Аутор Тема: Dante Labs  (Прочитано 102439 пута)

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #80 послато: Април 22, 2019, 01:50:37 поподне »
Prateći Facebook grupu Dante Labs Customers, evo jedan zanimljiv post od korisnika Ted Kandell:

"Max De Plum, Nancy Grossman, and I had a conference call with Andrea Riposati yesterday about issues related to Dante Labs. Here are some of the things that Andrea agreed that Dante Labs would do, and some explanations:

Dante will realign all BAMs to the latest hg38 build and patch in a batch. The default going forward will be hg38 with the latest patch. (hg38.p12 UCSC reference, or p13 when UCSC makes that available)>
• A web form will be available on the Dante Labs site to request realignments, and Andrea will post the link.
• There will be a later option for realignment to a different build for $10, and a free coupon code for this group.
• Dante Labs will provide tracking numbers for hard drives.
Dante will make the BAM files available via a web link and this link will be active 3-6 months, then the BAM file will be moved to more permanent storage but will still be available upon request.
Dante Labs is in contact with YFull to work out how to make it easy for customers to submit BAM files to YFull.
• Andrea said that delays in delivery were due to the sequencing supplier. BAM files were originally delivered to Dante via hard drives, which also caused delays.
• Dante Labs is aiming to open their own sequencing center in Aquila Italy in July, so they are in solely in control of the delivery of results. (This announcement of a partnership with BGI to open a sequencing center in Italy appeared in news articles - link below.)
Dante will offer a "DNA Day" sale April 25-29, final price to be determined, but below $250 Euros.

This is definitely very encouraging.
Now, it's up to all of us customers (and potential customers) here to hold Dante Labs to their promises, and also give them (and each other) our feedback."


https://www.ilcapoluogo.it/2018/05/05/la-sfida-aquilana-sul-dna-attrae-la-cina/?fbclid=IwAR3RDVK18O9dBkBa-DPKOC8MD5oNXTWwPOLFKJTcmqJPZxh3lEQq7t-G4AE

Ја сам крајње резервисан у вези њихових обећања. Свашта би они у теорији хтели али изгледа да немају снаге да то и спроведу. У међувремену срљају у све већу дубиозу. Ево опет сад дају попусте за Светски ДНК дан. Посао им се само нагомилава а они из попуста у попуст... Додуше, ја још немам разлога да се жалим јер нисам ни очекивао да добијем до сад резултат.
Шта је ту је, остаје нам да се надамо да ће испунити ова обећања. Ако би се то десило било би заиста одлично.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Полић

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 587
  • I2-Y56203
Одг: Dante Labs
« Одговор #81 послато: Мај 08, 2019, 05:11:41 поподне »
Јуче сам послао DanteLabs неку врсту очајничке поруке, типа, да ли има уопште смисла да питам када ће моји резултати бити готови, и јутрос имам шта да видим. Послали су ми нови кит, са образложењем да је узорак таман, и да сам вероватно пре узимања пљувачке, нешто јео  :D :D :D
Све би ово било у реду, да мој први узорак није примљен 12.12.2018 :)
Постоје 2 разлога зашто ми шаљу нови кит, или су први узорак изгубили, или им је након 6 месеци ипак потамнео :)
Ајмо Јово наново :)

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #82 послато: Мај 08, 2019, 05:34:07 поподне »
Јуче сам послао DanteLabs неку врсту очајничке поруке, типа, да ли има уопште смисла да питам када ће моји резултати бити готови, и јутрос имам шта да видим. Послали су ми нови кит, са образложењем да је узорак таман, и да сам вероватно пре узимања пљувачке, нешто јео  :D :D :D
Све би ово било у реду, да мој први узорак није примљен 12.12.2018 :)
Постоје 2 разлога зашто ми шаљу нови кит, или су први узорак изгубили, или им је након 6 месеци ипак потамнео :)
Ајмо Јово наново :)

Мој узорак тек треба да потамни. Још ми се не јављају.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже marigold

  • Члан Друштва
  • Писар
  • *****
  • Поруке: 380
  • mtDNA: H1-f2d1*
Одг: Dante Labs
« Одговор #83 послато: Мај 08, 2019, 08:45:42 поподне »
Мој узорак тек треба да потамни. Још ми се не јављају.

Пратим како стоје ствари са Данте лабораторијом, јер сам у то време била у дилеми да ли да радим мтДНК код њих или у ФТДНА (заједно са аутосомалном), и изгледа да сам добро одлучила. Жао ми је што пролазите тако, изгледа да је јефтиније ипак скупље.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #84 послато: Мај 08, 2019, 09:31:38 поподне »
Пратим како стоје ствари са Данте лабораторијом, јер сам у то време била у дилеми да ли да радим мтДНК код њих или у ФТДНА (заједно са аутосомалном), и изгледа да сам добро одлучила. Жао ми је што пролазите тако, изгледа да је јефтиније ипак скупље.

Како оно беше:
..."јефтино и добро није брзо, брзо и добро није јефтино, јефтино и брзо није добро". 😉

Овде изгледа имамо четврти случај који није наведен: "јефтино, споро и лоше није ни за шта"
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #85 послато: Мај 08, 2019, 11:15:18 поподне »
Како оно беше:
Овде изгледа имамо четврти случај који није наведен: "јефтино, споро и лоше није ни за шта"

Остао сам данас без коментара...

Ван мреже Прерад

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 121
Одг: Dante Labs
« Одговор #86 послато: Мај 17, 2019, 11:27:09 поподне »
Како видим, сада се може скинути и FASTQ фалове, не само VCF.

Како ствари стоје са анализирањем FASTQ фалова?.

Ван мреже Прерад

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 121
Одг: Dante Labs
« Одговор #87 послато: Мај 18, 2019, 12:35:56 поподне »
DNA Kit Studio сада омогућава предикцију мтДНА групе из *.snp.vcf, односно *.snp.vcf.gz фајла. Али изгледа користе старije филогенетско стабло. То иначе није неки проблем јер се може из Output фајла добити тачнији резутлат на страници Джејмс Лика.


Ван мреже Прерад

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 121
Одг: Dante Labs
« Одговор #88 послато: Септембар 01, 2019, 01:31:46 пре подне »
Како видим ДантеЛабс је почео да сређује неке заостатке. Мени су јавили да ће ми ускоро послати БАМ фајл на диску. Мада сад ми можда више и није потребан. Имао сам ФастQ фајлове, које сам успијо да сам конвертује у БАМ хг38.п12 и потом извучем само мтДНА и Y-ДНА податке које сам пребацио на YФулл.


Ван мреже Sergius

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 531
  • I2-PH908>Y109645
Одг: Dante Labs
« Одговор #89 послато: Новембар 10, 2019, 08:27:13 пре подне »
Сад гледам Прерадове постове. И ја сам добио BAM HG38 тако што сам YSEQ-у послао FASTQ фајл (преко OneDrive), и они пребацили YFULL-у.

Ван мреже Sergius

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 531
  • I2-PH908>Y109645
Одг: Dante Labs
« Одговор #90 послато: Новембар 10, 2019, 08:29:20 пре подне »
Мејл од YFULL--а, заједничка сарадња и нови попуст. Ја сан задовољан Dante Labs-ом. Знам да неки (оправдано) нису, али ево ипак:

Dear friends,

We try not to bother our users with newsletters, and we only do this when we want to report about any features or important news.

1) Transfer the BAM file from Dante Labs to YFull will be more convenient and easier

Dante Labs company plans in December 2019 for all its customers (for those who have received their results earlier and for future users) to add the ability to request for free charge the generation of a BAM file (in a special widget on the website), which will include only Y and/or MT Chromosomes. The user will be able to download this BAM file (Y+MT) to your computer or send a direct link in the order form on the YFull website. This option is preferable. We hope that after this the transfer of the BAM file for analysis will be simple and accessible to everyone!

2) Special extra discount for YFull users from Dante Labs dedicated to "China's Singles Day"

You can make a discounted order from 11pm CET (Europe) or 5pm eastern time (USA) on Sunday, November 10, 2019 on until Monday, November 11, 2019.

The price for the WGS (Whole Genome Sequencing) 30X on the Illumina NovaSeq 6000 will be $199.

For YFull users with the "YFULL10" code extra 10% discount, and the price for the WGS (Whole Genome Sequencing) 30X on Illumina NovaSeq 6000 will be only $180!

Discount Code: YFULL10
https://www.dantelabs.com/products/whole-genome-sequencing

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #91 послато: Новембар 10, 2019, 12:06:07 поподне »
Мејл од YFULL--а, заједничка сарадња и нови попуст. Ја сан задовољан Dante Labs-ом. Знам да неки (оправдано) нису, али ево ипак:

Dear friends,

We try not to bother our users with newsletters, and we only do this when we want to report about any features or important news.

1) Transfer the BAM file from Dante Labs to YFull will be more convenient and easier

Dante Labs company plans in December 2019 for all its customers (for those who have received their results earlier and for future users) to add the ability to request for free charge the generation of a BAM file (in a special widget on the website), which will include only Y and/or MT Chromosomes. The user will be able to download this BAM file (Y+MT) to your computer or send a direct link in the order form on the YFull website. This option is preferable. We hope that after this the transfer of the BAM file for analysis will be simple and accessible to everyone!

2) Special extra discount for YFull users from Dante Labs dedicated to "China's Singles Day"

You can make a discounted order from 11pm CET (Europe) or 5pm eastern time (USA) on Sunday, November 10, 2019 on until Monday, November 11, 2019.

The price for the WGS (Whole Genome Sequencing) 30X on the Illumina NovaSeq 6000 will be $199.

For YFull users with the "YFULL10" code extra 10% discount, and the price for the WGS (Whole Genome Sequencing) 30X on Illumina NovaSeq 6000 will be only $180!

Discount Code: YFULL10
https://www.dantelabs.com/products/whole-genome-sequencing

Наслушао сам се ја њихових обећања. Није први пут да се појављују са бомбастичним најавама. Када год је неки велики попуст они изађу са новим обећањима и слатким причама. Ове године су људима гарантовали поврат новца и резултате ако све не заврше за 40 дана, па свеједно људи нису добили ни резултате ни новац.  Са њима нешто радити је као играти лото: неко и добије нешто али већина не добије ништа. Ти си један од ретких и једини са нашег форума који је имао среће да добије оно што је платио. Полић и ја чекамо резултате годину дана, Цонић од јула месеца прошле године. Небројено пута сам им писао и као одговор једино стижу лажи. Те биће за недељу дана, те за две недеље, али ништа. Стигао ми је једино VCF фајл који ми ништа не значи.
Какав год да буде исход у мом случају, ја знам да сам са њима у будуће завршио, а свако ће наравно одлучити за себе. Ипак бих препоручио онима који планирају да код њих нешто купе а имају Фејсбук налог, да се претходно придруже групи Dante Labs Customers и прочитају мало о искуствима других људи.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #92 послато: Новембар 24, 2019, 11:21:12 поподне »
Чисто да испоштујемо и овај попуст.

https://www.dantelabs.com/products/whole-genome-sequencing?variant=30759474593927

Са купон кодом YFULL10 цена је 150€.

Ван мреже gillle

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 965
Одг: Dante Labs
« Одговор #93 послато: Новембар 25, 2019, 10:47:43 пре подне »
Чисто да испоштујемо и овај попуст.

https://www.dantelabs.com/products/whole-genome-sequencing?variant=30759474593927

Са купон кодом YFULL10 цена је 150€.

Ljudi, kakvo je vaše iskustvo, šta savetujete? Ja sam zainteresovan...
Тако је говорила моја прабаба Марта.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #94 послато: Новембар 25, 2019, 10:53:13 пре подне »
Ljudi, kakvo je vaše iskustvo, šta savetujete? Ja sam zainteresovan...

Ја сам написао моје искуство, које још траје. Можеш прочитати у претходној поруци коју сам слао на овој теми. Укратко, ако Бог да да некако ипак добијем оно што сам им платио пре годину дана на истој оваквој распродају, па да се разилазимо. И да се не љубимо...
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Златан

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 553
  • Y: E-V13>А18833>А9739
Одг: Dante Labs
« Одговор #95 послато: Новембар 25, 2019, 12:08:17 поподне »
Не желим да их браним, јер тек треба да се докажу. Направили су хаос већих размера.

Међутим, тесно пратим ситуацију са Данте Лабс задњих пар недеља. Имају нову лабораторију од септембра и све узорке обрађују сада интерно. Значи, муштерије које су у септембру наручиле WGS (онај 2-Week-Promotion) су средином октобра већ добиле резултате.

Проблем је да многи корисници који су наручили тестове давно још нису добили своје резултате. То је време када је Dante Labs узорке слао другим лабораторијама на тестирање, а то више није случај.

CEO компаније је обавио у два Webinara уживо где је одговарао на разна незгодна питања. Делује ми бар као да постоји добра воља да се крене напред и да све нове наруџбине се обрађују са много већом контролом. Сад је питање како ће средити тај хаос од прошле године.

Делује да ствари иду у добром смеру. Такође, имамо тренутно 3 наручена WGS теста у склопу "Chinese Father's Day". Данте шаље ДХЛ-ом и прибор је за два дана у Србији, са плаћеном поштарином натраг. Њихова подршка ми је у року од 3-4 сата давала одговоре на нека питања.
« Последња измена: Новембар 25, 2019, 12:11:08 поподне Златан »

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Dante Labs
« Одговор #96 послато: Новембар 25, 2019, 12:14:00 поподне »
Ljudi, kakvo je vaše iskustvo, šta savetujete? Ja sam zainteresovan...

Цена је примамљива. За нашег човека је ово нека реална цена за ове напредније тестове. Све преко тога, за нашег човека је скупо. Да не причамо о ценама преко 350€.

Људи имају разна искуства. Мазалици је релативно брзо стигло све, Михићу је релативно брзо стигао VCF фајл, али BAM још није, док Полићу још ништа није стигло. Сви су наручили прошле године у ово време.

Међутим треба рећи да се примећује да су се ипак консолидовали. Потписивање уговора о сарадњи са Yfull-ом и нова опрема уливају наду да су се издигли изнад својих недостатака, да не кажем непрофесионалног приступа.

Шта се добија све за 150€, и када се узме све у разматрање што сам навео, ја сам и даље непоправљиви оптимиста по питању Dante Labsa, и препоручујем.

Ван мреже gillle

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 965
Одг: Dante Labs
« Одговор #97 послато: Новембар 25, 2019, 12:19:09 поподне »
Хвала лепо! Ја сам баш заинтересован :)
Тако је говорила моја прабаба Марта.

Ван мреже Sergius

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 531
  • I2-PH908>Y109645
Одг: Dante Labs
« Одговор #98 послато: Новембар 25, 2019, 12:25:32 поподне »
Моја искуства и рокови отприлике:

- крајем новембра 2018. наручио тест,
- средином децембра 2018. стигао прибор,
- послао узорак крајем децембра,
- екстракција узорка крајем јануара 2019.,
- почетком априла 2019. завршен .vcf. На основу њега обрађени здравствени и фармакогенетски извјештаји, и добијене информације о снп-овима од којих сам један кандидовао код YSeq. Наручио BAM фајл,
- почетком августа стигао хард диск са BAM фајлом, и онда се доста бавио са извлачењем ипсилон хромозома, па пребацивању са Hg19 на Hg38, а како бих могао послати фајл на YFULL.

Неке импресије:
Јесам дуже чекао, али цијена је много мања него нпр. FTDNA.
Добију се и информације о генетски насљедним болестима.
Квалитет података је врхунски, покривеност одлична, и мислим боља него BigY700.
Сада гарантују 8 седмица, и прилагодиће се слању на YFULL.
« Последња измена: Новембар 25, 2019, 12:46:19 поподне Amicus »

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3390
  • Васојевић
Одг: Dante Labs
« Одговор #99 послато: Новембар 25, 2019, 05:33:18 поподне »
Моје искуство са њима је исто као Sergius-ово, немам ништа да додам. Добио сам оно што сам и очекивао - свеобухватне резултате за знатно мање новца него на FTDNA, али у нешто дужем року. Само, изгледа да су код неких тестираних превршили сваку меру са одуговлачењем. Очигледно још увек нису довољно уиграни за промет који имају, али верујем да ће бити све бољи временом.