Ратници и страдалници > Жртве рата

Светли примери страдања странаца са Србима у Другом светском рату

<< < (2/4) > >>

Јовица Кртинић:
Нађох текст објављен у Блицу где се наводи да је угледна занатска породица Румл прешла на православље: https://www.blic.rs/vesti/srbija/zanatlijska-varos-meka-kriminala/3ne7bcc

Јовица Кртинић:
Ево још један занимљив траг ка породици Румл из Шапца (из књиге Логор Бањица 1, Београд, 2009):

9628. Ruml Miodrag, potporučnik; год. 11.2.1919. u Šapcu; od Josifa i Radmile Paramentić; neoženjen; sa boravkom u Šapcu.
U logoru od 23. XII 1942. od 55 Šabac. Odveden na rad 25. III 1944. od Gestapoa.

Зрно:
Искачу неки Чеси, кад се откуца Ruml.

Ја бих рекао да уопште није прави Немац и да су га убиле усташе, а не Немци.

Сад сам покварио епску причу, али шта да се ради...

Јовица Кртинић:

--- Цитат: Зрно  Јануар 07, 2019, 04:40:21 поподне ---Искачу неки Чеси, кад се откуца Ruml.

Ја бих рекао да уопште није прави Немац и да су га убиле усташе, а не Немци.

Сад сам покварио епску причу, али шта да се ради...

--- Крај цитата ---

Истражујемо и, као што и написах на почетку, трагамо за истином о овом случају, каква год она била. Оно што је несумњиво јесте да је Румл страдао.
Усташе јесу биле ангажоване у тој акцији нациста, тако да је могуће ово што наводиш. Али, сачекајмо да се јави још неко. Сигуран сам да о овом случају још негде има помена.
Грађа везана за Други светски рат је и иначе оптерећена идеолошким и сваким другим поделама па не бих на прву лопту закључивао.

Atlantische:
Мислим да је Румл пореклом био Судетски Немац. У Verlustlisten Österreich-Ungarn 1. WK практично сваки Румл је са простора Бохемије, где су они били веома бројни.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију