Аутор Тема: Српски ДНК Пројекат- примједбе  (Прочитано 139824 пута)

Ван мреже drajver

  • Члан Друштва
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 5100
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #340 послато: Јул 03, 2022, 07:42:35 пре подне »
Хоће ли Миодраг коначно бити уврштен у базу Порекла? Потписао сам све што је тражено још пре пар месеци. Ако неће има где хоће у бугарској бази.

Никола, резултат је давно убачен. Не знам зашто није учињен јавним након потписивања упитника. Свакако се не ради ни о чему другом, већ само о неажурности нас уредника.

Објавио сам сад резултат јавно.

Ван мреже НикПав

  • Члан Друштва
  • Познавалац
  • *****
  • Поруке: 510
  • Y: E-BY148067 Никољдан Y (M): E-FT61303 Јовањдан
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #341 послато: Јул 03, 2022, 07:50:39 пре подне »
Никола, резултат је давно убачен. Не знам зашто није учињен јавним након потписивања упитника. Свакако се не ради ни о чему другом, већ само о неажурности нас уредника.

Објавио сам сад резултат јавно.

Хвала Синиша, већ сам скоро одустао од свега.

Ван мреже Ђукић

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 38
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #342 послато: Март 14, 2023, 10:51:49 пре подне »
Поздрав, управо сам приметио да сам, у табели пројекта, преименован у "неимени". Редни бр. 100819 је у питању. Вероватно је дошло до неког губитка података.

Ван мреже Симеон Волос

  • Помоћник
  • ****
  • Поруке: 122
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #343 послато: Март 14, 2023, 05:34:59 поподне »
Поздрав, управо сам приметио да сам, у табели пројекта, преименован у "неимени". Редни бр. 100819 је у питању. Вероватно је дошло до неког губитка података.


Ако се не варам неке зачкољице са заштитом приватности.Ради се на томе да се то регулише.Како за оне који не желе да им  подаци буду јавни тако и за оне који немају проблем по том питању  но постоје неке "процедуралне грешке" у обрасцу који су попуњавали пре него што су тестирани.Верујем да ће неко из администрације детаљније објаснити о чему је реч или ме исправити ако сам погрешио у коментару.

Ја лично мислим да у овом случају СДНК не сме бити иоле попустљив.Ко је тестиран у оквиру неких од годишњих акција тестирања са 50% попуста нема право да тражи анонимност података.То могу само они који су платили пуну цену тестирања.Ако се неко из годишњих промотивних акција предомисли поводом његовог статуса у табели СДНК нека фино доплати вашем друштву осталих 50%,тј.  до пуне цене тестирања  ради такве услуге.Ако је правно могуће наравно...
« Последња измена: Март 14, 2023, 05:37:18 поподне Симеон Волос »

Ван мреже spaja1978

  • Шегрт
  • ***
  • Поруке: 66
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #344 послато: Март 15, 2023, 08:44:12 пре подне »
Veliki pozdrav.Testiran sam u okviru Hercegovačkog DNK projekta.Da li će se ti rezultati uvrstiti u tabelu?Ja sam za to da mi se objave podaci i volio bih da se nađu u tabeli.

Ван мреже Иван Вукићевић

  • Уредник СДНКП
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 3378
  • Васојевић
Одг: Српски ДНК Пројекат- примједбе
« Одговор #345 послато: Март 15, 2023, 12:50:08 поподне »
Veliki pozdrav.Testiran sam u okviru Hercegovačkog DNK projekta.Da li će se ti rezultati uvrstiti u tabelu?Ja sam za to da mi se objave podaci i volio bih da se nađu u tabeli.

Резултати тестираних из херцеговачког истраживања објављени су у књизи Генетичко порекло Срба Старе Херцеговине, а биће објављени и у бази Српског ДНК пројекта у наредном периоду, највероватније до краја године. Поздрав!