Скорашње поруке

Странице: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Генерална дискусија о форуму / Одг: C-M86 хаплогрупа
« Последња порука dzenan послато данас у 09:05:55 поподне »
Ево га еурогенес:
Population   
North_Atlantic   27.59 Pct
Baltic   27.31 Pct
West_Med   16.15 Pct
West_Asian   8.28 Pct
East_Med   16.35 Pct
Red_Sea   2.1 Pct
South_Asian   0.71 Pct
East_Asian   -   
Siberian   0.32 Pct
Amerindian   0.44 Pct
Oceanian   0.76 Pct
Northeast_African   -   
Sub-Saharan   -   

Ево га и додекад:
Population   
East_European   18.98 Pct
West_European   33.44 Pct
Mediterranean   26.54 Pct
Neo_African   -   
West_Asian   13.18 Pct
South_Asian   0.12 Pct
Northeast_Asian   0.9 Pct
Southeast_Asian   -   
East_African   -   
Southwest_Asian   6.85 Pct
Northwest_African   -   
Palaeo_African   - 
2
Историја и генетика / Одг: Илири
« Последња порука Кековац послато данас у 07:21:37 поподне »
У реду, одустајем од даље расправе. У праву си.

Ваљда ћемо једног дана имати чвршће доказе у корист једне или друге хипотезе. До тада ево доказа да је овај узорак подигао доста прашине https://phylogeographer.com/implications-of-2700-bce-ancient-yamnaya-j2b-l283-from-crihana-veche-moldova/ 😊
3
Генерална дискусија о форуму / Одг: C-M86 хаплогрупа
« Последња порука barbarylion послато данас у 07:00:21 поподне »
Ево сам управо искористио али има више ових калкулатора и нисам сигуран који да искористим, требала би ми мала помоћ око овога  :D

Probaj eurogenes K13 ? Pa kada dobijes rezultate podeli ovde ako želiš, to svakako može pomoći da se vidi ukupna genetika, takodje daće neku okvirnu sliku kakvom populacijom su tvoji pretci bili okruženi  :)
4
Генерална дискусија о форуму / Одг: C-M86 хаплогрупа
« Последња порука dzenan послато данас у 06:27:17 поподне »
Ево сам управо искористио али има више ових калкулатора и нисам сигуран који да искористим, требала би ми мала помоћ око овога  :D
5
Генерална дискусија о форуму / Одг: C-M86 хаплогрупа
« Последња порука barbarylion послато данас у 05:47:46 поподне »
Наравно, људи генерално причају шта им највише одговара. Управо сам поручио Big Y-700, надам се да ће брзо стићи а кад пошаљем још брже резултати.

У сваком случају још једном хвала на одговорима, а ја кад добијем резултате ето ме назад да видимо о чему се ту ради.  ;D

Jesi li stavljao svoje podatke na dodecad ? Ako jesi kakve si rezultate dobio?
6
Генерална дискусија о форуму / Одг: C-M86 хаплогрупа
« Последња порука Ивица Јовановић послато данас у 05:30:12 поподне »
Одлично, када би сви овако брзо решили да поруче BigY где би нам био крај. Срећно са тестом.
7
Генерална дискусија о форуму / Одг: C-M86 хаплогрупа
« Последња порука dzenan послато данас у 04:39:52 поподне »
Наравно, људи генерално причају шта им највише одговара. Управо сам поручио Big Y-700, надам се да ће брзо стићи а кад пошаљем још брже резултати.

У сваком случају још једном хвала на одговорима, а ја кад добијем резултате ето ме назад да видимо о чему се ту ради.  ;D
8
Вељић, Никољдан, G2a-L497

Место порекла је допуњено из "Беране" у "Долац/Беране" на основу података које ми је доставио тестирани.
9
Генерална дискусија о форуму / Одг: C-M86 хаплогрупа
« Последња порука Ивица Јовановић послато данас у 11:54:36 пре подне »
У том случају нема нам лека до тога да урадите велики тест. Најбоље у Yseq. Што се предања тиче не бих се ја тога хватао као пијан плота, много тога се до сада показало као погрешно интерпретирана информација. Ако вас занима, а видимо да вас занима, урадите велики тест па да се видимо на теми за пар месеци. Значиће и вама али осталима који су одређени као C на Балкану.
10
Генерална дискусија о форуму / Одг: C-M86 хаплогрупа
« Последња порука dzenan послато данас у 11:47:21 пре подне »
Слажем се али колико је тачно у овом случају нисам сигуран. Ако користимо овај извор https://wiki.sandzak.com/Be%C4%87irovi%C4%87 Бећировићи су од Шкреља а сви носиоци тог презимена су данас поријеклом из сјевера Албаније ђе се и налазило истоимено племе. Ово племе је било каталичко. Ширењем Османлија расељавају се и долазе на просторе данашњег Санџака и ту бивају словенизовани и прелазе на Ислам. Занимљиво је то што се све то дешавало 18. вијеку до када отприлике усмено имамо утврђено да смо у кукуљама и када се први пут помиње село Кукуље. Тако да оно једино да нисмо били муслимани па каталоци па муслимани  ;D Ово је само могућност.

Што се тиче 23андме добио сам 96% Балкан и Грчка и 4% Источна Европа а на анцестри 80% Балкан и 20% Источна Европа.

На 23андме на тимелине добијам:
You most likely had a parent, or grandparent who was 100% Greek & Balkan. This person was likely born between 1940 and 1970. 1-2 generations.
You most likely had a third-great-grandparent, fourth-great-grandparent, fifth-great-grandparent, sixth-great-grandparent, or seventh-great- (or greater) grandparent who was 100% Eastern European. This person was likely born between 1730 and 1850. 5-8 generations.
Странице: [1] 2 3 4 5 6 ... 10