Аутор Тема: Jelena Balsic  (Прочитано 1734 пута)

Ван мреже magic

  • Гост
  • *
  • Поруке: 14
Jelena Balsic
« послато: Април 08, 2019, 08:55:23 поподне »
Dragi,

Sta se zna o poreklu Jelene Balsic? Koja prezimena su njenog porekla po ocevoj strani?

Ван мреже Дробњак

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1208
  • I1 P109
Одг: Jelena Balsic
« Одговор #1 послато: Април 08, 2019, 09:43:51 поподне »
Dragi,

Sta se zna o poreklu Jelene Balsic? Koja prezimena su njenog porekla po ocevoj strani?
Јелена Балшић је била кћер кнеза Лазара Хребељановића и кнегиње Милице. Отац њеног оца звао се Прибац Хребељановић и био је господар утврде Прилепац код Новог Брда и логотет на двору цара Стефана Душана. Мајка Јелене Балшић била је од рода Немањића, кћер кнеза Вратка Немањића, потомка Вукана, сина Стефана Немање.
Искушење баца људе с трона,
роба диже изнад фараона.

Ван мреже DraganP-BG

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 130
Одг: Jelena Balsic
« Одговор #2 послато: Април 11, 2019, 11:02:55 поподне »
Njen brak je interesantna priča .Neki autori smatraju da ima živih potomaka i danas uostalom ispitivanja će doneti činjenicu.

Ван мреже Скардус

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 163
  • I2а1а-М26/L-158
Одг: Jelena Balsic
« Одговор #3 послато: Април 16, 2019, 10:04:33 поподне »
Njen brak je interesantna priča .Neki autori smatraju da ima živih potomaka i danas uostalom ispitivanja će doneti činjenicu.
Читао сам нешто о Балшићима и да се не понављам, има доста мистерије око порекла Балшића.
Интересује ме да ли постоји могућност утврђивања њихове хаплогрупе?

Ван мреже ZoranV

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 193
Одг: Jelena Balsic
« Одговор #4 послато: Април 16, 2019, 10:15:36 поподне »
Читао сам нешто о Балшићима и да се не понављам, има доста мистерије око порекла Балшића.
Интересује ме да ли постоји могућност утврђивања њихове хаплогрупе?

Одговор је дао доц.др. Оливер Стојковић https://www.poreklo.rs/2012/11/27/dana%C5%A1njom-geneti%C4%8Dkom-tehnologijom-nije-mogu%C4%87e-utvrditi-y-dnk-haplotip-iz-mo%C5%A1tiju-srpskih-vladara/
2012 није било могуће. Можда некад...