Аутор Тема: Y-днк хаплогрупа Е  (Прочитано 235176 пута)

Ван мреже Brđanin

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 230
Одг: Y-днк хаплогрупа Е
« Одговор #80 послато: Јун 19, 2015, 12:38:07 поподне »
Postoji i mogućnost da je slava promijenjena zbog krvne osvete ili nekog sličnog događaja u njihovoj porodičnoj istoriji.

На мрежи vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Y-днк хаплогрупа Е
« Одговор #81 послато: Јун 19, 2015, 12:45:24 поподне »
Наравно, то увек стоји као могућност да је било, и то се неретко и дешавало у случајевима када се нека породица склањала од крвне освете. Али обично се такав податак и памтио у породици, да је слава промењена.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Y-днк хаплогрупа Е
« Одговор #82 послато: Јун 19, 2015, 12:54:28 поподне »
Наравно, то увек стоји као могућност да је било, и то се неретко и дешавало у случајевима када се нека породица склањала од крвне освете. Али обично се такав податак и памтио у породици, да је слава промењена.

Наравно, то увек стоји као могућност да је било, и то се неретко и дешавало у случајевима када се нека породица склањала од крвне освете. Али обично се такав податак и памтио у породици, да је слава промењена.

Колико ја знам Васојевићи, јако су тврди по питању славе, и требало би да се деси нешто стварно крупно да би је променили.
Оно што ме опредељује да типујем на Братоножиће, поред славе Св. Никола, је варијанта презимена Маљевић. Код Васојевића презиме је доследно Малевић, а Аксић написа да је човек на једном месту написао Маљевић.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Y-днк хаплогрупа Е
« Одговор #83 послато: Јун 19, 2015, 12:56:20 поподне »
Колико ја знам Васојевићи, јако су тврди по питању славе, и требало би да се деси нешто стварно крупно да би је променили.

Није ствар неписмености, него брзине  ;)
Треба да пише: Васојевиће.
"Наша мука ваља за причешћа"

Аксић

  • Гост
Одг: Y-днк хаплогрупа Е
« Одговор #84 послато: Јун 19, 2015, 01:14:41 поподне »
Небо, ако хоћеш ја ти могу дати његову мејл адресу? 

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Y-днк хаплогрупа Е
« Одговор #85 послато: Јун 19, 2015, 01:24:17 поподне »
Небо, ако хоћеш ја ти могу дати његову мејл адресу?

Пошаљи.
[email protected]
Јел' човек говори српски?
"Наша мука ваља за причешћа"

Аксић

  • Гост
Одг: Y-днк хаплогрупа Е
« Одговор #86 послато: Јун 19, 2015, 01:41:22 поподне »
Послао сам ти његов мејл. Ваљда зна да говори српски, ја га нисам конактирао већ Крстић. Најбоље је да му пишеш латиницом, не верујем да зна ћирилицу и представи се да си сарадбник портала и форума порекло. 

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Y-днк хаплогрупа Е
« Одговор #87 послато: Јун 19, 2015, 02:05:32 поподне »
Послао сам ти његов мејл. Ваљда зна да говори српски, ја га нисам конактирао већ Крстић. Најбоље је да му пишеш латиницом, не верујем да зна ћирилицу и представи се да си сарадбник портала и форума порекло.

Алес ферштен!
Надам се само да није неки монтенегрин-дукљанин, па да ме још и нагрди...
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Brđanin

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 230
Одг: Y-днк хаплогрупа Е
« Одговор #88 послато: Јун 20, 2015, 02:04:59 поподне »
Колико ја знам Васојевићи, јако су тврди по питању славе, и требало би да се деси нешто стварно крупно да би је променили.
Оно што ме опредељује да типујем на Братоножиће, поред славе Св. Никола, је варијанта презимена Маљевић. Код Васојевића презиме је доследно Малевић, а Аксић написа да је човек на једном месту написао Маљевић.
To i mene zbunjuje. Ovi od grane Novakovića su Malevići.
Što se tiče slave, ima dosta Vasojevića koji su se odselili iz matice i uzeli drugu slavu. Istina je da je takvih manje nego onih što su zadržali staru.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Y-днк хаплогрупа Е
« Одговор #89 послато: Јун 22, 2015, 08:33:21 пре подне »
Јавио ми се Маљевић.
Човек је рођен у Америци, а његов отац у Бару, где су преци досељени после ослобођења 1878.
Према ономе што он памти као породично предање, у Бар су дошли „из Зете“.
Веза с Васојевићима је његов закључак, након што је читао књигу Јагоша Вешовића и ту нашао да постоји презиме Малевић, васојевички род из Слатине. Дакле, рекао бих да је то само његов закључак без неког чвршћег упоришта. Не искључује могућност да су из Братоножића, због крсне славе, а ја додајем и због оног „Љ“ у презимену.
Како год, или је Братоножић, или из васојевичког огранка Новаковића, из којег до сада немамо тестираних, па не можемо са сигурношћу рећи да ли имају исти хаплотип као до сада тестирани Васојевићи (Рајевићи).
"Наша мука ваља за причешћа"

На мрежи vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Y-днк хаплогрупа Е
« Одговор #90 послато: Јун 22, 2015, 10:11:44 пре подне »
У Бару има Маљевића који су из малисорског племена Шестани. Мислим да Шестани славе славу или су некада славили, али коју не бих знао сад овако напамет да тврдим, али мислим да је у питању св. Никола. Могуће да то и није више слава у смислу како је ми православни славимо, већ обележавање светца којег су њихови претци некада славили пошто сам чуо причу за њих да су изгледа пореклом словени тј. Срби који су се покатоличили, али нису заборавили своје корене. Познавао сам једног типа из Бара који се звао Никола Луколић, а његов најбољи пријатељ и кум звао се мислим Тома Маљевић. Чак сам се једном и избламирао када смо се упознали јер сам га питао какав је однос процентуално у Бару, тј. колико има ,,белокапића''. Он се човек само насмејао, а ја када сам укапирао у земљу сам хтео да пропаднем. Био сам убеђен по имену и презимену да нема сумње да је из неког чисто црногорског племена  и православац. Шестани се иначе налазе изнад Бара ка Скадарском језеру и граниче са Црмницом и Албанијом. Има их насељених и у залеђу Задра, мислим да има неколико села, између осталог и село Арбанаси. Од њих је Јосип Ђерђа, а мислим и Анте Готовина. Знају за своје корене из Шестана и одржавају контакте са својом постојбином из које су одселили пре можда 200 или и више година. Знам да ми је овај Луколић причао о томе да су они што се зна 600 година у Црној Гори, и да су се кроз историју борили на страни и за рачун Црне Горе и Краља Николе. Доста ми је индикативно то да тај човек има презиме које може се рећи спада у ретка и необична за Црну Гору, а има га баш у Бару одакле је и његов отац. Даље, ја сам схватио из наведеног да му је само отац рођен у Бару, а где му је ђед рођен? Да ли је могуће да неко ко је из Црне Горе не зна нешто више о томе одакле су му барем ђед и прађед? Постоје фамилије које су насељене по Србији пре више од 100 или 200 или и више година, па ипак памте да су пореклом из нпр. Пипера или Роваца. Народно предање је нешто што је било доста заступљено у Црној Гори, и преносило предање о пореклу породица и по неколико стотина година, па ми је зато мало чудно да у његовој породици не могу са сигурношћу да кажу из ког племена потичу, а наводи да су се у Бар доселили око 1878. год. што у смислу народног предања и није неки дуг период да би се заборавило име племена из кога су доселили. Ако си сигуран да је православац онда све ово што сам навео у вези са пореклом од Шестана отпада, и постоји могућност да је заиста пореклом од неког племена или братства из источног дела Црне Горе, управо због оног Љ у презимену.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Y-днк хаплогрупа Е
« Одговор #91 послато: Јун 22, 2015, 10:44:59 пре подне »
У Бару има Маљевића који су из малисорског племена Шестани. Мислим да Шестани славе славу или су некада славили, али коју не бих знао сад овако напамет да тврдим, али мислим да је у питању св. Никола. Могуће да то и није више слава у смислу како је ми православни славимо, већ обележавање светца којег су њихови претци некада славили пошто сам чуо причу за њих да су изгледа пореклом словени тј. Срби који су се покатоличили, али нису заборавили своје корене. Познавао сам једног типа из Бара који се звао Никола Луколић, а његов најбољи пријатељ и кум звао се мислим Тома Маљевић. Чак сам се једном и избламирао када смо се упознали јер сам га питао какав је однос процентуално у Бару, тј. колико има ,,белокапића''. Он се човек само насмејао, а ја када сам укапирао у земљу сам хтео да пропаднем. Био сам убеђен по имену и презимену да нема сумње да је из неког чисто црногорског племена  и православац. Шестани се иначе налазе изнад Бара ка Скадарском језеру и граниче са Црмницом и Албанијом. Има их насељених и у залеђу Задра, мислим да има неколико села, између осталог и село Арбанаси. Од њих је Јосип Ђерђа, а мислим и Анте Готовина. Знају за своје корене из Шестана и одржавају контакте са својом постојбином из које су одселили пре можда 200 или и више година. Знам да ми је овај Луколић причао о томе да су они што се зна 600 година у Црној Гори, и да су се кроз историју борили на страни и за рачун Црне Горе и Краља Николе. Доста ми је индикативно то да тај човек има презиме које може се рећи спада у ретка и необична за Црну Гору, а има га баш у Бару одакле је и његов отац. Даље, ја сам схватио из наведеног да му је само отац рођен у Бару, а где му је ђед рођен? Да ли је могуће да неко ко је из Црне Горе не зна нешто више о томе одакле су му барем ђед и прађед? Постоје фамилије које су насељене по Србији пре више од 100 или 200 или и више година, па ипак памте да су пореклом из нпр. Пипера или Роваца. Народно предање је нешто што је било доста заступљено у Црној Гори, и преносило предање о пореклу породица и по неколико стотина година, па ми је зато мало чудно да у његовој породици не могу са сигурношћу да кажу из ког племена потичу, а наводи да су се у Бар доселили око 1878. год. што у смислу народног предања и није неки дуг период да би се заборавило име племена из кога су доселили. Ако си сигуран да је православац онда све ово што сам навео у вези са пореклом од Шестана отпада, и постоји могућност да је заиста пореклом од неког племена или братства из источног дела Црне Горе, управо због оног Љ у презимену.

Ја сам само пренео, укратко, оно што ми је човек шисао.
Његов отац је, вероватно као млад човек, отишао у Америку где се овај наш Маљевић и родио. Не знамо све околности, али код таквих пресељења често се губи контакт са фамилијом и предање.
Што се славе тиче, Шестани, као што си рекао, немају породичну славу, имају нешто слично Малисорима - племенског свеца заштитника, и ја мислим да је у питању баш Свети Никола. Проверићу.
Мени је индикативно оно што ми је написао да су у Бар дошли однекуд из Зете. Пошто је Зета растегљив и шаролик појам, питам се - шта би могла да буде Зета из перспективе јужног ЦГ Приморја?
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Y-днк хаплогрупа Е
« Одговор #92 послато: Јун 22, 2015, 10:49:18 пре подне »
Ако си сигуран да је православац онда све ово што сам навео у вези са пореклом од Шестана отпада, и постоји могућност да је заиста пореклом од неког племена или братства из источног дела Црне Горе, управо због оног Љ у презимену.

Православац, слави славу, а језик којим се дописујемо назива српским.
Наводи чак и да зна да има неке рођаке који су се иселили у Србију, ако сам добро схватио (пошто на влада најбоље српским) негде у околину Рудника.
Мислим да, ипак, све упућује на Брда, а не на Шестане.
"Наша мука ваља за причешћа"

Аксић

  • Гост
Одг: Y-днк хаплогрупа Е
« Одговор #93 послато: Јун 25, 2015, 11:10:19 пре подне »
Крстић је контактирао Чеха Washecheck и он је њему дао хаплотип.

Чех     :13 24 13 10 16-19 11 12 12 13 11 30 15 9-9 11 11 26 14 19 32 14-16-16-17 9 11 19-21 17 12 18 19 30-34 11 10
 
Крстић:13 24 13 10 16-17 11 12 12 13 11 30 15 9-9 11 11 26 14 20 32 14-16-17-17 9 11 19-22 17 12 18 19 30-34 11 10

Хаплотип Немца Leibold-a:
           :13 24 13 10 16-17 11 12 12 13 11 30 16 9-9 11 11 25 14 20 32 14-16-17-17 9 11 19-21 17 12 18 19 34-34 11 10


Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Y-днк хаплогрупа Е
« Одговор #94 послато: Децембар 11, 2015, 05:37:27 пре подне »
https://www.youtube.com/v/tp-jH3zrXQM

Добили смо још једног члана!
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Y-днк хаплогрупа Е
« Одговор #95 послато: Децембар 11, 2015, 06:34:14 пре подне »
https://www.youtube.com/v/tp-jH3zrXQM

Добили смо још једног члана!

Ништа изненађујуће, међу Јеврејима је Е1б хаплогрупа прилично честа. Право презиме Жириновског је Ејделштајн. Потиче од Јевреја из украјинског града Костопила.

Могуће је да на некој од база оставио своје стр-ове. Питање је да ли је M123 или V13.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Y-днк хаплогрупа Е
« Одговор #96 послато: Децембар 11, 2015, 06:44:10 пре подне »
Стенограм са сједнице националног савјета Русије, гдје је први пут Путин на коментар Жириновског рекао нешто и ос војим коријенима:

В.ЖИРИНОВСКИЙ:
...
Я изучил, Владимир Владимирович, что Институт генетики у нас есть, лаборатория в Америке, анализ крови стоит дорого, зато вы узнаете, где были ваши предки 25 тысяч лет назад. Это общие предки, это Восточная Африка, потом мы ушли в Северную, потом пришли в Европу и сюда пришли. Мы же одна семья, европейцы, а нас представляют в Европе за азиатов.

У меня общие корни (это не мои анализы, это американские специалисты сделали), общие корни – Альберт Эйнштейн и Наполеон. Вот общие корни. Вы изучите, кто у вас, из какой вы семьи, рода. Это, конечно, большой род: не значит, что это два человека – я и Наполеон, я и Альберт Эйнштейн. Но это большая семья, это тысячи людей, но корни общие есть. И вы узнайте, какие у вас общие корни. И всё это имеет отношение к селу. Люди знали, откуда мы все. И они бы гордились своими, так сказать, потомками, вышедшими из этих деревень, и было бы им более радостно жить на селе.

Всё. Я закончил.

В.ПУТИН: Спасибо, что не как Наполеон закончили, Владимир Вольфович.

Спасибо.

В.ЖИРИНОВСКИЙ: Пусть Геннадий Андреевич [Зюганов] проверит.

В.ПУТИН: Хорошо. Геннадий Андреевич, у Вас какие корни?

Г.ЗЮГАНОВ: У меня, вообще говоря, крестьянские корни. Зюганка – это древний сорт зимостойкой пшеницы, который выращивался испокон веков на Руси. Так что я ближе к крестьянам, нежели к Наполеону.
...
В.ПУТИН: Благодарю Вас.

Пожалуйста. Всё? Давайте будем завершать.

Так же, как большинству здесь собравшихся, мне неизвестны мои генетические корни, к сожалению. Обращаться к специалистам из США тоже малоинтересно для меня, потому что неизвестно, чего они мне там напишут, и в лучшем случае основателем династии будет медведь. Но это самый лучший вариант. Но что мне достоверно известно из архивных документов, это то, что все мои предки с первой половины XVII века жили на территории Тверской губернии, сегодняшней Тверской области. И работали на селе, были крестьянами. Думаю, так же, как у подавляющего большинства здесь присутствующих. У подавляющего большинства. И поэтому нам небезразлично, что происходит на селе, как там люди живут.

http://state.kremlin.ru/state_council/20839

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Y-днк хаплогрупа Е
« Одговор #97 послато: Децембар 11, 2015, 08:09:32 пре подне »

Могуће је да на некој од база оставио своје стр-ове. Питање је да ли је M123 или V13.

Изгледа да Жириновском нису ни радили стр тест већ само СНП, али до основне гране М35.

На сајту његове партије може да се нађе публикација под називом Родослов Жириновског

Занимљиво за погледати. То је нешто као проширена днк анализа.

Изгледа да је Жириновски по линији женских предака циганског поријекла. Бар је тако написано за МТДНА хаплогрупу U3, којој припада.

Што се хаплогрупе Е тиче, побројан је велики број познатих припадника, све са сликама, а међу њима и Радован Караџић и Слободан Милошевић.

https://ldpr.ru/static/uploads/7120264ae2_Rodoslovnaj.pdf

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Y-днк хаплогрупа Е
« Одговор #98 послато: Децембар 11, 2015, 03:40:08 поподне »
Ех, кад би и наша Либерално Демократска Партија била оваква.  ;D  ;D
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Y-днк хаплогрупа Е
« Одговор #99 послато: Децембар 11, 2015, 06:54:07 поподне »
Ех, кад би и наша Либерално Демократска Партија била оваква.  ;D  ;D

Па, није да уопште немају сличности.
Мислим, она линија женских предака  ;D
"Наша мука ваља за причешћа"