Аутор Тема: Активности портала Порекло на медијима  (Прочитано 90157 пута)

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #100 послато: Јул 18, 2017, 01:56:54 пре подне »
Петровић је био много иритантан. Једноставно се треба устати, пукнути га шаком у главу и напустити студио.
Мени се баш чини да Петровић није био у свом елементу,кад је преко пута себе слушао Јовицу и укапирао да не може да му приђе ...почео је опет оно своје,али некако се надимао,па и иритантан (одбрамбени механизам) ...додуше,нисам слушао њега,прекинуо сам брзо,али је смешан био,више онако јадан
« Последња измена: Јул 18, 2017, 01:59:31 пре подне ДушанВучко »

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #101 послато: Јул 18, 2017, 08:39:09 пре подне »
Мени се баш чини да Петровић није био у свом елементу,кад је преко пута себе слушао Јовицу и укапирао да не може да му приђе ...почео је опет оно своје,али некако се надимао,па и иритантан (одбрамбени механизам) ...додуше,нисам слушао њега,прекинуо сам брзо,али је смешан био,више онако јадан

Дa, и мeни ce чини дa je биo нeoбичнo пoвучeн, jep ниje у питaњу мoнoлoг... Aли ниje изocтaвљeнa зaмeнa тeзa и "ceктaшки" пpиcтуп, у фaзoну: "тo je тaкo, jep ja тaкo миcлим". Дa ли ce Пeтpoвић тecтиpao? Интepecaнтaн je Ивaнoв и "xaлo-типoви". :) Чини ми ce дa je зaиcтa "зaпaднa" R1b...

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #102 послато: Јул 18, 2017, 09:31:48 пре подне »
Наш шеф, по обичају, одмерен, износи само чињенице, без фантазирања.
Мирољуб... Шта рећи. Ухватио се човек Јевреја, Илиреја,... Срби семитског порекла, и тако те фантазмагорије. Мислим да само он верује у такве ствари.
Мени је далеко иритантнији био новинар брка са својим ставовима, - мајмунима и сл.
Апсолутни врхунац је црногорски "принц", потомак, како каже, царске породице Црнојевића. А ту је и његов сродник Иван (Јован) Ненад... Сваког дана човек нешто ново сазна  ::)
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Latinica

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 122
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #103 послато: Јул 18, 2017, 10:14:27 пре подне »
Mene se čini da je Krtinić ovaj put i bolje govorio nego ranije, nenako više relax, izgleda se navikao na nastupe i kamere ;)

Keckarević je bio takođe jasan i ozbiljan.

Iskreno me i voditeljka pozitivno iznenadila, vidi se ili je zanima tema ili se dobro pripremila a ne kao inače kada se prave da slušaju, klimaju glavom a ništa ne razumiju, samo prekidaju govornika i skaču sa jedne teme na drugu.

Za druga dva nemam šta reći.

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #104 послато: Јул 18, 2017, 06:23:35 поподне »
Ред је био да овај Петровић нешто паметно каже и призна да су се његови мешали са Арбанасима. Кучи су првобитно били доминантно католичке вероисповести па су после прелазили на православље. Када сам ја први пут видео овог Петровића, гледао неке његово интервјује и нисам знао одакле је пореклом. Одма сам рекао овај човек вуче неке шиптарске карактеристике и то се види, око вилице када прича и када се смеје, то преознају и оучвају најбоље они који живе или су живели са Арбанасима.
« Последња измена: Јул 18, 2017, 06:31:04 поподне Акса »

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #105 послато: Јул 18, 2017, 06:38:30 поподне »
Дa, и мeни ce чини дa je биo нeoбичнo пoвучeн, jep ниje у питaњу мoнoлoг... Aли ниje изocтaвљeнa зaмeнa тeзa и "ceктaшки" пpиcтуп, у фaзoну: "тo je тaкo, jep ja тaкo миcлим". Дa ли ce Пeтpoвић тecтиpao? Интepecaнтaн je Ивaнoв и "xaлo-типoви". :) Чини ми ce дa je зaиcтa "зaпaднa" R1b...
Јесте Иванов био занимљив ,"хало тип " :) ...погледао сам табелу и видим није источни Р1б уписан иако нема никакав тип уписан,могуће је што кажеш,да је западни "Келт",као што је неки Француз рекао његовом оцу да личи,пре 40 година 😀...Онај брка је смешан,али није луд ко Мирољуб...занима ме да ли се тестирао Петровић...чувени потомак Илирија 😂

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #106 послато: Јул 18, 2017, 06:42:48 поподне »
Ред је био да овај Петровић нешто паметно каже и призна да су се његови мешали са Арбанасима. Кучи су првобитно били доминантно католичке вероисповести па су после прелазили на православље. Када сам ја први пут видео овог Петровића, гледао неке његово интервјује и нисам знао одакле је пореклом. Одма сам рекао овај човек вуче неке шиптарске карактеристике и то се види, око вилице када прича и када се смеје, то преознају и оучвају најбоље они који живе или су живели са Арбанасима.
Има неки садистички осмех ...онај осмех који уместо позитивне енергије,преноси агресију...кисело
« Последња измена: Јул 18, 2017, 06:49:23 поподне ДушанВучко »

Ван мреже vojinenad

  • Етнолог
  • *********
  • Поруке: 2211
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #107 послато: Јул 18, 2017, 08:20:41 поподне »
Ред је био да овај Петровић нешто паметно каже и призна да су се његови мешали са Арбанасима. Кучи су првобитно били доминантно католичке вероисповести па су после прелазили на православље. Када сам ја први пут видео овог Петровића, гледао неке његово интервјује и нисам знао одакле је пореклом. Одма сам рекао овај човек вуче неке шиптарске карактеристике и то се види, око вилице када прича и када се смеје, то преознају и оучвају најбоље они који живе или су живели са Арбанасима.
Дај Аксо батали ту безвезну причу, ко о чему баба о уштипцима. Не пропушташ прилику да испљујеш све и сваког ко има везе са Црном Гором.

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #108 послато: Јул 19, 2017, 03:09:07 поподне »
Ред је био да овај Петровић нешто паметно каже и призна да су се његови мешали са Арбанасима. Кучи су првобитно били доминантно католичке вероисповести па су после прелазили на православље. Када сам ја први пут видео овог Петровића, гледао неке његово интервјује и нисам знао одакле је пореклом. Одма сам рекао овај човек вуче неке шиптарске карактеристике и то се види, око вилице када прича и када се смеје, то преознају и оучвају најбоље они који живе или су живели са Арбанасима.
Потпуно си у праву, Мирољуб Петровић има арнаутску физиономију.
Има арменоидног уплива (подочњаци и уморне "обешене" очи), иначе је Медитеранац са мањим арменоидним упливом.
Арнаути имају највише арменоидног уплива од свих народа на Балкану и генерално у Европи.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #109 послато: Јул 19, 2017, 03:26:30 поподне »
Има арменоидног уплива (подочњаци и уморне "обешене" очи), иначе је Медитеранац са мањим арменоидним упливом.

Не, није. Свевладе, ако немаш ништа паметно да кажеш, боље ћути. Молим те у име колектива. :) Фрљаш се са расним типовима како ти дуне, или како си прочитао на расистичким форумима. Ако је неко Албанац, обавезно има Арменоида и Медитеранца у себи. Као да је Арменоид толико раширен на Балкану. Само име му каже где је заступљен.

Човек је вероватно комбинација динарца и кромањонца-алпида, што није неуобичајено за крајеве из којих долази. "Албанска" физиономија стоји (мада и то нема везе с темом), али невезано за расни тип, више за гестикулацију и део око уста, вилице..


« Последња измена: Јул 19, 2017, 03:41:03 поподне Небојша »

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #110 послато: Јул 19, 2017, 03:42:34 поподне »
Не, није. Свевладе, ако немаш ништа паметно да кажеш, боље ћути. Молим те у име колектива. :) Фрљаш се са расним типовима како ти дуне, или како си прочитао на расистичким форумима. Ако је неко Албанац, обавезно има Арменоида и Медитеранца у себи. Као да је Арменоид толико раширен на Балкану. Само име му каже где је заступљен.

Човек је вероватно комбинација динарца и кромањонца-алпида, што није неуобичајено за крајеве из којих долази. "Албанска" физиономија стоји (мада и то нема везе с темом), али невезано за расни тип, више за гестоикулацију и део око уста, вилице..
Човек је Медитеранац са мањим арменоидним упливом.

Арменоидног типа има мало на Балкану, чак га и код Арнаута нема баш много, али ипак га има више него код других балканских народа.

Иса Мустафа, Рамуш Харадинај и Хашим Тачи имају асрменоидног уплива, обрати пажњу на коломаст око тачијевих очију!  ;D

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #111 послато: Јул 19, 2017, 03:44:12 поподне »
Мирољуб је сасвим просечног изгледа, само што има те "лудачке очи", па делује веома упечатљиво.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #112 послато: Јул 19, 2017, 03:45:58 поподне »
Човек је Медитеранац са мањим арменоидним упливом.
Арменоидног типа има мало на Балкану, чак га и код Арнаута нема баш многа, али ипак више него код других балканских народа.
Иса Мустафа и Хашим Тачи имају асрменоидног уплива, обрати пажњу на коломаст око тачијевих очију!  ;D

Земљаче, не причај тек тако, молим те. Шта да му гледам у очи, има неке светле очи, то није сигурно од медитеранца и арменоида. :)

Висок је, брахикефалан, има јаке надочне лукове, висок корен носа и јаку браду истакнуту, притом је кошчат сав. Све особине динарца има. "Гуглај" Арменоид и Медитеранац по нету, па ћеш видети да Мирољуб није ни прошао поред њих. :D

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #113 послато: Јул 19, 2017, 03:47:22 поподне »
Шта да му гледам у очи

Ево га  ;D
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #114 послато: Јул 19, 2017, 03:53:35 поподне »
Земљаче, не причај тек тако, молим те. Шта да му гледам у очи, има неке светле очи, то није сигурно од медитеранца и арменоида. :)

Висок је, брахикефалан, има јаке надочне лукове, висок корен носа и јаку браду истакнуту, притом је кошчат сав. Све особине динарца има. "Гуглај" Арменоид и Медитеранац по нету, па ћеш видети да Мирољуб није ни прошао поред њих. :D
Мени се чини да има смеђе очи земо.

Има подочњаке и "уморне" очи, а то је карактереристика Арменоида.

Облик главе му је четвртаст, а то је карактеристика Медиотеранаца.

Има крупне очи (али не буљаве као код Понтида), а то је такође карактеристика Медитеранаца.

Имао је скроз црну косу (док није поседео) а то је опет карактеристика Медитеранаца, док динарци имају средње до тамно смеђу косу (у младости често и светло смеђу која с годинама потамни, али никад не буде зиф црна). 

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #115 послато: Јул 19, 2017, 03:59:36 поподне »
Мени се чини да има смеђе очи земо.
Има подочњаке и "уморне" очи, а то је карактереристика Арменоида.
Облик главе му је четвраст, а то је карактеристика Медиотеранаца.
Има крупне очи (али не буљаве као код Понтида), а то је такође карактеристика Медитеранаца.
Имао је скроз црну косу (док није поседео) а то је опет карактеристика Медитеранаца, док динарци имају средње до тамно смеђу косу (у младости често и плави/светло смеђу која с годинама потамни, али никад не буде зиф црна).

Саме очи нису довољне да би класификовао некога овако или онако. Иначе су му очи плаве, или зелене, не браон. Нисам загледао. Четвртаст облик главе баш и није одлика медитеранаца (пре кромањонца). Због уморних очију га убаци у Јерменију ти. Шта ако мало спава човек, постаје Јермен временом?:)

Црна, тамно смеђа коса и јесте одлика наших динараца, тако да то не стоји. О Арменоидима да не причамо, они су у Азији, али није ни Медитеранац.

Најбоље се на неким сликама из профила могу видети карактеристике које су значајне за одређивање расног типа.



Извињавам се што скрећем с теме и што качим слике човека, ал' Свевлад ме, као и обично, скрене са свих могућих тема и колосека. :)

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #116 послато: Јул 19, 2017, 04:00:44 поподне »
Очи као сарме, плус "обешене" на страну и зиф црна коса.

« Последња измена: Јул 19, 2017, 04:03:02 поподне Свевлад »

Jelic

  • Гост
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #117 послато: Јул 19, 2017, 04:04:06 поподне »
Ова тема није за дискусију ни око Мирољубовог, ни физичког изгледа било ког другог поједница.

Тако да бих молио да се не скреће са основне теме. Имате подфорум о расној антропологији па тамо наставите дискусију.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #118 послато: Јул 19, 2017, 04:08:37 поподне »
Ова тема није за дискусију ни око Мирољубовог, ни физичког изгледа било ког другог поједница.

Тако да бих молио да се не скреће са основне теме. Имате подфорум о расној антропологији па тамо наставите дискусију.

Баш. Него да модератор лепо "ампутира" тај део и обави трансплантацију на одговарајуће место. Већ који пут данас видим да има нова порука на теми и улазим са намером да је прочитам, све мислећи да је нека вест у вези наступа Порекла у медијима, а онда ме препадне избечени Мирољуб...
« Последња измена: Јул 19, 2017, 04:11:28 поподне Velibor »
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Одг: Активности портала Порекло на медијима
« Одговор #119 послато: Јул 19, 2017, 04:17:22 поподне »
Добро људи, ево ја престајем.
Нисам знао да ће мој коментар о физичком изгледу тог шарлатана изазвати такву буру.
Нека модератор ове поруке пребаци на тему о антропологији.