisam zalazio u detalje. A ima i par mjesta Covici u HR i BIH. U CG ih ne mogu naci. Jedino da prelistamo knjige za Pivu

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Село,насеље Човићи
« Одговор #6 послато: Октобар 29, 2020, 05:48:37 поподне »
Ja sam malo gledao na google i najvise se spominju Covici hrvati. Nisam zalazio u detalje. A ima i par mjesta Covici u HR i BIH. U CG ih ne mogu naci. Jedino da prelistamo knjige za Pivu
Vidi,ono što stoji u prezimeniku,ako mislimo na isti,je da su Čovići koji naseljavaju pljevaljski kraj zajedno s prijepoljskim došli iz Čovića u CG.Vjerovatno se misli na pravu Crnu Goru bez Brda i zato vjerujem da bi mogki biti otuda...Malo je nerealno da bi neko reko za nekog iz Pive da je došo iz CG a preselio se u Pljevlja...Ono što zbunjuje je da je bilo nekih Čovića(Čavića) u Pivi sa slavom Jovanjdan...

Ван мреже CrmnicaKrnjice

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 87
Одг: Село,насеље Човићи
« Одговор #7 послато: Октобар 29, 2020, 07:52:48 поподне »
Vidi,ono što stoji u prezimeniku,ako mislimo na isti,je da su Čovići koji naseljavaju pljevaljski kraj zajedno s prijepoljskim došli iz Čovića u CG.Vjerovatno se misli na pravu Crnu Goru bez Brda i zato vjerujem da bi mogki biti otuda...Malo je nerealno da bi neko reko za nekog iz Pive da je došo iz CG a preselio se u Pljevlja...Ono što zbunjuje je da je bilo nekih Čovića(Čavića) u Pivi sa slavom Jovanjdan...

биће да је исти.
цијели дан тражим човиће и не могу их наћ

Ван мреже Симеон Волос

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 122
Одг: Село,насеље Човићи
« Одговор #8 послато: Децембар 29, 2020, 03:43:49 поподне »
Ништа конкретно али за неког можда корисна информација.
Постоји заселак Забрђе у близини села Трешњевица,општина Сјеница.Село је ваздушном линијом од границе са Црном Гором удаљено мање од километра.У том засеоку живе искључиво Човићи.Тренутно само једна породица живи у том засеоку.Наравно тврде да су поријеклом из ЦГ.

Ван мреже Exiled

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2394
  • ПХ908>А20333>FT14649>FT175994
Одг: Село,насеље Човићи
« Одговор #9 послато: Децембар 29, 2020, 05:18:12 поподне »
Ништа конкретно али за неког можда корисна информација.
Постоји заселак Забрђе у близини села Трешњевица,општина Сјеница.Село је ваздушном линијом од границе са Црном Гором удаљено мање од километра.У том засеоку живе искључиво Човићи.Тренутно само једна породица живи у том засеоку.Наравно тврде да су поријеклом из ЦГ.
Врло вероватно су из ЦГ, ако још славе иНикољдан онда би требало бити да су од Куча. Хвала ти на овој информацији, није згорег је запамтити али мене више занима село или засеок који се тако зове...