Аутор Тема: Prezime Vujin  (Прочитано 2455 пута)

Ван мреже Zuninjo

  • Гост
  • *
  • Поруке: 2
Prezime Vujin
« послато: Фебруар 29, 2016, 02:21:54 пре подне »
Veliki pozdrav svima na forumu!
Mnogo korisnih i lepih informacija sam pronašao ovde. Interesuje me da li mi neko može reći nešto o poreklu prezimena Vujin, odakle potiče i gde je sada zastupljeno? Jako malo podataka sam pronašao na internetu. Bilo kakva informacija bi mi mnogo značila. Unapred se zahvaljujem.  :)

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Prezime Vujin
« Одговор #1 послато: Март 09, 2016, 09:43:07 поподне »
Veliki pozdrav svima na forumu!
Mnogo korisnih i lepih informacija sam pronašao ovde. Interesuje me da li mi neko može reći nešto o poreklu prezimena Vujin, odakle potiče i gde je sada zastupljeno? Jako malo podataka sam pronašao na internetu. Bilo kakva informacija bi mi mnogo značila. Unapred se zahvaljujem.  :)

Што се тиче етимолошког порекла презиме Вујин највероватније потиче од надимка Вуја, који може бити и патронимичког и матронимичког порекла. Нажалост, нема објављене статистике која би нам рекла где све има Вујина, те у ком броју и откада су ту где су пописани. Кад се погледају неки секундарни извори, може се констатовати да сви Вујини свакако нису у роду, те да их има како на простору Срема, Баната и Бачке, тако и у остатку Србије, а вероватно и по суседним земљама бивше СФРЈ.

Нешто више о вашим Вујинима можда бисмо могли наћи ако бисте нам рекли одакле сте пореклом и коју славу славите?



Ван мреже Zuninjo

  • Гост
  • *
  • Поруке: 2
Одг: Prezime Vujin
« Одговор #2 послато: Март 10, 2016, 10:36:52 поподне »
Hvala na odgovoru i na trudu.  :)
Moji Vujini su poreklom iz Srema, tačnije iz Vojke kod Stare Pazove. Slavimo Sabor svetog Arhangela Gavrila, koja je 8. aprila.