Вјера и култура Срба > Културно наслеђе

Словенски идентитет код Срба

<< < (44/45) > >>

Ojler:

--- Цитат: drajver  Октобар 01, 2021, 06:13:08 поподне ---Васићу, на интернету има много продавача магле. Зато добро провјери на више мјеста било коју информацију која се тиче наше историје, јер је ту највише измишљотина. Ово ти пишем као лијечени бивши продавач, али и купац магле.  :)
...

--- Крај цитата ---

То је оно што почиње све више да ми смета овде на форуму, а што сам данас већ коментарисао на другој теми. Људи прочитају негде једну реченицу о нечему и онда самоуверено износе тврдње које везе са истином немају. Што су мање у теми, више себи дају слободе да о томе пишу. Онда долазе други људи на форум, читају такве небулозе, па они који не знају ништа о конкретној материји "попију" такву лаж и шире је даље, те тако и овај форум постаје извор будалаштина. Они други опет, који познају тему о којој је реч, зграну се изнетим тврдњама и сматрају дружину која се овде скупља некаквим опскурним ликовима који не знају где су шупљи.

Дајмо мало критичког мишљења и провере пре него што се нешто прихвати здраво за готово, поготово из извора који су непроверени. Ако имате дилему у вези нечега, питајте, не износите тврдње.

ДушанВучко:

--- Цитат: Ojler  Октобар 01, 2021, 06:36:59 поподне ---То је оно што почиње све више да ми смета овде на форуму, а што сам данас већ коментарисао на другој теми. Људи прочитају негде једну реченицу о нечему и онда самоуверено износе тврдње које везе са истином немају. Што су мање у теми, више себи дају слободе да о томе пишу. Онда долазе други људи на форум, читају такве небулозе, па они који не знају ништа о конкретној материји "попију" такву лаж и шире је даље, те тако и овај форум постаје извор будалаштина. Они други опет, који познају тему о којој је реч, зграну се изнетим тврдњама и сматрају дружину која се овде скупља некаквим опскурним ликовима који не знају где су шупљи.

Дајмо мало критичког мишљења и провере пре него што се нешто прихвати здраво за готово, поготово из извора који су непроверени. Ако имате дилему у вези нечега, питајте, не износите тврдње.

--- Крај цитата ---
Ја бих овде поновио део моје поруке са друге теме, јер је то ипак утопија што си написао (очекивати од свих једнак критеријум по питању поузданости сазнања или "сазнања")
".. јер на сваку информацију коју донесу, уколико није валидна, уследи одговор неког од уредника или чланова форума, и сам тај одговор даје нове информације и нама осталима (а до тих одговора не би ни дошло , да није било неког поста који је историјски непоуздан или нетачан... Део сазнања за форумаше је дошао као процес излагања нових информација, али добар део сазнања је дошао и као последица деманта, интеракције"
Али уколико неко инсистира на полуинформацијама и непровереним изворима, онда има разлога за ову реакцију ( а Васић није инсистирао на својим тврдњама ,а поред тога је и нов форумаш, на основу броја досадашњих порука, па може бити разумљиво и на основу тога, да је нов у овоме)

Exiled:

--- Цитат: ДушанВучко  Октобар 01, 2021, 06:49:30 поподне ---Ја бих овде поновио део моје поруке са друге теме, јер је то ипак утопија што си написао (очекивати од свих једнак критеријум по питању поузданости сазнања или "сазнања")
".. јер на сваку информацију коју донесу, уколико није валидна, уследи одговор неког од уредника или чланова форума, и сам тај одговор даје нове информације и нама осталима (а до тих одговора не би ни дошло , да није било неког поста који је историјски непоуздан или нетачан... Део сазнања за форумаше је дошао као процес излагања нових информација, али добар део сазнања је дошао и као последица деманта, интеракције"

--- Крај цитата ---
А и громогласна ћутња на поједине објаве говори  више од ријечи😇

Ojler:

--- Цитат: ДушанВучко  Октобар 01, 2021, 06:49:30 поподне ---Ја бих овде поновио део моје поруке са друге теме, јер је то ипак утопија што си написао (очекивати од свих једнак критеријум по питању поузданости сазнања или "сазнања")
".. јер на сваку информацију коју донесу, уколико није валидна, уследи одговор неког од уредника или чланова форума, и сам тај одговор даје нове информације и нама осталима (а до тих одговора не би ни дошло , да није било неког поста који је историјски непоуздан или нетачан... Део сазнања за форумаше је дошао као процес излагања нових информација, али добар део сазнања је дошао и као последица деманта, интеракције"

--- Крај цитата ---

Ниси у праву. На већи део нетачних информација нико не одреагује, јер немају људи времена да живот троше на побијање небулоза. Па колико је овде само Шапоњић постова написао од којих је човеку могло само да позли, да не помињем неке друге који су још "живи". Шта је требало, да се задуже два уредника да иду за њим и исправљају га? Наравно да то нико неће радити. И онда последично, таква писанија преплаве форум јер нико њима неће да се бави, а аутори небулоза у пуном налету снаге...

barbarylion:

--- Цитат: ДушанВучко  Октобар 01, 2021, 06:49:30 поподне ---Ја бих овде поновио део моје поруке са друге теме, јер је то ипак утопија што си написао (очекивати од свих једнак критеријум по питању поузданости сазнања или "сазнања")
".. јер на сваку информацију коју донесу, уколико није валидна, уследи одговор неког од уредника или чланова форума, и сам тај одговор даје нове информације и нама осталима (а до тих одговора не би ни дошло , да није било неког поста који је историјски непоуздан или нетачан... Део сазнања за форумаше је дошао као процес излагања нових информација, али добар део сазнања је дошао и као последица деманта, интеракције"
Али уколико неко инсистира на полуинформацијама и непровереним изворима, онда има разлога за ову реакцију ( а Васић није инсистирао на својим тврдњама)

--- Крај цитата ---
Ja se slažem sa ovim zapažanjem.
Lično gledam da se prvo obratim nekome na pp čije znanje cenim, pre nego što nešto napišem, e sada nije ničija obaveza da mi odgovara na moje nedoumice, deo svoga mišljenja iznesem po nekada na temama u konverzaciji. Kako drugačije saznati stvari :)

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију