Аутор Тема: Беспућа повијесне збиљности  (Прочитано 67775 пута)

Ван мреже hrvoje22

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 31
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #40 послато: Октобар 12, 2015, 08:37:09 поподне »
Размисли само да ли уопште може тако да се генерализује. Говорили смо више пута да не треба повезивати нације и хаплогрупе.

Срба је (за Хрвате не знам) по доласку на Балкан било најмање 20 000. Неозбиљно је веровати да је међу тим људима постојала само једна хаплогрупа (нпр. I2a).

Сасвим сигурно их је било бар 10-ак (са све подгрупама). Да ли су потомци тих људи уопште присутни данас међ нама, или можда већина води порекло баш од те "групице", то нећемо сазнати тако лако.

Покушај мало шире да гледаш на ствари. Та питања која тебе "муче" занимају и све нас овде, стога се трудимо да заједничким снагама дођемо до истине.

hvala što me nisi proglasio ustašom, nacionalistom i neprijateljom jer imam svoje neko mišljenje temeljeno na genetici i povijesnim zapisima...možda dođe do obrata pa se utvrdi da smo ustvari nijemci...i to ćemo poštivati...nema druge...

mi pretpostavljamo da I2a1b2a1a dolazi iz južne poljske a šta ako i R1a tip kojeg hrvati imaju dolazi iz južne poljske....to je već veliki postotak za hrvate..

što se tiče nekog broja ljudi koja bi došla samo jedan grad bijelih hrvata stiljsko pored lavova imao je oko 30 tisuća stanovnika u svoje vrijeme...a u tom području je pronađeno oko 50 gradina i naselja bijelih hrvata...tako da broj od 20 tisuća je malo vjerojatan....zato je moguće da su iz te velike hrvatske išle seobe na sve strane upravo kako genetika pokazuje...

i ja bi volio doći do istine i prihvaćam ju kakva god bude..ja se nemam čega bojati jer ništa ne mogu sakriti niti promijeniti...
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 08:24:16 пре подне админ »

Ван мреже Bane

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 977
  • E-Z16988+BY99620+
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #41 послато: Октобар 12, 2015, 08:53:53 поподне »
Uz I-CTS10228, I-Y3548 kao i sve njihove podgrane moze da se stavi samo atribut "Slovenski". I nema smisla da budu prisvajani od bilo koje savremene nacije.

Sem toga na vasoj wikipedia stranici lepo stoji: "vrlo vjerojatna teorija s kojom se slaže večina povijesničara a po kojoj su plemena Hrvata koji su obitavali na brdovitom ozemlju Karpata u Bijeloj Hrvatskoj između Krakova u Poljskoj i Lavova u Ukrajini bili nazvani Hrbati ili Hrvati od strane slavenskih plemena u močvarnim nizinama po riječi "hrbat" koja u staroslavenskom znači vrhovi brijega."

A to sto su i vas Panonski Sloveni zvali Hrvatima ne znaci da postoji nekakva direktna veza izmedju vas i podrucja tzv Bele Hrvatske. Geni su sirili difuzijom, nije bilo preskakanja. Tj Madjari su mnogo srodniji Hrvatima od Poljaka u vama dragoj Beloj Hrvatskoj.
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 08:24:31 пре подне админ »

Ван мреже hrvoje22

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 31
Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #42 послато: Октобар 13, 2015, 07:15:25 пре подне »
Uz I-CTS10228, I-Y3548 kao i sve njihove podgrane moze da se stavi samo atribut "Slovenski". I nema smisla da budu prisvajani od bilo koje savremene nacije.

Sem toga na vasoj wikipedia stranici lepo stoji: "vrlo vjerojatna teorija s kojom se slaže večina povijesničara a po kojoj su plemena Hrvata koji su obitavali na brdovitom ozemlju Karpata u Bijeloj Hrvatskoj između Krakova u Poljskoj i Lavova u Ukrajini bili nazvani Hrbati ili Hrvati od strane slavenskih plemena u močvarnim nizinama po riječi "hrbat" koja u staroslavenskom znači vrhovi brijega."

A to sto su i vas Panonski Sloveni zvali Hrvatima ne znaci da postoji nekakva direktna veza izmedju vas i podrucja tzv Bele Hrvatske. Geni su sirili difuzijom, nije bilo preskakanja. Tj Madjari su mnogo srodniji Hrvatima od Poljaka u vama dragoj Beloj Hrvatskoj.

kakve to ima veze dali smo bili krbati ili kurvati..znači pleme hrvati dolazi sa tog područja gdje se spominju hrvati... ljudi sa haplotipom I2a1b2a1a su izvorno hrvatskog porijekla..možda griješim pa ti dokaži suprotno...zato smo ovdje da iznesemo svoje mišljenje i stavove...koliko sam čitao forum navedeni haplotip je srpskog porijekla i ja sa tim nemam nikakvog problema samo onda molim da netko to dokaže...ne može netko u krajini imati taj haplotip i biti srbin a ima isti haplotip sa hrvatom koji je tu po zapisu parsto godina ranije od doseljenja srba u hrvatsku...ili su oba dva srbi ili su hrvati...ako su srbi onda svaki sa tim konkretnim haplotipom dolazi sa kosova kao i ovaj srbin iz krajine...ja o tome govorim....ako čovjek iz hrvatske plati genetsko testiranje i dođe na ovaj forum i nema veze sa ustašama nego čovjek hoće čuti svoje porijeklo, tu će doznati da ima isti haplotip kao i neki srbin iz like te je samim time ako je to isključivo srpski haplotip i on dolazi sa kosova...iako ne postoje ranije mutacije na kosovu ili južnoj srbiji....šta čovjek ne bi smio znati da nema veze sa srbima i da je taj srbin u krajini moguće hrvatskog porijekla....ili ćemo to zanemariti da se netko ne bi uvrijedio...

ovo govorim da je ovo forum za sve koji plate testiranje i daju svoj rezultat na uvid javnosti i hoće čuti koje je porijeklo i srodnost njegovog haplotipa sa ostalim stanovnicima balkana..on će to i sam vidjeti jer se tu nema šta skrivati ali netko bi mu trebao ovo reći šta ja govorim...
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 08:30:52 пре подне админ »

Ван мреже hrvoje22

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 31
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #43 послато: Октобар 13, 2015, 07:19:51 пре подне »
Приложићу слику из књиге Роџера Портала која носи назив "Словени". Слика приказује неке крајње границе ширења средњовековних држава Срба, Бугара и Хрвата. Наравно то није приказ никаквог ширења генетике наведених народа пошто су три државе обухватиле велики број других словенских племена која су попримала идентитет државотворног народа.
На карти средњовековна Хрватска досеже до половине Босне и негде до Сплита. Не заузима Херцеговину и Источну Далмацију, а нарочито подручја са највећим процентом И2а динарик - јужна варијанта.

https://drive.google.com/file/d/0BzQ7ajrn9vY6VFE5VWNWemNTMGc/view?usp=sharing

Питање за Хрвоја: Како то да Хрвати нису формирали државу тамо где су по хрватској теорији били најбројнији? 

Могу се наћи на разне књиге аутора ван српско-хрватског говорног подручја на тему досељавања Словена, неке је могуће бесплатно скинути на интернету. Разни страни аутори имају различите ставове о пореклу становништва у Далмацији и Херцеговини и све се врти око три могућности:

1.  Да је у питању славизирано становништво латинско-грчког порекла, које је временом попримило словенски идентитет.
2. Насељавање српских средњовековних племена на наведене просторе
3. Словенска племена која су дошла на Балкан пре Срба и Хрвата, али су ширењем утицаја српске и хрватске државе попримила идентитет Срба или Хрвата.

Хрватски гени у Херцеговини постоје само у теоријама и историји модерне Хрватске.

И2а Динарик Југ постоји у значајним процентима и ван Хрватске, Босне и Херцеговине, Црне Горе и Србије (проценти су дати у укупном становништву):
Румунија: 9% југ, 13% север
Македонија: 8% југ, 13% север
Северна Грчка: 3.1% југ, 7.9% север
Извор: http://vln.by/node/247
У Бугарској, И2а је око 20%, од тога на јужну варијанту отпада барем половина.

Које је то хрватско племе донело И2а у Румунији и Бугарској?


prema porfirogenetu tu je i župa imotski znači do neretve....Emota

 Od toga vremena su oni neovisni i samoupravni, i, oni su zahtijevali sveto krštenje od biskupa Rima, i bili su poslani biskupi koji su njih krstili, u vrijeme njihovog kneza Porinou. Njihova je zemlja bila podijeljena u 11 županija a to su: Hlebiana, Tzenzena, Emota, Pleba, Pesenta, Parathalassia, Brebere, Nona, Tnena, Sidraga, Nina, a njihov ban (boanos) ima (u vlasti) Kribasan, Litzan, Goutzeska.

a i ovo tvrdnja govori sama po sebi...

Od Hrvata, koji su došli u Dalmaciju, jedan se dio odvojio, i zaposjeo Ilirik (Illurikon) i Panoniju (Pannonian),

Ilirikum, Ilirik, je bila rimska provincija nastala nakon rimskog osvajanja bivšeg nezavisnog kraljevstva Ilira i pacifikacije ilirskih plemena na širem području Ilirije. Teritorija Ilirikuma protezala se od rijeke Drim u današnjoj Albaniji do Istre u Hrvatskoj i od obale Jadranskog mora do Panonske nizije. Salona u blizini današnjeg Splita u Hrvatskoj bila je središte rimske provincije Ilirikum..

 Opisujući Crvenu Hrvatsku, Dukljanin kaže, da su se u njoj nalazili ovi gradovi: Kotor, Budva, Bar, Ulcinj, Skadar, Trebinje, Pilot i dr., a također i ove oblasti: Hum, Trebinje, Podgorje i Zeta.

e Crvenu (južnu) Hrvatsku od Cetine do Valone i gorja Himare u Albaniji.

u tom području postoje slični haplotipovi I2a sa hrvatskim...


ako je vjerovati dukljaninu postojala je bijela i crvena hrvatska što je veći dio našeg prostora...tako da nije da nisu hrvati imali nikakvu državu...možda ju nitko nije priznao ili doživljavao ali oni su imali svoju državu...

ne mogu hrvatski geni u hercegovini postojati samo u teorijama kada su isti sa cijelom dalmacijom i otocima..mislim stanovnicima...pa tu je izvor hrvatske....i ti direktno dolaze iz južne poljske na balkan...iz bijele hrvatske..

rekao sam da treba vidjeti te tipove Dinaric N i S pa ćemo onda biti pametniji...jer u Dinaric S postoje haplotipovi koji izvorno nisu bijelo  hrvatski jer su stariji od spominjanja bijele hrvatske...zato ćemo morati pričekati..za sada možemo o našim Dinaric S donositi neke zaključke koji se mogu promjeniti....
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 08:24:44 пре подне админ »

Ван мреже hrvoje22

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 31
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #44 послато: Октобар 13, 2015, 08:05:04 пре подне »
Земље које су населили Срби у 7. веку (Херцеговина, Јужна Далмација, Западна Србија и Северна Црна Гора) и дан данас су жариште хаплогрупе И2а-Дин С, а велики проценат те хаплогрупе међу данашњим Хрватима је највећим делом резултат вишевековне политике Ватикана и Аустроугарске којом су Срби католици постајали Хрвати. Оригинални Хрвати који су се доселили на просторе северозападно од Срба су говорили чакавским језиком, а данас је међу преосталим говорницима чакавског доминантна хаплогрупа Р1а (нисам сигуран која подгрупа, вероватно М-458). Мислим да то довољно говори сваком неострашћеном уму.

evo imaš povijesne zapise i genetiku pa te molim dokaži svoje tvrdnje istima...a ne rekla kazala...

šta se tiče čakavaca pa dalmatinski čakavski otoci imaju I2a1b2a1a haplotipa do 60%...i cijela zapadna dalmacija ima visok postotak navedenog haplotipa....iz tog haplotipa I2a1b2a1a postoje mutacije po češkoj za sada..to su dijelovi hrvata koji su pobjegli pred turcima....koji bi hrvati haplotip ponijeli s sobom pred turcima pa logično I2a1b2a1a kojeg su i doveli u krvi iz bijele hrvatske..

u hrvatskoj krajini postoji veliki postotak ili postoje ljudi sa Dinaric N...ako oni dolaze sa kosova ili južne srbije u hrvatsku šta nisu donijeli Dinaric S tipove...

R1a tipovi koje imaju hrvati a koji su u javnim bazama podataka isto se nalaze u južnoj poljskoj...

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=zCFuZT9R8rxg.krb35UvaRd3c&hl=en


« Последња измена: Октобар 13, 2015, 08:24:54 пре подне админ »

Синиша Јерковић

  • Гост
Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #45 послато: Октобар 13, 2015, 08:26:29 пре подне »
ljudi sa haplotipom I2a1b2a1a su izvorno hrvatskog porijekla..možda griješim pa ti dokaži suprotno...

Много си паметан ти Хрвоје. Извалим глупост, па ви доказујте, или бацим кост па ви глођите. Не иде то тако.

Ја могу да дискутујем са човјеком који има бар нека основна знања о теми о којој расправља. Причаш о разним СНП-овима, а ниси био у стању да видиш да Y3548 за који си се закачио као "изворно хрватски" није уопште СНП који уско одређује чак ни И2а Динарик Југ групу. Наиме Y3548 посједују и појединци који уопште нису Динарик Југ, па међу њима и многи Руси (има и Кабардино-Балкараца), Бјелоруси, Бугари и наравно Срби. Рецимо тестирани Ћирић из Приједора и Максимовић из Мале Моштанице су Динарик Сјевер, а позитивни су на Y3548.

Значи, немаш ни основну представу о тренутним подјелама унутар И2а Динарик хаплогрупе, а хтио би да бистриш о Хрватима, Србима, Порфирогениту.

Док год се не уозбиљиш у мени нећеш имати саговорника.
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 08:31:07 пре подне админ »

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #46 послато: Октобар 13, 2015, 08:58:18 пре подне »
Није њима лако... Покољења су од детињства васпитавана у том наказном духу хрваштва, по којем су они нека надраса, а ми тамо нека бизантска циганија коју треба потаманити. Сада, кад гентика показује да смо мање-више истог порекла, не знају како да се изборе с тим.
Мислим да ту може да помогне терапија код психијатра и/или духовника, која би очистила наслаге предубеђења, а затим да уче све испочетка. На жалост, мислим да је безначајно мали број Хрвата који ће прихватити да преиспитају своје корене и своју повијест од почетка.
Напротив, они се труде на све начине да се самодокажу измишљајући нове небулозне теорије. Од онога да је И2а староседелац у динарском подручју (и то управо оном који се данас налази у РХ), преко Бијеле и Црвене Хрватске, па до тезе да су И2а изворни Хрвати, те да, с тога, једно 40% Срба потиче од Хрвата. И та фантомска Бијела Хрватска, где год се утврди неко жариште И2а, одмах је ту Бијела Хрватска, час у Пољској, час у Шлезији, у Чешкој, на Карпатима, Малорусији... И стално тамбурају у исте жице, дојадили и Богу и народу.
Ево и овај Хрвоје. Невешто покушава да нас слуди тако што селективно цитира она два извора, јер осим њих других и нема. Па тако Порфирогенит је добар кад пише о покушају насељавања Срба у оклину Солуна, а кад му поменеш које земље су, према истом том Порфирогениту, Срби касније населили у Далмацији, онда прелази на попа Дукљанина, па удри по Црвеној Хрватској. И тако укруг...
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже I-P109

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 86
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #47 послато: Октобар 13, 2015, 09:02:35 пре подне »
О стварима које Хрвоје наводи је већ било речи на форуму. На ту тему постоји књига доктора историјских наука из Русије у издању Санкт-Петербуршког универзитета из 2006. године по имену "Велика Хрватска". Аутор је и шеф катедре на истом универзитету. Дакле, нема "ватиканске завере". :D
https://history.spbu.ru/muz-sotrudniki/details/6/172.html

Майоров A.B. 2006: Великая Хорватия; Этногенез и ранняя история славян. Издательство Санкт-Петербургского университета, 209 стр. Цена: 1500 руб., ISBN: 5-288-03948-8
Аннотация: В монографии проводится комплексный анализ известий византийского императора Константина VII Багрянородного и других письменных источников о происхождении и расселении хорватских племен, этнической истории славянского населения Прикарпатского региона. С учетом новейших археологических и лингвистических данных решаются вопросы происхождения этнонима "хорваты", исторических условий славянизации его первоначальных носителей, хорватской прародины. Устанавливается географическое положение Великой Хорватии, территориальная локализация белых хорватов, пути хорватской миграции в раннем средневековье. Рассчитана на преподавателей специалистов-историков, и студентов ВУЗов, а также всех ранней интересующихся историей славянства.

До сада, готово нико није пружио конкретне одговоре Хрвоју, већ мешавину подсмеха, увреда и разних оправдања за избегавање дискусије.
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 09:23:29 пре подне админ »

Ван мреже hrvoje22

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 31
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #48 послато: Октобар 13, 2015, 09:07:08 пре подне »
Много си паметан ти Хрвоје. Извалим глупост, па ви доказујте, или бацим кост па ви глођите. Не иде то тако.

Ја могу да дискутујем са човјеком који има бар нека основна знања о теми о којој расправља. Причаш о разним СНП-овима, а ниси био у стању да видиш да Y3548 за који си се закачио као "изворно хрватски" није уопште СНП који уско одређује чак ни И2а Динарик Југ групу. Наиме Y3548 посједују и појединци који уопште нису Динарик Југ, па међу њима и многи Руси (има и Кабардино-Балкараца), Бјелоруси, Бугари и наравно Срби. Рецимо тестирани Ћирић из Приједора и Максимовић из Мале Моштанице су Динарик Сјевер, а позитивни су на Y3548.

Значи, немаш ни основну представу о тренутним подјелама унутар И2а Динарик хаплогрупе, а хтио би да бистриш о Хрватима, Србима, Порфирогениту.

Док год се не уозбиљиш у мени нећеш имати саговорника.


ne znam koji trebam dokaz reći ti mi predloži...

I2a1b2a1a dolazi iz jugoistočne poljske na balkan...

u tom području je postojala bijela hrvatska i hrvati...

https://en.wikipedia.org/wiki/White_Croatia

danas ju ovdje imaju i hrvati...

koji još dokaz moram reći da je I2a1b2a1a hrvatski haplotip...

ja ne govorim da je cijeli Dinaric S i N hrvatski već samo one mutacije iza bijelo hrvatske I-Y3548 mutacije...to što istu mutaciju imaju i rusi, bugari ili turci ne pobija činjenicu da je ista bijelo hrvatskog porijekla jer se javlja u području gdje su živjeli bijeli hrvati...znači netko u rusiju dolazi iz jugoistočne poljske i to je to..manje ili veće pleme koje je nastavilo živjeti u rusiji ili bugarskoj ako su otišli do bugarske ali to ne mijenja izvor i porijeklo I-Y3548 mutacije..

ja ne bistrim glave već govorim da postoje neki zapisi koji potvrđuju doseljenje hrvata na balkan ali ne i srba jer ne postoji smjer kretanja neke populacije kako porfirogenet navodi za srbe do grčke pa dalmacije....dali sam ja zato kriv....ili ćemo mimo porfirogeneta reći kako srbi dolaze iz jugoistočne poljske na balkan iako se tamo nikada ne spominju a hrvati ne postoje ili su došli sa sibira...to se može ovdje reći među nama ali povjesničari će u budućnosti sigurno pratiti genetiku i vidjeti će da se za srbe genetski ne poklapaju sa povijesnim zapisima....koji će oni zaključak donijet to je druga stvar ali očito ovdje dolaze samo hrvati..

Ван мреже hrvoje22

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 31
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #49 послато: Октобар 13, 2015, 09:16:29 пре подне »
Није њима лако... Покољења су од детињства васпитавана у том наказном духу хрваштва, по којем су они нека надраса, а ми тамо нека бизантска циганија коју треба потаманити. Сада, кад гентика показује да смо мање-више истог порекла, не знају како да се изборе с тим.
Мислим да ту може да помогне терапија код психијатра и/или духовника, која би очистила наслаге предубеђења, а затим да уче све испочетка. На жалост, мислим да је безначајно мали број Хрвата који ће прихватити да преиспитају своје корене и своју повијест од почетка.
Напротив, они се труде на све начине да се самодокажу измишљајући нове небулозне теорије. Од онога да је И2а староседелац у динарском подручју (и то управо оном који се данас налази у РХ), преко Бијеле и Црвене Хрватске, па до тезе да су И2а изворни Хрвати, те да, с тога, једно 40% Срба потиче од Хрвата. И та фантомска Бијела Хрватска, где год се утврди неко жариште И2а, одмах је ту Бијела Хрватска, час у Пољској, час у Шлезији, у Чешкој, на Карпатима, Малорусији... И стално тамбурају у исте жице, дојадили и Богу и народу.
Ево и овај Хрвоје. Невешто покушава да нас слуди тако што селективно цитира она два извора, јер осим њих других и нема. Па тако Порфирогенит је добар кад пише о покушају насељавања Срба у оклину Солуна, а кад му поменеш које земље су, према истом том Порфирогениту, Срби касније населили у Далмацији, онда прелази на попа Дукљанина, па удри по Црвеној Хрватској. И тако укруг...

pa upravo je u tome problem porfirogenet kada govori o srbima u zahumlju itd.. ne govori o današnjim stanovnicima jer genetski tamo nitko ne dolazi iz susjedstva bijele hrvatske ili južne poljske do grčke pa iz jednog sela naseljuju 1000 puta veću teritoriju...očito genetika to ne podržava....dali sam ja zato kriv...

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #50 послато: Октобар 13, 2015, 09:23:20 пре подне »
О стварима које Хрвоје наводи је већ било речи на форуму.

Е, у томе и јесте ствaр. Већ је било много речи и на овом форуму и на Српском ДНК пројекту и на многим другим форумима. И мислим да нам је свима дојадило да сваком новом Хрвоју који однекуд овде упадне објашњавамо све од почетка до краја.

Што каже Синиша, он извали глупост, а ми морамо да доказујемо супротно?
Што се мене тиче, no way Pedro.
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 09:24:44 пре подне админ »
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже hrvoje22

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 31
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #51 послато: Октобар 13, 2015, 09:24:27 пре подне »
О стварима које Хрвоје наводи је већ било речи на форуму. На ту тему постоји књига доктора историјских наука из Русије у издању Санкт-Петербуршког универзитета из 2006. године по имену "Велика Хрватска". Аутор је и шеф катедре на истом универзитету. Дакле, нема "ватиканске завере". :D
https://history.spbu.ru/muz-sotrudniki/details/6/172.html

Майоров A.B. 2006: Великая Хорватия; Этногенез и ранняя история славян. Издательство Санкт-Петербургского университета, 209 стр. Цена: 1500 руб., ISBN: 5-288-03948-8
Аннотация: В монографии проводится комплексный анализ известий византийского императора Константина VII Багрянородного и других письменных источников о происхождении и расселении хорватских племен, этнической истории славянского населения Прикарпатского региона. С учетом новейших археологических и лингвистических данных решаются вопросы происхождения этнонима "хорваты", исторических условий славянизации его первоначальных носителей, хорватской прародины. Устанавливается географическое положение Великой Хорватии, территориальная локализация белых хорватов, пути хорватской миграции в раннем средневековье. Рассчитана на преподавателей специалистов-историков, и студентов ВУЗов, а также всех ранней интересующихся историей славянства.

До сада, готово нико није пружио конкретне одговоре Хрвоју, већ мешавину подсмеха, увреда и разних оправдања за избегавање дискусије.

hvala, nisam ustaša, ultranacinalist, neprijatelj itd...govorim logično...ali govorim i u ime ljudi koji naprave i plate genetsko istraživanje i dođu ovdje pogledati što se zna o porijeklu njegovog haplotipa...ako je ovo otvoreni forum..ako je zatvoreni forum onda će me vjerojatno banirati ali ja mogu samo reći što se do danas genetski zna i koji zapisi kroz povijest mogu potvrditi tu genetiku ili u konačnici nešto opovrgnuti....

imam i ja želju da istražim svoj haplotip i ako se utvrdi da sam naprimjer E1b V13 i da imam zadnje mutacije negdje po albaniji očito je da moj muški predak dolazi u hrvatsku putem vlaha...pa neću se ja zato ubiti...ali sigurno neću reći da je to starosjedilački haplotip i da nema veze sa vlasima i albancima kada je to jasno vidljivo u bazama podataka..pogotovo za par godina...moguće da će se znati i lokalne kretnje nekog haplotipa..od sela do sela ili područja...kako onda nešto sakriti meni nije jasno...
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 09:26:10 пре подне админ »

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #52 послато: Октобар 13, 2015, 09:24:42 пре подне »
pa upravo je u tome problem porfirogenet kada govori o srbima u zahumlju itd.. ne govori o današnjim stanovnicima jer genetski tamo nitko ne dolazi iz susjedstva bijele hrvatske ili južne poljske do grčke pa iz jednog sela naseljuju 1000 puta veću teritoriju...očito genetika to ne podržava....dali sam ja zato kriv...

Стварно немам коментар. Сумњам да и сам разумеш шта си овде написао.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже I-P109

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 86
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #53 послато: Октобар 13, 2015, 09:25:30 пре подне »
Е, у томе и јесте ствaр. Већ је било много речи и на овом форуму и на Српском ДНК пројекту и на многим другим форумима. И мислим да нам је свима дојадило да сваком новом Хрвоју који однекуд овде упадне објашњавамо све од почетка до краја.

Што каже Синиша, он извали глупост, а ми морамо да доказујемо супротно?
Што се мене тиче, no way Pedro.

Човек је изнео аргументацију на коју му нико није дао ни полусмислен одговор.
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 09:28:00 пре подне админ »

Ван мреже I-P109

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 86
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #54 послато: Октобар 13, 2015, 09:27:28 пре подне »
Стварно немам коментар. Сумњам да и сам разумеш шта си овде написао.

Написао је да:
1. не постоје Y-ДНА линије које су оставиле траг о досељењу у Грчку, а затим преласку у Далмацију (све у 7. веку).
2. нереалности тврдње да врло мала група људи која је населила предграђе једног града у Грчкој одмах затим насели и популационо испуни огромне просторе у Далмацији.
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 09:28:34 пре подне админ »

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #55 послато: Октобар 13, 2015, 09:28:16 пре подне »
Човек је изнео аргументацију на коју му нико није дао ни полусмислен одговор.

Да поновим:

Што каже Синиша, он извали глупост, а ми морамо да доказујемо супротно?

Проблем је што ти оно што он пише називаш "аргументацијом".
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 09:29:57 пре подне админ »
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #56 послато: Октобар 13, 2015, 09:29:24 пре подне »
Написао је да:
1. не постоје Y-ДНА линије које су оставиле траг о досељењу у Грчку, а затим преласку у Далмацију (све у 7. веку).
2. нереалности тврдње да врло мала група људи која је населила предграђе једног града у Грчкој одмах затим насели и популационо испуни огромне просторе у Далмацији.

Видиш и сам какав је он саговорник кад треба тумач за његове постове.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже I-P109

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 86
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #57 послато: Октобар 13, 2015, 09:29:55 пре подне »
Видиш и сам какав је он саговорник кад треба тумач за његове постове.

Па ништа. Одговори онда мени.
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 09:30:34 пре подне админ »

Ван мреже I-P109

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 86
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #58 послато: Октобар 13, 2015, 09:32:47 пре подне »
Because I am seeing that admin is automatically converting my posts from latin script to cyrillic, I will be using English only going forward, so no misappropriation can happen.

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Беспућа повијесне збиљности
« Одговор #59 послато: Октобар 13, 2015, 09:33:53 пре подне »
Па ништа. Одговори онда мени.

Па, рекох, нисам будала да оспоравам небулозне конструкције (већ сам учествовао у томе на више места, стварно ми је доста тога).

А ти си на форуму (да те цитирам) "због теме о I-P109. О Хрватима и Србима је већ све речено. Може само да се понавља." (с чим сам потпуно сагласан), али овде мало тезгариш, па изиграваш Хрвоју адвоката и тумача. 
« Последња измена: Октобар 13, 2015, 09:36:08 пре подне админ »
"Наша мука ваља за причешћа"