Аутор Тема: Добродошли на Форум Порекло  (Прочитано 94166 пута)

Ван мреже Александар Невски

  • Редакција СДНКП
  • Истраживач
  • ******
  • Поруке: 1135
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #20 послато: Јун 16, 2015, 07:58:18 поподне »
Ја сам Жељко Филиповић из Ниша, члан "Чувара ћирилице".

Жељко, добродошао на наше разговаралиште.
Србски пѣсник Лаза Костић: "у млазових прочитам сричући" "по уздасих тако први' у јунака реч поврви"

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #21 послато: Новембар 01, 2015, 01:18:19 поподне »
Форум портала Порекло забележио је у октобру 2015. рекордну посету (укупно 312416 посета). Хвала на поверењу!

Ван мреже vojislav.ananic

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 1382
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #22 послато: Новембар 09, 2015, 08:54:22 пре подне »
"Цар Душан је био висок скоро 2,14 метара. По налогу Синода Србске православне цркве, Атанасије Јевтић са комисијом, отишао је у Цркву Светог Марка у Београду и отворио кивот у коме лежи Душаново тело. После мерења дошли су до сазнања да је цар Душан био огроман човек. Интересантно је рећи да је Душан био велик и турнирски борац. Није пропуштао витешке двобоје и увек је побеђивао. Душан је имао личну гарду састављену од ратника из целе Европе, од којих је сваки био висок преко два метра. Гарду је сачињавао 101 човек и сви су били преко два метра, што сведоче многи историјски документи. Само је један од њих био виши од свих. Ко је смео да буде виши и од Душана Силног?
- Душанов барјактар! Највеће изненађење је ратни барјак, који је такође остављен на Хиландару. Барјак је троугаоног облика димензија три метара са 4,5 од осам слојева тешке свиле, а на врху је велики Крст тежак четири и по килограма. Такав барјак треба носити у левој руци, док у десној треба носити мач и бранити заставу!
По повратку цара с Хиландара, диже се цела Албанија у жељи да изађе из царства. Пошто је престоница била у Скопљу, цар подиже своју гарду, и за 28 дана обиђе целу Албанију. Испред скоро сваког града, пред којим би се појавио Душан са својом гардом, град би отворио врата и истакао белу заставу. Било је само неколико мањих окршаја у којима су непријатељи били потучени до ногу. У саставу његове гарде, било је људи разних националности.
Од Швеђана, тевтонских Немаца, Талијана из Албаније, наших Херцеговаца и других. Само један услов је морао да буде испуњен. Сви су морали бити виши од два метра!"

smiksi14

  • Гост
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #23 послато: Новембар 25, 2015, 09:22:42 пре подне »
ПОздрав свима, ја сам нова овде и тешко се сналазим. Поздрављам све форумаше, а у име својих синова хтела бих да знам да ли би неко могао да ми каже несто о презимену ШУША или да ме упути на неку тему где се то налази.

Јуче сам нешто нашла али док сам се регистровала изгубила сам то из вида и сад не могу да се снађем.

Иначе има овде још много тога да се научи. ХВАЛА И ПОЗДРАВ  ;)

Ван мреже aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #24 послато: Новембар 25, 2015, 09:45:11 пре подне »
Ја знам Крсту Шушу. Поријеклом из Коњица, које село не знам, али ћу га питати кад га видим.

smiksi14

  • Гост
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #25 послато: Новембар 25, 2015, 10:05:08 пре подне »
Цитат
Ја знам Крсту Шушу. Поријеклом из Коњица, које село не знам, али ћу га питати кад га видим.

Hvala aleksandar I

 Знам ја да су Шуше пореклом из Далмације, али иначе су из неког села Кљеуте или Кљути (тако некако) из Херцеговине. Такође их има муслимана и каторила.

Поздрав и за Крсту  ;)

Ван мреже aleksandar I

  • Члан Друштва
  • Истраживач
  • *****
  • Поруке: 974
  • I2-Z16982
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #26 послато: Новембар 25, 2015, 10:33:00 пре подне »
Крсто је праволсавни :D

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #27 послато: Новембар 25, 2015, 11:55:26 пре подне »
Поздрав.
Моја бака с мајчине стране је од Шуша, и знам да су они пореклом из села Бијељани у Далмацији. Срби су, православци.
Надам се да је ово мало помогло.
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

smiksi14

  • Гост
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #28 послато: Новембар 26, 2015, 08:55:39 пре подне »
Цитат
Крсто је праволсавни

 :o
 ;)

HVALA

Цитат
Поздрав.
Моја бака с мајчине стране је од Шуша, и знам да су они пореклом из села Бијељани у Далмацији. Срби су, православци.
Надам се да је ово мало помогло.

Hvalal BAks  :)

Ван мреже Јовица Кртинић

  • Помоћник уредника
  • Аскурђел
  • *****
  • Поруке: 4187
  • Нема ни могућег ако не желимо немогуће!
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #29 послато: Јануар 04, 2016, 11:21:51 пре подне »
На данашњи дан пре четири године регистрован је домен poreklo.rs. Ево пригодног текста:
http://www.poreklo.rs/2016/01/04/cetiri-godine-od-stvaranja-internet-domena-poreklo-rs/

Ван мреже vaskeb

  • Гост
  • *
  • Поруке: 5
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #30 послато: Јануар 14, 2016, 09:20:50 поподне »
Било би веома корисно ако неко може да обезбеди (стави на портал) дигитални примерак књиге ТЕФТЕРИ: 1816-1843, аутора Мучалице Олге и Емилије Ђукнић, издање Архива Србије, 1969. године.

Ван мреже Ђукић

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 38
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #31 послато: Јануар 22, 2016, 01:57:02 поподне »
Поздрав свима! Ево моје прве поруке на форуму, чисто да се "упишем". Иначе сам још један E1b1b1а1b V13, трентутно под бројем 34. на списку тестираних. Презиме је, као што видите, Ђукић, а ближим пореклом сам из југозападне Републике Српске.

Ван мреже Небојша

  • Уредник СДНКП
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 13139
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #32 послато: Јануар 22, 2016, 02:09:29 поподне »
Поздрав свима! Ево моје прве поруке на форуму, чисто да се "упишем". Иначе сам још један E1b1b1а1b V13, трентутно под бројем 34. на списку тестираних. Презиме је, као што видите, Ђукић, а ближим пореклом сам из југозападне Републике Српске.

Добро дошао, Ђукићу! Овде сам поменуо и ваше презиме, као и везу са крајишким "Михољштацима".

http://www.poreklo.rs/forum/index.php?topic=886.0

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #33 послато: Јануар 22, 2016, 05:32:54 поподне »
Поздрав свима! Ево моје прве поруке на форуму, чисто да се "упишем". Иначе сам још један E1b1b1а1b V13, трентутно под бројем 34. на списку тестираних. Презиме је, као што видите, Ђукић, а ближим пореклом сам из југозападне Републике Српске.

Херцеговина?
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже Бакс

  • Памтиша
  • ********
  • Поруке: 1678
  • E-V13>A18844>E-CTS11222
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #34 послато: Јануар 22, 2016, 05:38:02 поподне »
Херцеговина?

Аха, сад сам видео где је Средице. Северозападна Српска. Вероватно грешка у куцању. Поздрав, хаплогрупљанине!  ;D  ;D
"Не може се царство задобити на душеку све дуван пушећи"

Ван мреже radulovic

  • Почетник
  • **
  • Поруке: 25
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #35 послато: Март 03, 2016, 11:55:52 поподне »
Pozdrav! Moje ime je Vladimir Radulović. Po porfesiji sam arhitekt, u slobodno vreme pored drugih stvari istražujem i porklo svoje porodice.
Do sada sam saznao puno podataka, naravno što više odlzim dalje u prošlost otvar ase više pitanja. Za sada sam naj dalje stigao do 1689. godine. Otvorio bih temu na forumu u kojoj bih podelio svoje istraživanje sa drugim članovima.

Ван мреже Amicus

  • Уредник
  • Бели орао
  • *****
  • Поруке: 9508
  • I1 P109 FGC22045
    • Порекло.рс
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #36 послато: Март 04, 2016, 03:31:16 поподне »
Pozdrav! Moje ime je Vladimir Radulović. Po porfesiji sam arhitekt, u slobodno vreme pored drugih stvari istražujem i porklo svoje porodice.
Do sada sam saznao puno podataka, naravno što više odlzim dalje u prošlost otvar ase više pitanja. Za sada sam naj dalje stigao do 1689. godine. Otvorio bih temu na forumu u kojoj bih podelio svoje istraživanje sa drugim članovima.

Добродошао Владимире на Форум. :)

Похвале за интересовање и резултате који су до сада остварени.

Видимо се на теми.

Amicus alias Defendor



Ван мреже felix

  • Члан Друштва
  • Гост
  • *****
  • Поруке: 11
  • YDNA: I-A11370; mtDNA: U4a2a
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #37 послато: Март 09, 2016, 05:38:06 поподне »
Поздрав! Као нови члан Форума да се представим. Зовем се Немања Ковачевић. Рођен сам у Ваљеву, док су моји мушки преци из Средње Добриње код Пожеге (закључно са дедом), и пре више од 200 година су променили презиме из Ђоновић у Ковачевић. Дошли су са Језера (Дурмитор).

Попунио сам формулар за чланство, а дан касније сам електронски уплатио годишњу чланарину. Моје питање је да ли чланови добијају неки доказ о чланству? Пошто нисам добио никакав одговор да сам постао члан, сем повратног мејла при попуњавању формулара. Такође, радио бих тест о утврђивању хапло групе у ДНК Центру за генетику где се добија попуст за чланове Друштва.

Хвала!

Поздрав!
 

Ван мреже Селаковић

  • Члан Друштва
  • Етнолог
  • *****
  • Поруке: 2350
  • I-Z17855>>>FT173833
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #38 послато: Март 09, 2016, 05:42:24 поподне »
Желим добродошлицу на форум мом земљаку Ваљевцу, Немањи! Када прође уплата мислим да ће те обавестити мејлом.

Ван мреже felix

  • Члан Друштва
  • Гост
  • *****
  • Поруке: 11
  • YDNA: I-A11370; mtDNA: U4a2a
Одг: Добродошли на Форум Порекло
« Одговор #39 послато: Март 09, 2016, 05:54:55 поподне »
Желим добродошлицу на форум мом земљаку Ваљевцу, Немањи! Када прође уплата мислим да ће те обавестити мејлом.


Хвала на добродошлици! Пуно поздрава!