Порекло становништва > Србија

Izradjivaci rodoslova - porodicnog stabla

(1/4) > >>

Blazhinho:
Da li neko poznaje nekoga ko se bavi izradom rodoslova, odnosno porodicnog stabla?
Cuo sam za Aleksandra Backa, imam i njegov kontakt, ali nikako ne mogu da ga dobijem. Na fiksni se nikad ne javlja, mobilni je nepostojeci, a na fejsu ne odgovara ni na poruke ni na zahtev za prijateljstvo. Da li mozda neko ima jos neki njegov kontakt?
Druga osoba za koju sam cuo je neki covek iz Smedereva, eventualno iz Smederevske Palanke. Nazalost, covek koji mi je rekao za njega, nije znao ni njegovo ime, niti bilo sta drugo. Zna li neko o kome se radi i ima li njegove podatke?
Ako znate za jos takvih ljudi, napisite.

Златан:
Мој први додир са истраживањем породичног порекла је био преко А. Бачка. На његовој страници можете наћи и имејл адресу.

Солидан рад ми је урадио још 2013. године (3 стране А4), али сам после тог рада сам почео да се бавим истраживањем и могу да Вам саветујем да је увек најбоље да тако нешто радите сами. Макар то трајало и годинама. Нико Ваше претке тако неће прочешљати и разне комбинаторке узимати у обзир тако, како би сте то урадили сами.

Открио сам да постоји много више информација него што бих знао да сам тај рад гледао као последње слово свих архива итд.

Blazhinho:
Hvala, pogledajte poruku.

goca 11:
Poštovani Blazhinho, rodoslov možete uraditi sami a možete i platiti nekom da Vam uradi. Razlika je velika .
Ako radite svoj rodoslov sami, potrebne su godine istraživanja, gomile  knjiga, teftera, razne arh. gradje,spisa, dokumenata da se pročitaju. Obilasci groblja i spomenika obavezno.Hiljade stranica teksta nekada i samo radi jedne reči ili godine ..koja će pomeriti Vaša saznanja...Ali ono što Vi uradite to je Vaš rodoslov i Vaše porodice.
Za pare se dobija nekoliko stranica rodoslova sa opširnim tekstom o nekom selu Vaših predaka, biografija kućnog svetitelja, eventualna povezanost Vaše porodice sa poznatom ličnošću iz Vašeg kraja i podaci koje ste Vi naveli i naravno sledi bogata literatura koja je otprilike svuda ista sa razlikom od zavičaja odakle je klijent.
Naravno lepo je ilustrovano ponekom slikom stare seoske kuće, nekih običaja iz tog kraja i to je rodoslov za pare...
Samo pišite a ako negde zapne tu smo  :)

Blazhinho:
Postovana Goco, znam sve. Za nekoliko meseci istrazivanja sam uspeo puno toga da pronadjem, verovatno sam dosao i do maksimuma. Istrazio sam i listao vise puta maticne knjige, teftere i ostalu gradju. To je za pretke sa oceve strane. Za majcinu stranu, nazalost, nisam uspeo nista da pronadjem, jer su oni svi iz Bosne i Like. Od njih samo znam do pradeda i prababa. Zvao sam razne institucije tako, i od svega sam samo uspeo da saznam devojacko prezime jedne prababe, od kojeg prakticno nema nikakve koristi. Najvise zbog toga bih voleo da konktaktiram nekog ko izradjuje rodoslove i da pitam kako i pomocu kog materijala moze da mi pomogne. Nisam ni mislio da zovem nekoga ko to radi i da mu samo kazem "uradite mi rodoslov". Niti imam novca za to, niti bih mogao da se pouzdam u nekog drugog da istrazuje moje pretke onako detaljno kao sto bih ja. Dakle, pre svega bih konktaktirao takve ljude da ih pitam sta imaju da ponude, a do cega ja ne mogu da dodjem od gradje za istrazivanje predaka, i to pogotovo za zapadne krajeve srpskog etnickog prostora. Hvala i Vama u svakom slucaju.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију