Аутор Тема: Бесплатно ДНК тестирање Срба са Косова и Метохије (новембар-децембар 2017)  (Прочитано 73740 пута)

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Зна ли се оквирно кад ће бити резултати за Јужну Србију, 15 узорака, Пчиња и Јабланица?

То ће заједно с Косовцима, кад се заврше Херцеговци, надајмо се до краја ове године. ;)



Ван мреже Скардус

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 163
  • I2а1а-М26/L-158
Ако је икако могуће наћи неког од Доганџића (сада су са другим презименима) из Доње Гуштерице код Липљана и тестирати барем једног од њих. Ја сам лично покушао са неким од њих али сви су били превише сумњичави...
Ово је важно јер су тестирани Доганџићи из Сврка (Метохија) и Сиринића, тако да недостаје резултат од Доганџића из Доње Гуштерице. Уколико би се показало да су истог порекла било би занимљиво истражити даље порекло због нетипичне хаплогрупе И2 а1а М26 коју један од тестираних Доганџића поседује.
Чуди ме што до сада нису тестирани Доганџићи из Ужица (вероватно другог порекла од Косовских), којих има на стотине, а пореклом су по властитом предању из Херцеговине.

Ван мреже Милица Доганџић

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 37
То ће заједно с Косовцима, кад се заврше Херцеговци, надајмо се до краја ове године. ;)

Зашто се то толико одужило?  :-\

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Prijavljujem Tomić, sl. Đurđevdan, Priština,   predanje Šavnik-Previš, Crna Gora

Ван мреже skituljko039

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 48
-Узет узорак:
Ђурић, Никољдан, Осојане-Исток
Кастратовић, Александар Невски, Гораждевац-Пећ.
--Костић (Св. Кирик и Јулија), Бело Поље-Пећ
--Белић (Ђурђица), Кијево-Клина
--Мирковић (Св. Јован), Стропац-Исток
--Ашанин (Ђурђица), Мојстир-Исток

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Поморавље ће бити завршено овог месеца, узорке прикупља професор Станислав Којић из Врбовца. Ја сам у задњи час сазнао да долазим само на кратко, а све је било испланирано да будем десетак дана, због неких приватних разлога и обавеза нисам могао да дуже останем у Србији. 

Ево неких које сам ја тестирао, могао сам још да нађем кандидате, али када сам се видео са Којићем препустио сам њему да он то одради, да не би тестирали било кога.

Максимовић (Жегранови), Св. Ђорђе, Пасјане, Гњилане
Стевић (Гужвић), Никољдан, Пасјане, Гњилане
Јовић (Дрндарци), Никољдан, Пасјане, Гњилане
Гигић (Петровци), Никољдан, Стража, Гњилане
Васић (Калаузини), Јовањдан, Партеш, Гњилане
Марковић, Аранђеловдан, Станишор, Гњилане
Стојановић (Бабић-Марделић), Аранђеловдан, Босце, Кос. Каменица

Ја сам се данас чуо са Којићем, он је већ тестирао 20 родова из гњиланског краја, ускоро иде да обилази села у каменичком крају. Којић је познат у Поморављу до сада је издао око десетак књига.

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Поморавље ће бити завршено овог месеца, узорке прикупља професор Станислав Којић из Врбовца. Ја сам у задњи час сазнао да долазим само на кратко, а све је било испланирано да будем десетак дана, због неких приватних разлога и обавеза нисам могао да дуже останем у Србији. 

Ево неких које сам ја тестирао, могао сам још да нађем кандидате, али када сам се видео са Којићем препустио сам њему да он то одради, да не би тестирали било кога.

Максимовић (Жегранови), Св. Ђорђе, Пасјане, Гњилане
Стевић (Гужвић), Никољдан, Пасјане, Гњилане
Јовић (Дрндарци), Никољдан, Пасјане, Гњилане
Гигић (Петровци), Никољдан, Стража, Гњилане
Васић (Калаузини), Јовањдан, Партеш, Гњилане
Марковић, Аранђеловдан, Станишор, Гњилане
Стојановић (Бабић-Марделић), Аранђеловдан, Босце, Кос. Каменица

Ја сам се данас чуо са Којићем, он је већ тестирао 20 родова из гњиланског краја, ускоро иде да обилази села у каменичком крају. Којић је познат у Поморављу до сада је издао око десетак књига.

Свака част Аксо. Тај крај је тренутно "дефицитаран" што се тиче резултата, па се надам да ћете професор Којић и ти скупити довољно тестираних да коначно започнемо анализу узорака за овај подухват.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Славен I1 Z63

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 27
Ако је икако могуће наћи неког од Доганџића (сада су са другим презименима) из Доње Гуштерице код Липљана и тестирати барем једног од њих. Ја сам лично покушао са неким од њих али сви су били превише сумњичави...
Ово је важно јер су тестирани Доганџићи из Сврка (Метохија) и Сиринића, тако да недостаје резултат од Доганџића из Доње Гуштерице. Уколико би се показало да су истог порекла било би занимљиво истражити даље порекло због нетипичне хаплогрупе И2 а1а М26 коју један од тестираних Доганџића поседује.
Чуди ме што до сада нису тестирани Доганџићи из Ужица (вероватно другог порекла од Косовских), којих има на стотине, а пореклом су по властитом предању из Херцеговине.

Има Доганџић из околине Параћина, потиче са КиМ, знам човека.

Ван мреже Славен I1 Z63

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 27
Има Доганџић из околине Параћина, потиче са КиМ, знам човека.

Да ли су се тестирали Царевићи Исток Св.Никола?

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Има Доганџић из околине Параћина, потиче са КиМ, знам човека.

Ти Доганџићи које Скардус тражи су из Гиштерице код Липљана. То је њима данас само надимак рода, а носе разноврсна презимена. Заправо нико се не презива Доганџић.

Ван мреже Славен I1 Z63

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 27
Ти Доганџићи које Скардус тражи су из Гиштерице код Липљана. То је њима данас само надимак рода, а носе разноврсна презимена. Заправо нико се не презива Доганџић.

Када ће бити објављени резултати тестираних са КиМ?

Ван мреже Ivan

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 27
  • J2a1 Z387 (L-70)
Da li se još uvek može prijaviti uzorak za Kosovare?ili je besplatno testiranje završeno?
PS.
Izvinjavam se za latinicu,pišem sa telefona...

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Da li se još uvek može prijaviti uzorak za Kosovare?ili je besplatno testiranje završeno?
PS.
Izvinjavam se za latinicu,pišem sa telefona...

Не каже се Косовари, већ Косовци. А за пријаву, треба написати који је род у питању, па ако испуњава услове и до сада му није узет узорак, онда се може пријавити за тестирање и узети му се узорак.



Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Da li se još uvek može prijaviti uzorak za Kosovare?ili je besplatno testiranje završeno?
PS.
Izvinjavam se za latinicu,pišem sa telefona...

Не каже се Косовари, већ Косовци. А за пријаву, треба написати који је род у питању, па ако испуњава услове и до сада му није узет узорак, онда се може пријавити за тестирање и узети му се узорак.

Тренутно имамо мањак пријављених са простора Косовског Поморавља и Новобрдске Криве Реке (угрубо - источни део Космета), па ако има заинтересованих одатле, свакако нека се пријаве, односно нека пошаљу узорке.
Чињеницама против самоувереног незнања.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Тренутно имамо мањак пријављених са простора Косовског Поморавља и Новобрдске Криве Реке (угрубо - источни део Космета), па ако има заинтересованих одатле, свакако нека се пријаве, односно нека пошаљу узорке.
Да прецизирамо - сви кандидати треба да се пријаве на [email protected], па ћемо размотрити пријаву и потом се договорити у вези тестирања - да ли се шаље или кандидат треба да дође лично на тестирање.

Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
Тренутно имамо мањак пријављених са простора Косовског Поморавља и Новобрдске Криве Реке (угрубо - источни део Космета), па ако има заинтересованих одатле, свакако нека се пријаве, односно нека пошаљу узорке.

Како стојимо са Метохијом и околином Призрена? :)
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Тренутно имамо мањак пријављених са простора Косовског Поморавља и Новобрдске Криве Реке (угрубо - источни део Космета), па ако има заинтересованих одатле, свакако нека се пријаве, односно нека пошаљу узорке.

Ко то каже? Којић је прикупио све узорке. Милош је видео списак. Списак тестираних још увек нећемо да објављујемо, зато што треба да се изврши неке промене. Неке општине је тестирао нешто више, а неке мање, није добро расподелио узорак. Што се тиче Косовског Поморавља оно је завршено и ако није то званично, узорци су код Којића и само треба да их пошаље и то ће учинити када се изврши селекција.
« Последња измена: Мај 12, 2018, 05:10:33 поподне Акса »

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
У суштини све области и микро-области су добро покривене, односно завршене, изузев централног Косова, тачније сама околина Приштине. Ту нам фали око 20-ак тестираних...

Ван мреже Делија

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1354
  • I2-PH908-Z16983>A493>A8741* (Никољдан, Панчево)
У суштини све области и микро-области су добро покривене, односно завршене, изузев централног Косова, тачније сама околина Приштине. Ту нам фали око 20-ак тестираних...

Ако сам добро схватио и тебе и Аксу у претходним писањима,од многих-највећег дела су прикупљени и брисеви већ,само још има то подручје око Приштине за које треба да се нађу адекватни кандидати и да се од кандидата који дају пристанак онда узму брисеви и пошаљу на обраду?
То би значило да се ближимо и стизању првих резултата за Косовце..Херцеговци су ускоро готови,Светски ДНК дан 2018 ће трајати вероватно још око месец дана што се објаве резултата тиче..јел објективно надати се да ће резултати Косоваца почети од августа да се објављују?
Рацко Панчево 1764- Опово (1765-1790)- Црепаја (1790-1912)-Панчево

BigY DNK: Максим Животин Панчевац (1735-1784), Живота Поповић 1710-? : I2 PH908>Z16983>A493>A8741*

Мтднк : Јовановић-Бећаров Софија, Војка, Никољдан (1896): U5b1b1-b*

Ван мреже НиколаВук

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 8478
  • I2-PH908>Y250780>A32852, род Никшића
Ко то каже? Којић је прикупио све узорке. Милош је видео списак. Списак тестираних још увек нећемо да објављујемо, зато што треба да се изврши неке промене. Неке општине је тестирао нешто више, а неке мање, није добро расподелио узорак. Што се тиче Косовског Поморавља оно је завршено и ако није то званично, узорци су код Којића и само треба да их пошаље и то ће учинити када се изврши селекција.

Нисам знао да је већ све прикупљено. У том случају - одлично одрађен посао!

Како стојимо са Метохијом и околином Призрена? :)

По мом мишљењу, могла би да иде још нека стара призренска градска породица, мислим да нам недостају узорци од неких чувених породица из тог града.
Чињеницама против самоувереног незнања.