Аутор Тема: Србски или српски, Гибсон или Гипсон, хрватски или хрвацки  (Прочитано 31019 пута)

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Србски или српски, Гибсон или Гипсон, хрватски или хрвацки
« Одговор #60 послато: Август 23, 2017, 09:24:41 поподне »
Добро, момци.
Имате редовне састанке у Пореклу, као и повремене Скупштине. Дођите, изнесите јавно своје замерке (ово се односи и на Некрича), па ће бити смењени сви помоћници који су за то неподобни, ако се чланство тако изјасни.
Неће ме спречити ни Некрич, ни Велибор, ни Ригел, ни било ко, да пишем СРБСКИ и СРБСТВО. Написао сам одавно зашто то чиним и дао аргументе. Као и Невски, уосталом.
Ја јесам националиста, али поредити моје писање придева и именица изведених од етнонима Срби са словом "Б" уместо "П" са неонацизмом, - за мене је тешка увреда.
Рекох већ да и мени сметају многа мишљења неких људи на форуму, али их зато не називам неонацистима и усташама. Са форума су неки уклоњени и за далеко безазленије ствари. Тада нико од вас ни слово није написао.
Нешто вам смета?
« Последња измена: Август 23, 2017, 09:40:23 поподне Nebo »
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Србски или српски, Гибсон или Гипсон, хрватски или хрвацки
« Одговор #61 послато: Август 23, 2017, 10:19:55 поподне »
Друже, није поента у другачијем мишљењу. Прочитај пажљиво какве квалификације Некрич користи коментаришући постове Невског и моје. Да ли би ти прешао преко тога?

Nebo, упpaвo тoлepaнтниjи тoн у диcкуcиjи oд cтpaнe Нeкpичa мe je нaвeлo нa oвaj пocт. Увpeдa je дaлeкo вишe билo c дpугe cтpaнe. Meнe oвa тeмa уoпштe нe зaнимa. У вpeмeну кaдa 2/3 Cpбa кopиcти лaтиницу кao глaвнo пиcмo, oвдe нa Фopуму гдe ce у 99% кopиcти ћиpилицa, бaвимo ce нeкoм "иcпpaвљaњу кpивe Дpинe". Cкидaм кaпу Нeвcкoм зa дoпpинoc гeнeтичкoj гeнeaлoгиjи, aли тo нe знaчи дa тpeбa дa ce caд cви cлoжимo ca њeгoвим, у нajмaњу pуку apxaичним виђeњeм cтвapи oкo jeзикa, caмo зaтo штo cмo "Cpпи", a нe "Cpби". Упpaвo из пиjeтeтa мнoги пpeћутe, aли увpeдa je билo и пpe... Кaдa caгoвopник кopиcти peчи: лупeтaш и зaбoлe, тo je oдpaз нeдocтaткa apгумeнaтa, пa cтo путa биo aдминиcтpaтop...

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Србски или српски, Гибсон или Гипсон, хрватски или хрвацки
« Одговор #62 послато: Август 23, 2017, 10:31:11 поподне »
Не ради се Небо уопште о томе да ли треба "србски" или "српски" већ како сте "искасапили" човека. Нигде те није назвао неонацистом већ је рекао да га "србски" асоцира на неонацисте. Можеш ти да се вређаш али то јесте тако. Таква је клима у друштву створена да већину људи писање придева србски подсећа на десничарске и ултрадесничарске српске националисте. Далеко од тога да су сви људи који тако говоре и пишу неонацисти, уствари огромна већина није. После свега човек је написао "ОК, верујем да је могуће да сам испао превише груб".
И онда креће салва увреда и дисквалификација:
  • тршићиста,
  • слепи следбеник,
  • глупи разлози,
  • лицемер,
  • без способности расуђивања,
  • папагајски понављате глупости,
  • нисте способни мућнути главом,
  • ваши циљеви су јасни, унаказивање нашег народног имена и језика уопште и довођење народа у стање расула и самопрезира,
  • ниси способан саставити 3-4 реченице на српском
  • ти се и даље правиш блесав и верглаш једно те исто
  • тршићско смеће
И на крају - изјава да писање придева у облику "српски" подсећа на правила НДХ - изречено као контрааргумент управо исто оно због чега хоћеш да се казни Некрич, само у нешто измењеном облику.
За све то време Некрич није упутио ни једну једину ружну реч већ позива на смиривање страсти. А онда Помоћник уредника потеже "топуз" и прети брисањем порука. Браво!

Годину и по дана како је ова тема отворен и од када истомишљеници подупиру једни друге и уживају у свом исправном мишљењу, све по систему "ја теби сердаре, ти мени војводо". Појави се човек који мисли другачије и кренете да га черечите да нема даље. Ако желите да се чује само једна страна онда пишите блог а немојте отварати тему за дискусију на форуму. Свака част Некричу на смирености и реакцији. Уосталом ту су постови па нека људи сами суде. Сваки за себе најбоље говори о свом аутору.
« Последња измена: Август 23, 2017, 10:36:56 поподне Velibor »
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Србски или српски, Гибсон или Гипсон, хрватски или хрвацки
« Одговор #63 послато: Август 23, 2017, 10:45:21 поподне »
И онда креће салва увреда и дисквалификација:
  • тршићиста,
  • слепи следбеник,
  • глупи разлози,
  • лицемер,
  • без способности расуђивања,
  • папагајски понављате глупости,
  • нисте способни мућнути главом,
  • ваши циљеви су јасни, унаказивање нашег народног имена и језика уопште и довођење народа у стање расула и самопрезира,
  • ниси способан саставити 3-4 реченице на српском
  • ти се и даље правиш блесав и верглаш једно те исто
  • тршићско смеће


На страну да ли је неко модератор, то нема никакве везе, али од када постоје овакве теме на форуму, неупоредиво више увреда долази од стране заговорника те "србски" струје. Иако је реч о мањини (што овде на форуму, што генерално међу Србима). Углавном агресивно наступају, вређајући саговорника, односно свакога ко мисли другачије.

Класификације најразличитијег типа и сл. треба оставити по страни када су овакве дискусије у питању. Ако то није могуће (а очито да није), не треба улазити ни у какву расправу, зато што је такав начин комуникације овде, најблаже речено, непримерен.




Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Србски или српски, Гибсон или Гипсон, хрватски или хрвацки
« Одговор #64 послато: Август 23, 2017, 11:00:50 поподне »
Милоше, морам да ти скренем пажњу на једну појединост:

Некрич је ову причу о неслагању са, конкретно мојим, коришћењем термина "Србство" почео на теми "О Србству Црногораца". Јасно је чиме се тема бави, свакако не питањем да ли је језички правилно писати "Србство" или "Српство". Сви који смо икада писали ишта на форумима знамо како се такве ствари називају модерним речником: троловање.
Од целе теме, стотину постова, смета то што сам је назвао "О Србству...".
Његов каснији "толерантан тон" је типичан за провокаторе. Најпре нападне, а онда када дође до реакције, он је као толерантан и чуди га реакција прозване стране.

Ја не спорим да је према важећим правилима нашег језика исправно писати "Српство" а не "Србство". Завршио сам језичку гимназију и факултет где је употреба језичких правила и те како значајна, и није ми потребно да ми неки Некрич поставља насловницу "Правописа" да бих се дообразовао у овим годинама. Комплетан његов наступ по овом питању је веома увредљив и није ми јасна реакција вас неколицине који сте га узели у заштиту (питам се само - од кога и од чега).

Да се вратим на "Србство". Кога занима, нека потражи на претрази где сам објаснио зашто сматрам да је стварно (а не према прописаним језичким правилима) правилан овакав начин писања именица и придева изведених од назива за наш народ. Не знам зашто то толико смета. Не сметају ни много глупље ствари овде, на пример употреба туђица (ето, и ја их користим), латинице, и сл, али баш Србство толико боде очи... И мени, рецимо, смета атеизам и антитеизам, па чак и отворено антихришћанство неких форумаша, или исмевање сваког другачијег мишљења од става званичне историјске науке, али - допуштам да је то њихово право. Па, хајде, - не тражим много, нека ме Некрич остави на миру да истрајем у својој фантазији, а ви га не морате од мене бранити. Нема потреба за тим. Иако сам у могућности, никад никоме ни једну поруку нисам избрисао, нити тражио то, нити сам икоме (док смо то практиковали на форуму) писао "минус", иако су, реално, неки то заслуживали. Некрич је од мене "жути картон" добио само фигуративно. Нек пише човек шта хоће, не намеравам се више освртати на такве провокације. Не видим да је, поред тога, имао неки битан допринос овде. Нисмо овде да се мрзимо и вређамо, већ да разоткривамо порекло. Бар ја тако доживљавам вај форум.

Мене више зачудише неки вечерашњи коментари. Они, рекао бих, указују на неко дубље и дуготрајније неслагање са неким ставовима од ове тренутне расправе.

Не бих да изигравам адвоката Невском, али било је и тежих речи од "лупетања", па нико није реаговао  ???
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Србски или српски, Гибсон или Гипсон, хрватски или хрвацки
« Одговор #65 послато: Август 23, 2017, 11:02:22 поподне »
Не ради се Небо уопште о томе да ли треба "србски" или "српски" већ како сте "искасапили" човека.

Заиста би ми било испод части да овако шта искоментаришем.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Србски или српски, Гибсон или Гипсон, хрватски или хрвацки
« Одговор #66 послато: Август 23, 2017, 11:13:03 поподне »
Заиста би ми било испод части да овако шта искоментаришем.

Сад те и ово "искасапили" увредило? Ставио сам под наводнике, јасно ти је да сам фигуративно мислио. Ево, јавно ти се извињавам ако те је тај мој израз повредио.
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Србски или српски, Гибсон или Гипсон, хрватски или хрвацки
« Одговор #67 послато: Август 23, 2017, 11:18:01 поподне »
Ма, Велиборе, и ти и Некрич сте сјајни ликови!
Ево, ја ћу сад, на пример, теби рећи да мислим да су ти ставови идиотски. Па ћу после да ти се "јавно извиним ако те тај израз повредио" и да додам: "ОК, верујем да је могуће да сам испао превише груб".
И да се разиђемо к'о људи (без, да се изразим твојим речником, - топуза, черечења и касапљења).
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Србски или српски, Гибсон или Гипсон, хрватски или хрвацки
« Одговор #68 послато: Август 23, 2017, 11:19:38 поподне »
Ма, Велиборе, и ти и Некрич сте сјајни ликови!
Ево, ја ћу сад, на пример, теби рећи да мислим да су ти ставови идиотски. Па ћу после да ти се "јавно извиним ако те тај израз повредио" и да додам: "ОК, верујем да је могуће да сам испао превише груб".
И да се разиђемо к'о људи (без, да се изразим твојим речником, - топуза, черечења и касапљења).
ОК
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Некрич

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 25
Одг: Србски или српски, Гибсон или Гипсон, хрватски или хрвацки
« Одговор #69 послато: Август 23, 2017, 11:20:05 поподне »
Опет лупеташ, Некриче.

То што се ти као припадник "срПскога" народа осѣћаш уврѣђеним што я свой србски народ називам његовим србским именом мене лично заболе. Очито йе да не припадамо исту народу.
Ево ти проста обяшњења, и то послѣдњи пут. Иако знам да одлично схваташ, али да се из теби знаних ДБ-овских разлогов правиш блесав те не зезаш овдѣ свойими глупостими.
Народ се зове "СРБи" (а не Српи), те йе и присвойни придѣв "србски". Просто. А ти можеш измишљати койе хоћеш прописе, мене нѣйе брига. И будеш ли наставио с лупетањи овдѣ, постараћу се да твоя писания буду обрисана.

Када бих дозволио да ми йедва полуписмен човѣк с трима разредима основне школе одређуйе како трѣбам говорити и писати, онда бих био гори од њега.

Ја стварно не знам због чега сам заслужио овакве речи. Ја немам никаквих злих намера према теби; штавише, ако си могао приметити, ја сам изразио одређено поштовање, које и сада имам чак и после овог низа увреда изречених на мој рачун, зато што ми је твој предлог тј. идеја реформе правописа врло интригантан. Ја у том смислу и немам спор са тобом, већ са другим људима, који користе овај правопис који и ја користим сада, правећи изузетак искључиво у овој једној јединој речи.

Но уопште не разумем шта си овде покушао казати, у вези мог наводног измишљања. Александре Невски, да ли ти то сматраш да сам ја осмислио једначење сугласника по звучности?

Да ли се опаска једва полуписмен човек с 3 разреда основне школе то односи на мене?

И каква је то функција помињања Државне безбедности, ако сам уоште добро разумео?
« Последња измена: Август 23, 2017, 11:27:22 поподне Некрич »

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Србски или српски, Гибсон или Гипсон, хрватски или хрвацки
« Одговор #70 послато: Август 23, 2017, 11:21:29 поподне »
Господо, господо! Тема је постављена веома смислено, и замолио бих све учеснике расправе да у духу те смислености наставе износити своје ставов, зашто мисле да је исправно било прво, било друго. Нема потребе за тешким речима.



Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Србски или српски, Гибсон или Гипсон, хрватски или хрвацки
« Одговор #71 послато: Август 23, 2017, 11:22:16 поподне »
Комплетан његов наступ по овом питању је веома увредљив и није ми јасна реакција вас неколицине који сте га узели у заштиту (питам се само - од кога и од чега).

Не бих да изигравам адвоката Невском, али било је и тежих речи од "лупетања", па нико није реаговао  ???

Небо, овај пут једноставно нисте у праву. Не улазећи у то шта је правилније "српски", или "србски". Више увреда долази од оне друге стране.

Да ли је Некрич провокатор, не може се на основу овога закључити. Има много већих провокатора од њега, ако се тако гледа.

Око изношења ставова се слажемо, свако има право на мишљење, а на другима (модераторима, или члановима) је да ли ће да реагују или не.

То се не може упоредити нпр. са оним када се на форуму/сајту појави "Трол" који само настоји да изнесе неке своје, углавном проблематичне ставове, не обазирући се на суштину, притом уносећи раздор у сваку дискосију. То је нешто сасвим друго и такви људи се углавном свуда моментално уклањају, или блокирају.

Да не би дубље улазили у дискусију, ја бих замолио да се и ова тема настави, али без вређења, ако је некако могуће (односи се на обе стране).

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Одг: Србски или српски, Гибсон или Гипсон, хрватски или хрвацки
« Одговор #72 послато: Август 23, 2017, 11:22:40 поподне »
Милоше, морам да ти скренем пажњу на једну појединост:

Некрич је ову причу о неслагању са, конкретно мојим, коришћењем термина "Србство" почео на теми "О Србству Црногораца". Јасно је чиме се тема бави, свакако не питањем да ли је језички правилно писати "Србство" или "Српство". Сви који смо икада писали ишта на форумима знамо како се такве ствари називају модерним речником: троловање.
Од целе теме, стотину постова, смета то што сам је назвао "О Србству...".
Његов каснији "толерантан тон" је типичан за провокаторе. Најпре нападне, а онда када дође до реакције, он је као толерантан и чуди га реакција прозване стране.

Ја не спорим да је према важећим правилима нашег језика исправно писати "Српство" а не "Србство". Завршио сам језичку гимназију и факултет где је употреба језичких правила и те како значајна, и није ми потребно да ми неки Некрич поставља насловницу "Правописа" да бих се дообразовао у овим годинама. Комплетан његов наступ по овом питању је веома увредљив и није ми јасна реакција вас неколицине који сте га узели у заштиту (питам се само - од кога и од чега).

Да се вратим на "Србство". Кога занима, нека потражи на претрази где сам објаснио зашто сматрам да је стварно (а не према прописаним језичким правилима) правилан овакав начин писања именица и придева изведених од назива за наш народ. Не знам зашто то толико смета. Не сметају ни много глупље ствари овде, на пример употреба туђица (ето, и ја их користим), латинице, и сл, али баш Србство толико боде очи... И мени, рецимо, смета атеизам и антитеизам, па чак и отворено антихришћанство неких форумаша, или исмевање сваког другачијег мишљења од става званичне историјске науке, али - допуштам да је то њихово право. Па, хајде, - не тражим много, нека ме Некрич остави на миру да истрајем у својој фантазији, а ви га не морате од мене бранити. Нема потреба за тим. Иако сам у могућности, никад никоме ни једну поруку нисам избрисао, нити тражио то, нити сам икоме (док смо то практиковали на форуму) писао "минус", иако су, реално, неки то заслуживали. Некрич је од мене "жути картон" добио само фигуративно. Нек пише човек шта хоће, не намеравам се више освртати на такве провокације. Не видим да је, поред тога, имао неки битан допринос овде. Нисмо овде да се мрзимо и вређамо, већ да разоткривамо порекло. Бар ја тако доживљавам вај форум.

Мене више зачудише неки вечерашњи коментари. Они, рекао бих, указују на неко дубље и дуготрајније неслагање са неким ставовима од ове тренутне расправе.

Не бих да изигравам адвоката Невском, али било је и тежих речи од "лупетања", па нико није реаговао  ???

Nebo, oвдe je у питaњу зaмeнa тeзa... Пoдceтићу тe дa ce нe биx ocвpнуo нa oву тeму и aпcoлутнo мe нe зaнимa, дa ниje билo вpeђaњa oд cтpaнe aдминиcтpaтopa и joш пpeћeњeм бpиcaњa пocтoвa фopумaшa, чиjи je глaвни гpex: "упopнocт"... Cвa cpeћa дa имa људи кojи cтaну у зaштиту и "oбичниx" фopумaшa, jep би ce у cупpoтнoм пpeтвopили у ceкту.


Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Србски или српски, Гибсон или Гипсон, хрватски или хрвацки
« Одговор #73 послато: Август 23, 2017, 11:29:03 поподне »
Господо, господо! Тема је постављена веома смислено, и замолио бих све учеснике расправе да у духу те смислености наставе износити своје ставов, зашто мисле да је исправно било прво, било друго. Нема потребе за тешким речима.

Само сам мало сократовским методама покушао навести неке људе да дођу до спознаја како свака изречена и написана реч има тежину.

То се односи и на Небојшу, коме, ипак, нећу да одговарам на његове постове, јер поштујем оно што је у Удружењу договорено у вези са писањем људи из Уредништва, а што он, очито, не поштује.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Некрич

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 25
Одг: Србски или српски, Гибсон или Гипсон, хрватски или хрвацки
« Одговор #74 послато: Август 23, 2017, 11:32:14 поподне »
Мој друже Невски, он све одлично разуме, али је себи зацртао да избори свој став по сваку цену.
Не знам које су му побуде, али овакве ликове је најбоље ставити на "ignore", што би рекли ми Срби  ;)
Што се брисања тиче, ево, јавно ћу рећи да од мене има жути картон због оног помињања неонацизма.

Добро, да не претерујемо, то ми је ожиљак из детињства кад сам пао са суседове (илити, што би Срби рекли - комшијине) трешње, коју сам, признајем, брао без дозволе, и направио гадну посекотину у облику латиничног слова U.
Али, морам да признам, велики сам фан (што'но би рекли Срби) Томпсонов, то је прави RNR, не пропуштам његове концерте! Какви Пинк Флојди, - Томпсон, брале!  ;D

Уважени Nebo, ја сам већ извинио за преоштар став који сам заузео на почетку дискусије и који вероватно није допринео смиривању страсти овде. Ево, користим прилику да то учиним још једном. Немам никакве прикривене мотиве. Моји мотиви су јасни и врло јавно сам их изрекао.

Свестан сам сада да има много више људи који овако пишу (ја лично у стварном животу не познајем нити једног јединог) али сам моје алузије, које нису биле упућене ни у смеру икога од вас двојице, образложио.

Мени је стварно жао ако си се ти осетио увређеним или кроз те неонацистичке алузије лично прозваним, али молим те да ми верујеш када ти кажем да ми то није била намера.

Е сада, ја никога не могу силом натерати да мене слуша; ти можеш мене пребацити слободно на игнорисање, али мени ће бити искрено жао због тога, зато што се ова тема управо и понела због назива теме коју си ти отворио и чију сам промену ја предложио.

Ево још једном се извињавам, сада уопштено заједници форума, за мој удео одговорности у томе што је дискусија кренула у погрешном смеру. Али не верујем да је одговорност само на мојој страни и волео бих заиста да чујем по коју лепу реч као добронамерни искорак и са друге.
« Последња измена: Август 23, 2017, 11:34:19 поподне Некрич »

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Србски или српски, Гибсон или Гипсон, хрватски или хрвацки
« Одговор #75 послато: Август 23, 2017, 11:39:52 поподне »
Само сам мало сократовским методама покушао навести неке људе да дођу до спознаја како свака изречена и написана реч има тежину.

То се односи на све, па и на модераторе. Значи ако неки модератор вређа друга члана, може очекивати то исто од њега. Прво је пало више увреда на рачун Некрича, након чега је овај наравно одговорио. Додуше много суптилније.

Наравно, ако је неко пристрасан то не може уочити. Трудим да се да на ово гледам из угла обичног посматрача, који не хаје превише за те разлике.

То се односи и на Небојшу, коме, ипак, нећу да одговарам на његове постове, јер поштујем оно што је у Удружењу договорено у вези са писањем људи из Уредништва, а што он, очито, не поштује.

Није у томе поента. Скретање с проблема. Мој пост се уједно односио и на то да ово треба решити мирно и без увреда. Невезано да ли су у питању модератори, или чланови. Сви смо на крају крајева равноправни овде и не треба због тога што је неко администратор, модератор, или наш друг, дозволити увреде било које врсте.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Србски или српски, Гибсон или Гипсон, хрватски или хрвацки
« Одговор #76 послато: Август 23, 2017, 11:41:11 поподне »
Србски или српски, Гибсон или Гипсон, хрватски или хрвацки?



Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10036
  • I2a S17250 A1328
Одг: Србски или српски, Гибсон или Гипсон, хрватски или хрвацки
« Одговор #77 послато: Август 23, 2017, 11:43:13 поподне »
Nebo, oвдe je у питaњу зaмeнa тeзa... Пoдceтићу тe дa ce нe биx ocвpнуo нa oву тeму и aпcoлутнo мe нe зaнимa, дa ниje билo вpeђaњa oд cтpaнe aдминиcтpaтopa и joш пpeћeњeм бpиcaњa пocтoвa фopумaшa, чиjи je глaвни гpex: "упopнocт"... Cвa cpeћa дa имa људи кojи cтaну у зaштиту и "oбичниx" фopумaшa, jep би ce у cупpoтнoм пpeтвopили у ceкту.

И, добро, забринути форумашу, јесмо ли секташи Невски и ја икоме обрисали иједан пост? Понављам, и за себе и за њега, од нас заиста никоме не треба никаква заштита, нисмо ми од тих што ће посезати за таквим методама.

Што се мене тиче, пишите шта хоћете, али - оставите мене да пишем како ја сматрам да треба.

Милоше, тема "О Србству Црногораца" покренута је децембра 2015. године. На преко 20 страна више нас форумаша је писало врло конструктивно о тој теми. Понављам: О ТОЈ ТЕМИ. Онда се појави неки тип коме смета слове Б у наслову. То је његов "допринос" теми. Нисам ја њега напао, него је он упао са том причом. Касније се то пребацило на ову тему.

Како не бих даље потпиривао ове расправе, искључујем се. Мислите о овоме како вам је воља.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Србски или српски, Гибсон или Гипсон, хрватски или хрвацки
« Одговор #78 послато: Август 23, 2017, 11:50:37 поподне »
Гласовне промене су чињеница и једна од њих дешава се у речи "српски". На више места описано је зашто до ње долази.

Порицати те гласовне промене је исто као порицати чињеницу да је вода мокра.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1135
Одг: Србски или српски, Гибсон или Гипсон, хрватски или хрвацки
« Одговор #79 послато: Август 24, 2017, 05:49:18 пре подне »
Гласовне промене су чињеница и једна од њих дешава се у речи "српски". На више места описано је зашто до ње долази.

Порицати те гласовне промене је исто као порицати чињеницу да је вода мокра.

Такозване "гласовне промѣне" споменуте Баксом су ништа више него дѣлимично озакоњен неправилан и искварен изговор. койе се у неких рѣчих морайу поштовати, а у неких не смѣйу.
Тако по Баксу и сличних ми "гласовну промѣну" имамо у њиховом "срПски" а немамо у "ГиБСон" или у "хрваТСки" што йе чиста глупост.
Као када бих я рекао да су 2 + 3 = б, али да су 3 + 2 = 5.
Наша "српистичка наука" йе чиста идеология неписмене аветиње, нема везе ни са каквом науком.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"