Аутор Тема: Обраћање уредницима форума  (Прочитано 105660 пута)

симо

  • Гост
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #180 послато: Јул 18, 2018, 03:41:30 поподне »
Отворена нова тема и коментари пребачени. 8)

Хвала, Амиго.  ;)

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #181 послато: Септембар 01, 2018, 11:38:55 поподне »
Свака част!
Коначно стe "удeсили"  сајт  Српског ДНК пројекта односно Порeкла да наликујe првобитном, на који сам навикла, као и многи, и који прeпознајeм помало и као "своју другу кућу, иако нисам званично члан. Али, имам јeдног члана из кућe што нијe лошe за сада.
  :)
« Последња измена: Септембар 01, 2018, 11:40:46 поподне на Црвeњском путу »

Ван мреже Акса

  • Косовци
  • Познавалац
  • *
  • Поруке: 662
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #182 послато: Октобар 02, 2018, 11:27:14 поподне »
Нисам могао да нађем опцију за брисање налога, претпостављам да чланови Друштва не могу да сами обришу налог и због тога се обраћам Друштву и захтевам да ми се обрише налог на форум. Од данас престајем да будем члан Друштва, молим и да ми се уклонe подаци, моја биографија и уопште име, презиме, нема везе што чланрина важи до наредне године.

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #183 послато: Октобар 02, 2018, 11:57:02 поподне »
Нисам могао да нађем опцију за брисање налога, претпостављам да чланови Друштва не могу да сами обришу налог и због тога се обраћам Друштву и захтевам да ми се обрише налог на форум. Од данас престајем да будем члан Друштва, молим и да ми се уклонe подаци, моја биографија и уопште име, презиме, нема везе што чланрина важи до наредне године.
Чланство у Друштву регулисано је нашим Статутом и о престанку Вашег чланства у Друштву одлучиће чланови предстојеће Скупштине (27. октобра). Наравно, никога не можемо силом задржавати у чланству, али би било пожељно да одлука о напуштању чланства буде бар образложена. Пошто скупштина потврди одлуку о Вашем иступању из чланства, учинићемо како захтевате. Жалим због овакве Ваше одлуке која је, сигуран сам, последица изостанка ваљане комуникације.

Ван мреже Милан Петровић

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 1076
  • I2-PH908 FT277965>Y93865>Y95760 Род Зорића
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #184 послато: Октобар 13, 2018, 12:04:04 пре подне »
Желим да изразим захвалност за ваш труд на пројекту. Неизмерно сте ми помогли у истраживању породичне историје и што је најважније омогућили сте да широко сагледамо историју народа.
Догодине у Холштајну!

Ван мреже Ераковић87

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #185 послато: Октобар 19, 2018, 11:11:07 пре подне »
Ако постоји могућност да се потпуно избрише моја тема под https://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=3755.0 . С обзиром да нико други није коментарисао мислим да не би дошло до штете. То бих замолио не због неког мог хира него зато што сам имао идеју да стављам све на једно место које је сада закључано. У догледно време ћу послати један текст Порталу Порекло о хронологији појављања имена Херак. Искрен да будем, није ми баш најјаснија концепција ни самог Портала пошто је на њему већ отворен простор за писање о Ераковићима - https://www.poreklo.rs/2012/03/06/erakovi%C4%87/ , Ерацима - https://www.poreklo.rs/2012/02/17/erak/ и Херацима - https://www.poreklo.rs/2012/03/19/herak/ . У појединим случајевима није могуће раздвајати теме с обзиром да је било случајева где су нпр. поједини Ераковићи скраћивали презиме на Ерак итд. а и доста тога је кроз историју испреплетано. Осим тога, не видим логику свођења на један чланак/рад који би био послат Порталу пошто тема нужно мора бити отворена како би се уопште могли слати новооткривени подаци или проширени увиди, а то захтева величину енциклопедије а не "чланка"... У том смислу највише би ми одговарао вероватно концепт блога али за тако нешто не постоји довољно простора нити на Форуму нити на Порталу, па ћу морати негде другде на интернету. Хвала.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #186 послато: Октобар 19, 2018, 11:15:53 пре подне »
Ако постоји могућност да се потпуно избрише моја тема под https://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=3755.0 . С обзиром да нико други није коментарисао мислим да не би дошло до штете. То бих замолио не због неког мог хира него зато што сам имао идеју да стављам све на једно место које је сада закључано. У догледно време ћу послати један текст Порталу Порекло о хронологији појављања имена Херак. Искрен да будем, није ми баш најјаснија концепција ни самог Портала пошто је на њему већ отворен простор за писање о Ераковићима - https://www.poreklo.rs/2012/03/06/erakovi%C4%87/ , Ерацима - https://www.poreklo.rs/2012/02/17/erak/ и Херацима - https://www.poreklo.rs/2012/03/19/herak/ . У појединим случајевима није могуће раздвајати теме с обзиром да је било случајева где су нпр. поједини Ераковићи скраћивали презиме на Ерак итд. а и доста тога је кроз историју испреплетано. Осим тога, не видим логику свођења на један чланак/рад који би био послат Порталу пошто тема нужно мора бити отворена како би се уопште могли слати новооткривени подаци или проширени увиди, а то захтева величину енциклопедије а не "чланка"... У том смислу највише би ми одговарао вероватно концепт блога али за тако нешто не постоји довољно простора нити на Форуму нити на Порталу, па ћу морати негде другде на интернету. Хвала.

На порталу се могу слати подаци у облику коментара на текст. Тренутно ми немамо текст о Ераковићима. Ако га у међувремену напишете, поставићемо га као основни текст о Ераковићима. Тему сам обрисао, ако вам нешто из ње буде требало, увек вам могу проследити њене коментаре.



Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #187 послато: Октобар 19, 2018, 07:34:53 поподне »
Прегледавао сам до сада постављене постове Ераковића87 и предлажем му да напише један чланак који би био постављен на портал Порекла.
Нисам стављао никакав коментар, чекајући неки заокружен став. Можда је то мањкало.
Али, верујем да од свега написаног (на жалост, нисам скинуо досадашње постове, али верујем да их је аутор сачувао код себе) може да се направи добар чланак о презименима изведеним од имена Херак и пореклу разних Ерака, Ераковића и др.
Зато, Ераковићу, само напред!
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Ojler

  • Члан Управног одбора
  • Бели орао
  • *
  • Поруке: 5267
  • Y-DNK: I2-Y3120 Z17855>PH3414 Мириловићи
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #188 послато: Јануар 05, 2019, 04:11:56 поподне »
Шта је промењено на форуму да се од пре неког времена када се одговара на поруку у цитату увек наводи комплетна преписка? Раније није било тако, у цитату се појављивала само последња порука на коју се одговара. Лично мислим да је овај нови начин приказа оптерећујући јер се у дугим препискама акумулирају све претходне поруке и постаје тешко пратити дискусију. Још ако има и слика, постови постају огромни. Све те поруке ионако постоје на теми па ко жели да их прочита може на њих да се врати. Овако се цела преписка сваки пут пакује у једну поруку.

Kамене рабъ и госодинъ

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #189 послато: Јануар 05, 2019, 04:21:44 поподне »
Шта је промењено на форуму да се од пре неког времена када се одговара на поруку у цитату увек наводи комплетна преписка? Раније није било тако, у цитату се појављивала само последња порука на коју се одговара. Лично мислим да је овај нови начин приказа оптерећујући јер се у дугим препискама акумулирају све претходне поруке и постаје тешко пратити дискусију. Још ако има и слика, постови постају огромни. Све те поруке ионако постоје на теми па ко жели да их прочита може на њих да се врати. Овако се цела преписка сваки пут пакује у једну поруку.

Искључено. То сам пре неки дан укључио мислећи да ћу тиме олакшати праћење размене приватних порука у сандучету. У међувремену сам такође увидео да то ствара проблем на форуму, и свакако сам намеравао да то искључим као опцију. :)



Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #190 послато: Јануар 05, 2019, 08:00:16 поподне »
Поздрављам!

И мени се учинило да је то превише текста на једном месту који само омета праћење преписке.
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #191 послато: Јануар 05, 2019, 08:14:05 поподне »
Поздрављам!

И мени се учинило да је то превише текста на једном месту који само омета праћење преписке.

;)



Ван мреже DraganP-BG

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 130
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #192 послато: Јануар 05, 2019, 11:07:00 поподне »
Mislim da čovek želi da pomogne.

Ван мреже нцп

  • Члан Друштва
  • Памтиша
  • *****
  • Поруке: 1601
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #193 послато: Јануар 07, 2019, 06:36:18 поподне »
Поштовани

Христос сe роди! Срeтан Божић!

Молба:

малопрe, враћајући сe кући "бацих поглeд" на форум (нисам рeгистрована) да видим шта има ново, и видим око 18 часова отприликe на почeтној страни у рубрици скорашње поруке да пишe да сам око 17 и нeшто била активна на форуму на тeми
Корен и порекло неких средњовековних имена - на Црвeњском путу, а ја од 15 часова до малопрe нисма била кући и нисам била активна.

На тeми Корен и порекло неких средњовековних имена  - јeсам била активна ранијe, али данас свакако нe. Штавишe, данас, до сада нисам ни била активна.

А да сам била - прe свeга бих чeститала члановима и форумашима Божић, па онда дискутовала.

Провeритe, молим вас, да ли јe то нeки "пропуст" у раду вашeг систeма или јe нeко "улазио" у мој налог.

П.С. - да ли јe још нeко уочио моју наводну активност у прeтходна два сата?
 >:(



Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #194 послато: Јануар 07, 2019, 07:35:39 поподне »
Постоји могућност да је због приступа преко телефона остало збележено присуство иако начелно нисте били на форуму.



Ван мреже Dado

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 23
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #195 послато: Јануар 09, 2019, 10:36:14 поподне »
English language subforum

Poštovani,

Ja bih promijenio naslov ovog potforuma u "English language Child Board" jer termin "Child board"  koristi i sam SMF.

P.S. Ja mislim da je ispravno potforum umjesto podforum. To je generalno greška nekog ko je radio prevod smf jezičkih datoteka.
« Последња измена: Јануар 09, 2019, 10:43:40 поподне Dado »

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #196 послато: Јануар 12, 2019, 10:44:54 пре подне »
English language subforum

Poštovani,

Ja bih promijenio naslov ovog potforuma u "English language Child Board" jer termin "Child board"  koristi i sam SMF.

P.S. Ja mislim da je ispravno potforum umjesto podforum. To je generalno greška nekog ko je radio prevod smf jezičkih datoteka.

Мишљење уредништва је да треба задржати постојећи назив.

Што се тиче превода на српски, тачно је да ту постоји правописна грешка, и за то би се требало обратити SMF. Па да у некој будућој верзији српског превода SMF-а та грешка буде отклоњена. Писаћемо им...



Ван мреже Nebo

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 10033
  • I2a S17250 A1328
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #197 послато: Фебруар 04, 2019, 12:20:47 поподне »
Молим уреднике да поставе везицу за књигу "Антисрпство у уџбеницима историје у Црној Гори", Александра Стаматовића, на тему "О Србству Црногораца". Верујем да ће многе занимати да прочитају:

https://vdocuments.site/antisrpstvo-u-udzbenicima-istorije-u-crnoj-gori.html
"Наша мука ваља за причешћа"

Ван мреже ZO

  • Члан Друштва
  • Помоћник
  • *****
  • Поруке: 161
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #198 послато: Април 07, 2019, 07:46:22 поподне »
Коначно сам успео да се вратим на форум као ЗО тј.ZO  ???. Агонија!
При томе,иако сам члан, дакле нисам гост, није ми омогућен приступ на заштићени део форума! У сваком случају поздрав свима!
П56 или Предраг
« Последња измена: Април 07, 2019, 07:50:07 поподне ZO »

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Обраћање уредницима форума
« Одговор #199 послато: Април 07, 2019, 07:59:12 поподне »
Коначно сам успео да се вратим на форум као ЗО тј.ZO  ???. Агонија!
При томе,иако сам члан, дакле нисам гост, није ми омогућен приступ на заштићени део форума! У сваком случају поздрав свима!
П56 или Предраг

Добродошли назад, Предраже! :)

Управо сам вам доделио статус Члана Друштва.

Проверите да ли је сада све у реду.