Аутор Тема: Фотографије припадника различитих хаплогрупа са овог разговаралишта  (Прочитано 34741 пута)

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Фотографије припадника различитих хаплогрупа са овог разговаралишта
« Одговор #20 послато: Септембар 24, 2016, 10:19:50 пре подне »
Јесте ли приметили сличност између Тесле и Новака Ђоковића?

Тешко је наћи неку Ђоковићеву слику где је озбиљан, нпр:

"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Фотографије припадника различитих хаплогрупа са овог разговаралишта
« Одговор #21 послато: Септембар 24, 2016, 10:22:19 пре подне »
Оно је опис из његов молбе, ваљда није "офрље" састављао.:)

Ваљда, ко ће га знати.
Око тога "офрље", увек се сетим војне књижице мог оца из 1950-их, у којој за боју косе пише "плава", а он је човек имао баш тамну смеђу косу. Ко зна који далтониста је био тај ЈНА ћата који је то попуњавао...
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Фотографије припадника различитих хаплогрупа са овог разговаралишта
« Одговор #22 послато: Септембар 24, 2016, 10:24:03 пре подне »
Јесте ли приметили сличност између Тесле и Новака Ђоковића?

Тешко је наћи неку Ђоковићеву слику где је озбиљан, нпр:



Имају тај "горштачки" изглед, а и обојица су вероватно носиоци исте хг, што нема везе, наравно. ;)

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Фотографије припадника различитих хаплогрупа са овог разговаралишта
« Одговор #23 послато: Септембар 24, 2016, 02:28:28 поподне »
Иначе, ова динарска физиономија која се може видети код Тесле и Ђоковића, ме јако подсећа на ликове наших владара са старих фресака, Сефана Немање, Стефна Првовенчаног, итд. (светле очи, риђа брада, дугачко лице, дугачак и оштар нос, итд.).

https://www.google.rs/search?q=stefan+nemanjic&safe=active&rls=com.microsoft:en-US&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjVvefl-qfPAhXBiywKHfKnCS0Q_AUICCgB&biw=1280&bih=885#imgrc=2JbIMzZCePRfEM%3A

За Теслу и Новака већ знамо којој хаплогрупи припадају. Видећемо да ли су и наши владари носоци те хаплогрупе, ако једном постане доступна и та технологија. :)

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Фотографије припадника различитих хаплогрупа са овог разговаралишта
« Одговор #24 послато: Септембар 24, 2016, 03:09:24 поподне »
Ако се не варам, неки арапски, или византијски "писац" је описао Јужне Словене као крупне људе "русе" косе. Ово "русе косе" се може протумачити као риђе, али лако може и означавати једноставно човека са светлом/светлијом косом.

Искрено, не верујем да су се Јужни Словени превише разликовали од њихових северних рођака.

Такође, делује да је овај Американац мислио на Јужне Словене, не за Словене генерално, пошто су плаве очи честе код северних Словена.

А и Тесла није имао плаве очи мислим. :)

Овде се може видети његов лични опис (молба за издавање пасоша)

http://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=318.20

1. Име и презиме: Никола Тесла
2. Статус: неожењен
3. Занимање: телефонски приправник
4. Година рођења: 1856.
5. Да ли је писмен или не: писмен
6. Куда путује: Француску, Русију и Немачку
7. На које време: на три године
8. Стас: велик
9. Лице: подуго
10. Коса: црна
11. Очи: црне
12. Уста: сразмерна
13. Нос: шиљаст
14. Особите биљеге: нема
15. Пребива: Госпићу, кбр. 244
16. Надлежан: Госпић
17. Поджупанија, односно округ: Госпић
18. Вера: грчкоисточна

Била је ту и оригинал слика, али је у међувремену укљоњена са блицовог сајта

Ево тог описа Тесле:

"Arthur Brisbane, a newspaper editor for the New York World, described Tesla's appearance:

Nikola Tesla is almost the tallest, almost the thinnest and certainly the most serious man who goes to Delmonico's regularly ... He has eyes set very far back in his head. They are rather light. I asked him how he could have such light eyes and be a Slav. He told me that his eyes were once much darker, but that using his mind a great deal had made them many shades lighter. I have often heard it said that using the brain makes the eyes lighter in color. Tesla's confirmation of the theory through his personal experience is important.

He is very thin, is more than six feet tall and weighs less than a hundred and forty pounds. He has very big hands. Many able men do—Lincoln is one instance. His thumbs are remarkably big, even for such big hands. They are extraordinarily big. This is a good sign. The thumb is the intellectual part of the hand. The apes have very small thumbs. Study them and you will notice this.

Nikola Tesla has a head that spreads out at the top like a fan. His head is shaped like a wedge. His chin is as pointed as an ice-pick. His mouth is too small. His chin, though not weak, is not strong enough. His face cannot be studied and judged like the faces of other men, for he is not a worker in practical fields. He lives his life up in the top of his head, where ideas are born, and up there he has plenty of room. His hair is jet black and curly. He stoops—most men do when they have no peacock blood in them. He lives inside of himself. He takes a profound interest in his own work. He has that supply of self-love and self-confidence which usually goes with success. And he differs from most of the men who are written and talked about in the fact that he has something to tell."

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Фотографије припадника различитих хаплогрупа са овог разговаралишта
« Одговор #25 послато: Септембар 24, 2016, 03:16:40 поподне »
They are rather light. I asked him how he could have such light eyes and be a Slav. He told me that his eyes were once much darker, but that using his mind a great deal had made them many shades lighter.

Нисам из овога могао закључити да је имао плаве очи. Своди се све на ту причу да су му очи некад биле тамније, па су "посветлеле" (што се може односити и на сјај у очима, невезано за боју). Тесла је то, све је могуће. :)

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Фотографије припадника различитих хаплогрупа са овог разговаралишта
« Одговор #26 послато: Септембар 24, 2016, 03:30:26 поподне »
Нисам из овога могао закључити да је имао плаве очи. Своди се све на ту причу да су му очи некад биле тамније, па су "посветлеле" (што се може односити и на сјај у очима, невезано за боју). Тесла је то, све је могуће. :)

Поента оног што сам хтио рећи није била боја Теслиних очију, већ перцепција аутора Американца да су Словени у принципу тамнооки.

Ова реченица то јасно говори:

I asked him how he could have such light eyes and be a Slav.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Фотографије припадника различитих хаплогрупа са овог разговаралишта
« Одговор #27 послато: Септембар 24, 2016, 03:42:50 поподне »
Поента оног што сам хтио рећи није била боја Теслиних очију, већ перцепција аутора Американца да су Словени у принципу тамнооки.

Ова реченица то јасно говори:

I asked him how he could have such light eyes and be a Slav.

Можда је то поента, него си рекао баш да се Амер чудио "Теслиним плавим очима". На страну што не делују као да су плаве, већ је и сама реченица помало чудна. ;)

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Да обновимо тему, ево ја:

Ван мреже ДушанВучко

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 7223
  • I2-Y250780, род Никшића, U5a2b мт-ДНК
Отац, мајка, сестра и ја давно :)

И једна са Гилетом И1 дробњачки у школе :) (извини Гиле нисам питао за одобреније :) ) Енде

Ван мреже Свевлад

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1737
  • Аутошовинизам је тешка болест!
Ако се не варам, неки арапски, или византијски "писац" је описао Јужне Словене као крупне људе "русе" косе. Ово "русе косе" се може протумачити као риђе, али лако може и означавати једноставно човека са светлом/светлијом косом.

Искрено, не верујем да су се Јужни Словени превише разликовали од њихових северних рођака.

Такође, делује да је овај Американац мислио на Јужне Словене, не за Словене генерално, пошто су плаве очи честе код северних Словена.

А и Тесла није имао плаве очи мислим. :)

Овде се може видети његов лични опис (молба за издавање пасоша)

http://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=318.20

1. Име и презиме: Никола Тесла
2. Статус: неожењен
3. Занимање: телефонски приправник
4. Година рођења: 1856.
5. Да ли је писмен или не: писмен
6. Куда путује: Француску, Русију и Немачку
7. На које време: на три године
8. Стас: велик
9. Лице: подуго
10. Коса: црна
11. Очи: црне
12. Уста: сразмерна
13. Нос: шиљаст
14. Особите биљеге: нема
15. Пребива: Госпићу, кбр. 244
16. Надлежан: Госпић
17. Поджупанија, односно округ: Госпић
18. Вера: грчкоисточна

Била је ту и оригинал слика, али је у међувремену укљоњена са блицовог сајта
Руса коса није риђа него средње/светло смеђа са црвенкастим одсјајем.
То што су византијски писци описали Словене као риђе тумачим овако:
-Или је погрешан превод
-Или је византијцима који су били тамније пигментације од Словена смеђа коса са црвенкастим одсјајем деловала као риђа, као што се код нас често за неког ко има светло-смеђу косу каже да је плав, а на северу Европе где је плава коса честа нико светло-смеђе људе не сматра плавима
-Или је у питању фалсификат, а код фалсификата су могуће свакакве нелогичности

Да су Словени стварно били риђокоси данас би код словенских народа риђа коса била пуно чешћа него што јесте, а она је врло ретка не само код јужних него и код источних и западних Словена

Стари Словени сигурно нису имали овакву боју косе
« Последња измена: Мај 11, 2017, 06:55:15 поподне Свевлад »

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Стари Словени сигурно нису имали овакву боју косе


Ја мислим да јесу. Као и да су имали неки добар гел у то време.

На мрежи Полић

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 587
  • I2-Y56203
Ево и мене од пре коју годину :)


« Последња измена: Мај 11, 2017, 11:49:18 поподне Црна Гуја »

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Ево и мене од пре коју годину :)


Каква је оно бела кућа на точковима иза тебе (број 35)?  ;D

На мрежи Полић

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 587
  • I2-Y56203
Каква је оно бела кућа на точковима иза тебе (број 35)?  ;D
хехех....доставно возило за угаљ у руднику у Пљевљима :)

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
хехех....доставно возило за угаљ у руднику у Пљевљима :)

Иначе линк ти нешто није баш ОК. Слика се не види. Отворио сам је тек када сам ушао у опцију за цитат, а затим копирао адресу слике у други прозор.

Ван мреже Sergio

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1849
  • Y-DNA: I2-PH908>Y81557 | mtDNA: K1a-C150T
Фотографисано на Палићу пре пар дана.
Слика:


боја косе: угаљ-црна док сам био млад, а сада црно-бела :)
боја очију: браон
висина: 176 cm
тежина: 80 kg
тен мало тамнији (преко лета веома лако "хватам" боју :) )
динарик југ

Мислим да сам изгледом више "повукао" на очеву страну фамилије.

Ван мреже Милош

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5481
  • Y134591 Тарски Никшићи
Moj oтaц 1960.г.
(ca "лaжним" ocмexoм)- I2a-PH908, Tapcки Никшићи


симо

  • Гост
Иако баш нисам љубитељ постављања личних фотографија по интернету, постављам двије своје слике с краја 70-тих. Пошто се овдје доста расправљало о фенотипу, мислим да ће ове слике које постављам показати колико је то релативна ствар и може да се промијени у току живота. Рођен сам са сасвим плавом, готово бијелом косом. Коса је постепено тамнила и већ до поласка у школу била је тамна. Данас сам изразито таман и мислим да нико никад не би претпоставио да сам икад могао бити плав. Рођени брат који је на сликама заједно са мном, имао је у дјетињству некакву браон-риђкасту косу, рекао бих различиту од моје ( тај ген нам није заједнички), али је и њему временом потамнила. Прије смо коментарисали да је то честа појава у Србаља да у дјетињству буду свјетли, а послије да потамне. Превлада балканско-медитеранска генетика  ;)

На сликама, ја сам овај мањи...






Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Рођен сам са сасвим плавом, готово бијелом косом. Коса је постепено тамнила и већ до поласка у школу била је тамна. Данас сам изразито таман и мислим да нико никад не би претпоставио да сам икад могао бити плав.

Иста ствар. И ја сам као дете био изразито плав, коса је затим тамнила, постајала смеђе-риђа, а негде током средње школе сасвим потамнила.
Сећам се кад сам живео у иностранству (тад сам имао 14-15 година), сви су ме питали јесам ли Чех, јер сам имао светлосмеђу косу са тим црвенкастим тоном и имао светао тен.
Данас, с обзиром да сам углавном црномањаст (сад сам, додуше, више просед), морам да показујем слике из детињства да би ми поверовали какав сам био.
Видим и код мог сина исто. У предшколском узрасту имао је скоро па белу косу. Сада (12 год) то је она нека смеђе-риђа варијанта.
"Наша мука ваља за причешћа"