Аутор Тема: Преминула Jean Manco  (Прочитано 1647 пута)

симо

  • Гост
Преминула Jean Manco
« послато: Април 06, 2018, 12:08:28 поподне »
Можда већини неће ништа значити ово име, али Jean Manco је једна од пионира генетичке генеалогије. Уређивала је веома користан сајт Peopling of Europe, гдје су многи подаци, поготово они који се односе на стару днк могли да се нађу у доста прегледном виду. Лично, њен сајт сам доста користио као извор података, и жао ми је што више није доступан. Била је активна и на већини форума који се баве генетичком генеалогијом, а издала је и неколико књига. Преминула је 25. марта ове године од рака.

https://www.amazon.com/Jean-Manco/e/B0034P5S3C


Ван мреже Bane

  • Истраживач
  • *******
  • Поруке: 977
  • E-Z16988+BY99620+
Одг: Преминула Jean Manco
« Одговор #1 послато: Април 07, 2018, 12:24:37 пре подне »
Особа која је међу првима отворила врата генетици и препознала њен потенцијал у сврху бољег разумевања појединих периода људске историје. Њен приступ дискусијама је био јасно непристрасан а своје богато знање никада није злоупотребљавала.

Ван мреже Kor

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1000
  • реверзни инжињеринг историје
Одг: Преминула Jean Manco
« Одговор #2 послато: Мај 10, 2018, 09:13:05 поподне »
аууу... тек сада наиђох на ову информацију! Имао сам част да се са њом преписујем једно време. Врло умерен и објективан саговорник. Ако се не варам, била је архитекта са посебним занимањем за историју. Учинила је много да се гг као тада млада наука почне развијати у правом смеру.

Покој јој души.