Аутор Тема: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту  (Прочитано 2528761 пута)

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2440 послато: Септембар 17, 2016, 10:35:43 пре подне »
Мени је јасно зашто ово Синиша говори, и ја се са тим у начелу слажем, али управо и због овога што Небојша говори, на своју одговорност поставио сам макар овде. Узгред, мало сам се погубио у претраживању резултата, па упитнике ставио и уз Бусулаџића и Виљевца, а први је муслиман, док је други или Србин или Хрват (видех да их има у околини Вировитице).



Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2441 послато: Септембар 17, 2016, 10:53:13 пре подне »
Мени је јасно зашто ово Синиша говори, и ја се са тим у начелу слажем, али управо и због овога што Небојша говори, на своју одговорност поставио сам макар овде. Узгред, мало сам се погубио у претраживању резултата, па упитнике ставио и уз Бусулаџића и Виљевца, а први је муслиман, док је други или Србин или Хрват (видех да их има у околини Вировитице).

Управо тако, подаци нису изгубљени и заборављени ако се објаве на овој теми и добро је да се бар ту нађу.

Што се Пројекта, видјећемо на крају године, како ћемо и у ком облику објављивати такве резултате. Могуће је да ће бити затворени и јавни дио пројекта. У сваком случају, Пројекат се мора довести у ред што се тиче тих ствари. За сваки хаплотип ако је и узет са јавних база морали би бар да знамо извор, шифру и са ког јавног сајта је преузет. Тада ће наш Пројекат бити релевантан и као референца која би се могла узимати код писања научних радова на тему генетике.


Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13161
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2442 послато: Септембар 18, 2016, 03:04:31 поподне »
Колико видим у резултатима које очекујемо ових дана из Српског ДНК дана је и крајишки Шевић, који је управо из ове групе Лучинштака повезаних са Опачићем, па ћемо видјети шта ће показати резултати. Уколико се покаже блискост са никшићким хаплотиповима била би то значајна информација која би потврдила предање.

Опачић на 12 маркера има поклапање са неким родовима I2a DN из Крајине (род "В"), али има и потпуно поклапање са многим Никшићима из Црне Горе (Лучиндан). Биће стварно велико откриће уколико се испостави да постоји веза, односно да је предање које је забележио Милан карановић почетком 20. века заиста тачно.

Ван мреже Зверобој

  • Гост
  • *
  • Поруке: 3
  • I2a1b динарска северна
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2443 послато: Септембар 20, 2016, 12:00:20 пре подне »
Поштовани, извините што овако као падобранац ускачем на ову тему, поготово што нисам свеже тестиран али у међувремену се појавио један рођа :) чији резлтати су доста слични мојим резултатима, па бих вас замолио за мишљење.

Моја хаплогрупа је И2аДинСевер, а ако филтрирате табелу по том критеријуму мој резултат је у роду Т (тренутно на 73. месту, Васиљевић), а новооткривени рођа је Божовић (тренутно 74. исто род Т)

Ако се не варам разликују нам се 4 алела, па ме интересује макар и груба процена о даљини заједничког претка, ако неко може да је да био бих захвалан.

Друга ствар која ме од тренутка уврштавања у табелу јако заинтересовала јесте моја вредност DYS456 алела је 17, уобичајена вредност је 15, има ту и тамо 14 и 16, али са 17 ја сам једини, па ме интересује мишљење/тумачење ове интересантне појаве.

Претпостављам да кад би довољан узорак био обрађен да не бих био једини, али ме интересује тумачење те вредности у односу на својства тог алела.

Хвала унапред!

Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2357
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2444 послато: Септембар 20, 2016, 12:31:32 пре подне »
Поштовани, извините што овако као падобранац ускачем на ову тему, поготово што нисам свеже тестиран али у међувремену се појавио један рођа :) чији резлтати су доста слични мојим резултатима, па бих вас замолио за мишљење.

Васиљевићу, баш лепо што сте се јавили! Божовић је наш активни члан овде, сигурно ће вам се јавити! Колико знате о свом даљем пореклу, јер Божовић би највероватније требало да је у Г. Милановац дошао из динарске струје сеоба у Западну Србију и Шумадију.

Ван мреже sevicaleksandar

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2445 послато: Септембар 20, 2016, 01:07:56 пре подне »
Поздрав свима. Моје име је Александар Шевић и био сам на тестирању сад поводом дана ДНК. Рекао бих, читајући овде по форуму да постоји детаљнији ДНК тест, што ја нисам знао. А овај тест који сам ја радио показао је да припадам групи Ј2б. Сад би био ред да се мало бацим на изчитавање форума пошто на њему постоји гомила информација које могу бити од користи.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13161
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2446 послато: Септембар 20, 2016, 01:27:32 пре подне »
Поздрав свима. Моје име је Александар Шевић и био сам на тестирању сад поводом дана ДНК. Рекао бих, читајући овде по форуму да постоји детаљнији ДНК тест, што ја нисам знао. А овај тест који сам ја радио показао је да припадам групи Ј2б. Сад би био ред да се мало бацим на изчитавање форума пошто на њему постоји гомила информација које могу бити од користи.

Поздрав Александре,

Да ли можете да напишете редослед маркера?

Да ли су у питању крајишки Шевићи, слава Лучиндан?

Говорили смо недавно о пореклу овог рода, с обзиром да за сада имамо Кљајиће и Опачиће (први су I2a Dinaric North, а за друге само знамо да су I2a Dinaric).

Шевићи би требало да су део ове групе родова. Ако су Ј2б, онда је и ту дошло "удруживања".

Презиме Шево/Шевић је веома раширено у околини Крупе, Новог и Петровца. Било их је у месту из ког су Новаковићи J2b1. Ови из Бјелајског Поља кажу да су из Плавана, а већина аутора верује да су у вези са Опачићима, који су изгледа I2a.

Ван мреже sevicaleksandar

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2447 послато: Септембар 20, 2016, 02:13:46 пре подне »
Јесте слава је Св. Лука. Деда је родом из Новог Града. Не знам стварно много али решио сам да "копам". 16  12  19  28  15        11  24  13  12   9  16         17  21   24   12   11  9       13  16  14  18  12  11

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13161
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2448 послато: Септембар 20, 2016, 02:29:32 пре подне »
Јесте слава је Св. Лука. Деда је родом из Новог Града. Не знам стварно много али решио сам да "копам". 16  12  19  28  15        11  24  13  12   9  16         17  21   24   12   11  9       13  16  14  18  12  11

Хвала на одговору, Александре.

Припадате подграни J2b2-M241. У околини Новог Града (Рудице) постоји сличан хаплотип (Умићевић, слава Аранђеловдан).

Као што рекосмо, Шевићи у Босанску Крајину долазе из Северне Далмације, где постоји презиме Шево (Плавно, слава такође Лучиндан).

Плавно је за ову причу веома важно зато што је тамо било пуно Родића-Стојсављевића. Тестирани Умићевић припада управо овој групи родова. Треба нагласити да ни сви Родићи немају исти Y-днк. Једни су I2a DN (Родићи и Новаковићи), други J2b2-M241, с тим да Родићи и Новаковићи нису генетски блиски.

По свему судећи, простор између Зрмање и Плавна може бити једна од етапних станица крајишких J2b2-M241.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2449 послато: Септембар 20, 2016, 06:41:31 пре подне »
Јесте слава је Св. Лука. Деда је родом из Новог Града. Не знам стварно много али решио сам да "копам". 16  12  19  28  15        11  24  13  12   9  16         17  21   24   12   11  9       13  16  14  18  12  11

Александре, добро дошли.

Објављујемо резултате редом. Добро би било да сачекате док не поставимо резултат у табелу. Ионако сваки резултат приликом објављивања прокоментаришемо.

Како год, с обзиром да је резултат већ објављен, Шевићи припадају халогрупи Ј2б М241. Сасвим је јасно да су повезани са једном породицом која већ постоји у Пројекту, а то су Париповићи са Гламочког поља, који такође славе Лучиндан. Сами Париповићи су у селу радаслијама у Гламочу прилично стара породица непознатог поријекла.

Шевићи или како им је раније гласило презиме Шеве, присутни су у Далмацији, у Плавну и Стрмици, као и оближњем Србу одакле су се расељавали по Босанској крајини. У Плавно су вјероватно дошли у сеоби 1692. из Босанске Крајине, из Бјеласјког Поља и околине. Могуће је да су управо Париповићи онај дио рода који је остао у Босни, а Шеве онај који је отишао у Далмацију.

Карановић је Шеве/Шевиће повезивао са родом Никшића и неким другим крајишким породицама које славе св. Луку. Сад видимо, а и раније се могло наслутити, да то груписање у племена у Крајини није баш могуће испратити. Судећи по овим резултатима веза Шевића са Никшићима није извјесна, а питање је колико имају везе и са осталим породицама у крајини које славе св. Луку (нпр. Опачићима)

Ван мреже Лепеничанин

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 953
  • R1b
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2450 послато: Септембар 20, 2016, 08:30:16 пре подне »
Поздрав Зверобоју!

ваше порекло је врло занимљиво, с обзиром да и Станоје Главаш потиче од те миграционе струје од Дебра...та кретања су очигледно јако стара...

Тестирани Божовић је из Г. Милановца, али је мушка директна линија из околине Петровца на Млави. То говори о неком општем миграционом кретању ваших заједничких предака, са југозапада на североисток.

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2451 послато: Септембар 20, 2016, 10:09:32 пре подне »
Ево једног резултата који је ван Српског ДНК дана

Стевановић, Аранђеловдан, пр. Стевањдан,  Голи Рид/Лебане/СРБ

Стевановић и припадају хаплогрупи I2a Динарик Југ. Смјестио сам их у групу гдје се налазе и Бездановићи. Стевановићи су се раније презивали Ристићи и имају предање да су Озринићи. Могуће је, судећи по резултату, да су нека рано издвојена грана Озринића.

Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2357
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2452 послато: Септембар 20, 2016, 12:02:06 поподне »
Поздрав Зверобоју!

ваше порекло је врло занимљиво, с обзиром да и Станоје Главаш потиче од те миграционе струје од Дебра...та кретања су очигледно јако стара...

Тестирани Божовић је из Г. Милановца, али је мушка директна линија из околине Петровца на Млави. То говори о неком општем миграционом кретању ваших заједничких предака, са југозапада на североисток.

Проверих, било је речи на форуму. Божовићу је једна од женских линија од Петровца на Млави, али мушка линија не.

Ван мреже Зверобој

  • Гост
  • *
  • Поруке: 3
  • I2a1b динарска северна
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2453 послато: Септембар 20, 2016, 01:18:48 поподне »
Моје знање о прецима иде најдаље до краја 19. почетка 20. века када се мој прадеда доселио у Београд из Врања. Наводно му је надимак био Дебарац. Био је столар.
Причајући са мојом тетком пре неку годину сазнао сам следеће...

Прадеда Павле је био једини мушки потомак и имао је 3 сестре:
Румену(удала се на Космету),
Тамјану(удала се за кафеџију у Београду који је погинуо на Мачковом камену и она је довела прадеду у Београд, врло могуће и пре ратова),
Јефимију(удала се за неког Павловића и емигрирала у Америку, тражио сам је по бродским дневницима без успеха).

Њихов отац би требало да се звао (А)Ранђел (и с обзиром да је мој деда рођен у марту 1915.(значи није окупаторско дете :) ) Павле је могао да буде рецимо 1880-90., а Ранђел рецимо 1850.) Ранђел је наводно био неимар и наводно је градио цркве, осим тога што сам чуо немам никакве доказе за то.
Што опет може да имплицира да се Ранђелу отац звао Василије или Васиљ и да по њему носимо презиме (1851. кнез Александар Карађорђевић је донео указ којим се фиксирају презимена од тог тренутка).
Наравно свестан сам да Дебар(притом морам да нагласим да ја за миграцију Дебар-Врање не знам, већ само за надимак) није био под влашћу Кнеза Александра али остављам могућност да се то правило проширило изван граница кнежевине међу Србима.

Е сад зашто сам се оволико расписао кад ово мало кога може да интересује, прво да остане траг,а као друго да поделим са вама своје резоновање и тиме га изложим критици, као треће да неко од вас искуснијих може да ме посаветује о даљој истрази.

Питао сам за процену колико далеко може да буде заједнички предак мене и Божовића пошто по мом знању то може најраније да буде тек од Ранђеловог(пошто је он претпостављам извесно био Васиљевић) хипотетичког стрица Божидара-Боже по коме је мој рођа могао да добије презиме. Наравно то је лонгшот, што би рекли Енглези, претпоставка заснована на претпоставкама, зато питам стручније да ми дају грубу процену о даљини заједничког претка. И сад се намеће питање, да ли постоји математички модел процене,  и да ли је неко направио некакав софтвер за процену базиран на том моделу?

Унапред се извињавам ако сам удавио и причао ван теме ове нити форума.

Ван мреже OlovniCovek

  • Писар
  • *****
  • Поруке: 240
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2454 послато: Септембар 20, 2016, 01:45:44 поподне »
Моје знање о прецима иде најдаље до краја 19. почетка 20. века када се мој прадеда доселио у Београд из Врања. Наводно му је надимак био Дебарац. Био је столар.
Причајући са мојом тетком пре неку годину сазнао сам следеће...

Прадеда Павле је био једини мушки потомак и имао је 3 сестре:
Румену(удала се на Космету),
Тамјану(удала се за кафеџију у Београду који је погинуо на Мачковом камену и она је довела прадеду у Београд, врло могуће и пре ратова),
Јефимију(удала се за неког Павловића и емигрирала у Америку, тражио сам је по бродским дневницима без успеха).

Њихов отац би требало да се звао (А)Ранђел (и с обзиром да је мој деда рођен у марту 1915.(значи није окупаторско дете :) ) Павле је могао да буде рецимо 1880-90., а Ранђел рецимо 1850.) Ранђел је наводно био неимар и наводно је градио цркве, осим тога што сам чуо немам никакве доказе за то.
Што опет може да имплицира да се Ранђелу отац звао Василије или Васиљ и да по њему носимо презиме (1851. кнез Александар Карађорђевић је донео указ којим се фиксирају презимена од тог тренутка).
Наравно свестан сам да Дебар(притом морам да нагласим да ја за миграцију Дебар-Врање не знам, већ само за надимак) није био под влашћу Кнеза Александра али остављам могућност да се то правило проширило изван граница кнежевине међу Србима.

Е сад зашто сам се оволико расписао кад ово мало кога може да интересује, прво да остане траг,а као друго да поделим са вама своје резоновање и тиме га изложим критици, као треће да неко од вас искуснијих може да ме посаветује о даљој истрази.

Питао сам за процену колико далеко може да буде заједнички предак мене и Божовића пошто по мом знању то може најраније да буде тек од Ранђеловог(пошто је он претпостављам извесно био Васиљевић) хипотетичког стрица Божидара-Боже по коме је мој рођа могао да добије презиме. Наравно то је лонгшот, што би рекли Енглези, претпоставка заснована на претпоставкама, зато питам стручније да ми дају грубу процену о даљини заједничког претка. И сад се намеће питање, да ли постоји математички модел процене,  и да ли је неко направио некакав софтвер за процену базиран на том моделу?

Унапред се извињавам ако сам удавио и причао ван теме ове нити форума.

https://sr.wikipedia.org/sr/%D0%94%D0%BE%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BC_%D0%9C%D0%B8%D1%85%D0%B0%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%9B  :D

Синиша Јерковић

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2455 послато: Септембар 20, 2016, 01:54:36 поподне »
Моје знање о прецима иде најдаље до краја 19. почетка 20. века када се мој прадеда доселио у Београд из Врања. Наводно му је надимак био Дебарац. Био је столар.
Причајући са мојом тетком пре неку годину сазнао сам следеће...

Прадеда Павле је био једини мушки потомак и имао је 3 сестре:
Румену(удала се на Космету),
Тамјану(удала се за кафеџију у Београду који је погинуо на Мачковом камену и она је довела прадеду у Београд, врло могуће и пре ратова),
Јефимију(удала се за неког Павловића и емигрирала у Америку, тражио сам је по бродским дневницима без успеха).

Њихов отац би требало да се звао (А)Ранђел (и с обзиром да је мој деда рођен у марту 1915.(значи није окупаторско дете :) ) Павле је могао да буде рецимо 1880-90., а Ранђел рецимо 1850.) Ранђел је наводно био неимар и наводно је градио цркве, осим тога што сам чуо немам никакве доказе за то.
Што опет може да имплицира да се Ранђелу отац звао Василије или Васиљ и да по њему носимо презиме (1851. кнез Александар Карађорђевић је донео указ којим се фиксирају презимена од тог тренутка).
Наравно свестан сам да Дебар(притом морам да нагласим да ја за миграцију Дебар-Врање не знам, већ само за надимак) није био под влашћу Кнеза Александра али остављам могућност да се то правило проширило изван граница кнежевине међу Србима.

Е сад зашто сам се оволико расписао кад ово мало кога може да интересује, прво да остане траг,а као друго да поделим са вама своје резоновање и тиме га изложим критици, као треће да неко од вас искуснијих може да ме посаветује о даљој истрази.

Питао сам за процену колико далеко може да буде заједнички предак мене и Божовића пошто по мом знању то може најраније да буде тек од Ранђеловог(пошто је он претпостављам извесно био Васиљевић) хипотетичког стрица Божидара-Боже по коме је мој рођа могао да добије презиме. Наравно то је лонгшот, што би рекли Енглези, претпоставка заснована на претпоставкама, зато питам стручније да ми дају грубу процену о даљини заједничког претка. И сад се намеће питање, да ли постоји математички модел процене,  и да ли је неко направио некакав софтвер за процену базиран на том моделу?

Унапред се извињавам ако сам удавио и причао ван теме ове нити форума.

Васиљевићу,

постоји математички модел који прорачунава удаљеност до најскоријег заједничког претка, али се он заснива на вјероватноћи и не може се рећи да је сасвим тачан, већ се само може говорити о постоцима вјероватноће. Поузданост закључка зависи од броја маркера упоређених хаплотипова. По мени, без минимално 67 и 111 маркера, тешко је поуздано говорити о старости гране. А то поготово важи за И2а Динарик који је прича за себе јер се нагло разгранао и без одређеније СНП анализе тешко да и 111 маркера помаже.

Оно што се може радити засад јесте покушавати повезати историјске податке са неким карактеристичним вриједностима. Код тебе је карактеристична комбинација 14-14 на маркерима 385аб и 456=17. Кад се појави хаплотип са истим комплетом, то већ може да значи значајну блискост.

Само мјесто поријекла, Македонија, указује на грану која је честа у Македонији, а то је Z17855. Кад би се тестирао тај СНП то би у игри оставило само оне хаплотипе који су потврђено ова грана.

Динарик Сјевер генерално има много нових откривених грана и огранака, можда и двадесет. Да сам Динарик Сјевер, прво што бих урадио је : наручио бих тест код YSeq који тестира све досад откривене СНП-ове унутар И2а Динарика и који кошта негдје око 90 долара.

Кад бих сазнао којој конкретно подграни Динарик Сјевера припадам, ишао бих у финију анализу по маркерима.

Ово говорим да постоји као могућност, зависи наравно од финансијских могућности појединца. Али за многе хаплогрупе не постоји овакава могућност. Динарик Сјевер има ту срећу да је добро СНП дефинисан.

Ван мреже Лепеничанин

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 953
  • R1b
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2456 послато: Септембар 20, 2016, 02:35:04 поподне »
Цитат
колико далеко може да буде заједнички предак мене и Божовића

схватио си из оног што је написао Синиша да је код тог одређивања старости заједничког претка у игри математичка вероватноћа, тако да је све релативно.

Овако одока, ако се ишта разумем, не верујем да сте превише блиски, осим у ширем смислу, од 500 година па навише.

Цитат
кад ово мало кога може да интересује

мене на пример интересује тај стари Београд, верујем и остале са овог форума, а насељеници из Дебра и из Врања подједнако су давали тон тој чаршији.

Ван мреже Gallavant

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 110
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2457 послато: Септембар 20, 2016, 02:48:40 поподне »
Питао сам за процену колико далеко може да буде заједнички предак мене и Божовића пошто по мом знању то може најраније да буде тек од Ранђеловог(пошто је он претпостављам извесно био Васиљевић) хипотетичког стрица Божидара-Боже по коме је мој рођа могао да добије презиме. Наравно то је лонгшот, што би рекли Енглези, претпоставка заснована на претпоставкама, зато питам стручније да ми дају грубу процену о даљини заједничког претка. И сад се намеће питање, да ли постоји математички модел процене,  и да ли је неко направио некакав софтвер за процену базиран на том моделу?

Moraću da se složim sa Sinišom ovde i da te razočaram. Postoji opcija računanja, jedan takav kalkulator je npr ovde. Problem je, kao što je Siniša naveo, što je 23 markera jako malo. Za tvoja 23 markera i razliku na 4, rezultat je da je verovatnoća ~50% da ste imali zajedničkog pretka pre 35 generacija; odnosno ~90% da je živeo pre 60ak generacija. Ove cifre su naravno daleko iznad nekog genealoškog raspona.

Lično, ove markere bih zanemario za računanje zajedničkog pretka, osim u slučaju potpunog poklapanja. Tada su cifre 50% na 6-7 generacija, odnosno 90% na 16-17... a tu se već može doći do nekih zaključaka.

Dakle, rešenje su SNP testovi: jedan pristup je kao što je Siniša naveo, preko Yseqa testirati konkretne SNP-ova; druga opcija je raditi BigY koji testira sve SNP-ove (mada ispada da u nekim grupama i nije baš toliko kompletan). Naravno, prvo košta 100ak dolara a drugo oko 500. :) Moj savet, ko ima para i radoznalosti, nek se testira na BigY. Mi ostali, koji smo samo radoznali, bolje nam je da se strpimo. :) Cene dugoročno padaju, tu su i sezonski popusti, a svaki dalji testirani povećava šansu da ćemo se s nekim poklopiti.

Dobrodošao u genetičku genealogiju. :)

Ван мреже Лепеничанин

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 953
  • R1b
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2458 послато: Септембар 20, 2016, 02:53:07 поподне »
Цитат
Божовићу је једна од женских линија од Петровца на Млави, али мушка линија не.

Ово може само Лука да реши. На мапи рођака коју је поставио на форуму, у Млаву је поставио претке са очеве стране, али није јасно да ли је реч о директној мушкој линији.

Jelic

  • Гост
Одг: Нови тестирани на Српском ДНК Пројекту
« Одговор #2459 послато: Септембар 20, 2016, 02:54:01 поподне »
Ово може само Лука да реши. На мапи рођака коју је поставио на форуму, у Млаву је поставио претке са очеве стране, али није јасно да ли је реч о директној мушкој линији.

Директна мушка линија је из Горњег Милановца,а преци очеве мајке су из Петровца на Млави.