Аутор Тема: Dobra emisija na BALKAN INFO  (Прочитано 4290 пута)

Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Dobra emisija na BALKAN INFO
« послато: Јул 12, 2018, 03:16:25 поподне »
<a href="https://www.youtube.com/v/M6uWKfxid-4" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/M6uWKfxid-4</a>

Uredniče premjesti na drugu lokaciju žurim na sastanak
« Последња измена: Јул 12, 2018, 05:03:08 поподне НиколаВук »

Ван мреже Милош Н.

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 193
  • Јунаке, Зубин Поток Бјелопавлић
Одг: Dobra emisija na BALKAN INFO
« Одговор #1 послато: Јул 12, 2018, 11:05:31 поподне »
Велики је залогај цео Балкан...
''Свак је рођен да по једном умре, част или брука живе довијека..."

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5247
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dobra emisija na BALKAN INFO
« Одговор #2 послато: Јул 12, 2018, 11:29:09 поподне »
Велики је залогај цео Балкан...

Ма шта је то за Професора Кљајевића. У следећој епизоди освајамо целу Европу...
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Ђока

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 219
Одг: Dobra emisija na BALKAN INFO
« Одговор #3 послато: Јул 13, 2018, 10:11:01 пре подне »
Ма шта је то за Професора Кљајевића. У следећој епизоди освајамо целу Европу...

Овај је скроман, шта тек рећи за друге "стручњаке" који се сукљају на том Балкан инфу, који присвајају целу Јевропу и пола Азије. Како им више не досади да блебећу исте ствари. Кад ће изаћи неко са друге стране и ућуткати мамлазе аргументом да у Европи не постоји генетски једнородан народ.

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7213
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Dobra emisija na BALKAN INFO
« Одговор #4 послато: Јул 14, 2018, 04:48:57 пре подне »
Овај је скроман, шта тек рећи за друге "стручњаке" који се сукљају на том Балкан инфу, који присвајају целу Јевропу и пола Азије. Како им више не досади да блебећу исте ствари. Кад ће изаћи неко са друге стране и ућуткати мамлазе аргументом да у Европи не постоји генетски једнородан народ.
Moрам да се "исповедим" везано за Кљајевића :) Кад сам почео да се интересујем за порекло пре неколико година, налетим на интернету на његову књигу која се бави родовима који славе Св. Луку, тј. племеном Никшићи (са акцентом на порекло од Немањића по женској линији, што је свакако примамљиво за лаика...ко не би купио књигу која сврстава родове са славом коју и сам слави, а да види такав наслов ?)...Пре тога сам само знао да смо даљим пореклом из Црне Горе, нађем његов телефон и попричам са њим, а он ми је само на основу славе и преславе рекао да сам сигурно Никшић...И одлучим да купим књигу...После сам се одлучио за тестирање итд...Касније , уласком на форум и пратећи резултате, пошто сам већ излистао књигу, видео сам да нису сви из књиге упали у род Никшића...Назвао сам га и рекао му да ми је његова претпоставка потврђена ДНК тестирањем, али да ту има и прибраћених родова и оних где се предање није генетски потврдило. Мало је био љут, рекао је како наша лабораторија није на "том нивоу" као у Швајцарској (како је рекао) или било где у иностранству и није желео ништа да слуша везано за било каква тестирања, без обзира што сам покушавао да му кажем да ми је у тој истој нашој лабораторији потврђена његова претпоставка коју ми је дао само на основу славе и преславе :) (хтео сам да га обрадујем што је погодио тако "напамет", а он се наљутио што неки из књиге, попут Шешеља и неких Булатовића, нису)...Одмах сам то разумео да се љути јер му то угрожава легитимитет те књиге и на томе се завршило...Нисам му помињао тек за Богуновиће, јер је одмах "скочио" везано за упитност свих "Никшића" које је навео у књизи :) (Он јесте навео неке изворе, али је све који славе ову славу , сврстао у род Никшића по аутоматизму)...Како год, осим упитности самог наслова, књига је корисна у смислу навођења много родова са том славом , били они део рода или не...а од те књиге сам и кренуо на крају крајева, тако да, жао ми га је што се држи становишта која не поткрепљују нова открића...Иначе, ово је та књига коју сам купио од њега пре 5 година (није реклама или да се правдам,  али који лаик који слави Св. Луку не би купио ову књигу :) )

« Последња измена: Јул 14, 2018, 04:56:50 пре подне ДушанВучко »

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7213
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Dobra emisija na BALKAN INFO
« Одговор #5 послато: Јул 14, 2018, 05:01:42 пре подне »
Иначе , у овој емисији помиње и Тешу Тешановића, који је G2a, као Никшића, па Шешеља, Ђинђића, али Теша ћути , не реплицира ...Где да му оде емисија у погрешном правцу  ;D

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Dobra emisija na BALKAN INFO
« Одговор #6 послато: Јул 14, 2018, 11:28:45 пре подне »
Moрам да се "исповедим" везано за Кљајевића :) Кад сам почео да се интересујем за порекло пре неколико година, налетим на интернету на његову књигу која се бави родовима који славе Св. Луку, тј. племеном Никшићи (са акцентом на порекло од Немањића по женској линији, што је свакако примамљиво за лаика...ко не би купио књигу која сврстава родове са славом коју и сам слави, а да види такав наслов ?)...Пре тога сам само знао да смо даљим пореклом из Црне Горе, нађем његов телефон и попричам са њим, а он ми је само на основу славе и преславе рекао да сам сигурно Никшић...И одлучим да купим књигу...После сам се одлучио за тестирање итд...Касније , уласком на форум и пратећи резултате, пошто сам већ излистао књигу, видео сам да нису сви из књиге упали у род Никшића...Назвао сам га и рекао му да ми је његова претпоставка потврђена ДНК тестирањем, али да ту има и прибраћених родова и оних где се предање није генетски потврдило. Мало је био љут, рекао је како наша лабораторија није на "том нивоу" као у Швајцарској (како је рекао) или било где у иностранству и није желео ништа да слуша везано за било каква тестирања, без обзира што сам покушавао да му кажем да ми је у тој истој нашој лабораторији потврђена његова претпоставка коју ми је дао само на основу славе и преславе :) (хтео сам да га обрадујем што је погодио тако "напамет", а он се наљутио што неки из књиге, попут Шешеља и неких Булатовића, нису)...Одмах сам то разумео да се љути јер му то угрожава легитимитет те књиге и на томе се завршило...Нисам му помињао тек за Богуновиће, јер је одмах "скочио" везано за упитност свих "Никшића" које је навео у књизи :) (Он јесте навео неке изворе, али је све који славе ову славу , сврстао у род Никшића по аутоматизму)...Како год, осим упитности самог наслова, књига је корисна у смислу навођења много родова са том славом , били они део рода или не...а од те књиге сам и кренуо на крају крајева, тако да, жао ми га је што се држи становишта која не поткрепљују нова открића...Иначе, ово је та књига коју сам купио од њега пре 5 година (није реклама или да се правдам,  али који лаик који слави Св. Луку не би купио ову књигу :) )


Након резултата генетичке генеологије свака књига може постати упитна.
То не значи да треба потцењивати труд оних који су написали те књиге  и да су оне потпуно нетачне и безвредне.

Зашто?
Па управо због прибраћених родова и појединаца.

Ником није писало на челу из ког су рода од памтивека. Није то жиг на челу. 

Колико је само зетова ушло у кућу и прихавитло славу домаћина или удове пок. домаћина? Нећу да говорим о ванбрачној деци или свесно прихваћеној и усињеној деци оба пола својих супруга или, далеко било, подизаној туђој деци без знања о томе (слабо  у то верујем јер су у питању биле патријархалне средине).

Народ (појединци) се груписао не само по родовској припадности него ради одбране и многих других чинилаца.

Тако да ни Тарски Никишћи, ни други родови, никако не могу бити једнородни по мушкој линији и нису.

И генетичка генеологија има своја ограничња.

Шта, дакле, она може?
 
Да иденитфикује појединце мушког пола који су несумњиво потомци истог човека  а имају, приде, предање, да су од тарских Никишића, исто место порекла, славе исту славу и итд, као и оне који су изгубили то предање као нпр. ви и многи други.

Шта са појединцима који су нпр. Р или Е хаплогрупа или нека друга грана (подграна) И2 (различита од тарских Никшића) а били су део тарских Никшића и славе исту славу?

Очигледно да у вашој породици по мушкој линији, из ко зна ког разлога, неком претку то није било толико битно и није се то предање сачувало односно није се преносило са колена на колено. Тога има у свакој другој породици код Срба.

Зато свему треба прићи са мером.

« Последња измена: Јул 14, 2018, 11:30:34 пре подне на Црвeњском путу »

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Dobra emisija na BALKAN INFO
« Одговор #7 послато: Јул 14, 2018, 11:53:28 пре подне »
Ни на који начин не желим да спорим труд и рад уложен од било кога ко се бавим овом тематиком (поготово оних који се одваже за писање књига), јер је изучавање литературе, извора, црквених, матичних књига и осталих ствари преко којих је материјалним доказима могуће доћи до неких закључака у генеаолошким истраживањима све само не лак посао.

Али, проблем код господина Кљајевића и њему сличних аутора на целој земаљској кугли јесте тај што им често више њихов материјални интерес него его не дозвољава да временом са одређеном сумњом и самокритиком приступе погледу на оно што су написали, односно до тада сматрали мање или више тачним.

У данашње време, које нам поред свих материјалних и усмених доказа пружа и једну нову могућност која често може бити врло добар траг и практично пресудна тачка у сваком генеаолошком истраживању (у питању је наравно генетичка генеаологија), држати се као пијан плота нечега у шта смо убеђени (па још ако имамо неки други интерес поред тога) је све само не корисно, што по самог истраживача и његов лично схватање нечега, тако и по људе које те ствари занимају.

Ја сам у причу истраживања породичног порекла ушао на самом почетку преко генетичке генеаологије, и нисам истражио ни хиљадити део материјалних доказа колико су неки људи на овом форуму, па можда имам благо фаворизујући став према ''модерним технологијама'', али заиста не разумем људе који у данашње доба где се практично као неизоставни део свега везаног за генеаолошка истраживања потврђује или демантује преко генетичке генеаологије (која је попут техничког прегледа на моторним возилима), одбацују исту чак и да нису ни покушали преко ње нешто да сазнају или потврде.

Што се тиче конкретно Кљајевића, из Душановог писанија сам разумео да се не ради о томе да је том човеку нешто намерно замерено јер је очигледно доста тога очигледно погрешио (на крају крајева он га је позвао због радосне вести), већ због ега дотичног господина који очигледно схвата да му овакве ствари руше бизнис.

И на крају бих додао то да су му цене књига све само не јефтине, а у најмању руку је могао макар дизајн корица да му буде на вишем нивоу (овако нешто могу урадити основци у Пеинту).


''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10023
  • I2a S17250 A1328
Одг: Dobra emisija na BALKAN INFO
« Одговор #8 послато: Јул 14, 2018, 12:05:18 поподне »


Јесам ли ја то начисто оћоравио, па ми се причињава да на корици књиге пише
"Београд 1013. године"  :o
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Atlantische

  • Уредник СДНКП
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1938
  • G2a-FT221531
Одг: Dobra emisija na BALKAN INFO
« Одговор #9 послато: Јул 14, 2018, 12:07:48 поподне »
Јесам ли ја то начисто оћоравио, па ми се причињава да на корици књиге пише
"Београд 1013. године"  :o
Можда је у питању неки нови аутохтонистички календар, поред оног древног српског (ромејског).  ;D
''Заведени светским чудима, заборависмо на себе и на своје порекло." - М. Капор

Ван мреже Црна Гуја

  • Уредник СДНКП
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2509
  • I2-BY55783>BY79593
Одг: Dobra emisija na BALKAN INFO
« Одговор #10 послато: Јул 14, 2018, 12:54:53 поподне »
Ово је вероватно најгори дизајн корица урађен у последњих 1005 година.

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5247
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Dobra emisija na BALKAN INFO
« Одговор #11 послато: Јул 14, 2018, 01:48:23 поподне »
Јесам ли ја то начисто оћоравио, па ми се причињава да на корици књиге пише
"Београд 1013. године"  :o

Имам ову књигу. Са поносом могу рећи да ми је лично аутор хемијском оловком преправио 1013 на 2013. Тек да се употпуни уметнички дизајн насловнице  ;D
Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7213
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Dobra emisija na BALKAN INFO
« Одговор #12 послато: Јул 14, 2018, 01:52:48 поподне »
Након резултата генетичке генеологије свака књига може постати упитна.
То не значи да треба потцењивати труд оних који су написали те књиге  и да су оне потпуно нетачне и безвредне.

Зашто?
Па управо због прибраћених родова и појединаца.

Ником није писало на челу из ког су рода од памтивека. Није то жиг на челу. 

Колико је само зетова ушло у кућу и прихавитло славу домаћина или удове пок. домаћина? Нећу да говорим о ванбрачној деци или свесно прихваћеној и усињеној деци оба пола својих супруга или, далеко било, подизаној туђој деци без знања о томе (слабо  у то верујем јер су у питању биле патријархалне средине).

Народ (појединци) се груписао не само по родовској припадности него ради одбране и многих других чинилаца.

Тако да ни Тарски Никишћи, ни други родови, никако не могу бити једнородни по мушкој линији и нису.

И генетичка генеологија има своја ограничња.

Шта, дакле, она може?
 
Да иденитфикује појединце мушког пола који су несумњиво потомци истог човека  а имају, приде, предање, да су од тарских Никишића, исто место порекла, славе исту славу и итд, као и оне који су изгубили то предање као нпр. ви и многи други.

Шта са појединцима који су нпр. Р или Е хаплогрупа или нека друга грана (подграна) И2 (различита од тарских Никшића) а били су део тарских Никшића и славе исту славу?

Очигледно да у вашој породици по мушкој линији, из ко зна ког разлога, неком претку то није било толико битно и није се то предање сачувало односно није се преносило са колена на колено. Тога има у свакој другој породици код Срба.

Зато свему треба прићи са мером.
Слажем се са тобом. Ја сам га назвао , како је Атлантише рекао, управо да га обрадујем после резултата и његове прогнозе само на основу славе и преславе. Ова књига ме је и навела да се "опробам" кроз тестирање, кад сам сазнао да постоји код нас тако нешто, јер, како си рекао, много породица нема сачувано јасно предање, поготово у Левчу (који није обрађен у књизи) , Шумадији, уколико је било и неких етапних станица. (баш због тога и чекам на један резултат Косоваца који ми је занимљив). Ако изузмемо опште ставове Кљајевића који су познати и апсолутну убеђеност у непогрешивост саме књиге, мислим да она јесте корисна у информативном смислу, јер је доста области обрадио, па чак и Војводину, Славонију, муслиманске и католичке породице (где је доста тога вероватно упитно...за сада , од броја тестираних, однос у књизи му је око пола-пола што се тиче тачних и нетачнох података)...Кад би се само другачије формулисала сама књига, напр. у "Регистар родова који славе Св. Луку у бившој Југославији са предањима о пореклу" и избациле неке сувишне ствари, то би било боље решење...Али вероватно би се мање продавала :) Ја сам му лично захвалан у своје име, јер од те књиге сам и почео, е сад, она ме је довела да неку потрагу кренем од супротног краја (пре 800 година, а знам само 150 година уназад, треба сад попуњавати временом то између, мада је немогуће стићи до самог краја, евентуално до неког већег братства, тиме бих се и задовољио)
« Последња измена: Јул 14, 2018, 01:59:54 поподне ДушанВучко »

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7213
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Одг: Dobra emisija na BALKAN INFO
« Одговор #13 послато: Јул 14, 2018, 02:07:25 поподне »
Међутим, свака расправа са њим је узалудна, то сам схватио после два разговора, јер брани своје ставове јако жустро и не дозвољава да није како он мисли. Јако сугестивно делује на лаика, а народ ће да прогута информације без критике и било каквог питања, ако му се сервира нешто у шта није упућен...Да је био вредан у прикупљању свих тих  ствари што се тиче родова, јесте (40 година се бави тиме), али бреме митоманије и непогрешивости је тешко, отуда и љутња кад се нешто доведе у питање
« Последња измена: Јул 14, 2018, 02:12:55 поподне ДушанВучко »

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Dobra emisija na BALKAN INFO
« Одговор #14 послато: Јул 14, 2018, 06:32:42 поподне »
Међутим, свака расправа са њим је узалудна, то сам схватио после два разговора, јер брани своје ставове јако жустро и не дозвољава да није како он мисли. Јако сугестивно делује на лаика, а народ ће да прогута информације без критике и било каквог питања, ако му се сервира нешто у шта није упућен...Да је био вредан у прикупљању свих тих  ствари што се тиче родова, јесте (40 година се бави тиме), али бреме митоманије и непогрешивости је тешко, отуда и љутња кад се нешто доведе у питање
Слажем се са тобом. Ја сам га назвао , како је Атлантише рекао, управо да га обрадујем после резултата и његове прогнозе само на основу славе и преславе. Ова књига ме је и навела да се "опробам" кроз тестирање, кад сам сазнао да постоји код нас тако нешто, јер, како си рекао, много породица нема сачувано јасно предање, поготово у Левчу (који није обрађен у књизи) , Шумадији, уколико је било и неких етапних станица. (баш због тога и чекам на један резултат Косоваца који ми је занимљив). Ако изузмемо опште ставове Кљајевића који су познати и апсолутну убеђеност у непогрешивост саме књиге, мислим да она јесте корисна у информативном смислу, јер је доста области обрадио, па чак и Војводину, Славонију, муслиманске и католичке породице (где је доста тога вероватно упитно...за сада , од броја тестираних, однос у књизи му је око пола-пола што се тиче тачних и нетачнох података)...Кад би се само другачије формулисала сама књига, напр. у "Регистар родова који славе Св. Луку у бившој Југославији са предањима о пореклу" и избациле неке сувишне ствари, то би било боље решење...Али вероватно би се мање продавала :) Ја сам му лично захвалан у своје име, јер од те књиге сам и почео, е сад, она ме је довела да неку потрагу кренем од супротног краја (пре 800 година, а знам само 150 година уназад, треба сад попуњавати временом то између, мада је немогуће стићи до самог краја, евентуално до неког већег братства, тиме бих се и задовољио)

Па шта рећи?
Истина је увек на средини.

Будућност је на страни генетичке генеалогије, са свим њеним контраверзама (али то није тема).

Но, и она неће моћи и не може без предања, писаних извора, публикација и др.

Предстоји издавање нових књига на исту тему употпуњених подацима до којих је дошла генетичка генеалогија.

Можда је то разлог њеног одбацивања од стране појединих аутора лаика или аутора историчара или њихове ароганције у том смислу што се заиста може рећи "а шта би ви радили са тим низом бројева да није било наших писања о томе или записа наших претходника или предања". Уосталом, и они су полазили од предања употпуњавајући их са писаним изворима.

И ја сам овде  дошла читајући књигу о родовима који славе Св. Тому, од А. Бачка схвативши да генетичка генеалогија даје нове могућности.


Ван мреже goca 11

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 829
Одг: Dobra emisija na BALKAN INFO
« Одговор #15 послато: Јул 15, 2018, 11:19:12 пре подне »
Ни на који начин не желим да спорим труд и рад уложен од било кога ко се бавим овом тематиком (поготово оних који се одваже за писање књига), јер је изучавање литературе, извора, црквених, матичних књига и осталих ствари преко којих је материјалним доказима могуће доћи до неких закључака у генеаолошким истраживањима све само не лак посао.

Али, проблем код господина Кљајевића и њему сличних аутора на целој земаљској кугли јесте тај што им често више њихов материјални интерес него его не дозвољава да временом са одређеном сумњом и самокритиком приступе погледу на оно што су написали, односно до тада сматрали мање или више тачним.

У данашње време, које нам поред свих материјалних и усмених доказа пружа и једну нову могућност која често може бити врло добар траг и практично пресудна тачка у сваком генеаолошком истраживању (у питању је наравно генетичка генеаологија), држати се као пијан плота нечега у шта смо убеђени (па још ако имамо неки други интерес поред тога) је све само не корисно, што по самог истраживача и његов лично схватање нечега, тако и по људе које те ствари занимају.

Ја сам у причу истраживања породичног порекла ушао на самом почетку преко генетичке генеаологије, и нисам истражио ни хиљадити део материјалних доказа колико су неки људи на овом форуму, па можда имам благо фаворизујући став према ''модерним технологијама'', али заиста не разумем људе који у данашње доба где се практично као неизоставни део свега везаног за генеаолошка истраживања потврђује или демантује преко генетичке генеаологије (која је попут техничког прегледа на моторним возилима), одбацују исту чак и да нису ни покушали преко ње нешто да сазнају или потврде.

Што се тиче конкретно Кљајевића, из Душановог писанија сам разумео да се не ради о томе да је том човеку нешто намерно замерено јер је очигледно доста тога очигледно погрешио (на крају крајева он га је позвао због радосне вести), већ због ега дотичног господина који очигледно схвата да му овакве ствари руше бизнис.

И на крају бих додао то да су му цене књига све само не јефтине, а у најмању руку је могао макар дизајн корица да му буде на вишем нивоу (овако нешто могу урадити основци у Пеинту).


Слажем се са Вама.Пре неких 20 так година почела сам да се бавим породичном генеалогијом. Било је тешко набавити књиге са овом тематиком, требало је ићи у Архиве, библиотеке, институте, антикварница  "ради" само на Каленићу и на улици код Вука, ићи на сајмове...  требало је пуно времена издвојити уз сав редован посао и обавезе да се прочита набављена литература, забележити, пописати....  сада је све на интернету и довољно је да си члан Порекла :) седиш у фотељи све налазиш и читаш...
 Нисам желела да пропустим предавање  Б. Кљајевића  које је било најављено и одржано 28.11.2010. год.у сали црквеног дома при храму Св. Василије Острошки у Београду. Велики простор био је мали да прими све заинтересоване који су од почетка до краја просто гутали сваку његову реч у тишини. Кренуо је од Леополда Ранкеа,преко презимена која су била позната још у етрурској култури,војводе Никше,Куча,племићких породица код Срба, Селмановића, потурица,Карађорђевића, Ђуришића и завршио са тужном причом о мајци која је спасила сина, после које се већина у сали расплакала па и он сам.
Још под утиском онога што су управо чули и под емотивним набојем од приче, присутни су постављали питања на која су очекивали  и добијали потврдне одговоре, одушевљени и опијени новим сазнањима, које ће одмах саопштити деци да су потомци Немањића, да су племићког рода, да им је предак био витез, да је... 
Све књиге овог аутора су продате као алва, па чак и неке лирске...није их било довољно, а цене не баш мале.
У свом предавању он се дотакао свих тема, изговарајући брзо неки податак, одмах прелазећи на нову тему,убеђујући слушаоце да је то истина јер се он дуго бави овом материјом.
На питања која су излазила из оквира предавања, али не и из материје "није имао времена". 
Гледајући ову емисију то је то.Исто предавање а делује убедљиво јер се понавља. Неспорно је да је овај човек уложио јако пуно времена и труда и да пуно зна, написао књиге дајући им такве наслове да их "морате" купити, јер мора уложено да се прода, али не иде у корак са временом,  не помера се са почетне тачке и не прихвата  ништа ново не само  генетичку генеалогију, чак  ни савремена тумачења оних којима је ова материја струка.
Биће увек интересантан, продаваће  јако добро своје књиге, али само онима који тек почињу да се интересују за своје порекло, охрабрени податком који су прочитали , да су баш они ти који су открили да су потомци славних Немањића...  Ако их ово заинтригира за даље истраживање и озбиљно бављење овом материјом, биће му захвални за свој почетак.....


Ван мреже Romanijski

  • Познавалац
  • ******
  • Поруке: 783
  • Ја ратујем сам...
Одг: Dobra emisija na BALKAN INFO
« Одговор #16 послато: Јул 16, 2018, 11:26:59 пре подне »
Evo još jedne dobre emisije. Koliko shvatih žalise što nismo potkačili nebuloze bošnjačkog DNK projekta...

<a href="https://www.youtube.com/v/uGVmDEHEdaM" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">https://www.youtube.com/v/uGVmDEHEdaM</a>
« Последња измена: Јул 25, 2018, 06:47:01 поподне НиколаВук »